Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68.767
Cevap
512
Favori
3.993.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2602
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 512
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (976 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21531 mesaj) Mobil (23944 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (952 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
23 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    182 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

Daha önce yazmıştım çoğunu ama kimi sayfalar kimi aylar önceydi, kısaca tekrar edeyim.

F30 gibi çok beğenilen ve satışları da iyi giden otomobillerde BMW genellikle pek hissedilemeyen makyajlar yapıyor. Burada da beklendiği gibi oldu ve hatta beklediğimden de daha hafif oldu diyebilirim.

LED farlar opsiyonel olacak, standart yine bi-xenon. LED farların aydınlatma kabiliyeti Xenon'dan iyi iken, Xenon daha iyi görünüyor, bu kesin. Bu opsiyon meselesi iyi oldu, kim hangisini beğeniyorsa alabilecek. Mesela Mercedes C sınıfında ya halojen ya LED, xenon opsiyonu yok.

Arka farların LED olması zaten bir gereklilikti günümüz şartlarında. Ama LED'lerin şekillerini beğenmedim. 3 serisi D sınıfı bir otomobil. 20-70 yaş arası müşteri potansiyeli var, bu sebeple de en çok satan model.
    Forumda 20 yaşında M pakete binen de var, benim gibi 46 yaşında Luxury kullanan da... Yeni arka stoplardaki LED şekil olarak gençlerin hoşuna gider. 1 serisine de çok uygun olabilir ama 3 serisinde mevcut farlardaki aynı hatlar sadece LED yapılsaydı daha iyi olurdu, aracın ağırlığı korunurdu.
    Yeni farlar gündüz fena değilken, geceleri biraz hafif görünecek gibi...

3.20i ed motor için endişeler var. Bu motor zaten daha önce de Avrupa'da kullanılmıyordu ki. Bu sebeple Avrupa için yayınlanan motor listelerinde olmaması doğal. PSA ile bu motorun gelişimi üzerine çalışma anlaşması bitti. Ticari olarak tedarik edilme ve kullanılma anlaşması değil.
    Bu motor mevcut F20 ve F30 kasalar bitene kadar kullanılır diye tahmin ediyorum. 1 serisinde 177 hp olduysa, 3 serisi için de 177 hp olacaktır.

Vites kolu önündeki sürpriz düzenlemeyi ben de sevmedim. O kadar küçük bir eşya/bardaklık gözü için sürgülü kapak pek hoş durmamış.

LED farlar opsiyonel olacak, standart yine bi-xenon.

Standart bi-xenon olacağından emin misiniz hocam ?

• Yüzbaşı
    359 Mesaj
    Kur 2.89 oldu. Buna rağmen bir kuruş indirime iskontoya gitmediler. Gören de sanacak altın. Ben de siparişimi iptal ettim. Şimdiye kadar hayatımda bmw mi vardı? Yok. Bmw olmayınca hayatımda bir eksiklik mi oldu? Hayır. Bmw'ye mecbur muyum? Hayır. O halde iptal kararım doğru oldu. Aracını alanlara ve alacak olanlara Allah kaza bela vermesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: canary53

Arklar sonunda bnde aracima kavustum:)
    3.20i m 40.yıl paketli; kırmızı dakato deri aldım.
    Zevk meselesi tabiki ama ilk izlenimim kırmızi derri aracı cok degistirmiş havası başka gibi gerckten☺️

hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle binin:))
    |
    |

• Binbaşı
    1757 Mesaj

Evet. İngiltere sitesinden bugün baktım, LED farlar ve hatta LED sis farları bile opsiyonel. Standart sisler halojen.

Borusan Türkiye'ye özel bunları standart yapmaz, sanmıyorum. Belki Luxury, 40.yıl gibi özel paketlere devam ederlerse bunlarda standart olabilir.
    |
    |
    rhye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun. İleride bakarsınız gidişata. Ben de sizile aynı kafaya geldim doğrusu. Luxury aracımı 40.yıl veya 5.20i special edition ile değişsem mi düşüncesine girmiştim. Bayiye mail attım, daha önce araç satın aldığım kişiye, cevap bile vermedi.

