Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3042. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30403041304230433044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 F30 3.16i aracıma bugün 41bin km de 3. bakımı yaptırdım. buji değişimi 485+kdv dediler, gerek yok kalsın dedim.
    ayrıca araç yol bilgisayarında daha 30 bin km değişime var yazmasına rağmen arka balatalar bitmiş dediler. o da kalsın dedim.
    servis formuna not alıp imzalattırdılar. çıktıktan sonra farkettim hava filtresi değişimi yapmamışlar.
    kendim alıp değiştireceğim basit bir işlem. sadece yağ, yağ filtresi ve cam suyu, kontrol, klima kontrol (polen değişmedi)
    vs için 765tl ödedim.
    hiç şimdiye kadar önlerden önce arka balataların hele ki 41bin km de bittiğini görmedim. araç son derece sakin kullanılıyor. yanlama nasıl yapılır onu bile bilmem. esp belki 1-2 kere devreye girmiştir. nissandan tecrübeliyim servisin bitti deyip servisten çıktıktan sonra telefon edip "kaza yaparsınız sorumluluk almayız" dediği balatalar ile 30 bin km daha gitmiştim.

sormak istediğim;
    1- önceki sayfalarda konusu geçmişti Ngk platinyum buji kullananlar memnun idi. n11 deki satıcı ile iletişime geçtim
    şase no verdim bu size uymaz araçtan çıkan buji kodunu verin dedi. servise götürmeden sökemem. alıp kullanan
    arkadaşlar link verebilir mi?
    2- eğer araçta daha 30 bin gider yazıyorken balata bitiyor ise yol bilgisayarındaki uyarılar mı gerçekçi değil
    servis mi doğruyu söylemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keus35 -- 14 Temmuz 2017; 23:56:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keus35

2014 F30 3.16i aracıma bugün 41bin km de 3. bakımı yaptırdım. buji değişimi 485+kdv dediler, gerek yok kalsın dedim.
    ayrıca araç yol bilgisayarında daha 30 bin km değişime var yazmasına rağmen arka balatalar bitmiş dediler. o a kalsın dedim.
    servis formuna not alıp imzalattırdılar. çıktıktan sonra farkettim hava filtresi değişimi yapmamışlar.
    kendim alıp değiştireceğim basit bir işlem. sadece yağ, yağ filtresi ve cam suyu, kontrol, klima kontrol (polen değişmedi)
    vs için 765tl ödedim.
    hiç şimdiye kadar önlerden önce arka balataların hele ki 41bin km de bittiğini görmedim. araç son derece sakin kullanılıyor. yanlama nasıl yapılır onu bile bilmem. esp belki 1-2 kere devreye girmiştir. nissandan tecrübeliyim servisin bitti deyip servisten çıktıktan sonra telefon edip "kaza yaparsınız sorumluluk almayız" dediği balatalar ile 30 bin km daha gitmiştim.

sormak istediğim;
    1- önceki sayfalarda konusu geçmişti Ngk platinyum buji kullananlar memnun idi. n11 deki satıcı ile iletişime geçtim
    şase no verdim bu size uymaz araçtan çıkan buji kodunu verin dedi. servise götürmeden sökemem. alıp kullanan
    arkadaşlar link verebilir mi?
    2- eğer araçta daha 30 bin gider yazıyorken balata bitiyor ise yol bilgisayarındaki uyarılar mı gerçekçi değil
    servis mi doğruyu söylemiyor.

Hocam başataların resmini çek bak. Benim önler 12000 ken bir anda 2000 kaldı. resimlere bir baktım herhalde bi 10k gider. Ara ara resim çekiyorum bakıyorum. Servislere göre tü kaka değişmesi lazım .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

2017 mart ayinda 40. Yıl paket 320i sıfır araç aldım

Araç şuan 5000 km de. Belki daha önce konuşulmuştur ama şu kapı fitillerinden gelen rahatsiz edici ses konusunda fikirlerinize ihtiyacim var. Yok jel sürüyorlar, vay efendim. Teflon bant cekiyolar. Ne yaptirmaliyim, arabadab soğutuyo resmen. Bazi 40 . Yil modellerde hic ses yok ama bazilarinda kronik problem galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keus35 K kullanıcısına yanıt
    120 liraya aldim , oldukca memnunum. Servis 500 kusur istedi demek ki isi iyice hardcore'a dokmusler helal olsun:) Balataya kendin bak hocam bitip bimedigini anlarsin.
    Yag ve yag filtre degisimine 735 alarak artik sizi san fernando vadisinde hissettirmistirler:) hocam yazik gunah niye bu paralari servise veriyorsunuzn orijinal bmw filtre ile 250ye degistim yagi ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 15 Temmuz 2017; 0:39:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Valla hocam çocuklar olduktan sonra araç değişikliği düşünmeye başladım ama fiyatlar da bayağı arttı. F30a 190bin TL vermek aklımın köşesinden bile geçmiyordu ama dizel-donanımlı insignia bile 170bin mertebesinde. Fiyatlar gittikçe yükseliyor. Ne yapsam karar veremiyorum.

