Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3449. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34473448344934503451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim araç yaklaşık 14binde uyarı veriyor.
    Kullandığım yağdan dolayı da eksilme olabilir, burada bazı kullanıcıların bazı yağlarda eksilme yaşayıp bazılarında yaşamadığına dair yorumlar var.
    Bu sefer ll01 onaylı shell yağı kullanacağım bakalım.

Benim dikkat ettiğim bakımlarda yap hep simsiyah çıkıyordu değiştirirken, simsiyah olmayanına da denk gelmedim açıkçası bilmiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engynew

Benim araç yaklaşık 14binde uyarı veriyor.
    Kullandığım yağdan dolayı da eksilme olabilir, burada bazı kullanıcıların bazı yağlarda eksilme yaşayıp bazılarında yaşamadığına dair yorumlar var.
    Bu sefer ll01 onaylı shell yağı kullanacağım bakalım.

Benim dikkat ettiğim bakımlarda yap hep simsiyah çıkıyordu değiştirirken, simsiyah olmayanına da denk gelmedim açıkçası bilmiyorum.

Serviste yazılım güncellemesi yapınca 11k olarak değişiyormuş galiba. Servis insanlar daha çok servise gelsin diye yapıyorlar diye yorum vardı ama yağın rengi siyah olunca bu yüzden mi km'yi düşürdüler diye düşündürdü.

Siyah yağ normalde kurum olunca oluyor diye biliyorum. Küçüm hacimli turbo benzinli araçlar bazım durumlarda zengin karışım yaptığı için belki kurum oluşmasını arttırıyor olabilir.

Atmosferik araçlarda yağ sarı değilse değişim zamanı gelmiş denirdi. Turbolu araçlarda durum farklı anlaşılan

• 320 den 530 gececegiz insallah

• Merhabalar. Aracımı geçen hafta sattım. Geçen sene aldığım ve sadece 1 kış kullandığım 225 45 18 nokian wr a4 rft lastik takımı elimde duruyor. 33/17 dotlu. Amacım ticaret değil. Eğer yasaksa ya da konuyu kirletiyor isem uyarırsanız yazdığımı silebilirim. İhtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Acaba bu hatayı diğer araçlar gibi alıp almayacağım dediğim meşhur tahrik uyarısını dün akşam 82bin kmdeki 320ied aracımda aldım, motor ne soğuktu ne tam sıcaktı dip gaz ile ile kalkış yaptım sonrasında uyarı geldi, motor oldukça titreşimli çalışma var rölantide motor bu titreşimin önüne geçmek için bir süre sonra 1000 devire sabitliyor, bugün cihaza bağladık 4.silindir arıza verdi önce bobin sora buji değiştirip denedik ama sorun çözülmedi, Pazartesi günü kompresyon testi ile arıza arayışına başlayacağız, okuduğum izlediğim ve duyduklarıma göre beyinde arıza oldu bobindeki yüksek voltajdan, aracı düzgün kullanırım yazılım vs yok beni üzen bu araçla bunu yapıp böyle bir hatanın kronik olması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benüm anlayamadığım, 1.6 motor PSA tabanlı ve Peugeot modellerinde kimseden şikayet gelmezken BMW'de buöyle kronik arızalar olması.

Hatta 3008 modelinde 180 HP üretiyor. BMW motorda ne gibi değişiklik yapmış da ufak tefek birçok kronik arıza üreten hale getirmiş. (Bobin, tahrik, genleşme deposu, zincir vs.)

• arkadaşlar merhabalar sizlere danışmak istediğim konu araç lastikleri ile alakalı. Almayı düşündüğüm f30'da 18jant kış lastikleri var ama ben konfor tercih eden birisiyim. Lastikler yeni alınmış ama jantlar biraz eskimiş. Bu ikisini satıp 16lık lastik ve jant almayı düşünüyorum, sizin yaz ve kış lastiği için öneriniz nedir? 16lıkların daha konforlu olacağını düşünüyorum. Ya da kışı atlatıp sonrasında mı lastikleri değiştirip satmamı önerirsiniz? Daha aracı almadım ama ekonomik olarak hesabını yapmaya çalışıyorum.

