Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hele bi gürkan var musteri iliskilerinde... sormayin gitsin... sadece su kadarinu soyleyim yuz yuze yapamayacagi konusmayi telefondan yapabilen biri.. varin siz anlayin gerisini...
  • 3.20i ed kullanan arkadaşlar yakıt tüketim değerleriniz nedir?
    İnternette çok farklı değerler var 10 diyende var 5,5 diyende var.
  • forumu takip ediyorum ama acaba bişiler kaçırdımmı diye sormak istedim tekrar

@yeniserdar imzanızda audi görüyorum ikame araç olarak audi mi verdiler ikame aracı kullanıp hiç arayıp sormamakta iyimiş valla :)) ikame araç 320d se hiç ellemeyin gitsin ne halleri varsa görsünler.
  • en son 1 hafta once telefonda sordum..133.00e ilave standart hediyeleri saydı..130.000 deseler de alsak diye bekliyoruz
    @JN008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimaster -- 13 Aralık 2014; 0:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEZzZER_TR

forumu takip ediyorum ama acaba bişiler kaçırdımmı diye sormak istedim tekrar

@yeniserdar imzanızda audi görüyorum ikame araç olarak audi mi verdiler ikame aracı kullanıp hiç arayıp sormamakta iyimiş valla :)) ikame araç 320d se hiç ellemeyin gitsin ne halleri varsa görsünler.

Ikameyi imzaya yazmayiz canim o kadarda degil:)
    520d verdiler onun icin aramiyorum:) zaten yapacaklarindan da umudum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 316i 320ied tartismasi geyikten otye gitmiyor. 1 saniye farka muazzam diye tabir eden var yapmayin allah askina komik oluyor gercekten 1sn yi nasil hissediyorsunuz hayatiniz superspor ferrari,porchede mi gecti 3.5-4sn yelere alistiginizdanmi nedir anlamadim gitti forumda herkez milyoner fakat gidip 320ed aliyor janti degistirdim yarim lt tuketim artti diyor. Disaridan foruma girip yeni arac alacak insana yardimci olamiyorsunuz malesef. Forum ozelligini kaybediyor chat odasi gibi zart zart yazisiyorsunuz insanlar bunlari okumak zorunda degil. F30 araci olan sorununu yada tecrubesini paylassin. Arabayla test surusu yapan bile gelip burada ahkam kesiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 32.adam

Arkadaslar 316i 320ied tartismasi geyikten otye gitmiyor. 1 saniye farka muazzam diye tabir eden var yapmayin allah askina komik oluyor gercekten 1sn yi nasil hissediyorsunuz hayatiniz superspor ferrari,porchede mi gecti 3.5-4sn yelere alistiginizdanmi nedir anlamadim gitti forumda herkez milyoner fakat gidip 320ed aliyor janti degistirdim yarim lt tuketim artti diyor. Disaridan foruma girip yeni arac alacak insana yardimci olamiyorsunuz malesef. Forum ozelligini kaybediyor chat odasi gibi zart zart yazisiyorsunuz insanlar bunlari okumak zorunda degil. F30 araci olan sorununu yada tecrubesini paylassin. Arabayla test surusu yapan bile gelip burada ahkam kesiyor.

Ortada bir tartışma yok. Bir 3.16i sahibinin aradaki fark hissedilmez yorumu var. Ve 3.20i nin bir pazarlama stratejisi olduğu iddiası var.

Ben ve birkaç kişi de datalar vererek bunun tersini çok kibarca ifade ediyor.

Sen de içinde olmadığın bir konu için gelip, insanların bütçeleri, yazdıkları konu tercihleri vb. konuları bahane ederek, sözde 3.20i sahiplerine ayar veriyorsun ne yazmaları ve neyin hissedilmeyeceği konularında!

