Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3309. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33073308330933103311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkürler. Mann filtre seti var onu alırım. Peki bunları alınca Ankarada nerede taktırabilirim önerebileceğiniz yer var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robomatt

Cevap için teşekkürler. Mann filtre seti var onu alırım. Peki bunları alınca Ankarada nerede taktırabilirim önerebileceğiniz yer var mıdır?
    Maalesef Ankara ile ilgili bilgim yok. Ama basit işler, herhangi bir özel servis makul bir rakama halleder. Yağ hariç kendiniz bile yapabilirsiniz.
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Peki son olarak hangi motor yağı sizce? Mobil mi, castrol mu, yoksa bir de motul marka var hangisi sizce? Bir de motor kaç lt yağ alıyor? Bir yerde 4.2 demişler başka yerde 5.2 lt. Ona göre sipariş vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robomatt -- 25 Nisan 2019; 10:43:20 >
  • merhaba arkadaşlar,aracımı sattım ve araç alma arefesindeyim.
    forumu epey okudum ancak aklım karıştı sizlere danışmak istedim.beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.
    1)0km golf highline cam tavan 1.5tsi dsg 175 civarı
    ama aklımdan geçen 3.18i premium pk+comfort pk.(bmw 2.el de az km yapmış genelde rent çıkış ya da bayi aracı 225k fiyatla satılan araçlar var,pazarlıkla ortalama 205ler seviyesine iniyorlar.)
    sormak istediğim şu elbette bmw tercihim ama bakım maliyetleri aracın 3silindir motora sahip olması,ileride çıkabilecek sorunlar vs gibi düşündüğümde (bir aracı ortalama 8yıl kullanıyorum,senede yaklaşık 20k km yapıyorum)bmw beni üzer mi?golf'e o parayı vermektense 3 almak var aklımda
    bir de 3.20 ied kullanan çevremdeki çoğu kişi alma, bakım ,trafik,kasko maliyetleri yüksek, çok yakıyor vb bilgi verdiler.
    bu arada 3silindir motor aracı yaklasık 100km kullanma imkanım oldu motor sesi çok hoş gayet oturaklı ve konforlu bir araç.
    sizlerin fikirleri nelerdir
    destekleriniz için teşekkür ederim.
    syg
    yavuz

• Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık 20K km yol yaptığım Nokian lastiklerin son durumu fotoğraflardaki gibi. Daha önce Çin malı dahil birçok markada lastik kullandım hiçbir lastik 3-4 yıl içinde bu kadar az kilometrede bu şekilde çürüyüp dökülmeye başlamamıştı. Durumu Nokian distribütörne ilettim fakat 2 yıl garantisi olduğunu söylediler lastiklerin. Bu markadan uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu arada lastikleri sadece kışın kullandım sök tak bile yaptırmadan ayrı jantlarla kullanıldığı halde bu duruma geldi.

BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tnakreslorav

Arkadaşlar merhaba.
    Yaklaşık 20K km yol yaptığım Nokian lastiklerin son durumu fotoğraflardaki gibi. Daha önce Çin malı dahil birçok markada lastik kullandım hiçbir lastik 3-4 yıl içinde bu kadar az kilometrede bu şekilde çürüyüp dökülmeye başlamamıştı. Durumu Nokian distribütörne ilettim fakat 2 yıl garantisi olduğunu söylediler lastiklerin. Bu markadan uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu arada lastikleri sadece kışın kullandım sök tak bile yaptırmadan ayrı jantlarla kullanıldığı halde bu duruma geldi.

Şaşırdım açıkçası. Son 4 yıldır Nokian Kış lastiği kullanıyorum, çok memnunum.

• robomatt R kullanıcısına yanıt
    Mobil 1 yeterli olur. Benzinliler ne kadar yağ alıyor bilmiyorum maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tnakreslorav T kullanıcısına yanıt
    Nokian lastikleri 10 numaradır kalitesi tartışılmaz. Sizin lastikler nasıl öyle oldu enteresan. Öyle olana kadar kullandınız mi o lastikleri?

• Aracımda bulunan pirelli 225/50/17 ebat RFT lastikleri RFT olmayan ama en azından dayanıklılık açısından ona en yakın 98Y XL lastiklerle değiştirmek istiyorum.
    Frenleme, yol tutuş, konfor, güvenlik gibi kriterleri makul düzeyde karşıladıktan sonra en çok önemsediğim sessizlik kriterini dikkate alarak bir araştırma yaptım.
    Sonuç beni şaşırttı çünkü Hankook Ventus S1 evo2 (K117) bu ebat lastiklerde 65db gibi inanması güç bir gürültü seviyesi vadediyor. Normalde bu ebat lastiklerde desibel değerleri 68-73 db arasında değişiyorken bu 65 db değeri bana fazlasıyla düşük geldi. İşin ilginç tarafı aynı model lastiğin diğer tüm yük ve hız endekslerinde gürültü seviyesi 69,72 arasında değişiyor. Nasıl bu derece farklılıklar olduğunu bilen bir arkadaş belki izah edebilir. Merak ettiğim bu lastiği tecrübe edeniniz oldu mu acaba?

