Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3040. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30383039304030413042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kaydırma filan hiç yapmadım, normal bir kullanıcıyım anormal bir davranış görmedi araç üretildi üretileli :)

Fren hidroliği değişimi hiç yaptırılmadı yazdığım gibi geçmiş bakımların tamamı buji hariç yağ su filtre değişimleri oldu başka birşey değişmedi aracımda. İlk defa yapılacak bu tarz orta ve ağır bakım aracımda.

730 ile 500 arasında bir fark yok aslında, ben çok afaki bir rakam olması durumunda özel servis düşündüm ancak 150 200 lira gibi bir rakam civarı olursa serviste yaptırırım diye düşünüyorum.

Fren hidroliği ile arka ön fren balata değişimde ekstra özel bir alet oluyor mu kullanılan? Eğer öyle ise ustaya hiç yaptırmaya gerek duymam , ne olur ne olmaz?
  • R@ kullanıcısına yanıt
    özel bir alet yok. ikaz fişleri ve fren kanallarının temizlenmesi gerekiyor. bir de aracınız 45 bin km üzeriyse balataları tutan klipsler var. onları değiştirebilirsiniz.
  • donniedarko kullanıcısına yanıt
    Bu yazılan fiyatlar geçen ay 3.18i için verilmişti bana. 2.0lt dizel motorlu 3.18d için bu fiyatlara inebiliyorlarsa benzinli olanda ne kadar kar ettiklerini düşünemiyorum bile

3.18d Fiyatı geçen ay ile karşılaştırınca iyi görünüyor. Kullanan var mı aranızda? 2.0lt motor söz konusu olunca 3.20d'ye yönelmek en mantıklısı elbette ama kullanan varsa performans ve yakıt tüketimi konusunda bilgi verebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickneymi

136 beygir bmwye ya da 3 kurus az yaksın diye dizel bmwye binene kadar param yoksa gider adam gibi megane clioya binerim.

Hadi git bin seni tutan mi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: brksvr

Yetkili serviste Bmw logolu orjinal arka fren balatası, uyarı kablosu ve işçilik 730 TL gibi bir rakam tuttu. Bilginiz olsun. Dişarıdan muadil bir parça ile 400-500 TL ye yapılabilir düşüncesindeyim.

Hangi servis bu guzel fiyat vermisler. Normalde 1000 civari veriyorlar diye biliyorum.

Parcacimdan aldigim orijinal bmw logolu urumlerin fiyatini yazayim

On balata :680

Arka balata:500

On diskler :950

Arka diskler :900

Bu fiyatlara 150 200 civari iscilik ekleyin. Yalniz bmw bakata disk degisimi biraz zor oyle isini bilmeyen ustaya yaptirmayin. Mesela fren hidroligi kapagini acip pistonlara kompres yapmalari lazim ve is bitince freni pompalamalari gerekiyor.

On disk icin ornek vereyim. Ozel servisler parcayi borusandan aliyor. Mavi servis 1050 tl arti 150 iscilik 1200 istedi. Maslak askar 1500 istedi(servis fiyatlari veriyorlar hep. En durustu isini iyi yapan sizi kaziklamaya calismayan mavi servis. Daha once de cok memnun kalmistim Isteyen varsa usta nosunu verebilirim oldukca profesyonel ve kurumsallar.

Tahminimce servis ayni islem icin 2000 lira fiyat verecektir.

Benim aracin tum bakimlari serviste yapildi sadece balata disklere 4000 civari verilmisti. Gecen kucuk bir islemi iyi niyet garantisinden yaptirmak istedim 150 liralik parca icin 500 liralik iscilik istediler:) iyi niyet garantisi vs hikay zaten iyi niyete soksalar bile sorun durumunda bakimlara vs disaridan yaptiracaginizdan cok daha fazla vermis olacaksaniz. Bosuna bu paralari servise odemeyin yazik.

Fren hidroligini soran arkadasa yetkili servisi oneririm onemli bir islem cunku . Ben gecen 165e yaptirdim serviste.

• Forumumuzun gelmis geçmiş en büyük trolü yeni nick alip gelmis. Kiyamam canim ya uzun süre banlaninca dayanamadın yeni nick aldin demek. Hayırlı olsun diyelim. Dikkat et yalnız yine ileri geri konuşup kulübüne geri gitme. Sen lazımsın bize, eglencemiz oldun kisa zamanda.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    bosch takıldı..usta taktı..herhalde dikkat etmiştir ok yönünne
  • donniedarko kullanıcısına yanıt
    Biraz önce fiyat teklifi olarak sizin bahsettiğiniz rakamları bana gönderdiler. Bu arada bence en büyük eksikliklerden birisi olan ön park sensörü TR paketine dahil edilmiş. 2017 model tüm araçlarda mevcut.

40. Yıl donanım tabi ki çok güzel ama o kadar yükseklere çıkamam.
    193bine 3.18d sportline alınır mı? 2.0lt 150bg motor performans olarak nasıldır?

