Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32653266326732683269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bak bakim turkiyede ne yag var. su anda shell anlasmasi var. sen tabi sanayide egsoz taktirdigin icin bilmezsin

yok mu mevlanadan baska soz? sonra da gercegi ogrenince silmis mesaji

copy paste ile hayat gecer mi ya?

imam saafinin sozunu mevlana sanan adamla ne konusulur ki? daha da kaale almam bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 20 Ekim 2018; 13:15:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Bmw logolu yag yokmuş hocam bunlar mercedesin yaglari:))) bu arada surekli wden sonraki rakamin yukselmesi kriterlerinden biri yuksek hp motorlar icin degildir diyen vatandas bak bakalim 0w40 uzerinde ne yazıyor :)

Bunlar bmw'nin gelişmesini istemeyen dış mihakların işi gerçekte böyle bir yağ yok. Hepsi montaj, şantaj.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

adamin hayati google

bak bakim turkiyede ne yag var. su anda shell anlasmasi var. sen tabi sanayide egsoz taktirdigin icin bilmezsin

yok mu mevlanadan baska soz? sonra da gercegi ogrenince silmis mesaji

copy paste ile hayat gecer mi ya?

imam saafinin sozunu mevlana sanan adamla ne konusulur ki? daha da kaale almam bunu
    Bmw logolu yağları Türkiye'ye getirmemeleri rezillik değil mi? Servisler ucuz yağ kullanarak sizi resmen kazıklıyor.

Servise gidip bir tek yağ değiştiriyorsun onu da yan sanayi dolduruyorlar.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Bunun yedigi kapaklardan bavyeraya yol olur hocam:) once bmw yag yok diyor sonra hondayi opet yag kullandi orijinal yag kullanmadi diye elestırıyor ama kendi aracina castrol yag koyduruyor, bmw yagi gorunce bu turkıyeyi gelmiyor diyor oysaki bu yağdan disarida bile satiliyor isteyene bu yagi bme servisi haric satan yerlerin numarasini veririm neyse yoruldum artik:))

• shell yan sanayi evet :)

yaga bizle ayni parayi vermek nasil bi duygu?

485 vs 550

opet vs shell
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Benim aracıma orjinal Honda yağı olan Eneos koydukları için o duyguyu bilemiyorum. Ancak sizin araca orjinal Bmw yağı koymadıkları için serviste yan sanayi yağ doldurulmasının nasıl bir duygu olduğunu biliyorsunuzdur.

Bize deneyimlerinizi anlatmak ister misiniz? Araçta tekleme, yağın erken bozulması, motor yağında ısı artışı vs. gibi bir şikayet yaşadınız mı?

• icerde adamlarin basinda beklemediysen opet koymustur onlar :)

orijinal bmw yagi nedir? bmw yag mi uretiyor? sen copy paste ustasi bilirkisiye inanirsan hep onun gibi yazdiklarini silmek zorunda kalirsin.

spekleri verirsin ureticiye, o da uretir senin istegine gore.

bmw logosu olunca icinde bmwnin urettigi yag var saniyor o bilirkisi

honda diyor ki ben sana kendi yagimi vericem, ki o da baskasina urettiriyor, ama yalan soyluyor ve opet koyuyor. skandal resmen

shell icin yan sanayi diyene de ilk kez rastliyorum :)

son olarak: 'shell yan sanayi degil, bmwnin su andaki anlasmali tedarikcisidir' Mevlana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 20 Ekim 2018; 13:43:23 >
  • Bu yaglar turkiyede satilmiyormus:))))) simdi borusani aradim bizzat resimde paylastigim orijinal bmw logolu yagi satiyorlar elimizde mevcut dediler hatta bitmek uzere siparis verdik dediler. Yerin dibi neredeydi:))

Adam ne dedi bmw logolu yag yok dedi degil mi dostlar? Sonra resmini paylastim bu Trye gelmiyor dedi degil mi dostlar?trde olduğunu ispatlayinca kivirirp Simdi de bu yagi suna buna yaptiriyor diyor, evet bmw bu yagi castrola yaptiriyordu ve yag resimde paylastigim sekilde logolu bmw yag seklinde geliyor.sonra shell ile anlasti Yeter rezil oldugun sus artık. Mesajimi ben silmedim sen rez oldukca yonetime sikayet edip sildiriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 20 Ekim 2018; 13:47:28 >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Supersport evet ama yağ konusunda bilgin zayıf bir gerçek. Huracan örneğin ispatı. Ben bildiğim konularda ahkam keserim bilmediklerimde ise bilene saygı duyarım. Copy paste bende yok yağ konusunda dikkat edersen.