https://www.hankooktire.com/tr/passenger-cars/hankook-ventus-s1-evo2-k117.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilve -- 26 Nisan 2019; 15:5:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dowaby

merhaba arkadaşlar,aracımı sattım ve araç alma arefesindeyim.
    forumu epey okudum ancak aklım karıştı sizlere danışmak istedim.beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.
    1)0km golf highline cam tavan 1.5tsi dsg 175 civarı
    ama aklımdan geçen 3.18i premium pk+comfort pk.(bmw 2.el de az km yapmış genelde rent çıkış ya da bayi aracı 225k fiyatla satılan araçlar var,pazarlıkla ortalama 205ler seviyesine iniyorlar.)
    sormak istediğim şu elbette bmw tercihim ama bakım maliyetleri aracın 3silindir motora sahip olması,ileride çıkabilecek sorunlar vs gibi düşündüğümde (bir aracı ortalama 8yıl kullanıyorum,senede yaklaşık 20k km yapıyorum)bmw beni üzer mi?golf'e o parayı vermektense 3 almak var aklımda
    bir de 3.20 ied kullanan çevremdeki çoğu kişi alma, bakım ,trafik,kasko maliyetleri yüksek, çok yakıyor vb bilgi verdiler.
    bu arada 3silindir motor aracı yaklasık 100km kullanma imkanım oldu motor sesi çok hoş gayet oturaklı ve konforlu bir araç.
    sizlerin fikirleri nelerdir
    destekleriniz için teşekkür ederim.
    syg
    yavuz
    Ben de iki yıl önce, tam dolu (açılır tavandan, 150 beygirlik motora, dynaudio ses sisteminden (yanlış hatırlamıyorsam ismi böyleydi) otomatik vitese ) bir golf özel üretim almak üzere çıktığım yolda , doğuşta oldukça yetkili bir tanıdığımın; " abi bu para golfe verilmez, sen bence bu paraya bmw al, daha mantıklı " yönlendirmesi ile şu an kullandığım aracımı almış bulunmaktayım.
    Bakım maliyetleri vs. konusunda evet haklılar, gerçekten biraz pahalı premium olmayan diğer markalara göre,sorun çıkartma konusunda , 3 serisi almayı düşündüğün için bir fikir veremem, benimki 1 serisi çünkü, yakma konusunda ise şöyle söyleyebilirim, aracı kullanmak o kadar keyifli ki insan pek dikkat edemiyor, acaba şöyle yaparsam çok mu yakarım diye, ayrıca bu motorların genel özelliği dikkatli kullanırsan az, bakmazsan çok yakabiliyor.. Kısacası ben bu tercihi yapmış olmamdan dolayı hiç ama hiç pişman değilim, yine olsa yine yaparım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 27 Nisan 2019; 23:56:37 >

• Madem Hb golften bahsetmişsiniz 318 yerine arkadaşın dediği gibi 118 tavsiye edeyim ben de bagaj ihtiyacı yoksa hem motor 1 serisine daha uygun hem de tipi golften bana göre daha iyidir.187 ye one edition rakam alan bir arkadaş vardı sıfır olarak.

• Merhabalar
    Yaz lastik-jant kampanyası hakkında bilgi alan oldu mu? Hangi modeller var kampanya dahilinde? Ulaşamadım bilgiye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar merhaba konun icinde aradim fakat bulamadim sizlere sorayim tecrubeniz cok..

Aracim bmw 320i ed 40.yil. onler 225 45 18 arka 255 40 18 bunlari 245 45 18 olarak esitlemek mumkunmu ? Yardim ederseniz sewinirim.

Ayrica bir sorum daha var bluetooth sistemi sorunsuz calisiyor telefinla arama yapinca yada arama gelince gelen cahri sesini duyuyorum ama sesim asla karsiya gitmiyor. Farkli mikrafonlarla test ettik olmadi farkli telefonlarla test ettik yine olmadi nedir sizce sorun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nilve

Aracımda bulunan pirelli 225/50/17 ebat RFT lastikleri RFT olmayan ama en azından dayanıklılık açısından ona en yakın 98Y XL lastiklerle değiştirmek istiyorum.
    Frenleme, yol tutuş, konfor, güvenlik gibi kriterleri makul düzeyde karşıladıktan sonra en çok önemsediğim sessizlik kriterini dikkate alarak bir araştırma yaptım.
    Sonuç beni şaşırttı çünkü Hankook Ventus S1 evo2 (K117) bu ebat lastiklerde 65db gibi inanması güç bir gürültü seviyesi vadediyor. Normalde bu ebat lastiklerde desibel değerleri 68-73 db arasında değişiyorken bu 65 db değeri bana fazlasıyla düşük geldi. İşin ilginç tarafı aynı model lastiğin diğer tüm yük ve hız endekslerinde gürültü seviyesi 69,72 arasında değişiyor. Nasıl bu derece farklılıklar olduğunu bilen bir arkadaş belki izah edebilir. Merak ettiğim bu lastiği tecrübe edeniniz oldu mu acaba?

https://www.hankooktire.com/tr/passenger-cars/hankook-ventus-s1-evo2-k117.html
    18 inç hankook s1evo2 ben 2 yıldır kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: boraata

Arkadaslar merhaba konun icinde aradim fakat bulamadim sizlere sorayim tecrubeniz cok..