Kullanan arkadaşlar görüşlerini aktarırsa sevinirim. Fiyatlar hakkındaki görüşleriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 12 Temmuz 2017; 17:16:51 >
  • Peki arkadaşlar 320d için fiyat alan oldumu. Onda kampanya varmı

• selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt
    10 gün önce Sabit kur 3.80 iken 320d prestige paket 227.000 ₺ - sport plus 233.000 ₺ idi. Şu an kuru 3.90 a çekmişler eğer sport plus üst vergi dilimine atladıysa hiç manası kalmaz. Belki de 237.400 ₺ den veriyorlardır bilemiyorum.

• Evet fiyatlar öyleydi. Fakat Borusan dengesiz bi firma, onların sağı solu belli olmaz. Kuru arttırdık derler, bu sefer extra iskonto, kampanya vs. Yaptık derler. 318d'nin fiyatı ortada. 320d ile arasında ne kadar fark olabilir(aynı özellik,sadece 40hp fark). En fazla 8-10bin. 318d sportplus 193, 320d 203 yada 15k fark 208 olsun. Mplus 228 olsun. Bence alınır. 318d mplus ı 213e veren adam 320'yi 220ye vermeli bence o zaman şu ilk 6 ayda sattığı kadar araba satar 1 ay içinde. Zaten satış rakamları ortada. Yerlerdeler. Birşey yapmalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_3277 -- 12 Temmuz 2017; 20:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz94

https://sahibinden.com/453881681 Arkadaşlar bu nasıl. Hatasız diyor. Fiyatı özellikleri ne dersiniz?

hocam fiyatı yüksek

bunun 14 bin tl altına aynı yıl, km'de sportline verebilirim
  • Yeni fiyatları gördüm.

3.18d ile eşdeğer paket bir c200d'nin fiyat karşılaştırmasını yapınca 3.18d'nin alınmaması için bir sebep göremiyorum. Gayet iyi. Burada direkt rakibi c200d olduğu için yazıyorum. 3.18d'nin verdiklerine göre c200d'nin fiyatı yüksek görünüyor bence.
    Ama ne dersek diyelim bmw isteyen bmw alacak mercedes isteyen mercedes alacaktır. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyle_ -- 12 Temmuz 2017; 21:47:57 >
    Fiyatlandırma konusu öyle olmayabiliyor işte. O zaman kim niye piyasaya yeni çıkan 318d modelini alsın ki.. ayrıca ekstra iskontolu olarak getirilmiş olabilir 318d; onu da atlamayalım. 320d fiyatları üstte yazdığım fiyatlardan ancak kasa değişimini çok yakınken düşebilir (kur,ötv artmazsa) onu da beklemeye risk almaya değmez. Zaten ellerinde doğru düzgün araç yok, 318d daha fazla kotaları var sanırım veya ellerinde kaldı.

• quote:

Bmw 3 serisi 2.0 motor dizel 150 bg 320 nm 189.000 TL kampanya yapmış

insanın aklını çelmiyor değil.150lik kullanan oldu mu ?
  • Dostum fiyatlandırma konusunu net bilmesemde tahmin edebiliyorum. İşim gereği imalatçı - ana dağıtıcı - son kullanıcı olayını çok iyi biliyorum. İmalatçı kafasına göre malzeme üretemez, talep doğrultusunda üretebilir. Hadi ürettiğini varsayıyorum zaten aynı araba, sadece motor güçleri farklı. Yani hani diyoruzya 318d için pazarlık yapıp yüksek adette almış olabilir bundan dolayı fiyatı iyidir diye, bunu yapan 320d içinde aynısını yapabilir. Bunları kendim için değil hepimiz için yazıyorum. Çünkü 318d alan olacaktır ve içinde hep bir ukde kalacaktır keşke 320d alsaydım yada alabilseydim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_3277 -- 13 Temmuz 2017; 10:13:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Bmw 3 serisi 2.0 motor dizel 150 bg 320 nm 189.000 TL kampanya yapmış

insanın aklını çelmiyor değil.150lik kullanan oldu mu ?

150 den cok aracın dolulugu onemli heralde pure paketi verirler o fiyata

aynı motor ve sogutma varsa ilerde çiplenebilir
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Hayır pure paket getirilmiyor araçlar; 189.500 ₺ sitesindeki görselin altında prestige paket için geçerlidir yazıyor.

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    2017 model 3.18d Sportline donanım için verilen fiyat 193bin

Teklifte belirtilen fiyat 233bin. 40bin TL indim yapılmış tekliftekine göre.

Sportline donanım ülkemiz şartlarında en optimum olanı bence. Ön park sensörünü de eklemiş olmaları çok iyi bir karar.

BMW 3 serisi (F30)

Almanya sitesinde 7-8% fark var aralarında. Avrupada kim ne yapsın 316d 318d modellerini 🙂320d motora rağbet varsa/üretilemiyorsa vs. 318d daha makul fiyata alınmış olabilir gayet de. Bizdeki fiyatlandırma tabiki farklı olabilir distributore bağlı olarak. Yine de iyi fiyat bence. Motor dışında soğutma turbo vs sistemlerinde de değişiklik olabilir.

• 
Sayfa: önceki 30383039304030413042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.