Diğer arkadaşın dedikleri doğru bu arada, yağ konusundan bence bildiğin bi konuya geç daha fazla gülünç olma kardeş.

Biraz daha TBN mevzularına girmek istemiyorum zamanım o kadar yok malesef.

Acil Stop denen kişi bende zaten bloklu idi Honda fanatiği olduğundan nerden bloğu kalkmış anlamadım:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • autolover A kullanıcısına yanıt
    konu yag degil burada
    supersport demen yeterliydi

diyor ki mevlanayi tanimayan bilirkisi: supersport olursa, performansli olursa 10-60 kullanir

demek ki bu her zaman dogru degilmis di mi? yani direk ilintili veya tek kriter diyemeyiz.

bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Bmw logolu yag yokmuş hocam bunlar mercedesin yaglari:))) bu arada surekli wden sonraki rakamin yukselmesi kriterlerinden biri yuksek hp motorlar icin degildir diyen vatandas bak bakalim 0w40 uzerinde ne yazıyor :)

W den sonraki rakamin yükselmesinin motor gücüyle alakasi yoktur mesajini bulup alıntı yapar misiniz? Kim yazmış biz de öğrenelim.

• Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    Hangi gereken cevabi verdiniz? W den sonraki rakami büyütmek iyidir daha iyi koruma isteyen buyutsun dediniz. 10w40 kullanan 10w60 kullanabilir mi diye sordum Supersport arac ornegi verdiniz. Basit sordum daha iyi koruma isteyen herkes w den sonraki rakami büyütebilir mi? Bunun cevabını düzgünce verin herkes görsün okusun. Uzun yazmaya üşeniyorum deyip satirlar dolusu yazıyorsunuz ya şimdi tek kelime rica ediyorum evet mi hayir mi? Daha iyi koruma isteyen 10w30 5w30 10w40 vs yerine 10w60 kullanabilir mi dogru olur mu?

Yağci araya girmesin sen cevap ver lütfen o baslarsa yanma noktası tbn derken gereksiz bilgiyle hedef şaşırtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 20 Ekim 2018; 16:52:11 >
  • Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    Yanlış sularda yüzüyorsunuz dedim dinlemediniz. Yazdığınız tüm mesajları okudum. Millete 10w60 alın daha iyi korunursunuz dediniz. Baktınız olmadi şimdi süper sport araclar 10w60 kullanir diyorsunuz. Konu super sport değil konu sizin Google dan kopyala yapıştır yapıp bataga saplanmaniz. Madem google sizin kılavuzunuz, şöyle arayın ' motora gereğinden fazla kalın yag koyarsam ne olur'.

• bu yağ muhabbetinden dolayı güzelim konu mahvoldu
  • "CAZ Deyince"
  • Aynen, LL04 olsun da be olursa olsun. Kendi sağlığımıza bile bu kadar hassas olmazken motorun yağına takılmak ilginç olmuş :)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: TrüflüEbiTen

Bu mesaj silindi.
    +1
  • Yaptığınız bence kayıkçı kavgası haberiniz ola...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli Arkadaşlar,

2016 model F30 kullanıcısıyım. aracımın garanti süresi 20 kasım 2018 tarihi itibariyle sona erecek. bakım konusunda siz değerli arkadaşların fikir ve görüşlerini almak isterim.

Aracım şu an 21.000 km de. bakım için son kurlar sonrası yetkili ve özel servis arasında kalmış durumdayım. Sırasıyla sorularım şu şekilde olacak.

1. Yetkili borusan servislerinde son kurlar sonrası kaç TL ye standart bakım yaptırdınız?
    2. Ankara için özel servis tavsiyeniz nedir ve son güncel kurlar sonrası özel servislerde kaç TL ye bakım yaptırdınız?
    3. RFT lastiklerin değişimi için (jantlara zarar vermeden) Çankaya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?
    4. Orjinal yedek parça teminlerini yaptığınız web adresleri veya satıcılar var mı. Varsa paylaşabilir misiniz?
    5. Ankara da borusan dışında yetkili bir servisin açılacağını duydum. internette sürekli eleman arayışlarını görüyorum. Sanırım ismide ağaçlı olacakmış. bu servisin açılma süresi ile bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

• selam arkadaşlar, bugun otoparkda cam suyu ilave edeyim diye kaputu açmak istedim, ama kaput mandalını ne kadar çektiysem açamadım bir türlü, sonra kırılır fln diye korktum bıraktım, X2 yazıyor ama 1 defa bile açılmadı neden acaba?
  • 
Sayfa: önceki 32653266326732683269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.