Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1830. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alabiliyorasanız orijinal m paket jant lastik, alamıyorsanız tabiki yine orijinal 17 jant.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her türlü replika için benim yorumum en iyidi bile aracın yürüyen takımına ve dengesine zarar verecektir. Bence orjinalden şaşmayın.
  • Arkadaşlar sık sık araç kiralama yapıyorum arada sırada bmw 3 serisi de kiraladğım oluyor.Genelde sportline ya da normal line sız araç denk geldi bana.Fakat ggeçen avis plakalıklı bi m görünümlü araç gördüm.

Normal kiralamalarda bu aracı veriyorlar mı bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Alabiliyorasanız orijinal m paket jant lastik, alamıyorsanız tabiki yine orijinal 17 jant.

Orjinal sportline a yönelcez o zaman m paket orjinal jant simdilik imkan el vermiyor 16 confort janti var en azindan bundan iyi durur 17 sportline

• Arkadaşlar sahibindende 3.20i ed ilanı dolu. Hepsinin kilometresi çok düşük. Neden herkes satıyor bu arabayı ? Beklenen performansı vermiyor mu yoksa çok mu yakıyor ?
  • mrykt kullanıcısına yanıt
    VERGİ YÜZÜNDEN DÜNYADA SADECE TÜRKİYE İÇİN ÜRETİLMİŞ ARABALAR..320İ VE520İ
    HELE 520 İ GÖRÜNCE UCUBE GÖRMÜŞ GİBİ OLUYORUM..Akıl almaz bir durum..Sonu hayırlı olacak bir iş değil..
    Birde 1.6 dizel koyarlarsa bu modellere hepten ikinci elde dökülüp kalacak..O da pek başarılı olmaz ama 3-5 yıl da onu köpürtürler.. @mrykt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 22 Eylül 2015; 7:40:36 >
  • Günaydın,
    Bu resmi bu sabah çektim, biraz bulanık ama anlaşılır yine de.siz de müsait olunca paylaşabilir misiniz?
    Benim okuduğum 3 kişi için 225 50 R17 için 32-35 psi olduğu yönünde, yanılıyor muyum?
    Açıkçası 30-31 psi 1 tonluk araçlar için, Auris te bile 32-33 kullanıyordum, o sebeple konuya ekstra önem verdim.
    Gereksiz yere yuksek basınç kullanmak ta istemem aslında.

Typo düzeltildi, 3 kişi yerine 33 kişi yazmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi descartes46 -- 22 Eylül 2015; 8:16:32 >

• feriterk F kullanıcısına yanıt
    "Distribution" derken neyi kastettiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Günaydın,
    Bu resmi bu sabah çektim, biraz bulanık ama anlaşılır yine de.siz de müsait olunca paylaşabilir misiniz?
    Benim okuduğum 3 kişi için 225 50 R17 için 32-35 psi olduğu yönünde, yanılıyor muyum?
    Açıkçası 30-31 psi 1 tonluk araçlar için, Auris te bile 32-33 kullanıyordum, o sebeple konuya ekstra önem verdim.

Aracınız 2015 model mi? Benim aracım 2014 Eylül üretimi ve lastik fabrika verilerini gösteren resmi de ekliyorum. Araçlarımız ve lastik ölçülerimiz aynı olduğu halde BMW bir noktada tavsiye değişikliği yapmış görünüyor. Hangisinin daha yeni tavsiye olduğunu ancak araçlarımızın üretim tarihlerini kıyas ederek ve diğer arkadaşların da katkısıyla bulabiliriz.

• mtutun M kullanıcısına yanıt
    Mtutun bey, benim araç 2015 model Temmuz üretimi.
    Durum dediğiniz gibi.
    Kasada bir ağırlık artışı oldu mu, 1500 Kg civarı olmalı benim 320i sport line plus.
    Açıkçası 1500Kg lık bir araç için 32-35 normal geldi bana, eskiden 1100 KG lık araçlarımızda 30 lu rakamlar kullanıyorduk
    Bu arada basınç-lastik konusunda çok bilgili değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Günaydın,

Aracınız 2015 model mi? Benim aracım 2014 Eylül üretimi ve lastik fabrika verilerini gösteren resmi de ekliyorum. Araçlarımız ve lastik ölçülerimiz aynı olduğu halde BMW bir noktada tavsiye değişikliği yapmış görünüyor. Hangisinin daha yeni tavsiye olduğunu ancak araçlarımızın üretim tarihlerini kıyas ederek ve diğer arkadaşların da katkısıyla bulabiliriz.