Daha sonra kalktım, gittim. Teklif aldık, ne arayan var ne soran! Halbuki biraz ilgi ile en azından bir 40.yıl satarlardı, ben kendimi pişirmiştim zaten.

Sonra dedim bari şu mevcut aracı 18' jantlar, orijinal geniş ekran ile yetkili serviste biraz geliştirsek nasıl olur? Bu işe 15 ve belki de daha fazla ödemeye razıyım. 2 kere mail attım, teklif veya cevap dahi alamadım.

Sattığım C180 Coupe aracımın daha donanımlısını almak için param, her şeyim hazır. Çalıştığım bayiye mesaj attım, cevap yok. Kalktım kendim gittim, teklif aldım, ciddiyetimi bildirdim. Bana verilen teklif liste fiyatı. Dedim ki, ben liste fiyatını ne yapayım? Bu zaten internette var, bana sözlü olarak bildirdiğiniz iskonto oranlarını da yazın. Çünkü aracım özel sipariş olacak standart araçtan 35 bin TL daha pahalı olacak ve 3 ay sonra gelecek. Bugün ile o tarih arasındaki zamlara razıyım, sorun yok, işin doğası bu. Sadece iskontoları teklifte görmek istiyorum. Ne mümkün???

Ve hatta arayıp, soran da yok. Ne yaptınız? Karar verdiniz mi? diye...

Bundan 10 yıl önce bu markaların satıcıları bizlerin peşinde koşardı, ben takipten bunalırdım. Şimdi artık müşterinin onları takip etmesini, lütfen bana otomobil satma lütfunda bulunur musunuz? gibi diyaloglar bekliyorlar herhalde.

Ben günlük BMW aracımla 6 ayda 3.000 km yapmışım. İkinci Coupe aracımla da yılda 2.500-3.000 km yapıyorum. Yani ben araç kullanmasam ne olur? İhtiyacım yok, sadece hobi ve sahip olma keyfi için bu kadar para vereceğim ve neredeyse yalvaracağım araç alırken, aksesuar alırken???

Bu markaların araç arzı, talebin altında olduğu ve sıra ile sattıkları sürece ne Premium satış hizmeti, ne de Premium satış sonrası hizmeti beklemek bizim ülkemiz şartlarında mümkün değil sanırım.

Eşimin aracı Mazda CX-5. Çok küçük, az satılan bir marka. Servisine gittiğimde krallar gibi ağırlanıyorum.
    muin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    182 Mesaj

Hocam peki , Bi-xenon'ların bakış şu ankinden farkı olacak mı, makyajlının resimlerde bakış corona ring denilen yarım halka böbreğe doğru uzatılmış şekilde gözüküyor.
    Kafam karıştı açıkcası.
    |
    |
    mtutun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mtutun

Hayırlı olsun. İleride bakarsınız gidişata. Ben de sizile aynı kafaya geldim doğrusu. Luxury aracımı 40.yıl veya 5.20i special edition ile değişsem mi düşüncesine girmiştim. Bayiye mail attım, daha önce araç satın aldığım kişiye, cevap bile vermedi.

Daha sonra kalktım, gittim. Teklif aldık, ne arayan var ne soran! Halbuki biraz ilgi ile en azından bir 40.yıl satarlardı, ben kendimi pişirmiştim zaten.

Sonra dedim bari şu mevcut aracı 18' jantlar, orijinal geniş ekran ile yetkili serviste biraz geliştirsek nasıl olur? Bu işe 15 ve belki de daha fazla ödemeye razıyım. 2 kere mail attım, teklif veya cevap dahi alamadım.