Ekonominin gidişatı da iyi değil. Bu dönemde 190bin TLyi bir otomobile bağlamak doğru bir karar olur mu onu kestiremiyorum.

Dostum sen bütün sorularının yanıtlarını kendin vermişsin zaten. Karar senin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazi09 -- 15 Temmuz 2017; 0:46:58 >
  • Ses konusunda baya birsey yazilmiş , gecmisi tarafim faydali oldu, tesekkurler yazilanlar icin, çeksinler bantı kurtulalım en iyisi, eyvallah

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    evet cidden uçurdu beni fiyatlar:) hele ki servis danışmanı "balata buji değişmeyecek mi, emin misiniz?" diye
    gözlerini kocaman açarak sorunca pek bir fakir hissediyorsun :))
    şaka bir yana tek derdim sadece yağ değişimini serviste yaptırıp servis kaydı olan bir araç olarak
    2. el değerini koruyup kolay satabilmek. garantisi bitti. iyi niyet garantisini yapmadıklarını biliyorum.
    bu aracımla çok km yapmıyorum. günlük kullandığım qq dizel aracım var.
    hatta bu yıl Bmw ile 13bin km yapmışım. aradaki farkı bilerek gidiyorum.
    geçen sene 1000tl dedikleri bakımı sadece polen filtresini çıkartarak 620tl ye indirtmiştim.
    yok mikro filtre klima temizliği zart zurt diye 400 tl istediler.
    geçen hafta 50 tl ye bosch karbonlu filtre alıp kendim değiştirdim.
    bu kez yağ ve filtre dışında hiçbirşey istemiyorum dedim yine de fiyat yüksek geldi.
    bujiyi nereden almıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keus35 -- 15 Temmuz 2017; 1:5:28 >
  • Arkadaslar araçta orjinalde ne marka hava ve polen filtresi kullaniliyor ve satin alabileceğim yer bilen var mi?

• keus35 K kullanıcısına yanıt
    Aksarayda tuba otodan aldim. Servis bakimli diye takintiniz olmasin zaten araci satarken bakimli arac kendini belli eder. Olmadi aldiginiz filtrelerin vs fotosunu cekin aliciya gosterin:) filtreleri orijinal alip degisin orijinal filtre satan yerler var ben hengst mahle mann hepsini denedim bmwnin filtreler de mann mahle ama bmwye ozel uretilyor ve daha kaliteliler. Ben daha onceki f20 aracimi sattigimda alici araci gordu biraz bilgilendirdim zaten ne kadar titiz oldugunuzu anliyolar expertize bile sokmadan aldi araci.Ben hayatta servis kullanmam artik ama yagi filtreleri bile 6 ayda degisen bir adamim bunu anlamayip servis bakimli arac isteyene zaten ben aracimi satmam.
    Klima temizligi icin poleninizi degisince luqui moly'nin klima temizleme spreyi var onu kullanin servisin yaptigi ozon isleminden cok daha saglikli ve piril piril ediyor klimayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 15 Temmuz 2017; 1:26:28 >
  • dream of ice D kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkurler araç daha 2 yasini tamamlamadigi icin mecbur servise gidecegim ama serciste zaten bakimda bu filtreleri degismiyor bende alip kendim değişeyim diyorum. hengst magle mann markalarindan hangisini onerirsiniz peki ve tuba otonun internet sitesi veya adresi var midir?

• Selam arkadaşlar, şuanda 1 serisi araçlar için bayiler internetteki liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yapıyor, bilen var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkurt80 -- 15 Temmuz 2017; 10:49:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

120 liraya aldim , oldukca memnunum. Servis 500 kusur istedi demek ki isi iyice hardcore'a dokmusler helal olsun:) Balataya kendin bak hocam bitip bimedigini anlarsin.
    Yag ve yag filtre degisimine 735 alarak artik sizi san fernando vadisinde hissettirmistirler:) hocam yazik gunah niye bu paralari servise veriyorsunuzn orijinal bmw filtre ile 250ye degistim yagi ben

Merhaba,

120 liraya Laser platinum 4 adet mi aldınız? Çok ucuz değil mi ? Kendi sitesinde bile yanılmıyorsam tanesi 17dolar civarında satılıyor? F30 için mi almıştınız? Sahte NGK olma ihtimali var gibi geldi.
  • hayalci07 H kullanıcısına yanıt
    Fiyati Trde her yerde 8 euro yurt disini bilmem. Urun orijinal sahtesi de yok zaten.

@Hantv bmw parca satan her yerde bu filtreleri bulabilirsin bahsettigim yerin net satisi yok ama karsisinda otocity vardi onun nette satisi var ya da aloparca'dan alabilirsin.

