Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33983399340034013402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar. Kapı kollarındaki siyah plastik parçalar aracımda mahvolmuş durumda. Borusan'a sordum tanesine 1.150 TL istediler. Bununla ilgili haber çıkmış. Aynı durumda olan var mı? Çözüm için ne yaptınız? Adi herifler hatalarını kabul etmiyorlar. Borusan İstinye'de bana denen şu. Eski seri 3 ve 5 serilerinde bu sorun vardı, yenilerde yok. E be adi herif, bu sorun madem bu kadar ortalıkta, ücretsiz düzeltin hatanızı. Tanesine 1.150 TL istemek nedir. Allah'ın 3 kuruşluk plastik parçasına!!!

https://www.dosyahaber.com/otomobil/borusan-otomotiv-kapi-kollari-eriyen-bmw-leri-gormezden-geliyor-h38421.html
    Daha 2 gün önce değiştirdim ben, resimdeki kapı kolunun aynısı benimki bu arada. 250 TL’ye işçilik dahil dışarıda halledebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sHiM

Daha 2 gün önce değiştirdim ben, resimdeki kapı kolunun aynısı benimki bu arada. 250 TL’ye işçilik dahil dışarıda halledebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Nerede değiştirdiniz? Söküp takması kolay bir işlem mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 3 Eylül 2020; 20:34:8 >
  • muhlisnlc M kullanıcısına yanıt
    “Shell Helix Ultra 5w30 a3b4 LL01” öneriyorum ben, ect c3 dizel için olanı önermiyorum. Ayrıca marka farketmeksizin “LL01 approved” olan herhangi bir marka yağ da kullanılabilir. Yalnız liqui moly 4200 5w30 daki gibi LL01 yazması yeterli değildir bu kelime oyununa dikkat edin, liqui moly bu yağın onaylı olduğunu söylemiyor sadece tavsiye ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 3 Eylül 2020; 21:52:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Nerede değiştirdiniz? Söküp takması kolay bir işlem mi?

Alıntıları Göster
    Ankara’da MM Performance’da değiştirttim hocam. Ellerinde de parçadan vardı, 10 dk da hallettiler.

• sinez S kullanıcısına yanıt
    tekrardan selamlar,

sigorta ile görüştüm poliçeyi incelediler, yılda 1 defaya mahsus mini onarım yada cam değişim işlemi hasarsızlığı bozmuyor ve anlaşmalı servislerden yararlanabiliyorum. Pazartesi günü kosiflerden randevu aldım cam değişimini orada yaptıracağım. 3 iş günü süreceği söylendi bu durumda ikame araç da talep edebiliyorum.

Aracın üzerinde orjinal cam olması durumunda ek bir ücret yok fakat aracın üzerinde orjinal olmayan cam değişimi orjinalle değişim olması durumunda fark talep ediliyormuş.
  • Elf Mariachi kullanıcısına yanıt
    buji ve yağ hariç bu fiyatlara orjinal bmw logolu filtre pek mümkün değil gibi.
    Shell Helix Ultra 5w30 a3b4 LL01 Kodlu Yağı Şu an Kullanıyorum.Güzel ve Uyumlu ama Eksiltme Yapmış biraz.Bundan Önceki Mobil 5-30 esp LL01-04'tü Eksiltme Yapmamıştı.(7 binde değiştiriyorum)

Kuzenimde de Aynı aracımın 2014'ü var.Ona liqui moly 4200 5w30 TOPTECH olanını koyduk.Bariz Fark etti.ilk Çalışmada ve Performansta Araç Daha ciğerli.Gücü arttı.liqui moly 4200 5w30 TOPTECH Shell'e Göre Bence daha Kaliteli.300 Lira Fiyatı Shelle göre 2 Katı Neredeyse.o biraz Kötü.

Her İkiside Kullanılabilir Kanımca ama daha kaliteli olsun diyorsan Paraya kıyıp liqui moly Alınmalı.
  • Arkadaşlar merhaba, yaklaşık iki aydır şu makinayi kullanıyorum, araçtan genel anlamıyla memnunum, ancak tek bir sorun cok canımı sıkıyor.

BMW 3 serisi (F30)

Aracın ses sistemi ÇOK KÖTÜ. Yani nasıl bu kadar kötü olabilir aklım almıyor.

Genelde elektronik müzik dinliyorum, aracın ses sistemini nerede, takribi ne kadar fiyata değiştirebilirim? Uçuk fiyatlardan ziyade biraz daha fiyat performans önemli benim için.

• acegod kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, ben de geçen hafta Borusan Avcılardan cam için fiyat aldım. Cam fiyatına 2700 lira dediler. Buna fitil, yapışkan, işçilik gibi eklenecek şeyler ile 5-6bin liradan aşağı olmaz dediler.