Sattığım C180 Coupe aracımın daha donanımlısını almak için param, her şeyim hazır. Çalıştığım bayiye mesaj attım, cevap yok. Kalktım kendim gittim, teklif aldım, ciddiyetimi bildirdim. Bana verilen teklif liste fiyatı. Dedim ki, ben liste fiyatını ne yapayım? Bu zaten internette var, bana sözlü olarak bildirdiğiniz iskonto oranlarını da yazın. Çünkü aracım özel sipariş olacak standart araçtan 35 bin TL daha pahalı olacak ve 3 ay sonra gelecek. Bugün ile o tarih arasındaki zamlara razıyım, sorun yok, işin doğası bu. Sadece iskontoları teklifte görmek istiyorum. Ne mümkün???

Ve hatta arayıp, soran da yok. Ne yaptınız? Karar verdiniz mi? diye...

Bundan 10 yıl önce bu markaların satıcıları bizlerin peşinde koşardı, ben takipten bunalırdım. Şimdi artık müşterinin onları takip etmesini, lütfen bana otomobil satma lütfunda bulunur musunuz? gibi diyaloglar bekliyorlar herhalde.

Ben günlük BMW aracımla 6 ayda 3.000 km yapmışım. İkinci Coupe aracımla da yılda 2.500-3.000 km yapıyorum. Yani ben araç kullanmasam ne olur? İhtiyacım yok, sadece hobi ve sahip olma keyfi için bu kadar para vereceğim ve neredeyse yalvaracağım araç alırken, aksesuar alırken???

Bu markaların araç arzı, talebin altında olduğu ve sıra ile sattıkları sürece ne Premium satış hizmeti, ne de Premium satış sonrası hizmeti beklemek bizim ülkemiz şartlarında mümkün değil sanırım.

Eşimin aracı Mazda CX-5. Çok küçük, az satılan bir marka. Servisine gittiğimde krallar gibi ağırlanıyorum.

söylediklerinizde çok haklısınız
    ve ayrıca mazda cx 5 müthiş bir araçtır bir çok bakımdan premium 3 lüden iyidir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    309 Mesaj

walla iyi yapmışsın bu kurdan ben olsam da almazdım. ikinci el kovala biraz bence:)
    |
    |
    muin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    otomotiv rekor tazelemiş... Müşteriler ayaklarına tıpış tıpış geliyor. Müşteri memnuniyetine kim bakar ki bu devirde....

Otomobil ve hafif ticari araç satışları, 2015’in ilk 4 ayında yüzde 57’lik büyümeyle, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 264 bin 850 adet oldu.

http://www.milliyet.com.tr/otomotiv-rekor-tazeledi/ekonomi/detay/2055233/default.htm
    |
    |

- makyajlı kasa ile birlikte Xenon far seçeneği kalktı. Halojen - Led ve Adaptif Led seçenekleri sunulacak. Bmw nin uluslararası sitesinde bu seçenekler görsel olarak sunulmuş zaten.

- 1.6 170HP motor bazı pazarlara sunuluyordu. Biride Türkiye pazarı. Bu motor geçen yıl modifiye edilerek 1.6 177HP oldu. yüksek ihtimal piyasaya sunulacaktır.

- Modernline kalktı, Luxury, Sport ve M paket olarak satışa devam edecek.

- Mevcut araçlarda Turuncu olan ambiyans aydınlatma, Turuncu ve Beyaz oldu. Ayrıca klima radyo kontrol ünitesinin etrafındaki alanda da ambiyans aydınlatması olacak.

- Tüm modeller çift egzos çıkışı ile geliyor.

- Luxury Line da Dakota Deri standart oldu.

- Arabanın yanlarında yer alan SportLine ve LuxuryLine logolarının şekli değişti.

- Orta konsol bardaklık dizaynı değişti.

- Ön konsolda yer alan şeridin rengi, kapılarda ambiyans aydınlatmanın yer aldığı şerit ile aynı renk olacak artık.

- Vites oranları arttırıldı

edit 1

- elektronik servo direksiyon ile ilgili iyileştirme yapıldı.

- süspansiyon sertliği m paket ve sportline için iyileştirildi.