Ben yukarıda çok teknik konularda yazdım 3.20i ve genel otomotiv ile ilgili konularda. Onları hiç okudun mu? Yeni alacaklar için sayfalarca değerlendirmeler yaptım. Hiç okuduğun oldu mu?

Bizim burada verdiğimiz verilerde, 3.20i aldık çünkü çok zenginiz gibi bir ifade mi var? Sanki böyle bir şey varmış gibi direk bununla giriyorsun. Son zamanlarda böyle bir moda başladı 3.20i aldınız abartmayın, paranız yettiği için aldınız, tarzında. Ben burada 3.20i aldığı için parasıyla böbürlenen hiç kimseyi görmedim. Ne yani bu garip cümleyi duymayalım diye teknik gerçekleri resmi datalar ile ifade edemeyecekmiyiz?

Kusura bakmayın ya, paramız yoktu gittik 3.20i aldık, bir de gelmişiz burada chat odası gibi zart zart yazıyoruz. 1 saniye için Ferrari kullaniyoruz sanıyoruz, hic kimseye de yardımcı olmuyoruz. Şimdi sen yazınca kendime geldim, gerçekleri gördüm. Bir pazarlama hilesine kurban gitmiş fakir bir çocuğum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 13 Aralık 2014; 7:19:53 >

• 100 km giden arac 1 sn de kac metre yol alir bunu hesaplayabilirsen 1sn hissedilir mi hissedilmez mi belki anlarsin.... kimse paradan puldan bahsetmediki kaldikj 316 ile 320 arasinda afaki bir farkta yok!bura forum sayfasi birakta istedigimi gibi yazalim oku diyede diretmiyoruz...

BUNDAN SONRA YAZACAK OLANLARDA LUTFEN BU SEKILDE KIRICI YERSIZ ELESTIRICI DENSIZ CUMLELER KURMASINLAR ( BUYUK HARF DIKKAT CEKMEK ICIN BAGIRMAK ANLAMINDA DEGILDIR)

• quote:

Orijinalden alıntı: sh0t

3.20i ed kullanan arkadaşlar yakıt tüketim değerleriniz nedir?

1000 km deki sehir ici 9,5 lt 27 ort.
    Sonrakii 300 km 30 ort 9.5

Bugun motor acma var edirne. Sonuna kadar sport. Aksama degeri yazarim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 13 Aralık 2014; 7:51:42 >
  • quote:

Arkadaslar 316i 320ied tartismasi geyikten otye gitmiyor. 1 saniye farka muazzam diye tabir eden var yapmayin allah askina komik oluyor gercekten 1sn yi nasil hissediyorsunuz hayatiniz superspor ferrari,porchede mi gecti 3.5-4sn yelere alistiginizdanmi nedir anlamadim gitti forumda herkez milyoner fakat gidip 320ed aliyor janti degistirdim yarim lt tuketim artti diyor. Disaridan foruma girip yeni arac alacak insana yardimci olamiyorsunuz malesef. Forum ozelligini kaybediyor chat odasi gibi zart zart yazisiyorsunuz insanlar bunlari okumak zorunda degil. F30 araci olan sorununu yada tecrubesini paylassin. Arabayla test surusu yapan bile gelip burada ahkam kesiyor.

hocam oncelikle selamlar.
    sizinde goruslerınize saygı duyarım,
    ancak tarzınız gercekten kırıcı olmuş.

açıkçası 316 320 tartışması (kavga değil)
    yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan gibi bir durumda.
    ama bu durumu burdaki kimsenin hayatmemat meselesi gibi gördüğünü düşünmüyorum.
    gün içerisinde bir şeyler konuşup kendimizce deneyimlerimizi paylaşıyor ve kendi adıma dostlar kazanıyorum.
    örneğin her nekadar 316 320 konusunda ayrı düşünsekte @mtutun @yeniserdar arkadaşlar deneyimleriyle bi çok kişiye yardımcı ve şimdiye kadar saygılı forum kullanıcıları oldular. bu yüzden benden farklı düşünmeleri bir tartışma değil, fikir paylaşımından öteye geçmiyor.

