Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2753. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Koltuğunuzu görmedim ama tahminim şoför kapısı tarafı yan destekler asinmistir.

BMW oturma pozisyonu nedeniyle şoför kapısını açtığınızda koltuğun yan yüzeyi görünür.Yani koltuk kapıya göre önde kalıyor.coupe kasalarda bu durum bariz fark edilir. Özellikle yan destekli spor koltuklarda, koltuk ayarını önde kullanan veya iri cüsseli kişiler araca inip binerken bu bölgeye daha çok sürtünme oluyor ve çabuk asiniyor. Görüntü olarak çok şık olmasa da şoför tarafı için kumaş malzemeden yapılmış koltuk atleti kullanıyorum. Bu deformeyi normal göstermek değil, sebeplerinden birini ifade etmek istedim. Ancak sıfır araçta Kısa sürede olustuysa malzeme hatası olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Evet sürekli takıyorum bunu hiç düşünmemiştim kemer sürtünmesi mi yani bu?

aynen öyle, aynı durum bende de var. garantiye sokmaları için zorla, değişeceklerdir tahminimce

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Aynen bahsettiginiz kısım şoför kapısı yan destek kısmı...

Ancak sıkıntı şurada ben oldukça fit biriyim hani oraya sürtünme çok söz konusu değil yukarıda bir arkadaşın bahsettigi çok mantıklı geldi Emniyet kemerinin takılı olduğu pozisyonda tam dokunduğu kısım galiba kemer oraya sürtünme yapıyor bmw neden bunu düşünemez anlamadım yan destek çıkıntili kemerin oraya sürtünmesi kaçınılmaz peki bu durumda kosifler bana ne diyecek bunu merak ediyorum çünkü daha 5 ay oldum arabayi alalı!!!

• serquantes S kullanıcısına yanıt
    Siz götürüp bir görüşme yaptınız mı tam anlamadım mesajınizdan?

• se777en S kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemerinin takılı olmasının buna sebep olması olağandışı. Herkes kemer takıyor zaten takmalı da. Belki deri de bir sıkıntı vardır görüşüp sonucu yazarsanız memnun olurum.

• mdurna M kullanıcısına yanıt
    Yan şeritler güzel olmuş 👍🏻

• ccolt kullanıcısına yanıt
    İyi temennilerin için teşekkürler. Önceki lastiğim pirelli rof du. Artık iyice sertleşmişti ve bir yada iki kez patlayan lastikler oldu. O nedenle değişime yöneldim. Pirelli ile karşılaştırdığım zaman ses olarak çok fark var fakat konfor olarak rft lastikler bence belli bir standartta. Rft lastiklerin yanak sertlikleri genel olarak kullanılan malzemeden dolayı neredeyse aynı. Bu nedenle ; kasis yada çukurlarda konfor anlamında aşırı bir fark oluşmadı. Gerçi hava basıncını 34 yapmış lastikçi ve hava 0 ile 5 derecelerde. Bu nedenle uygun hava şartlarında ve basıncında yakıt ve konfor anlamında daha net görüşlerimi anlatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Youtuber dediğimiz kitle bizim forumda yazıyla yaptıklarımızı youtube da video ile yapanlar sadece.Yani biz burada fikrimizi yazıyla söylüyorsak onlar video ile söylüyorlar. Forumda yazılan her şey doğru olmadığı gibi youtube da her video da doğruyu gösterecek diye bir kaide yok.Herkes doğruyu yanlışı kendi mantık ve bilgi süzgecinden geçiriyordur muhakkak..Sizin mantığınıza kalırsak foruma da girmemeniz lazım.

Onun fikrine değer verme bunun fikrine değer verme kimi dinleyeceğiz? Sizleri aydınlatan F30 mühendislerinden biriyse varsa bir yolu biz de gelelim.

