Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2752. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27502751275227532754
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar temmuz ayı sonunda aldigim 40.yil dakota bej deri aracimin şoför koltuğunun yan sıkıştırma kısımlarında deri yüzeyinde soyulmalar var çok hafif ama can sıkıcı böyle bişey yaşayan var mı? Bugünedek hep nemli bezle silindi özel bir ürün kullanmadim hatta elimde turtle wax deri koruma ürünü var ama kullanmak nasip olmadı servise gitsem nasıl bir sonuç alırım?

Birde ürünü kullanıp mi götürsem kullanmadan mi şimdi şunu düşünüyorum iki ihtimal var kullanmadan götürsem sen bu koltuğa hiç koruyucu sürmemisin diyebilirler.

Kullanıp gitsem sen bu ürünü niye kullandin ondan soyulmuş diyebilirler kafam karıştı ne dersiniz lütfen acil fikir istiyorum teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • se777en S kullanıcısına yanıt
    Madem bugüne kadar surmediniz bence yine sürmeden gidin en azindan bir şey surmediginiz konusunda ısrarcı olabilirsiniz.

• Youtuber dediğimiz kitle bizim forumda yazıyla yaptıklarımızı youtube da video ile yapanlar sadece.Yani biz burada fikrimizi yazıyla söylüyorsak onlar video ile söylüyorlar. Forumda yazılan her şey doğru olmadığı gibi youtube da her video da doğruyu gösterecek diye bir kaide yok.Herkes doğruyu yanlışı kendi mantık ve bilgi süzgecinden geçiriyordur muhakkak..Sizin mantığınıza kalırsak foruma da girmemeniz lazım.

Onun fikrine değer verme bunun fikrine değer verme kimi dinleyeceğiz? Sizleri aydınlatan F30 mühendislerinden biriyse varsa bir yolu biz de gelelim.

Son olarak eleştirilen kanalı savunmak için söylemiyorum ancak madem eleştiriyorsunuz objektif davranmanız lazım.Bahsedilen kişi zaten çoğu zaman Vlog çekmiyor mu? Araçla ilgili bilgileri Vlog tan %100 doğru bulmayı bekliyorsanız eyvah derim. Zaten isminde inceleme geçen videoları bile birer Vlog 'tur. Hadi oto-park 'ı bu şekilde eleştirseniz anlarım ama adam zaten Vlogger. Siz adamı kurumsal gibi eleştirmişsiniz. Eleştirirken de haketmediği kadar yukarılara taşımışsınız haberiniz yok.

• brksvr B kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam. Ses kriteri acisindan en iyi good year gorunuyor sizin aldiginiz bu model.
    Siz daha once hangi lastigi kullaniyordunuz acaba aracinizda ? Bu arada yorumlarinizi eksik etmeyin forumdan olumlu olumsuz gorulerinizi.

Tesekkurler

Kazasız belasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccolt -- 28 Ocak 2017; 19:10:41 >
  • dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Hava filtresinin değişimi kolay ben de bu videoyu çekmiştim. Bunun için yetkili servise yüksek rakamlar ödemeyin bence. Bir çok F20 ile bir çok F30'un (hepsi değil) aynı ölçüde filtre kullanıyor. Ben 2-3 tane alıyorum maslak oto sanayiden her gittiğimde. 10-15 bin km'de bir değiştiriyorum. 40-50 liralık parça için kirli, börtü böcek dolmuş hava girişini engelleyen bir filtre ile dolaşmaktansa kolayca hallediyorum.

Videoyu izlemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=hRruwXQL5qs
  • Arkadaslar f30da kullanilan lastik basinc sensoruyle f10daki farkli mi kesin bilgisi olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kastvehicle

Biraz konu dışı olacak ama Jaguar xe 2.0d ile ilgili tecrübesi olan veya deneyimi olan var mı?Önerir misiniz?eksileri artıları