kaldı ki herkesin kendisine göre bi doğrusu ve tercihi var. bu yüzden kesin bi doğru yada endoğru tercih diye bir şey olmuyor. dolayısıyla yeni araç alacak arkadaşlara doğru şekilde yardımcı olmamız zor. burdaki yazıların çoğu kişisel.

ben sizin bazı görüşlerinize katılmakla beraber üslubunuzun bu forumda takılan çoğu arkadaştan kötü olduğunu söylemeliyim. sanırım bi sinir haliyle yazılmıştır. bazen oluyor öle. bence sizde fikirlerinizi paylaşın gelin bize katılın burası gerçekten faydalı bi forum. bana araba alma sürecinde aldıktan sonra ve kullanım sırasında çok şey kattı arkadaşlarımın tecrübeleri. hatta bu forum sayesinde en doğru tercihleri ve aracımı en iyi fiyata aldığımı düşünüyorum.

ve tekrar tekrar söylüyorum. bu altı üstü arabadır dünya malıdır. çok kaptırmadan daha önemli şeyler olduğunu unutmadan konuşmak düşünmek ve yaşamak lazım.

herkese saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

hocam şu rodaj muhabbetine bende arabayı sıkıştırmadan sakin sakin kullanıyorum. ama geçende bi arkadaşım arabayı biraz sıkıştır motor açılırsa daha az tüketir falan dedi. iki arada bi derede kaldım. sakin mi kullanmak doğru agresif kullanmak mı?

bu rodaj işinin doğrusu nedir acaba bilen var mı???

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

hocam şu rodaj muhabbetine bende arabayı sıkıştırmadan sakin sakin kullanıyorum. ama geçende bi arkadaşım arabayı biraz sıkıştır motor açılırsa daha az tüketir falan dedi. iki arada bi derede kaldım. sakin mi kullanmak doğru agresif kullanmak mı?

bu rodaj işinin doğrusu nedir acaba bilen var mı???

Çok iyi bildiğimi iddia etmemekle beraber;

aracı farklı devirlerde kullanmaya çalışın, uzun süre sabit devir gitmeyin.
    arada biraz sıkıştırın, 3 dakika boyunca 5000 devir gitmeyin, ama ara sıra mesela 2000-5000 arası hızlanma yapmaktan da kaçınmayın.
    biraz ileride ne olacağına dair fikir edinsin motor

en önemlisi bunları motor sıcakken yapın, bu aylarda 10-15 dakikada anca motor ısınıp yağ işini yapmaya başlıyor.

@mtutun usta heralde bunu daha iyi biliyordur, açıklayacaktır, ben fazla uzatmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 13 Aralık 2014; 9:50:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Hele bi gürkan var musteri iliskilerinde... sormayin gitsin... sadece su kadarinu soyleyim yuz yuze yapamayacagi konusmayi telefondan yapabilen biri.. varin siz anlayin gerisini...

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Hele bi gürkan var musteri iliskilerinde... sormayin gitsin... sadece su kadarinu soyleyim yuz yuze yapamayacagi konusmayi telefondan yapabilen biri.. varin siz anlayin gerisini...

sabır sabır ya sabır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Ortada bir tartışma yok. Bir 3.16i sahibinin aradaki fark hissedilmez yorumu var. Ve 3.20i nin bir pazarlama stratejisi olduğu iddiası var.

Ben ve birkaç kişi de datalar vererek bunun tersini çok kibarca ifade ediyor.

Sen de içinde olmadığın bir konu için gelip, insanların bütçeleri, yazdıkları konu tercihleri vb. konuları bahane ederek, sözde 3.20i sahiplerine ayar veriyorsun ne yazmaları ve neyin hissedilmeyeceği konularında!