• mangala kullanıcısına yanıt

Yazlık Michelin primacy 4zp var 205x60x16 oldukça memnunum, kışlık ise Michel Alpine 5 Zp karlı zeminde kullanmak nasip olmadı ama kışın soğuk havalarda fren mesafesi tatmin ediyor, 2 lastikte runflat, Bridgestone sonra pamuk gibi geldiler

• acegod kullanıcısına yanıt

hocam bu jant olayı kafamı karıştırıyor biraz, hiç kullanmadım 18lik. Gerçi 10bin km civarı bi kullanımım olacak ama malum yollar hep çukur hep kasis. 18lik kullanmak rahatsız eder gibi, hem jantı hem kışlıkları satıp komple 16ya dönmeyi düşünüyorum. Senin tavsiyen olur mu kararsız kaldım çünkü. Maliyet hesabı da yapıyorum bi yandan.

• mangala kullanıcısına yanıt

18 de 16 gibi tabi konfor olmaz ama yol tutuş ve güvenlik açısından avantajlı olur, ama 16 f30 un standart paket fabrika çıkış ölçüsü araç sportline yada m paket değilse tabi, 16 ben konfor odaklı sürüş tercih ediyorum diyorsanız yine güvenlikli olması açısından runflat lastik tercih edin derim

• klik-klak-boom kullanıcısına yanıt

Ben de F30 sahibiyim G20 ye geçmeyi düşünüyorum 2022 de ancak G20 ler ne zaman makyaj görecek bilen var mı? 2023 de makyajlanacaksa bekliyim diyorum.

• mymustang kullanıcısına yanıt

Bu kış bende de uyarı vermişti, değiştim.  

Araç uyarı vermiş değiştir demiş değişeceğiz.  

bunun aksini tartışmam ben..gerek var ki değiş diyor. .düz mantık. 

• icecube_fb kullanıcısına yanıt

Merhabalar, baya oluyor geç kaldım ama Michelin Sports aldım, 7295tl ye mal oldu, internetten aldım. Hizmeti güzeldi ancak lastikten p7 kadar memnun kalmadım, yol tutunması ve yüksek hız perfomansı p7 nin çok daha iyiydi. michelin de idare eder ama para pul, 7k verip bu lastiği alınca insan üzülüyor

• Geçen hankook sordum evo3 RFT, 5900₺ fiyat çıkardılar. Geçen aylarda 4500₺ almıştı bir arkadaş bir de Migros çeki almıştı. Yakındır diye sordum ama fiyat 5900₺ deyince dumur oldum. Fiyatlar durdurduğu yerde durmuyor.

• Genel bilgi olsun diye paylaşıyorum. 120.000 km bakımını yaptırdım dün. V kayışı ve hortum şimşek bmw’den, diğer malzemeleri kendim aldım. Şimşek bmw’de yaptırdım. Fiyatlar:

Genleşme tankı orj 930
    V Kayış orj 300
    Hava hortumu ys 300
    Mobil antifreeze extra 250
    Mann yağ, hava filtre 180
    Oring x2 80
    Yağ shell ll01 400
    İşçilik 200

Toplam:2.640

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engynew -- 19 Eylül 2021; 11:15:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Merhabalar, baya oluyor geç kaldım ama Michelin Sports aldım, 7295tl ye mal oldu, internetten aldım. Hizmeti güzeldi ancak lastikten p7 kadar memnun kalmadım, yol tutunması ve yüksek hız perfomansı p7 nin çok daha iyiydi. michelin de idare eder ama para pul, 7k verip bu lastiği alınca insan üzülüyor

Hocam internetten alip kaponiza geldi, gorurup lastikciye mi taktirdiniz? Bagaja sigiyor mu 4 lastik:) nasil tasidiniz? :)

• Arkadaşlar bir husus soracağım:

Malum nbt hirsizliklari çok oluyor. Ben android ekran taktirmak istiyorum, arkasina da android sticker yapistircam, hirsiz bunu tenezzulnedip, calmaya calisir mi?

Android ekran hirsizligi duyan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

ne zaman aldınız hocam? pirelli ne kadar fiyat vermişti size? ben suan da yeni lastiklerimi kullanıyorum memnunum ama araca binenler pek memnun degil biz alışmışız artık normal geliyor.

• Yağ ölçümü yapmak istediğimde %15'e kadar geliyor, sonra ölçüm ekranı bir anda kendiliğinden kapanıyor. Bu sorunu yaşayan oldu mu daha önce? Sorun nerededir?

• umut5513 kullanıcısına yanıt
    Ben yaşadım, tahminen yağ sıcaklığı olması gereken seviyede olmadığı zaman yarıda bırakıyor. Çok sıcak ya da soğuk olmadığı zaman tekrar deneyin.

• 
Sayfa: önceki 34473448344934503451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.