Benımde 2014 hazıran sızınkıyle aynı Değerler psi x 14,50 yaptığımda 29-32 çıkıyor ben 30-32 basıyorum ama bazı arkadaslar m+s yı yazlık lastık basınç ölçüsüyle karıstırabılıyor ama su 2015 uretımını anlayamadım

• quote:

Durum dediğiniz gibi.
    Kasada bir ağırlık artışı oldu mu, 1500 Kg civarı olmalı benim 320i sport line plus.
    Açıkçası 1500Kg lık bir araç için 32-35 normal geldi bana, eskiden 1100 KG lık araçlarımızda 30 lu rakamlar kullanıyorduk

Eğer aracınız makyajlı kasa ise ağırlığı 1.495 kg. Benim aracın ağırlığı da 1.485 kg. Yani bu aradaki 10 kg herhangi bir ayar değişikliği yaratacak seviyede değil.

Bir de şunu belirteyim ki, lastik havaları sadece aracın ağırlığı ile değil, yol tutuş, frenaj, ekonomi, konfor, süspansiyon dizaynı, direksiyon tepkileri, lastik özellikleri vb. birçok konu beraber ele alınarak tavsiye edilir.

Bu sebeple bu lastik basınç değişikliğinin makyaj öncesi versiyonları kapsayıp, kapsamadığının öğrenilmesi gerekeceği kanaatindeyim. LCI kasalarda bir süspansiyon ayar değişikliğine gidilmesi de buna ihtiyaç doğurmuş olabilir. En iyisi yetkili servise gidildiğinde danışılması...

• quote:

Durum dediğiniz gibi.

Hocam aracınız m paketmi

• Merhaba,
    Aracım 320i makyajsız sport line plus + tr paket
    Zam gelmeden hemen önce almıştım.
    Mtutun bey yorumunuza katılıyorum, sonuçta aynı kasa da olsa, zamanla firmalar optimizasyona gidebiliyorlar.
    Belki de süspansiyon ayarları vs bu son üretimlerde bir miktar güncellendi ve hava basınçları da bu doğrultuda revize edildi
    Zaten yazılımın önler 2.0 iken uyarı vermesi de bunu doğrular nitelikte
    Tavsiye edilen ayarları kullanmaya devam edelim bu durumda :)
  • Uzun bir aradan sonra herkese şimdiden iyi bayramlar.

RTTI ve ConnectedDrive Store Ekim ayında Türkiye için aktifleşiyor. Kesin olmamakla birlikte yıllık 50euro ücret talep edilecek. 2/3 gecedir connecteddrive web sitesinde ConnectedDrive store için hazırlık yapılıyor. Geceleri siteye girerseniz store sekmesi geldiğini görürsünüz. tabi tıkladığınızda hata veriyor. Concierge services içinde Borusan; Boyner Back-Up ile anlaştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Orijinalden alıntı: ilker1999

quote:

Orijinalden alıntı: buraikidoka

Aracınız hayırlı olsun. Ben de 18 Ağustos'ta makyajlı 40.yıl aldım. Connected drive bende sorunsuz çalışıyor. Haberler, hava durumu, mail gibi uygulamaları kullanıyorum. Uzaktan erişim fonksiyonu da bende düzgün çalıştı. Aracınıza mesaj gelmesi için aracın içinde bulunan simkartın çektiği bir yerde olması gerektiğini hatırlatırım. Ben uzaktan erişim fonksiyonları dahilinde araca navigasyon için lokasyon yolladığımda o bile düzgün şekilde mesaj olarak geldi. Navigasyon sistemi ile ilgili olarak da birkaç şey söylemek isterim. Daha önceki aracımda da(B8 2015 Passat) navigasyon vardı. Bmw'nin navigasyonu çok daha akıcı ve düzgün çalışıyor. Belirttiğiniz gibi Navigasyonda virajlarda da dönün demesi biraz kafa karıştırıyor ama cepten adresi araca atıp adresi bulmak büyük kolaylık.