Test sürüşü yapmıştım. Edindiğim izlenim şanzıman ve motor olarak 320d'nin çok gerisinde. Direksiyon tepkileri gecikmeli ve net değil. En alt sınıf olduğu için Jaguar ruhunu da hissettirmiyor. Bazı ergonomi sorunları olduğunu da söyleyebilirim. Fren pedalı ile gaz pedalı birbirine çok yakın ve gaz pedalı daha yukarıda olduğu için frenle beraber gaza basma durumları olmuştu. Alışmak gerek. 2.El konusunda piyasasının yavaş olduğunu arkadaşlar belirtmiş zaten.
  • İyi günler
    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine problemimi size danışmak istedim.
    Bugün 5.20i executive paket aracımı saat 14:00 sularında Gaziantep'ten teslim aldım. Sol ön farın içerisinde buhar olduğunu gördüm bana normal gelmedi ve satış temsilcisine söyledim temsilci normal olduğunu söyledi. Aracın içindeki sarı ünlem işaretli arıza ibaresi yanıyordu satıcı arkadaş aracın içinde benzin yok ondan yanıyor dedi.
    Yola koyuldum benzin aldım ama arıza lambasına da pek dikkat etmedim. Şanlıurfa'ya geldim far auto konumdaydı, aracın farı yandığında sol farın yanmadığını gördüm ve aracın sol kısa hüzmeli far hatalı diye uyarı veriyor.

Satıcı arkadaşı aradım ulaşamadım. Yol yardımı aradım servis sorumlusuyla görüştürdüler pazartesi aracı getirin bakalım dediler. Pazartesi veya hafta içi herhangi bir gün aracı getiremem mesaim var dedim. Cumartesi servis kapalı dediler. Bende fırça attım aracı getireceğim bakacaksınız sonra far hatalı elimizde yok sipariş geçeceğiz sonra bir daha geleceğim işim gücüm yok sizinle mi uğraşacağım diye biraz sert konuştum. Onlarda pazartesi satıcı arkadaşla konuşalım size dönelim dediler.

Öğrenmek istediğim sizce bu buğulanma normal midir? Sonuçta solda var sağda yok. Sarı ünlemli ikaz lambası benzin bitince yanıyor mu?
    Nasıl bir yol izlemem gerek.
    2 defa git gel en az 600 Km yakıt parası bir yana 2 kere gidip gelsem sıfır araç 600 km yol yapacak.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Normal durum gibi görünmüyor. Servise girdiğinizde mutlaka ne olduğunu söylerler. Aracı teslim ederken farlarını yakmadılarmı.

• hxngzl H kullanıcısına yanıt
    Gündüz olduğu için farları yakıp kontrol etmediler.

Farların resimlerini çektim şimdi soldaki buhar baya azalmış ama sabah sağda yok gibiydi şimdi baktım orda da varmış.

Bunlar far kapalı resimler
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
    Bunlar kısa far açık resimler
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
    Bunlar uzun far açık resimler
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
    Buda araç arıza göstergesi
     BMW 3 serisi (F30)
    Ayrıca sor farım biraz şehla, şaşı bakıyor gibi.

• Far içerisindeki nem olması normal bi durum değil . Benim şahsi görüşüm nem uzunca bi süre orada kaldıysa paslanma olmuş olabilir. Temasszlık olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: 2018

Ya offf..canim sıkıldı. .

Servis yolu göründü

Klima sogutmuyorsa parca degisimi gerekiyor, arac garanti kapsamindaysa ucret odemezsiniz, parcanin ismini maalesef hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Merhaba arkadaşlar temmuz ayı sonunda aldigim 40.yil dakota bej deri aracimin şoför koltuğunun yan sıkıştırma kısımlarında deri yüzeyinde soyulmalar var çok hafif ama can sıkıcı böyle bişey yaşayan var mı? Bugünedek hep nemli bezle silindi özel bir ürün kullanmadim hatta elimde turtle wax deri koruma ürünü var ama kullanmak nasip olmadı servise gitsem nasıl bir sonuç alırım?

Birde ürünü kullanıp mi götürsem kullanmadan mi şimdi şunu düşünüyorum iki ihtimal var kullanmadan götürsem sen bu koltuğa hiç koruyucu sürmemisin diyebilirler.

Kullanıp gitsem sen bu ürünü niye kullandin ondan soyulmuş diyebilirler kafam karıştı ne dersiniz lütfen acil fikir istiyorum teşekkür ederim.

Kullanici hatasi diyecektir servis.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrdn

İyi günler
    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine problemimi size danışmak istedim.
    Bugün 5.20i executive paket aracımı saat 14:00 sularında Gaziantep'ten teslim aldım. Sol ön farın içerisinde buhar olduğunu gördüm bana normal gelmedi ve satış temsilcisine söyledim temsilci normal olduğunu söyledi. Aracın içindeki sarı ünlem işaretli arıza ibaresi yanıyordu satıcı arkadaş aracın içinde benzin yok ondan yanıyor dedi.
    Yola koyuldum benzin aldım ama arıza lambasına da pek dikkat etmedim. Şanlıurfa'ya geldim far auto konumdaydı, aracın farı yandığında sol farın yanmadığını gördüm ve aracın sol kısa hüzmeli far hatalı diye uyarı veriyor.

