Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1829. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18271828182918301831
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Arkadaslar ZF 8 ileri sanzuman en iyi otomatik sanzuman olarak geciyor genelde? Peki bu sanzuman cift kavrama mi degil mi? yapisi ne turdur?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=93662381&p=1#93662381

Şu konu fikir verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Distribution yüzünden nefretle binmeye başladığım bmw mi sattım. Satışi bayramdan sonra gerceklestirecegim.

508 2.0 180hp eat6 alma düşüncem vardi ama fiyat 170 bin liraya çıkınca işler degisti.

Şimdilik is yerindeki aracla gezelim ülke normale dönsün A6 ya bakariz inşallah.

Şimdiden hayırlı bayramlar

Hayırlısı olsun. Satıp kurtulmuşsunuz.
    Demekki bmw 3/4/5 serileri size göre değilmiş hiç hoşlantı yapmamış size
    İnşallah pegot 508 yada A6(doğuş) sizi memnun edebilir
    Araba bir aşk diye düşünenlerdenim. Benimde 4üm var
    İlk çizimleri paylaşıldığı zaman aşık olmuştum
    2,5 sene bekledim
    Sadece sipariş süresi 8 ay sürdü bu 8 ay içinde bende çok gittim geldim
    İstidiğim bazı donanımlar olmadı herşey mükemmel değildi ama
    Bu aracın yüzde 1 i bile distribütör etmez %1 yüzünden %99 dan edemem kendimi
    Kötü distribütör yoktur kötü satış ve servis danışmanı vardır seçmek bizim elimşzde
    Size kötüleri denk gelmiş geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bıkmadınız mı yok şu ülkelerde ne arabalara biniyolar yok bizde vergi sistemi şöylede araç fiyatları şöylede böylede. Önce dönüp biraz kendimize bakalım. Bir benzin istasyonu ben fiş kesmiyorum bir açık buldum bende benzin yüzde 5 ucuz dese binlerce kişi oraya gider. Diğer ülkelerin çoğunda ise şikayet edilip milyonlarca vergi cezası yer. Çoğumuz çoğu alışverişimizden fiş fatura talep etmeyiz. Düzgün vergi ödemeyiz, ödesek bile ödemeyene ses çıkarmayız. Ee napsın arkadaş devlet?? Bu millet arabaya bu kadar düşkünse, sigaraya düşkünse, bunlardan çıkarıcak işte parasını. O kadar lafını ediyosunuz madem hadi bi eylem yapın toplaşıp bu vergi sistemine. O da yok. Hala sıra var araçlarda. Ben devletin başında olsam biraz daha arttırım kaynak için ne de olsa alıyolar diye. Herkes adam akıllı vergisini verse devlete katkı sağlasa devlete nankörlük etmese eninde sonunda çoğu şeyde düşüş trendi başlar. Almayın bu olana kadar 2.0 litre üst araç. 1.6 motorlu araçlarda avrupa ile aynı fiyat zaten. Binin gitsin işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Merhaba,

Bugün sabah arabamı çalıştırdığımda 3 lastikten birden basınç uyarısı verdi. Bende 500metre yakınımızdaki benzincide hava bastım. Arabamı 10 ağustosta teslim aldım ve aldığım günden bugüne kadar hava basmadım.

Fabrika değerleri de önler 1.8 bar, arkalar 2.0 bar. Kapıda ise önler için 2.5bar ve arkalar 2.7 bar diyor. Fabrika değerleri ile kapı değerleri arasında çok fark var. Kapıdaki değerleri direkt uyguliyim mi?
  • onuralpozsoy O kullanıcısına yanıt
    Bende 225 50 R17 var kapıda 2.2-2.4 yazıyor
    Havalar serinleyince sanırım düşük kaldı basınçlar, ben de geçen cuma hava bastım hepsine
    kapıyı uygulayabilirsini
    Sizin heralde 18 jant
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: inanc0101

Hatta ben 328i ile 320d arasında da öyle inanılmaz bir fark hissetmedim. 328i konusunda da deneyimim olmuştu.

320d olduğundan güçlüymüş gibi hissettiriyor dizel olduğu için ama 328i karşısında ezilir yan yana koyarsanız.

320d ile 320ied'yi yan yana koyarsanız neredeyse aynı gider.