@buraikidoka

selam, cepten adresi araca atıp adres bulması nasıl oluyor acaba biraz detaylı bilgi verirmisiniz. saygılar

iPhone'da BMW Remote uygulamasinin lokasyon tabinde arama yaparak veya ayni appte telefonun adres defterindeki bir adresi "Send to vehicle" butonuyla arabaya gonderebilirsin, gonderdigin adres arabada gelen mesajlar bolumunde gorunur, direk navigasyonda kullanabilir veya arabanin rehberine kaydedebilirsin. Arama icin nokia servislerini kullaniyor, super olmasada is goruyor.

tesekkürler. sayenizde yeni bir şey daha öğrendim.

• quote:

Merhaba,
    Aracım 320i makyajsız sport line plus + tr paket
    Zam gelmeden hemen önce almıştım.
    Mtutun bey yorumunuza katılıyorum, sonuçta aynı kasa da olsa, zamanla firmalar optimizasyona gidebiliyorlar.
    Belki de süspansiyon ayarları vs bu son üretimlerde bir miktar güncellendi ve hava basınçları da bu doğrultuda revize edildi
    Zaten yazılımın önler 2.0 iken uyarı vermesi de bunu doğrular nitelikte
    Tavsiye edilen ayarları kullanmaya devam edelim bu durumda :)

Tamamen katılıyorum. Bende 2.0 barı bırakın 1.9 bar bile alarmı tetiklemiyor. Sizde demek ki, bazı değişiklikler sonucu lastik basınç tavsiyesi değişti ve TPMS software'i de ona göre revize edildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

Uzun bir aradan sonra herkese şimdiden iyi bayramlar.

RTTI ve ConnectedDrive Store Ekim ayında Türkiye için aktifleşiyor. Kesin olmamakla birlikte yıllık 50euro ücret talep edilecek. 2/3 gecedir connecteddrive web sitesinde ConnectedDrive store için hazırlık yapılıyor. Geceleri siteye girerseniz store sekmesi geldiğini görürsünüz. tabi tıkladığınızda hata veriyor. Concierge services içinde Borusan; Boyner Back-Up ile anlaştı.

Guzel haber, bekliyoruz. 50euro cok gelmedi duzgun calisirsa deger, daha fazla yapmazlar umarim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraikidoka

Aracınız hayırlı olsun. Ben de 18 Ağustos'ta makyajlı 40.yıl aldım. Connected drive bende sorunsuz çalışıyor. Haberler, hava durumu, mail gibi uygulamaları kullanıyorum. Uzaktan erişim fonksiyonu da bende düzgün çalıştı. Aracınıza mesaj gelmesi için aracın içinde bulunan simkartın çektiği bir yerde olması gerektiğini hatırlatırım. Ben uzaktan erişim fonksiyonları dahilinde araca navigasyon için lokasyon yolladığımda o bile düzgün şekilde mesaj olarak geldi. Navigasyon sistemi ile ilgili olarak da birkaç şey söylemek isterim. Daha önceki aracımda da(B8 2015 Passat) navigasyon vardı. Bmw'nin navigasyonu çok daha akıcı ve düzgün çalışıyor. Belirttiğiniz gibi Navigasyonda virajlarda da dönün demesi biraz kafa karıştırıyor ama cepten adresi araca atıp adresi bulmak büyük kolaylık.

@buraikidoka

selam, cepten adresi araca atıp adres bulması nasıl oluyor acaba biraz detaylı bilgi verirmisiniz. saygılar

iPhone'da BMW Remote uygulamasinin lokasyon tabinde arama yaparak veya ayni appte telefonun adres defterindeki bir adresi "Send to vehicle" butonuyla arabaya gonderebilirsin, gonderdigin adres arabada gelen mesajlar bolumunde gorunur, direk navigasyonda kullanabilir veya arabanin rehberine kaydedebilirsin. Arama icin nokia servislerini kullaniyor, super olmasada is goruyor.

tesekkürler. sayenizde yeni bir şey daha öğrendim.

Rica ederim, daha iyi olabilirdi ama buna da sukur is goruyor:)

• BlackyTurtle B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    ConnectedDrive Store, Navigasyon olmayan modellerde de aktif olacak mı, bu konuda bilginiz var mı acaba? tşk
  • 
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.