Aracim bmw 320i ed 40.yil. onler 225 45 18 arka 255 40 18 bunlari 245 45 18 olarak esitlemek mumkunmu ? Yardim ederseniz sewinirim.

Ayrica bir sorum daha var bluetooth sistemi sorunsuz calisiyor telefinla arama yapinca yada arama gelince gelen cahri sesini duyuyorum ama sesim asla karsiya gitmiyor. Farkli mikrafonlarla test ettik olmadi farkli telefonlarla test ettik yine olmadi nedir sizce sorun ?
    Teoride mümkün, bu konuda genel kanı orijinal ebattan +-%3 den fazla fark olamamak kaydı ile lastik çapını değiştirmekte sorun yoktur. 245/45r18 ile lastik çapınız %1.2 küçülecek. Bu durumda hız göstergesinde sapma olacak (kadran kodlama ile gps hızını göstermeye ayarlanırsa bu sorun olmaz), abs, esp gibi sistemlerde hatalı hız okuması olabilir, araç bu hatalı hız okumasını sürekli olarak DTC (Diagnostic Trouble Codes) olarak kaydedebilir sisteme, fark %3 den küçük olduğu için arıza olarak uyarı verip vermeyeceği konusunda şüpheliyim, muhtemelen arıza olarak vermez araç.

BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

• boraata B kullanıcısına yanıt
    Ayarlar-Ses ayarı-Ses seviyesi ayarlarina gelin orada telefon mikrofon hopörlor ses seviyesi var onlari arama esnasında acin sorun muhtemelen çozülür.
     BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esatesat -- 28 Nisan 2019; 21:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraata

Arkadaslar merhaba konun icinde aradim fakat bulamadim sizlere sorayim tecrubeniz cok..

Kullanmanız gereken ebat 245 40 18dir. Cap farki %1in bile altında kaliyor zaten mercedesde amgde önde 225 45 18 kullanirken arkada 245 40 18 kullanıyor. Önler 225 45 18 iken arkalar icin 245 45 18 doğru ebat değil bilginiz olsun. Yurt disinda da bu sekilde kullanan cok var https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=831520

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 28 Nisan 2019; 22:46:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Teoride mümkün, bu konuda genel kanı orijinal ebattan +-%3 den fazla fark olamamak kaydı ile lastik çapını değiştirmekte sorun yoktur. 245/45r18 ile lastik çapınız %1.2 küçülecek. Bu durumda hız göstergesinde sapma olacak (kadran kodlama ile gps hızını göstermeye ayarlanırsa bu sorun olmaz), abs, esp gibi sistemlerde hatalı hız okuması olabilir, araç bu hatalı hız okumasını sürekli olarak DTC (Diagnostic Trouble Codes) olarak kaydedebilir sisteme, fark %3 den küçük olduğu için arıza olarak uyarı verip vermeyeceği konusunda şüpheliyim, muhtemelen arıza olarak vermez araç.

Alıntıları Göster
    Anladim sanirim.olmaz... yani onunarkayi neden ayri yaparlar.anlamam... ayrica on 225 45 oyle olmus ki lastik janta sanki kucuk asil amacim bundan da kurtulmak hemde arkadaki devasa 255 taban sanki arabayi hem hantallastiriyor hemde yakita etkisi cok oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Kullanmanız gereken ebat 245 40 18dir. Cap farki %1in bile altında kaliyor zaten mercedesde amgde önde 225 45 18 kullanirken arkada 245 40 18 kullanıyor. Önler 225 45 18 iken arkalar icin 245 45 18 doğru ebat değil bilginiz olsun. Yurt disinda da bu sekilde kullanan cok var https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=831520

Alıntıları Göster
    Yani kafama esitlemek daha mantikli geliyor zaten on arla ayri olmasi gereksiz zaten arac bir m3 m5 degil ki kastirmanij manasi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Esatesat

Ayarlar-Ses ayarı-Ses seviyesi ayarlarina gelin orada telefon mikrofon hopörlor ses seviyesi var onlari arama esnasında acin sorun muhtemelen çozülür.
    Denedim.hemde simdi suan ama husran olmuyor.. birkac kisi bana idtm mi dtm mi ne oyle bir modulden bahsetti .. ariza tespiti icinde masallah herkes 250 tl diyor... bilmiyorum ne yapicam.

• 
Sayfa: önceki 33073308330933103311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.