Bu tip tartışmaların bu forumda hiç bir faydasını görmedim. Çünkü anlamak istediğini anlıyor insanlar. Şimdi konu uzasa yok çip takarım falan diyenler, aradaki farka değmez diyenler... vs.
    size aradaki esneklik değerlerine bakmanızı tavsiye ediyorum sadece. çünkü performans demek sadece 0-100 demek değil bana kalırsa.
    iyi forumlar.

• Arkadaşlar 3.20ied 5 aylık mineral beyaz aracımı 5 serisine geçtiğim için satıyorum.
    Dijital klima, sunroof, ışık paketi, geri park kamerası vs var. Mayıs 2015 trafiğe çıkışlı 18bin kilometrede. Kazası vs yok.
    Malum site ilan numarası 230287572
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanc0101

Bu tip tartışmaların bu forumda hiç bir faydasını görmedim. Çünkü anlamak istediğini anlıyor insanlar. Şimdi konu uzasa yok çip takarım falan diyenler, aradaki farka değmez diyenler... vs.
    size aradaki esneklik değerlerine bakmanızı tavsiye ediyorum sadece. çünkü performans demek sadece 0-100 demek değil bana kalırsa.
    iyi forumlar.

Güncel katalogda yazan değerleri de ben sizin için ekleyeyim. 5. viteste 80-120km/s makyajıl 330i (252bg) 7.4 saniye, makyajlı 320d (190bg) 7.9 saniye. Son hızları yazmıyorum, isteyen açıp bakabilir.

Buradaki ciddi güç farkından dolayı zaten geride kalsa da, çoğu zaman ara hızlanma değerine baktığınızda dizeli üstün zannedersiniz çünkü ara hızlanma ölçümü aynı viteste yapıldığı için, dizeller de düşük devirde daha fazla güç ürettiği için avantajlı görünür. (mesela 184bg 320i vs. 184bg 320d). Halbuki işi bilen kullanıcı zaten benzinli araç ile (torkunu ne kadar erken verse de) o viteste hızlanmaya çalışmaz. 60 km hızla ile yanyana giderken 320d ve 328i'de dip gaz ile en düşük vitese indirseniz sonuç ne olur sizce ? Ayrıca bakarsanız aradaki bariz son hız farkını da görürsünüz. Önünüzde 500 km düzlük olsa 320d 328i'yi anca benzini bittiğinde yakalar.

Size de iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 21 Eylül 2015; 10:30:58 >

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, ne diyeyim artık.
  • descartes46 kullanıcısına yanıt
    kislik lastik kullaniyor musunuz
  • sinnan S kullanıcısına yanıt
    Merhaba İzmirdeyim kullanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Havalar serinleyince sanırım düşük kaldı basınçlar, ben de geçen cuma hava bastım hepsine
    kapıyı uygulayabilirsini
    Sizin heralde 18 jant

Hocam bendede 225 50 17 var,
    Kapıda önler 2, arkalar 2,2 yazıyor,
    3.20i ED Sportline,
    Kapı içi yazıyı resim çekip atabilirmisiniz..

• Greentime G kullanıcısına yanıt
    Önlere 32 psi arkalara 35 psi bastım
    Ben 2.2-2.4 hatırladım, akşam bakayım tekrar foruma yazarım

Mesajı editledim zira ilk başta yanılıyorum sandım, sonra tekrar psi den bara çevirince 2.2-2.4 olarak çıktı
    Özetle psi değerlerini ayarladım, akşam tekrar bakacağım kapı kenarına belki asvalt yok, yük vs opsiyonlar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi descartes46 -- 21 Eylül 2015; 13:40:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greentime

quote:

kapıyı uygulayabilirsini
    Sizin heralde 18 jant

3.20i ED Sportline,

225/50/17 için aynen dediğiniz gibi yazıyor. Önler 2.0 arkalar 2.2 bar, yani 29 psi ve 32 psi gibi bir şey...

Ben az bir şey yüksek tutuyorum gerçi, önleri 30-31 psi ve arkaları da 32-33 psi aralığında tutmaya gayret ediyorum.

Tabi bunlar az ve orta yük ile geçerli değerler. Aracı tam yüklediğinizde kullanmanız gereken değerler başka.