Son olarak eleştirilen kanalı savunmak için söylemiyorum ancak madem eleştiriyorsunuz objektif davranmanız lazım.Bahsedilen kişi zaten çoğu zaman Vlog çekmiyor mu? Araçla ilgili bilgileri Vlog tan %100 doğru bulmayı bekliyorsanız eyvah derim. Zaten isminde inceleme geçen videoları bile birer Vlog 'tur. Hadi oto-park 'ı bu şekilde eleştirseniz anlarım ama adam zaten Vlogger. Siz adamı kurumsal gibi eleştirmişsiniz. Eleştirirken de haketmediği kadar yukarılara taşımışsınız haberiniz yok.

Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız.Şu konuya gelip üst perdeden bakan tiplerden sıkıldım.Bir tane normal kullanıcı yok hepsi bmw uzmanı.Herhalde bu konu özelinde sadece 10 kişi blokludur.

Bazen cidden bmw sevgimi unutup kullanıcı kitlesi yüzünden mb alsaydım diyorum.

• @brkrdn

Sizin far yanmiyor .

Sebebi de yuksek ihtimal buhar yapa yapa islakliktan ampul patlamis olabilir.

Kesinlikle servise gitmeniz gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: rumeligrup

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Youtuber dediğimiz kitle bizim forumda yazıyla yaptıklarımızı youtube da video ile yapanlar sadece.Yani biz burada fikrimizi yazıyla söylüyorsak onlar video ile söylüyorlar. Forumda yazılan her şey doğru olmadığı gibi youtube da her video da doğruyu gösterecek diye bir kaide yok.Herkes doğruyu yanlışı kendi mantık ve bilgi süzgecinden geçiriyordur muhakkak..Sizin mantığınıza kalırsak foruma da girmemeniz lazım.

Onun fikrine değer verme bunun fikrine değer verme kimi dinleyeceğiz? Sizleri aydınlatan F30 mühendislerinden biriyse varsa bir yolu biz de gelelim.

Son olarak eleştirilen kanalı savunmak için söylemiyorum ancak madem eleştiriyorsunuz objektif davranmanız lazım.Bahsedilen kişi zaten çoğu zaman Vlog çekmiyor mu? Araçla ilgili bilgileri Vlog tan %100 doğru bulmayı bekliyorsanız eyvah derim. Zaten isminde inceleme geçen videoları bile birer Vlog 'tur. Hadi oto-park 'ı bu şekilde eleştirseniz anlarım ama adam zaten Vlogger. Siz adamı kurumsal gibi eleştirmişsiniz. Eleştirirken de haketmediği kadar yukarılara taşımışsınız haberiniz yok.

Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız.Şu konuya gelip üst perdeden bakan tiplerden sıkıldım.Bir tane normal kullanıcı yok hepsi bmw uzmanı.Herhalde bu konu özelinde sadece 10 kişi blokludur.

Bazen cidden bmw sevgimi unutup kullanıcı kitlesi yüzünden mb alsaydım diyorum.

terbiyesizliğin luzumu yok.
    begenmiyorsan çeker gider yazmazsın.

kimse de kusura bakmasın eine videosunu alıp herseyden anlıyor pozlarda, oraya buraya siyasi sinyal atıp 30 sn de bir bn doktorum diyen, videoda bile rolex sallayan tipleri bu forumda youtuber gibi değil, sanki mutlaka izlenmesi gereken uzman gibi överseniz birileri de yok öyle değil der, isteyen bu forumdan çekip gitsin ne idugu belirsiz şöhret sevdası yotuberların , otomobil firmalarının beleş gezilerinden gezen çoluk cocugun fun klübune girsin.

