Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (656. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi herkesin kendi fikirleri saygım sonsuz ben araştırdım aldım memnun kaldım kalmayan da görmedim belki pahalı kitleri alsaydık daha da memnun kalacaktık onu da bilemiyorum tabi, bu her araca uygulama işi ancak sistemin içerisindeki yazılımın değiştirilmesi ve buna uygun ek bağlantı kablosu alınması ile mümkün oluyormuş benimki ilk versiyonlardan olduğu için olmuyormuş. Gerçi benim için bir kriter değil plaka lambası değiştirince arıza yakan araba +50 beygire itiraz etmiyorsa benim için iş bitmiştir. Tartışmaya gerek yok bence benim amacım gizli gücü sorun yaşamadan geri almaktı ki aldım, heyecan aramama gerek yok 0-100 ü 3 saniye olan motorum var bu tarz bir şey bende pek heyecan yaratmıyor açıkçası, Saygılar...
  • cc ile ilgili anlamadığım bir durum var.türkiye borusan cc yi 490 € ya yapabiliyorsa kofigüratörde fiyatı neden 786€ ? ya da @espada1 nın dediği gibi araçlarda zaten cc varsa bu fiyatlandırma kazıktan ziyade dolandırıcılık olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerenzo

Tabi herkesin kendi fikirleri saygım sonsuz ben araştırdım aldım memnun kaldım kalmayan da görmedim belki pahalı kitleri alsaydık daha da memnun kalacaktık onu da bilemiyorum tabi, bu her araca uygulama işi ancak sistemin içerisindeki yazılımın değiştirilmesi ve buna uygun ek bağlantı kablosu alınması ile mümkün oluyormuş benimki ilk versiyonlardan olduğu için olmuyormuş. Gerçi benim için bir kriter değil plaka lambası değiştirince arıza yakan araba +50 beygire itiraz etmiyorsa benim için iş bitmiştir. Tartışmaya gerek yok bence benim amacım gizli gücü sorun yaşamadan geri almaktı ki aldım, heyecan aramama gerek yok 0-100 ü 3 saniye olan motorum var bu tarz bir şey bende pek heyecan yaratmıyor açıkçası, Saygılar...

Gene samimiyetimle soyluyorum eger gercekten memnun kaldiysaniz ne mutlu size benim tek temennim var o da problem yasamamaniz olacaktir.Herkes zaten parasina en iyi neyi alabilir onun pesinde bende oyleyim.Ben su an bana daha cok cazip gelen devir saati nasil kesintisiz en sona kadar indirebiliriz onun pesinde kosturuyorum bi yandanda..Dikkatimi ceken su oldu sport sanziman olan araclar yani f1 li olan araclar 6500 devir banina kadar olmayanlar ise 6000 de bir ust vitese gemek zorunda kaliyor..Bu limitoru 328 deki gibi ortadan kaldirabilirsek iyi kotu performansa arti bir etkisi olacaktir..Bakalim hayirlisi..Sorunsuz ve en onemlisi kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim saygilar benden

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

cc ile ilgili anlamadığım bir durum var.türkiye borusan cc yi 490 € ya yapabiliyorsa kofigüratörde fiyatı neden 786€ ? ya da @espada1 nın dediği gibi araçlarda zaten cc varsa bu fiyatlandırma kazıktan ziyade dolandırıcılık olmuyor mu?

ÖTV yüzünden olabilir. Araç ile alınca vergi biniyordur. Borusan kazığı da olabilir tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

cc ile ilgili anlamadığım bir durum var.türkiye borusan cc yi 490 € ya yapabiliyorsa kofigüratörde fiyatı neden 786€ ? ya da @espada1 nın dediği gibi araçlarda zaten cc varsa bu fiyatlandırma kazıktan ziyade dolandırıcılık olmuyor mu?

ÖTV yüzünden olabilir. Araç ile alınca vergi biniyordur. Borusan kazığı da olabilir tabii.

bunları delillendirip tüketici mahkemelerine gitmek gerek en doğrusu bu....

sistem direksiyon kutusuna kadar geliyor ancak aparat takmıyolar.

tamamen benim düşüncem, almanya cc'siz araç vermiyor ancak donanımı istemeyenler için dışarı kol çıkartmıyor. böylece donanımsız isteyen borusanda donanımı alan kişiye o kolu 780 eurodan sokuyor... pardon çıkartıyor... tamamen benim şahsi düşüncem bu. ki arkadaşlar da benzer şeyleri görmüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

bunları delillendirip tüketici mahkemelerine gitmek gerek en doğrusu bu....

sistem direksiyon kutusuna kadar geliyor ancak aparat takmıyolar.

tamamen benim düşüncem, almanya cc'siz araç vermiyor ancak donanımı istemeyenler için dışarı kol çıkartmıyor. böylece donanımsız isteyen borusanda donanımı alan kişiye o kolu 780 eurodan sokuyor... pardon çıkartıyor... tamamen benim şahsi düşüncem bu. ki arkadaşlar da benzer şeyleri görmüşler..