• Wmb W kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Ben de 18 Ağustos'ta makyajlı 40.yıl aldım. Connected drive bende sorunsuz çalışıyor. Haberler, hava durumu, mail gibi uygulamaları kullanıyorum. Uzaktan erişim fonksiyonu da bende düzgün çalıştı. Aracınıza mesaj gelmesi için aracın içinde bulunan simkartın çektiği bir yerde olması gerektiğini hatırlatırım. Ben uzaktan erişim fonksiyonları dahilinde araca navigasyon için lokasyon yolladığımda o bile düzgün şekilde mesaj olarak geldi. Navigasyon sistemi ile ilgili olarak da birkaç şey söylemek isterim. Daha önceki aracımda da(B8 2015 Passat) navigasyon vardı. Bmw'nin navigasyonu çok daha akıcı ve düzgün çalışıyor. Belirttiğiniz gibi Navigasyonda virajlarda da dönün demesi biraz kafa karıştırıyor ama cepten adresi araca atıp adresi bulmak büyük kolaylık.
  • mtutun M kullanıcısına yanıt
    İlginç, aracım evin önünde akşam bakacağım ancak bende 2.0-2.2 iken uyarı verdi ve 2.2-2.4 yaptım hatta bu değerleri yandan okudum, belki yüklü ağırlığa mı baktım diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Orijinalden alıntı: Greentime

quote:

kapıyı uygulayabilirsini
    Sizin heralde 18 jant

3.20i ED Sportline,

225/50/17 için aynen dediğiniz gibi yazıyor. Önler 2.0 arkalar 2.2 bar, yani 29 psi ve 32 psi gibi bir şey...

Ben az bir şey yüksek tutuyorum gerçi, önleri 30-31 psi ve arkaları da 32-33 psi aralığında tutmaya gayret ediyorum.

Tabi bunlar az ve orta yük ile geçerli değerler. Aracı tam yüklediğinizde kullanmanız gereken değerler başka.

Dediğiniz gibi 29 - 32 psi yapıyor,
    Bende genelde 30 - 33 yapıyorum,
    Daha fazlası 160 sonrası gezinti yapabiliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: buraikidoka

Aracınız hayırlı olsun. Ben de 18 Ağustos'ta makyajlı 40.yıl aldım. Connected drive bende sorunsuz çalışıyor. Haberler, hava durumu, mail gibi uygulamaları kullanıyorum. Uzaktan erişim fonksiyonu da bende düzgün çalıştı. Aracınıza mesaj gelmesi için aracın içinde bulunan simkartın çektiği bir yerde olması gerektiğini hatırlatırım. Ben uzaktan erişim fonksiyonları dahilinde araca navigasyon için lokasyon yolladığımda o bile düzgün şekilde mesaj olarak geldi. Navigasyon sistemi ile ilgili olarak da birkaç şey söylemek isterim. Daha önceki aracımda da(B8 2015 Passat) navigasyon vardı. Bmw'nin navigasyonu çok daha akıcı ve düzgün çalışıyor. Belirttiğiniz gibi Navigasyonda virajlarda da dönün demesi biraz kafa karıştırıyor ama cepten adresi araca atıp adresi bulmak büyük kolaylık.

@buraikidoka

selam, cepten adresi araca atıp adres bulması nasıl oluyor acaba biraz detaylı bilgi verirmisiniz. saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker1999

quote:

Orijinalden alıntı: buraikidoka

@buraikidoka

selam, cepten adresi araca atıp adres bulması nasıl oluyor acaba biraz detaylı bilgi verirmisiniz. saygılar

iPhone'da BMW Remote uygulamasinin lokasyon tabinde arama yaparak veya ayni appte telefonun adres defterindeki bir adresi "Send to vehicle" butonuyla arabaya gonderebilirsin, gonderdigin adres arabada gelen mesajlar bolumunde gorunur, direk navigasyonda kullanabilir veya arabanin rehberine kaydedebilirsin. Arama icin nokia servislerini kullaniyor, super olmasada is goruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 21 Eylül 2015; 21:50:55 >

• Arkadaşlar 18 inç m paket jant lastik 1500 tl replika lastik durumu iyi.
    Yada 17 sportline jant lastik orjinal lastikler rft ve durumu iyi 1500 tl yede bunu alabiliom siz olsaniz hangisini alirsiniz ? Biri replika dieri orjinal ? Acil yardim

• 
Sayfa: önceki 18271828182918301831
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.