- şasi rijitliği arttırıldı.

edit 2

- halojen far seçeneğinde sinyal lambaları şu an mevcut olan f30 kasalar gibi farın kenarlarında yer alıyor. led ve adaptif led seçeneğinde ise, mevcut kaş şeklindeki gündüz farı şeridinin yerine sinyal ledleri konmuş.

- arka farlar, mevcut farlar gibi led. uçları birleştirilmiş sadece. sinyal ise farın üst kısmına alınarak, far ünitesinin üst tarafında komple led olarak yer alıyor. halojen far seçeneği olursa makyajsız f30 gibi olacak sinyaller.

- fren lambaları, led ve adaptid led farlar için; led olarak sunuluyor. halojen farlarda ise makyajsız f30un aynısı.

edit 3

- sinyal, silecek kollarının plastik kalitesi arttırıldı.

- direksiyon simidi nappa deri ile gelecek.

- tüm araçlarda connecteddrive standart.

- harman kardon m pakette standart.

- hi-fi ses sistemi sport ve luxury line da standart.

- elektrikli ayarlanır koltuklarda, koltuğu ileri geri alan fonksiyonda yer alıyor.

- ön-arka park yardımcısı, elektrokrok iç ve dış aynalar ilave eşya gözleri tüm modellerde standart hale geldi. otomatik park özelliği sport, luxury ve m pakette standart.

- çarpışma önleme sistemi tüm linelı modellerde standart.

edit 4

- 40. yıl paketi; sunulduğu pazarlarda 2015 yılı sonuna kadar satılmaya devam edecek.

- 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Makyajlı kasa 2016MY olarak üretime başlayacak. Avrupa için satışıda Temmuz 2015 de başlamış olacak.

- Türkiye ye geliş tarihi tahminlerime göre Ağustos 2. hafta olur. Hatırlarsanız Line Plus paketli araçlar geçen yaz Ağustosun 2. haftası gelmeye başlamıştı TR ye. Line plus araçların hepsi 2015MY'di. 1 Temmuz 2014'de üretime girmişti.

edit 5

- Borusanın SAP sipariş sistemine araçlar mayısın son haftası tanımlanmış olacak. Bu da demektir ki mayısın son haftasından itibaren makyajlı kasa için sipariş verilebilir.

- İlk siparişler Temmuz sonu Ağustos başı Türkiyeye girer.

edit 6

- m paket mavi, sportline kırmızı, luxury line inci beyazı detay içeren anahtarlık ile gelecek.

- katlanan aynaları bmw logosuna uzun basılı tutmadan kapatmamızı sağlayan ayar connecteddrive ekranında sunulacak.

edit 7

- m paketli tüm araçlarda fren kaliperleri mavi gelecek. aracı farklı bir renk sipariş etseniz dahi fren kaliperi mavi olacak.

edit 8

- borusan yeni yıla kadar kesinlikle euro cinsinden zam düşünmüyor araçlarına. buna makyajlı gelecek 3 seriside dahil. euronun süratle artması ve yıl sonuna kadar düşme eğilimine girmeyeceği beklentisi nedeniyle zam yapmama kararı verildiği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackyTurtle -- 8 Mayıs 2015; 22:51:37 >

• Binbaşı
    1519 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

makyajlı 3 serisi ile ilgili herkes teyit etmeden bilgi paylaşıyor. şu ana kadar teyit edilmiş bilgileri yazıyorum.

- makyajlı kasa ile birlikte Xenon far seçeneği kalktı. Halojen - Led ve Adaptif Led seçenekleri sunulacak. Bmw nin uluslararası sitesinde bu seçenekler görsel olarak sunulmuş zaten.

- 1.6 170HP motor bazı pazarlara sunuluyordu. Biride Türkiye pazarı. Bu motor geçen yıl modifiye edilerek 1.6 177HP oldu. yüksek ihtimal piyasaya sunulacaktır.

- Modernline kalktı, Luxury, Sport ve M paket olarak satışa devam edecek.

- Mevcut araçlarda Turuncu olan ambiyans aydınlatma, Turuncu ve Beyaz oldu. Ayrıca klima radyo kontrol ünitesinin etrafındaki alanda da ambiyans aydınlatması olacak.