Zaten soyle bi dusununce cok basit seyler oldugunu anlayabliriz.Misal fren kontrollu cc diye sanki cok farkli bir teknolojiymis gibi albeni katilmaya calisilmis hani normal cc degil gibisine ama alakasi yok.Zaten bizim araclarda elektroniksel olarak fren kitlerini manipule edecek sistem hali hazirda fabrikasyonda takilmis gene hali hazirda on hazirligida yapilmis sadece butonlari eklenmemis neden ek gelir..Malum kol dayama icin bile para alan bi firmadan bahsediyoruz cc buyuk bi vurgun tabi..Dolasiyla bu resmini koydugum moduller stoktada tutulmuyor siparis verilip getirtiliyor takiliyor ve tadaaaa cc aktif iyide zaten aktiftiki sadece amelelik ediyordu araclarimiz kullanamadigimiz icin.

Borusanin tekelligi soyle kotu adamlar diyorki navigasyonu cc lu vb seyleri sifir alirken taktirsin hem uretim bandinda takilacagi icin isin ameleliginden kurtulalim hem sorumluluktan kacalim hemde gumrukle sonradan getirtip takmayla ugrasmayalim neden ? Sonradan gelince belli bir kar vergiye gidiyorda ondan.Ne oluyor haliyle uretim bandinda takilinca indirimli fiyata mal oluyor ve kar marj artiyor.O yuzden sonradan takdirmak isteyene takilmiyor diyip onunu kesiyorlar..Eee esenboga resmi olarak takiyor bilmem ne elektronik takiyor ? Araca ozel uretimmi yapiyorlar ? Hayir buton getirip aktif ediyorlar ticari zeka kullaniyorlar hepsi bu..Dedigim gibi araclarimizda bi kac sey haric hersey tak cikar kullan seklinde bmw tarafindan hali hazirda muhendislik harikasi olarak yapilmis ve entegre edilmis..Isteyen sonradan herseyi taktirabiliyor cok net ve acik..Tr ye gecin yurt disina bakin boyle oldugunu gorursunuz

• Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Ahlaki açıdan haklı olabilirsiniz ancak hukuki olarak bir açık oldugunu sanmıyorum.

BMW, operasyonel maliyetlerini azaltmak amacı ile bu sisteme tüm araçlara yüklemiş ancak, kullanmak isteyenelerden ek ücret almaya karar vermiş olabilir.

En nihayetinde yazılım da olsa, işin içinde donanım da olsa, kendi geliştirdikleri bir sistem ve bundan istedikleri ücreti talep etme hakları var. Ahlaki olarak dediğim gibi savunmuyorum ama bu işi kovalayarak bir şey elde edebileceğinizi sanmam.

Windows bilgisayarınıza bir yazılımı entegre etmiş olabilir ancak programın acılması için sizden para karşılığı sattığı bir şifreyi soruyo olabilir. Aynı mantık.

Hatta ve hatta, bu işi yazılımsal kırıp, BMW ye ücret ödemeden cc yi actırmanız durumunda kimse uğraşmaz ancak size karşı dava bile açabilirler. Bu durumda sizin durumunuza göre hukuki olarak daha haklı olabilirler diye düşünüyorum.

• Kisacasi borusan bize at gozlugu takmaya benim borum oter demeye calisiyor ama ben o gozlugu aldim onlarin bitaraflarina coktan soktum..Bakin son gelisimde km si gecmis bakiminizin falan dediler 4 serisi icin teklif almaya gittigimde zaten sayfalar oncede yazdim bu diyalogu..Dedim henuz gecmedi aracim normalde 30.000 km de bir bakima giriyor ben aracimi sevdigimden 15.000 de bir sokmayi dusunuyorum haliyle 10.000 km ye gore degil 15.000 km ye gore hesap yapin dedim.Bana garantiniz riske girebilir dediklerinde direk o biraz zor resmi degerler belli bana ne benzin geyigi yapin neden sartlari saymaya kalkin dedim.Yurt disinda yasiyorum su ucretlerin hepsini min 4 sene bedava olarak bize sunmak zorundasiniz fren balatasina kadar sansinizi zorlamayin o yuzden yoksa hukuki yerlere goturursem misli misli fazlasini sizden cikartirim ona gore dedim.O gun bu gundur bakimla ilgili garantiyle ilgili en ufak bir sikinti bile yasamiyoruz.Eminim dosyama eklemislerdir sorunlu musteri uzak durun diyede..Su an cok rahatim servise gittigimde 3 defa dusunup 1 defa konusuyorlar..Herkesede tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ehazneci