• forumda ara ozelligini kullanmak insanlara neden zor gelir anlamak mümkün degil. ben o bujileri 6 ay once aldım ve neredeyse 10bin km yol yaptım. cold start titremesi de gitti arabada. bunu foruma da yazdım, hatta aracını satan arkadaslardan biri de degistirip cok memnun kalmıstı. topkapı da bempar dan yada netten bujimarket.com dan alabilirsiniz. gerci foruma artık bişeler yazmak da mide bulandırıyor, burada sileceklerinizi sileceksepeti.com dan alın, ben memnunum, adamlar ta tokattan heryere urun gonderiyorlar diye yazdım, dengesizin biri de "tokatçı bey" diye hitap ederek bilgi almaya calısıyor. kısacası hep aynı muhabbetler donuyor. kimse birşeyi önceden aramak istemiyor

• 2015 3.20 ied m plus aracım 18 binde . Yakın zamanda tüm kapılardan ses gelmeye başladı. Gıcırdama şeklinde. Düzgün olmayan yollarda tumseklerden yavaşça geçerken esneme dolayısıyla çok daha fazla duyuluyor. Kapı fitilleri ile ilgili sorunları duymuştum. Servisi aradım. Direkt tüm kapı fitilleri değişecek dediler. Kronik sorunmuş. Ancak benim aracın garantisi dolmuş olduğundan iyi niyet garantisi için başvuracaklarmış. Onay gelirse ne ala yoksa ücretli değişim olacak. Bu sorunu yaşayan veya tecrübesi olan forumda arkadaşlar vardı. Okumuştum mesajları. Acaba son durumları nedir. Veya önerisi olan varmıdır.

• Bu sorunla ilgili magduriyetini dile getirenlerden biri de benim. Benim sorunun cozumu ile ilgili yargi surecinin arefesinde farkli bir denemem oldu ve gecici olup olmadigini bilmiyorum ama 3 haftadir sesi kestim. Nasil oldugunu bilmiyorum ama piyasada su siralar cok bilinen bir balata yagini kapi fitillerine ve temas ettigi kapi citalarina surdum. Sesin tamamen kesildigini anlayinca yasadigim psikolojik rahatlamayi anlatmam mumkun degil.

• drabi D kullanıcısına yanıt
    Wd 40 surun. 4 kez sorunla ilgili servise gittim, kapi fitilleri degisti en son hukuksal surec icin ihtar yollamistim. Bu sirada tavsiye uzerine bu urunu kapi fitillerine ve temas ettigi citalara uyguladim. Cozum gecici mi bilmiyorum ama 3 haftadir ses yok.

• babacor B kullanıcısına yanıt
    Hocam burada daha önce paylaşılmıştı benden onlardan okudum, genel würth veya terason lastik fitil bakım spreyi kullanıyor insanlar 3-4 ay ses kesiliyor sonra yeniden sıkmak gerekiyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquantes

forumda ara ozelligini kullanmak insanlara neden zor gelir anlamak mümkün degil. ben o bujileri 6 ay once aldım ve neredeyse 10bin km yol yaptım. cold start titremesi de gitti arabada. bunu foruma da yazdım, hatta aracını satan arkadaslardan biri de degistirip cok memnun kalmıstı. topkapı da bempar dan yada netten bujimarket.com dan alabilirsiniz. gerci foruma artık bişeler yazmak da mide bulandırıyor, burada sileceklerinizi sileceksepeti.com dan alın, ben memnunum, adamlar ta tokattan heryere urun gonderiyorlar diye yazdım, dengesizin biri de "tokatçı bey" diye hitap ederek bilgi almaya calısıyor. kısacası hep aynı muhabbetler donuyor. kimse birşeyi önceden aramak istemiyor

yazma.

• babacor B kullanıcısına yanıt
    o zaman kapı fitilleri değişimi sorunu çözmüyor. Üstelik ne fatura çıkacağı belli değil. Hepsi değişir ise ne kadar isterler artık. mantıksız olan şey fitiller değişince de sesin keslmediğini ifade etmeniz. Bu araçlar dan çok fazla var piyasa da hepsinde aynı sorun yoktur. Ben de yeni başladı. Kanımca ısınma ve soğumanın kapı fitillerinde ki lastiği deforme etmesi yada esneklğini kaybetmesi neticesi ortaya çıkıyor. Ama çok rahatsız eden bir ses ve tüm kapılardan geliyor bu ses. Kabul edilecek bir şey değil. Bahsi geçen ürünler kapı fitillerini yumuşatıp veya arada kalan boşluğu kapatıp esnemelerde sesi kesme mantığı ile kullanılıyor. Ama çok saçma gerçekten. Yarın randevu verdiler servis için. Eğer garanti kapsamında değişim olmaz ise ve birde sorun çözülmüyor ise kötü gerçekten.
  • 
Sayfa: önceki 30403041304230433044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.