Kaskodan olursa aynı gün veremeyiz ertesi gün alırsınız dediler, 2 günde veriyorlar yani. Sizin memnuniyetinize göre Kosiflerden yaptırabilirim. Tecrübelerinizi bekliyor olacağım.

• The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, harman kardon dönüşümü için 5bin lira fiyat aldım karşıma çıkan bir sayfadan. Herhangi bir pazarlık yapmadım mesaj ile sordum. Sadece kapaklara 1000 lira yazmışlar. Kapakları çok daha ucuza alıp kendiniz değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum :) Mesaj şu şekilde:

“ Selamlar F30 aracınız için Center set 1300tl. 4 kapı hoparlör 1600tl. Ön tweeter seti 1500tl. Arka tweeter seti 1100tl. Ön arka hoparlör kapak seti 1000tl.”

• Arkadaşlar şu yağdan almayı düşünüyorum. 2012 model f30 aracım. Kullanan var mı tavsiye edermisiniz ?
    https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcun93

Merhaba, harman kardon dönüşümü için 5bin lira fiyat aldım karşıma çıkan bir sayfadan. Herhangi bir pazarlık yapmadım mesaj ile sordum. Sadece kapaklara 1000 lira yazmışlar. Kapakları çok daha ucuza alıp kendiniz değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum :) Mesaj şu şekilde:

“ Selamlar F30 aracınız için Center set 1300tl. 4 kapı hoparlör 1600tl. Ön tweeter seti 1500tl. Arka tweeter seti 1100tl. Ön arka hoparlör kapak seti 1000tl.”
    Harman Kardon dönüşümü 5.000 TL’ye yapacağını söyleyenler yalan söylerler hocam, dikkat edin aman diyeyim. HiFi dönüşümü bile 10.000 TL üzerinde, eğer 5.000 TL’ye orjinal olarak verirlerse ellerindeki ve getirecekleri tüm siparişleri satın alın, öldüm deseniz 15.000 TL’ye satarsınız.

• orcun93 kullanıcısına yanıt
    Verilen fiyat çok ilginç geldi bana. Bundan 7-8 ay önce Ankara Ağaçlı Bmw servisinden f30 ön cam değişimi için fiyat aldığımda 8000+Kdv+işçi... derlerken koşarak çıkmıştım sonunu duymamak için. İşlem sonunda son fiyatı da belirtirseniz sevinirim, merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 5 Eylül 2020; 2:42:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orcun93 kullanıcısına yanıt
    sanırım fiyat aldığın yer ümraniye münih garage

yerine gittim burak ilgili birisi. Ben başka bir kaç şey aldım ama harman kardonda hoşuma gitti. Kendi arabasına montaj yapmış orada bakabilirsin. Ucuz olmasının sebebi koltuk altı basslar ve amfilerin olmaması. Bu saydıklarım 8 bin civarı fiyatı var zaten.

Bende kendi arabam için araştırıyorum, reiss markasını öven oldu, plug and play olanlar uyumlu oluyor bu arabalara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Arkadaşlar şu yağdan almayı düşünüyorum. 2012 model f30 aracım. Kullanan var mı tavsiye edermisiniz ?
    https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973
    en son bakımda f20 aracım için aldım. hissedilebilir fark oldu aracın gidişi ve sesinde. sanki araç daha rahatlamış gibi
  • wapcep_scrol W kullanıcısına yanıt
    1.5 ay once bakimda kullandim baya memnunum arac cok hafiflemis gibi hissettirdi titreme azaldi ses azaldi ama oncesinde liqui moly engine flush urununu kullandim belki onunda etkisi vardir bilmiyorum

• wapcep_scrol W kullanıcısına yanıt
    Gönül Rahatlığıyla Arabana Bu Yağı Kullan Çok Kaliteli.Kuzenimin Aracına Koyduk Toptec olanını Ses ve Hızda da Fark var.Ayrıca araba ilk Çalıştırmada bile rahatlıyor.

Bir Sonrakine Bende Bu Yağdan Kullanacağım.Biraz Pahalı ama :)
  • sHiM kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam zaten ben de daha yüksek bekliyordum şaşırdım ancak bir arkadaş sizden sonra koymadıkları parçaları yazmış. Bass göremeyince bana da eksik gelmişti zaten. Karşıma çok defa çıkınca merak edip sordum, şu an için yaptırmayı düşünmüyorum zaten. Uyarınız için teşekkürler.

Bana bu bile çok fazla gelmişken size daha da yüksek söylediler demek çok ilginç. Dün bir arkadaş yazmıştı Kosiflerde daha da uygundu. Ben bu fiyattan sonra biraz bekleme kararı aldım zaten araştırmak için. Yaptırdığımda bilgi veriyor olacağım.

• 
Sayfa: önceki 33983399340034013402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.