Ben yukarıda çok teknik konularda yazdım 3.20i ve genel otomotiv ile ilgili konularda. Onları hiç okudun mu? Yeni alacaklar için sayfalarca değerlendirmeler yaptım. Hiç okuduğun oldu mu?

Bizim burada verdiğimiz verilerde, 3.20i aldık çünkü çok zenginiz gibi bir ifade mi var? Sanki böyle bir şey varmış gibi direk bununla giriyorsun. Son zamanlarda böyle bir moda başladı 3.20i aldınız abartmayın, paranız yettiği için aldınız, tarzında. Ben burada 3.20i aldığı için parasıyla böbürlenen hiç kimseyi görmedim. Ne yani bu garip cümleyi duymayalım diye teknik gerçekleri resmi datalar ile ifade edemeyecekmiyiz?

Kusura bakmayın ya, paramız yoktu gittik 3.20i aldık, bir de gelmişiz burada chat odası gibi zart zart yazıyoruz. 1 saniye için Ferrari kullaniyoruz sanıyoruz, hic kimseye de yardımcı olmuyoruz. Şimdi sen yazınca kendime geldim, gerçekleri gördüm. Bir pazarlama hilesine kurban gitmiş fakir bir çocuğum.

+1

• Sevgili Dostlar,

Burası bir forum ve doğru veya yanlış fikirler özgürce paylaşılabilir. Önemli olan bu forumun kurallarına ve genel saygı, edep kurallarına uygun bir şelikde yazmak ve hitaplarda bulunmak.

İnsanların öncelikleri, beklentileri farklıdır ve hepsi saygıdeğerdir. 3.16i vs 3, 20i vs 3.20d arasında ciddi performans farklari vardır. 3.16i ile 3.20i yok denemeyeceği gibi, 3.20i ile 3.20d arasında da yok demek yanlış olur. Çünkü tek performans kriteri 0-100 hızlanma değildir. Gerçek hayat sürüşlerinde en çok kullandığınız ara hızlanmalara bakarsanız, 3 modelin arasinda da çok ciddi farklar olduğunu göreceksiniz,

80-120 km/h hızlanma verileri tüm araçlar 4.viteste;

3.16i 9.4 sn
    3.20i 8.0 sn
    3.20d 5.9 sn

80-120 km/h hızlanma verileri tüm araçlar 5.viteste;

3.16i 11.5 sn
    3.20i 9.8 sn
    3.20d 7.5 sn

Bazı arkadaşlarımız diyebilir ki, benim için performans değil, donanım gelir. 3.16i alıp, aradaki farka donanım satın alır.
    Bazı arkadaşlarımız diyebilir ki, benim için performans önemli, donanım değil. Daha boş bir 3.20i tercih eder.
    Bazısı ne çok performans, ne donanım der standart 3.16i alır.
    Bazısı hem performans hem donanım der 3.20i ful alır.

Burada tüm bu tercihleri yapmış üyeler var ve hepsinin tercihleri, begenileri benim için çok kıymetli ve saygıdeğerdir. Ancak diğer üye tercihini performanstan yana yapmışsa, buna pazarlama stratejisi demek doğru olmaz. Ya da M paket tercihi yapmış bir insana, M pakete para verilir mi? Onun yerine şunu alsaydın demek doğru olmaz. Veya Harman Kardon seçmiş bir insana, o parayı etmez, onun yerine bunu ekleseydin demek doğru olmaz. Hele ki, dışarıdan gelip, hakaret ve ego dolu bir mesajı ilk mesaj olarak tercih etmek hiç mi hiç doğru olmaz.

Hepimiz birbirimizin farklı insanlar olduğunu, farklı beklenti ve öncelikleri olduğunu kabul etmeliyiz. O bir saniye bazılarımız için 8 bin TL ederdir ve buna hiç kimse o parayı veren adına değmez diyemez. O HK bazılarımız için 3, 4 bin ekstraya değerdir, kimse etmez diyemez, dememelidir.