Ahlaki açıdan haklı olabilirsiniz ancak hukuki olarak bir açık oldugunu sanmıyorum.

BMW, operasyonel maliyetlerini azaltmak amacı ile bu sisteme tüm araçlara yüklemiş ancak, kullanmak isteyenelerden ek ücret almaya karar vermiş olabilir.

En nihayetinde yazılım da olsa, işin içinde donanım da olsa, kendi geliştirdikleri bir sistem ve bundan istedikleri ücreti talep etme hakları var. Ahlaki olarak dediğim gibi savunmuyorum ama bu işi kovalayarak bir şey elde edebileceğinizi sanmam.

Windows bilgisayarınıza bir yazılımı entegre etmiş olabilir ancak programın acılması için sizden para karşılığı sattığı bir şifreyi soruyo olabilir. Aynı mantık.

Hatta ve hatta, bu işi yazılımsal kırıp, BMW ye ücret ödemeden cc yi actırmanız durumunda kimse uğraşmaz ancak size karşı dava bile açabilirler. Bu durumda sizin durumunuza göre hukuki olarak daha haklı olabilirler diye düşünüyorum.

Ve gene ayni sekilde hali hazirda dunyanin her yerinde bu hizmetleri musteriye vermekle yukumlu olan bmw Tr de at gozlugu takmaya calisan borusan yuzunden hukuki olarak cok saglam darbede yiyebilir..Olmayan birseyi istesek eyvallahta sunmak zorunda olduklari birseyi yapmadiklari icin sorun yasiyoruz..Nerdeyse adamlara nasil takilacagina ben ogretecegim..Konuyu desmesseniz yani gercekleri bilmezseniz de adamlarin dediklerine boyun egmek zorunda kalirsiniz.Neden dune kadar takilmiyorduda bu gun cc takilmaya basladi ? Yarin navigasyonda takiyoruz dicek bunlar.Millet sormayacakmi o zaman ne ayaksiniz siz diye?O zamanda gene oluruna getirip abuk yalanlar soylyecekler iste bmw yeni bi kit cikardi aracla uyum sagliyor vs diye..Dedigim gibi bilmezseniz heee tamam diyip yersiniz..Iste burda etik degerler aciga cikiyor.Bati da siz bu sacma seylerle ugarasmak zorunda birakilmadan daha araci aldiginiz ilk gun firmanin arkanizda oldugunu hissederken bizim ulkede aksine firmanin karsinizda oldugunu gorursunuz..Bunun nedeni o orumcek zihinli tek elci zihniyetten baska birsey degildir..Ya karsi duracaksiniz ve savasacaksiniz HAKLARINIZI BILEREK..Yada koyun gibi guduleceksiniz onlar galip gelecek..Ben musade etmiyorum.Bi sekilde hep taleplerimi zorlada olsa kafalarina vura vura karsilattirdim..Eger karsilamasalardi o zaman gerekli mercilere tasir usenmedende ugrasir sonunda gene galip gelirdim.Bu gun sadece borusan degil bmw saticisi olarak soyle 4-5 tane distributor olsun o zaman ben gorurum neler oluyor da nerde...Hersey danisikli dovuz uzerine kurulu..

• Arkadaşlar selamlar,

Bir süredir yazamıyorum ama okuyorum..

- Araçlarımız akıllı bir sisteme sahip ve TOP SPEED (en yüksek hız) gibi bir log tutuyor. Yani limit servis bilgisi dışında kaldırılırsa garanti kapsamı çıkabilir araçlar.