- Tüm modeller çift egzos çıkışı ile geliyor.

- Luxury Line da Dakota Deri standart oldu.

- Arabanın yanlarında yer alan SportLine ve LuxuryLine logolarının şekli değişti.

- Orta konsol bardaklık dizaynı değişti.

- Ön konsolda yer alan şeridin rengi, kapılarda ambiyans aydınlatmanın yer aldığı şerit ile aynı renk olacak artık.

- Vites oranları arttırıldı

edit 1

- elektronik servo direksiyon ile ilgili iyileştirme yapıldı.

- süspansiyon sertliği m paket ve sportline için iyileştirildi.

- şasi rijitliği arttırıldı.

Elinize saglik bilgiler icin...

|
    |

• Teğmen
    156 Mesaj

teşekkürler emeğe saygı

|
    |
    BlackyTurtle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bilgi için teşekkürler. Cok yararlı oldu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BlackyTurtle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Temmuzu bekleriz ne yapalım
    Veriyoruz bari Çarpışma Önleyici sistem olsun umarım euro düşerse fiyat 140 bini geçmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: muin

Kur 2.89 oldu. Buna rağmen bir kuruş indirime iskontoya gitmediler. Gören de sanacak altın. Ben de siparişimi iptal ettim. Şimdiye kadar hayatımda bmw mi vardı? Yok. Bmw olmayınca hayatımda bir eksiklik mi oldu? Hayır. Bmw'ye mecbur muyum? Hayır. O halde iptal kararım doğru oldu. Aracını alanlara ve alacak olanlara Allah kaza bela vermesin.

Merhaba bmw son zamanlarda birden arttırdı fiyatları aynı durumu mercedeste c için yapar mı diye endişelerim var. Zaten oldukça fahiş fiyatlar birde zam bindirirlerse vazgeçmeyi bende düşünürüm. Size sormak istediğim araç üretime girse hatta teslimat zamanı yeni fiyatımız şu derlerse cayma hakkımız var mı? Var ise kaporamızı alabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler hatta mantıklı olan fiyat artışlarına karşı tepki verebilmek. Bu yüzden de sizi tebrik ederim.

• Yüzbaşı
    347 Mesaj
    hali hazırda sipariş veripte bekleyenler için makyajlıyı beklemek daha mantıklı olur kanaatindeyim. makyajlı ilk araç türkiye asfaltlarına dokunduğu anda makyajsız kasalar 5.000/10.000 değer kaybeder.

mevcut 2014 tekno paketli 320 ed aracımı takasta kullanıp 40. yıl paketli araç için sipariş vermiştim bugün itibariyle makyajlı kasaya sipariş vermek için sıraya girdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackyTurtle -- 8 Mayıs 2015; 20:31:11 >

Selamlar,
    Bildigim kadarıyla, aracı almaktan vazgeçtiğinizde baska birisine sattıktan sonra kaporanizi veriyorlar.

|
    |
    furkan1zek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok öyle bi olay bence

|
    |
    meceng kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim araç özel sipariş olmasına rağmen siparişimi iptal edeceğimi söylediğimde sorun çıkarmadılar. Hatta ay sonuna gelecek aracı erken teslim için mailleşmişler. Benim aracı 20 gibi geleceğini teslim edebileceklerini söylediler. Ben yine de kabul etmedim. İptal edilsin dedim. Kabul ettiler. 5 bin lira kaparo vermiştim. Onu ne zaman iade edersiniz diye sorduğumda muhasebe tarafından haftaya iade edileceği söylendi. Demekki adamların aracı satamama gibi bir sorunları yok

|
    |
    furkan1zek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: rhye

Hocam peki , Bi-xenon'ların bakış şu ankinden farkı olacak mı, makyajlının resimlerde bakış corona ring denilen yarım halka böbreğe doğru uzatılmış şekilde gözüküyor.
    Kafam karıştı açıkcası.

İşte onu bilmiyorum.

Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.