Bu tip fikirleri ortaya koyarken, benim önceliğim performans değildi, muzik kalitesi değildi vb. gibi kişisel beğenilerimize göre yorum yapmalıyız, başkalarının tercihlerini eleştirir, küçük görür, bir hata olarak yorumlar şekilde değil.

Yasin'cim burada birçok forum arkadaşın seninle uzun zamandır çok güzel bir yazısma içinde, çok da keyif alıyoruz, seni tanımasak da seviyoruz. Sen aracını aldığında inan ben almışım gibi de sevindim. Sen alırken de ısrarla performanstan çok sportif görüntü önemli dediğin için de, çok doğru bir tercih yaptığını düşünüyorum. Tekrar güzel günlerde kullan dileklerimi de iletmek isterim.

Ancak ben ve bu forumdaki birçok arkadaşın otomotivi ve otomobilleri basit bir pazarlama stratejisine kurban gitmeyecek kadar tanıyoruz. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    İlk 2000 km çok sıkıştırmadan, mümkün olduğunca 4-4.500 deviri geçirmeden, 130 km/h hızı aşmadan, dediğiniz gibi sürekli aynı devirde kullanmadan, ani hızlanma ve ani frenlerden kacınarak kullanmak motor ve donanımlarının ömrü, frenler ve lastiklerin doğru alışması için önemlidir. Hatta aracın ilk yag ve yağ filtresi servisinin de erken yapılmasını tavsiye ederim.

• http://youtu.be/uRVSZ_6YR9E

04:13 , 09:41 , 09:53 te trafikteki küntleri görebilirsiniz. 11:41'de de driftimsi bişeyler
    İşe giderken çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badulay -- 13 Aralık 2014; 10:30:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Bunun sonucunu Merak ediyorum işte. Şöyle sağlam gazlayınca ne oluyor diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

Sevgili Dostlar,

Burası bir forum ve doğru veya yanlış fikirler özgürce paylaşılabilir. Önemli olan bu forumun kurallarına ve genel saygı, edep kurallarına uygun bir şelikde yazmak ve hitaplarda bulunmak.

İnsanların öncelikleri, beklentileri farklıdır ve hepsi saygıdeğerdir. 3.16i vs 3, 20i vs 3.20d arasında ciddi performans farklari vardır. 3.16i ile 3.20i yok denemeyeceği gibi, 3.20i ile 3.20d arasında da yok demek yanlış olur. Çünkü tek performans kriteri 0-100 hızlanma değildir. Gerçek hayat sürüşlerinde en çok kullandığınız ara hızlanmalara bakarsanız, 3 modelin arasinda da çok ciddi farklar olduğunu göreceksiniz,

80-120 km/h hızlanma verileri tüm araçlar 4.viteste;

3.16i 9.4 sn
    3.20i 8.0 sn
    3.20d 5.9 sn

80-120 km/h hızlanma verileri tüm araçlar 5.viteste;

3.16i 11.5 sn
    3.20i 9.8 sn
    3.20d 7.5 sn

Bazı arkadaşlarımız diyebilir ki, benim için performans değil, donanım gelir. 3.16i alıp, aradaki farka donanım satın alır.
    Bazı arkadaşlarımız diyebilir ki, benim için performans önemli, donanım değil. Daha boş bir 3.20i tercih eder.
    Bazısı ne çok performans, ne donanım der standart 3.16i alır.
    Bazısı hem performans hem donanım der 3.20i ful alır.

Burada tüm bu tercihleri yapmış üyeler var ve hepsinin tercihleri, begenileri benim için çok kıymetli ve saygıdeğerdir. Ancak diğer üye tercihini performanstan yana yapmışsa, buna pazarlama stratejisi demek doğru olmaz. Ya da M paket tercihi yapmış bir insana, M pakete para verilir mi? Onun yerine şunu alsaydın demek doğru olmaz. Veya Harman Kardon seçmiş bir insana, o parayı etmez, onun yerine bunu ekleseydin demek doğru olmaz. Hele ki, dışarıdan gelip, hakaret ve ego dolu bir mesajı ilk mesaj olarak tercih etmek hiç mi hiç doğru olmaz.