- @espada1
    M direksiyon için CC butonu bulabilirsem ben kendim monte etmeyi düşünüyorum. Kodlama gerekli ise enet ile yapılabilir basitce.
    Ayrıca ben büyük ekran navigasyona talibim eğer alıyorsan beni listeye kesin yaz :)
  • @espada1
    nbt navi ye beni de ekleyin.montajı da beraber yaparız :)

ayın 21 inde Münih te olacağım.sizce orada uyguna alabileceğim bir şey olurmu araçla ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceset114

Arkadaşlar selamlar,

- Araçlarımız akıllı bir sisteme sahip ve TOP SPEED (en yüksek hız) gibi bir log tutuyor. Yani limit servis bilgisi dışında kaldırılırsa garanti kapsamı çıkabilir araçlar.

- @espada1
    M direksiyon için CC butonu bulabilirsem ben kendim monte etmeyi düşünüyorum. Kodlama gerekli ise enet ile yapılabilir basitce.
    Ayrıca ben büyük ekran navigasyona talibim eğer alıyorsan beni listeye kesin yaz :)

Oncelikle aramiza tekrardan hos geldiniz Konuya donecek olursak hic m icin cc un ayrica satildigini gormedim klasik direksiyonlar icin bulmak daha kolay sanirim fakat airbagli m direksiyon ve cc de istiyorsaniz mevcut ben bu sekilde set alacagim.

Navigasyon icinde cic de nbt de mevcut.Cic nbt ye gore daha ucuz ama daha eski bi teknolojiye sahip ve takim islemi daha kastinti.Ilgilenen bi kac arkadas var onlarada ayni seyi soyledim.Cok sinirli sayida mevcut oldugundan once gelen kapar olayina donustu biraz.Beraberimde getirecegim icin kargo ucreti olmayacak.Elektronik dahi olsa gumruk vergi vb seylerlede kisi ugrasmak zorunda kalmayacak direk elden teslim.Haliyle genele vurdugumuzda baya karli olacak.O yuzden yardimci olmak adina bagajimda fazla yer olmasa dahi bunu yapacagim.Malum 3 senedir ayni ulkede ikamet ediyorum evim gibi oldu donuste baya kasinti ve kalabalik olacak :) Son olarak hep beraber taktiracak bir yer bulursak olayi bitiririz..O yuzden almakta ciddi olan arkadaslar bana max. aralik ortasina kadar net bilgi versinler bende ona gore devreye gireyim.Ayrica toplu alimda adam nbt ler icinde cic icinde biraz daha indirim yapar diye dusunuyorum haliyle su sayi isini kesinlestirip son fiyati alalim derim.Su an icin tek basima almak istedigimde nbt icin $1800 fiyat cekiyor.Biz bu fiyati $1700 civarina cekebiliriz takimida topluca uygun bi fiyata yaptirdikmi uygun fiyata olayi cozeriz.Su anlik durumlar bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: espada1

quote:

Arkadaşlar selamlar,

- @espada1

Oncelikle aramiza tekrardan hos geldiniz Konuya donecek olursak hic m icin cc un ayrica satildigini gormedim klasik direksiyonlar icin bulmak daha kolay sanirim fakat airbagli m direksiyon ve cc de istiyorsaniz mevcut ben bu sekilde set alacagim.

Navigasyon icinde cic de nbt de mevcut.Cic nbt ye gore daha ucuz ama daha eski bi teknolojiye sahip ve takim islemi daha kastinti.Ilgilenen bi kac arkadas var onlarada ayni seyi soyledim.Cok sinirli sayida mevcut oldugundan once gelen kapar olayina donustu biraz.Beraberimde getirecegim icin kargo ucreti olmayacak.Elektronik dahi olsa gumruk vergi vb seylerlede kisi ugrasmak zorunda kalmayacak direk elden teslim.Haliyle genele vurdugumuzda baya karli olacak.O yuzden yardimci olmak adina bagajimda fazla yer olmasa dahi bunu yapacagim.Malum 3 senedir ayni ulkede ikamet ediyorum evim gibi oldu donuste baya kasinti ve kalabalik olacak :) Son olarak hep beraber taktiracak bir yer bulursak olayi bitiririz..O yuzden almakta ciddi olan arkadaslar bana max. aralik ortasina kadar net bilgi versinler bende ona gore devreye gireyim.Ayrica toplu alimda adam nbt ler icinde cic icinde biraz daha indirim yapar diye dusunuyorum haliyle su sayi isini kesinlestirip son fiyati alalim derim.Su an icin tek basima almak istedigimde nbt icin $1800 fiyat cekiyor.Biz bu fiyati $1700 civarina cekebiliriz takimida topluca uygun bi fiyata yaptirdikmi uygun fiyata olayi cozeriz.Su anlik durumlar bu.

