Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12811282128312841285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7,5 ile 9,5 arasında büyuk fark var. Cok mu devirli kullanıyorsunuz yoksa arabanın gercek yakıtı bu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben pek sakınmıyorum bu ara ortalama yarı depoda 320i ED ile 10,5 LT. 320i vs 16 durumunda benim için dakota deri harman ısıtma önemli idi fiyat olarak plus çok avantajlı olduğu için onu aldım 316i de opsiyonla alsan aynı para olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badulay

http://youtu.be/uRVSZ_6YR9E

04:13 , 09:41 , 09:53 te trafikteki küntleri görebilirsiniz. 11:41'de de driftimsi bişeyler
    İşe giderken çektim.

Ben bu videodan kendi payıma şunu anladım. İşe 14 dk'da mı gidiyorsunuz????!!!!

İşe giderken çekip ben bir video koysam, 32 kısım tekmili roman olur, izleyeni BMW'den soğutur valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 13 Aralık 2014; 12:25:52 >

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    20 dakika, duraklamaları kestim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badulay

20 dakika, duraklamaları kestim.

Hhhhhaaaaaaa, o zaman çokmuş!!!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtutun M kullanıcısına yanıt
    Bu araçların ikisinide test etmedim.316i yi 6 ay kullandım, şu an kullandığım 320 i ed yide 8 aydır kullanıyorum, iki aracıda almış satmış aylarca kullanmış biriyim.Yani kıyas yapma konusunda sanıyorum ki tecrübeli arkadaşlardanım.O yüzden kendi görüşüme göre hem isim hem imaj hem performans hem ikinci el değeri olarak 320i ed tavsiye ediyorum.Performansı bir defa biri 9,2 sn diğeri 7,5 saniye arada 2sn bile yok nasıl hissediyorsunuz diyorsanız bence ya performanslı kullanımla alakanız yok yada arabaları uzaktan izleyip gelip yorum yapma kafasındasınız.Tüm ara hızlanmalar, tüm viteslerde verdiği tepkiler, yüksek devirdeki karakteri, aracın devirlenirken ki isteği vs. her şeyiyle 320i ed çok daha öndedir.3.16 mükemmel bir araç ama 320i ed artık isim, prestij ve performans olarak bir üst segmente kafa tutan( 520d den hızlanmaları daha iyidir) en makul araç.Ayrıca üste yazan enteresan mesajda arkadaş herkes milyoner fakat 320 ed alıyor gibi çok çok enterasan bir söz söylemiş.Burda kim paradan bahsetti kim milyonerim dedi aylardır takip ediyorum ben bir kere görmedim.Burda insanların karar vermelerine de inanılmaz yardımcı olunduğunu düşünüyorum.Ayrıca saygı sınırlarıda aşılmış.İsteyen okur isteyen okumaz.İsteyen okumak zorunda değil nedir onuda anlayamadım.Kısaca 'sanane arkadaşım' isteyen görüşünü saygı sınırlarında paylaşsın, bu mesajlara ''zart zart yazışıyorsunuz'' diyerek onlarca kişiye saygısızlık yapmaya kimsenin hakkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

euro 2.82 tl dolaylarinda geziniyor..2.74 lük sabit kurda ay sonuna kadar bi artış olur mu sizce??

quote:

yıl sonu olduğu için sabit kurun yukarı çıkmasını beklemiyorum açıkçası
    kur yukarı çıksa da indirim oranını arttırırlar stokta ki araçları yine elden çıkarırlar diye düşünüyorum.

quote:

Aynen. Benim beklentim modernline plus ve sportline Plus 130.000.-TL, Luxury line 140.000.- TL olacağı yönünde.

Ve duyduğum kadarıyla bu fiyatı veren bayi varmış.

Hocam 130.000 fiyatı veren bayiyi öğrenme imkanımız var mı? Ben ankara da sordum en son 132.900 a bırakıyorlar. Bugün gidip görüşecektim. 130 a dair somut bilgilerle gidebilirsem o fiyatı zorlamaya çalışırım. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckomando -- 13 Aralık 2014; 13:55:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Orijinalden alıntı: sh0t

3.20i ed kullanan arkadaşlar yakıt tüketim değerleriniz nedir?
    İnternette çok farklı değerler var 10 diyende var 5,5 diyende var.

1000 km deki sehir ici 9,5 lt 27 ort.
    Sonrakii 300 km 30 ort 9.5

Bugun motor acma var edirne. Sonuna kadar sport. Aksama degeri yazarim :)

hocam şu rodaj muhabbetine bende arabayı sıkıştırmadan sakin sakin kullanıyorum. ama geçende bi arkadaşım arabayı biraz sıkıştır motor açılırsa daha az tüketir falan dedi. iki arada bi derede kaldım. sakin mi kullanmak doğru agresif kullanmak mı?

bu rodaj işinin doğrusu nedir acaba bilen var mı???