Hepimiz birbirimizin farklı insanlar olduğunu, farklı beklenti ve öncelikleri olduğunu kabul etmeliyiz. O bir saniye bazılarımız için 8 bin TL ederdir ve buna hiç kimse o parayı veren adına değmez diyemez. O HK bazılarımız için 3, 4 bin ekstraya değerdir, kimse etmez diyemez, dememelidir.

Bu tip fikirleri ortaya koyarken, benim önceliğim performans değildi, muzik kalitesi değildi vb. gibi kişisel beğenilerimize göre yorum yapmalıyız, başkalarının tercihlerini eleştirir, küçük görür, bir hata olarak yorumlar şekilde değil.

Yasin'cim burada birçok forum arkadaşın seninle uzun zamandır çok güzel bir yazısma içinde, çok da keyif alıyoruz, seni tanımasak da seviyoruz. Sen aracını aldığında inan ben almışım gibi de sevindim. Sen alırken de ısrarla performanstan çok sportif görüntü önemli dediğin için de, çok doğru bir tercih yaptığını düşünüyorum. Tekrar güzel günlerde kullan dileklerimi de iletmek isterim.

Ancak ben ve bu forumdaki birçok arkadaşın otomotivi ve otomobilleri basit bir pazarlama stratejisine kurban gitmeyecek kadar tanıyoruz. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

@mtutun hocam öncelikle güzel dileklerin için teşekkur ederim.

konuya gelirsek düşüncelerinize ve tecrübelerinize saygı duyuyorum. ama benimde ilk arabam deği fikir beyan etcek kadar tecrübem var:) ben 320 nin 316 dan daha iyi olduğunu tabiki biliyorum. aksinide iddaa etmiyorum. sadece şahsi fikrim aradaki 8500tl lik farkın hakettiğinden fazla olduğudur. çünki çok küçük veri farkları olduğunu düşünüyorum. kimseye "neden 320 alıyosunuz" "paranız mı çok" falan gibi eleştirel yada üslüpsuz bi yaklaşımım olmadı yanlış anlaşılmasın.

316i 320d 320i motor hacimlerine göre isimlendirilirken, 1.6 litrelik 170 beygir aracın sadece 34 beygir farktan dolayı, 316i plus yada 318i olarak değilde 320ied olarak isimlendirilmesi bence bi pazarlama stratejisidir diye düşünüyorum. evet bmw bunu 520 ve türevlerin de de yapıyor. hatta bu kervana mercedes te uymuştur. artık arka logolar 80 ve 90 lardaki gibi gerçek motor verilerini yansıtmamaktadır. benimde bütün tezim zaten bunun üstünedir ve bu zamanımızın pazarlama stratejisidir. örnek olarak starbucks ın en küçük boy içeceğinin adının ingilizce "tall" yani "uzun" olduğunu gösterebilirim. kimse küçük demek istemez, küçüğü uzun diye istemek daha hoştur bu bi pazarlama stratejisidir. 318 demek tense 320 demek daha hoştur gibi.

son olarakta şunu belirteyim ki aman yanlış anlaşılma olmasın hocam. ben kimseye satış stratejisi kurbanı demedim. herkesin tercihine saygım var bi saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum. kendimce bmw yi 316 yı ve 320 yi yorumluyorum okadar.

illaki 320 daha iyi sonuçta kimse kör değil aptal değil. sizinde sölediğiniz gibi benim için 316 M daha iyiydi ve daha mantıklıydı tercihimi bu yönde yaptım. herkese arabasını sağ salim kullanmayı diliyorum. umarım kendimi daha iyi ifade edebilmişimdir.

• 
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.