Benim aracım M paket olduğu için M butonu arıyorum sadece, direksiyona gerek yok :)

Aslında buton takımı buldum ama üzerinde CC butonları yok, satıcıya sordum ama ne yazık ki CC li set yokmuş.

NBT için bir yer bulunur sanırım, en kötü kendimiz takarız :) Bir kaç yerden teklif alırız (örn : ender elektronik)

http://www.ebay.com.au/itm/BMW-F20-21-30-31-M-sport-Multi-function-steering-wheel-controls-silver-trim-/221305793002

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: espada1

quote:

Arkadaşlar selamlar,

- @espada1

Benim aracım M paket olduğu için M butonu arıyorum sadece, direksiyona gerek yok :)

Aslında buton takımı buldum ama üzerinde CC butonları yok, satıcıya sordum ama ne yazık ki CC li set yokmuş.

NBT için bir yer bulunur sanırım, en kötü kendimiz takarız :) Bir kaç yerden teklif alırız (örn : ender elektronik)

http://www.ebay.com.au/itm/BMW-F20-21-30-31-M-sport-Multi-function-steering-wheel-controls-silver-trim-/221305793002

Hem m direksiyon olup hemde cc eklentisini bulmak baya bi zor olsa gerek bende bakar olayim eger denk getirirsem haber ederim muhakkak.Rica etsem dediginiz yerden fiyat alabilirmisiniz kabaca onumuzu gormus oluruz.Ben kendimizin takabilecegine inaniyorum fakat aktivasyon isi tam olarak nasil yapiliyor bunu cozmeye calisiyorum.Misal bimmer uzaktan aktivasyon yapiyor fakat $800 gozukuyor ucreti..Bu konuda bi bilginiz varmi ?

http://bimmerretrofit.com/store/index.php?route=product/product&path=78_140_141&product_id=87

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 13 Kasım 2013; 16:50:46 >

• espada1 kullanıcısına yanıt
    Ben yarın öğrenmeye çalışacağım.

İnternetten uzaktan aktive eden yerler var. 99€ gibi.

http://www.ebay.co.uk/itm/Remote-BMW-CIC-NBT-retrofit-coding-programming-FSC-activation-/321214099708

Sanırım bu işimize yarar..
  • espada1 kullanıcısına yanıt
    Acaba bunu EBAY'de satiyorlar mi?
  • quote:

Ben yarın öğrenmeye çalışacağım.

İnternetten uzaktan aktive eden yerler var. 99€ gibi.

http://www.ebay.co.uk/itm/Remote-BMW-CIC-NBT-retrofit-coding-programming-FSC-activation-/321214099708

Sanırım bu işimize yarar..

Boyle bi yer bulursak sayet super olur.Fiyati cok uygun.Fakat bu urun satici tarafindan bitti diyerek kaldirilmis gibi gozukuyor..Genede guzel bi referans.Bakmaya devam..

• quote:

Orijinalden alıntı: tradeaddict

Acaba bunu EBAY'de satiyorlar mi?

Neyi navigasyon sistemlerinimi ? Hemen hemen herseyi satiyorlar.Dogru yerlere bakmaniz yeterli.
  • quote:

Arkadaşlar selamlar,

- @espada1

ona bakarsanız bi anahtar var onun sayesinde dsc en son ne zaman yanmış kaç kere devreye girmiş onu da tespit ediyorlar

e90 için servise giden bi arkadaşımdan duydum, temsilci bakmış bizzat... (samimiyetten tabi)

cc için gelen cevapları okudum akşama yazarım detaylı

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatgs

@espada1
    nbt navi ye beni de ekleyin.montajı da beraber yaparız :)

ayın 21 inde Münih te olacağım.sizce orada uyguna alabileceğim bir şey olurmu araçla ilgili.

Mesajinizi kacirmisim.Ana vatana gidiyorsunuz bence direk ordan nbt yi bulup satin alabilirsiniz fiyatlari 3 assagi 5 yukkari hemen hemen heryerde ayni.Sadece nbt aldiginizdan emin olun yeter takim islemini yapmak cok zor degil sok tak hersey bi tek elektronik aktiviteler var bununlada ilgili forumda bir kac kisi basbasa verip ustesinden gelecegiz gibime geliyor.Zaten enet kablo herseyin anahtari o yuzden isin %75 ini tamamladik gibi birsey..Birde ceset114 arkadasimiza m direksiyon icin cc buton modulu lazim.Orda bulmaniz bir hayli kolay olacaktir.Gittiginizde bu modulede bakarmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 13 Kasım 2013; 18:17:54 >
  • 
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.