Blok

• Size yapılan bir terbiyesizlik yok apaçık ortada, kaldı ki burası terbiye verme had bildirme platformu değil. Abartiyorsunuz artık. Sürekli gerginlik. Merak ediyorum günlük hayatta böyle misiniz? İnsanlar birbirine haklısın dediğinde sürekli bir başkası çıkıp saldıracak mı? Yeter artık kan şekeriniz mı düşüyor özel hayatınızda mı sorun var her neyse çözüp gelin buraya yansıtmayin rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 29 Ocak 2017; 13:3:21 >
  • Ben ikinizi de tanıyorum ama tanımak farklı hak vermek farklı. Kendi adıma, her tür fikri dinlemeyi severim, cevap bulmak konusunda da şunu mı alayim bunu mu zihniyeti bana göre değil. Sebeplerini de bilmek isterim. Kendi doğruma göre yazıyorum foruma da. Keyif aldığım ilgi alanima giren jant lastik konusunda uzun yazdım diye ne laflar edildi. Benim yazdıklarıma katılmadı diye kimseyi incitmedim. Noyan videolarına da vakit ayirmam gösteriş merakı ifrit ettiği için. Ama bunu izleyene yada keyif alana hakaret mı edelim. Yok mu F30 forumunda herşeyi ben bilirim edalarında gezenler. Bu tiplerden hoşlanmıyorum diyene git başka yerde takıl demek sizce normalse o zaman sözün bittigi yerdeyiz.
    Bu zihniyetle bakarsak BMW si olmayan buraya yazmasın mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 29 Ocak 2017; 13:16:31 >
  • Kim ne videosu çekerse çeksin. Kim hangi benzin kampanyasını kullanırsa kullansın. Ne var bunlarda. Resmen dünyaya tepki olarak doğmuşsunuz. Bu kadar basit şeylere bu denli büyük tepkiler gösterdiğinizi görünce, ister istemez bir eziklik hissiyatında gibi görünüyorsunuz dışarıdan.

• mdurna M kullanıcısına yanıt
    Sizin estorial ne oldu sattınızmı

• Hocam bi fikriniz veya anlatmaya çalıştığınız birşey vardır illa ki ama artık gerçekten tatsız ve seviyesiz bir hal aldı.Rica ederim şu forumu bu ikili tartışmalardan arındıralım bu kadar agresif olmaya gerek yok.Herkes istediğini izler sever biner sen tercih etmezsin olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Siz götürüp bir görüşme yaptınız mı tam anlamadım mesajınizdan?

özür dilerim belirtmedim, emniyet kemeri değil, pantolonlara taktığımız kemerden bahsettim.

• Arkadaşlar yazmazsanız kısır tartışmalara da girmezsiniz, okuyun, geçin, Mercedes forumundan sonra burayı da okuyarak takip etme zamanı geldi sanırım,

Bir müddet yazmadan takip etmek daha sağlıklı olacak gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben izninizle ortamı biraz yumuşatayim :

Az önce baktım denedim emniyet kemerinin koltuğa sürtünme ihtimali yok defalarca indim bindim arabaya ve anladım ki bindigim yöndeki yan çıkınti kısmına orası kabarik olduğu için her seferinde sırtim dokunuyor yani sürtünme oluyor yanu koltuğu çok geriye atmak gerekiyor ama her bindigim de koltuk ayarı da yapamam tabiki !!!

Birde Bu dakota bukadar mi kalitesiz ki sürtünme ile 5 ayda aşınsin onuda anlayamadim bakalım götürcem haftaya kosifler ne diyecek merak ediyorum gerçekten ...

Birde sorum olacak dakota için Kullandığınız bir ürün var mı koruyucu bakım ürünü bende turtle wax deri bakım ürünü var yeşil bir şişe içi krem rengi bir sıvı almıştım sürmeye korktum renk falan değişir diye sizler napiyorsunuz?

Deri için en faydalı ürün vazelindir. Ben koruma ve bakım için ilk önce vazelin sürüp iyice yediriyorum daha sonra meguiarsın Deri koruma sütü var .

Aracınızda kodlama varsa veya yaptıracaksaniz, arabanın kilidini açtığınızda koltuğu arkaya alip, siz bindiğinizde tekrar kayıtlı hafızaya göre öne alan bir opsiyon var. Ama kodlama olmadan olmuyor.
    Eczaneden aldığim badem yağı ile siliyorum hem dakota da hem de sensatec de yumuşacık yapıyor ayrıca bilindik markaların deri ürünleri de işe yarar. Badem yağı parlatıyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 29 Ocak 2017; 18:17:45 >
  • 
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.