Satıcı arkadaşı aradım ulaşamadım. Yol yardımı aradım servis sorumlusuyla görüştürdüler pazartesi aracı getirin bakalım dediler. Pazartesi veya hafta içi herhangi bir gün aracı getiremem mesaim var dedim. Cumartesi servis kapalı dediler. Bende fırça attım aracı getireceğim bakacaksınız sonra far hatalı elimizde yok sipariş geçeceğiz sonra bir daha geleceğim işim gücüm yok sizinle mi uğraşacağım diye biraz sert konuştum. Onlarda pazartesi satıcı arkadaşla konuşalım size dönelim dediler.

Öğrenmek istediğim sizce bu buğulanma normal midir? Sonuçta solda var sağda yok. Sarı ünlemli ikaz lambası benzin bitince yanıyor mu?
    Nasıl bir yol izlemem gerek.
    2 defa git gel en az 600 Km yakıt parası bir yana 2 kere gidip gelsem sıfır araç 600 km yol yapacak.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sari isaretin benzinle ilgisi yok hic, sorun basit bir ariza da olabilir, ampul yanmasi gibi, oto elektrikciye goturun arabadan anlayan, Bmw ci olmasina gerek yok, isin ehli biri olsu , yeter, baktiginda size bir şeyler soyler zaten kurcalamadan.

Yazdiklarimin tavsiye oldugunu da unutmayin, tum sorumluluk siz de sonucta, biz dusuncemizi yaziyoruz, 600 km yol yapmamaniz icin.

• brkrdn kullanıcısına yanıt
    Bu normal bir durum degil far bugu yapiyorsa buyuk ihtimal degismesi lazim, far degisimi olmadan cok gececek bir sorun degil bu.Servise soyleyin benzin paranizi da karsilamak zorundalar sifir arac almissiniz kabul edilebilir bir durum degil. Siz de 600km yeni aracimla gezecegim diye dusunun, cok kafaya takilacak bir mevzu degil sizi magdur etmeden halletmek zorundalar.

• brkrdn kullanıcısına yanıt
    farların buhar yapması bazen görülebiliyor ve buharın tahliyesi için farın arkasında tahliye tapaları var. Ancak sizin için sorun olan buhar değil, ampulün yanmıyor olması. Bu durumda maalesef uzakta olsa yetkili servise gitmeniz gerek. Asla başka yerde müdahele ettirmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 28 Ocak 2017; 23:40:23 >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Neye istinaden kullanıcı hatası diyecek anlamadım ki dakota deri gerçek deri değil mi? Madem gerçek deri ise niçin soyuluyor?

Üstelik hiçbir kimyasal ürün kullanmadim!!!

Dedigim gibi sadece nemli bezle sildim..

Ozaman sensetik deri olan sportline araçların bir yila kalmaz tüm koltuk yüzeyi yok olur bu kadar kalitesiz ise..

• quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

yanlışlık neydi hocam

Aslında yanlışlık, bahse konu şahsın videolarından birinde fikir yürütmesi değildi, bir forumdaşın videoyu yapan bu arada doktor ha falan demesiydi. Yoksa @ecay ifade ettiği gibi hepimizin paylaşımları %100 doğrulardan oluşmuyor, çoğu şahsi görüşümüzü yansıtıyor. O zamanki diyalog şöyle gelişmiti.

BMW 3 serisi (F30) BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 29 Ocak 2017; 0:9:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Neye istinaden kullanıcı hatası diyecek anlamadım ki dakota deri gerçek deri değil mi? Madem gerçek deri ise niçin soyuluyor?

Üstelik hiçbir kimyasal ürün kullanmadim!!!

Dedigim gibi sadece nemli bezle sildim..

Ozaman sensetik deri olan sportline araçların bir yila kalmaz tüm koltuk yüzeyi yok olur bu kadar kalitesiz ise..

çok sık kemer kullanıyor musunuz

• serquantes S kullanıcısına yanıt
    Evet sürekli takıyorum bunu hiç düşünmemiştim kemer sürtünmesi mi yani bu?

• 
Sayfa: önceki 27502751275227532754
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.