Ben aracımı 6 Haziran'da almıştım aldigim gun Allah verdiyse dip gaz mercedes c serisiyle kapisma vs rodaj vs sallamadım iyimi kötümü yaptım bilmem ama 2000 km basmadan duramaZdim bazı arkadaşlarda sadece ilk 500 km lastiğin alışması acısından basamamakta fayda var diyor

• benime beklentim 130 bin tl. sonuçta makyajlanacak bir araçtan bahsediyoruz. üstelik yeni çıkan mercedesle donanımları aynı yapsanız hemen hemen denk fiyatlar çıkıyor. bu fiyat araç bulunabilirse ocak ve şubatta daha da aşağı düşer diye bir beklenti içindeyim. geçen yıl bu aylarda araştıranlar az çok fikir sahibidir. bizleri de aydınlatırlarsa sevinirim.
  • rodaj konusunda fazla kasmamak lazım. ilk 400- 500 km biraz dikkat edilmeli. motorun sesinden de bu km lerden sonra bir farklılık hissediyorsunuz zaten. motor sıcakken özellikle otoyol kullanımlarında devirl sürerek motoru açmak.
    fiat servisinde bir ustamız vardı. aynı zaman da ikimiz de doblo almıştık. ustanın aracı bizim araçtan son hız olarak daha fazla yapıyordu. biz kitapçıkta yazan kurallara uyarak aracı açtık. usta ise araç daha 300 km deyken bulduğu her fırsatta kazı köklemiş. fazla kasmamak lazım yoksa motor hantal kalıyor derdi kendisi..
    uzun vade de hangisi daha iyi bilmiyorum ama bence fazla kasmaya gerek yok.
  • Edineye gelis

94 km ort 265 km 8.5

Full spor mod 100-200 bant arasi 2 saat 54 dk.

Aractakiler 430 kg insan

Donusude eve gecince yazarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

316i 320d 320i motor hacimlerine göre isimlendirilirken, 1.6 litrelik 170 beygir aracın sadece 34 beygir farktan dolayı, 316i plus yada 318i olarak değilde 320ied olarak isimlendirilmesi bence bi pazarlama stratejisidir diye düşünüyorum. evet bmw bunu 520 ve türevlerin de de yapıyor. hatta bu kervana mercedes te uymuştur. artık arka logolar 80 ve 90 lardaki gibi gerçek motor verilerini yansıtmamaktadır. benimde bütün tezim zaten bunun üstünedir ve bu zamanımızın pazarlama stratejisidir. örnek olarak starbucks ın en küçük boy içeceğinin adının ingilizce "tall" yani "uzun" olduğunu gösterebilirim. kimse küçük demek istemez, küçüğü uzun diye istemek daha hoştur bu bi pazarlama stratejisidir. 318 demek tense 320 demek daha hoştur gibi.

Bu araçlar bütün dünyada bu isimlerle satılıyor (316i ve 320i ed).

Biz artık normal 320i'yi unuttuk ama aslında her yerde satılıyor.
    320ied de bu aracın "neredeyse" aynı performansta olanı ama daha az yakanı olanı olarak lanse ediliyor.
    Yani normalde 316i ve 320ied rekabeti diye birşey yok dünyada, millet (güç isteyenler) direkt 2 litre 320i'yi çakıp geçiyor.
    Biz burada kendi vergi şartlarımızdan dolayı bunu konuşuyoruz.
    Borusan da hepimizin bildiği gibi M isteyene 316i, istemeyen 320i diyerek herkesin cebinden 130 lirasını alıyor

Diğer bahsedilen E180 ve "516i" bizim pazarda var sadece, o konuda Türkiye'ye özgü stratejiden bahsedilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 13 Aralık 2014; 15:03:30 >

• 430 kg insana gore hemde full spor mod 100-200 ile 8.5 bence cok cok iyi.

haftaya gelecek olan 3.20i ed aracim icin simdiden korkularim azaldi yakit olarak. cunku surekli basarak giden biriyim.

• quote:

Edineye gelis

94 km ort 265 km 8.5

Aractakiler 430 kg insan

430 kg.insan deyimine çok güldüm hocam.....
    normal yük... bavul olsa olmazmı diyeceğim..ama..o kadar bavuluda bulmak zor...yinede insan diye belirtmen hoş olmuş....
  • Arkadaşlar şuan Borusan dayım sadece kırmızı ve mineral gri var diyorlar doğru mudur ve ay sonu teslim diyorlar ?

• sadece o iki renkden kaldığını sanmıyorum mineral beyaz mutlaka vardır bir yerlerde fiyat olarak ne diyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur13Darkness

Arkadaşlar şuan Borusan dayım sadece kırmızı ve mineral gri var diyorlar doğru mudur ve ay sonu teslim diyorlar ?

Ben size söyleyim, bunların elinde çok araba var. Ama koca bir yıl kazandıklarının belki yarısını Kasım, Aralık Ayında kazanacaklar. Şimdi yok satmaları biraz o yüzden. Onları da anlayışla karşılamak lazım.

Kumarsa kumar, ben Ocak ayını bekleyeceğim. Artık şansıma. Olmazsa ihtiyacım yok,hiç değiştirmem arabamı. Ama bayilerin oyununa gelmeye hiç niyetim yok.

• quote:

Edineye gelis

94 km ort 265 km 8.5

Aractakiler 430 kg insan

94 km ortalama için 8,5 biraz yüksek. Araçta 4 kişi var tamam o biraz farkettirir ama yine de yüksek. Sanırım 140-150 km gördü Aracın sürat ibresi. Eğer öyle de değilse çok daha yüksek bence.

• Arkadaşlar gösterdi elindeki şeyden 10-15 tane mineral gri ve kırmızı vardı beyaz vardır dedi ' bağlamışlar ' Araçları öyle diyorlar yani kaporası verilmiş gibi tutuyorlar gözükmüyor orada açılırsa söylerim dedi. Benim Kafamı kurcalayan diğer şeyde Ay sonu teslim ? Neden böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

sadece o iki renkden kaldığını sanmıyorum mineral beyaz mutlaka vardır bir yerlerde fiyat olarak ne diyorlar?

132.800 tl fix diyorlar bu arada

• 
Sayfa: önceki 12811282128312841285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.