Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1176. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11741175117611771178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önce forumda aracın izolasyonunun iyileştirildiği ve rüzgar sesinin giderildiği yazılmıştı ancak ben bu konuda çok emin değilim, geçen yıl yaptığım testte aracın camlarını açık sanıp sürekli camları kontrol etmiştim, sonradan sesin camlar kapalı olduğu halde geldiğinden emin olup bmw ye yakıştıramamıştım bu durumu. Kendi aracım 2014 eylül çıkışlı, rüzgar sesi test ettiğim araçtaki kadar şiddetli olmasada yine var, özellikle 140 ı geçince müzik sesini iyice artırmak gerekiyor. bunu da bmw nin ayıbı olarak düşünüyorum, ses aynaladan geliyor.
  • Çok konuşulan bazı konularda gözlemlerimi yazmak istedim;

1- Ben de koltuk altı paslanma ile ilgili bir emare yok. Sanırım bu sorunun Kasım 2012 modellerden sonra çözüldüğü paylaşılmıştı.
    2- 60-100 km/h arasında günlerdir çok dikkatli bir şekilde kontrol ediyorum. Şu anda Kosifler tarafından monte edilmiş kışlık jant/lastik setinde olmama rağmen, herhangi bir direksiyon titremesi olayına rastlamadım.
    3- 100-120 km/h hızdan sonra aşırı rüzgar sesi deniliyor. Benim duyduğum rüzgar sesi gayet normal bu sınıf için, diğer aracım olan Mercedes C180 Coupe'den farklı bir rüzgar sesi yok. Yalnız özellikle 40-60 km/h arası yol sesi, daha doğrusu ön takımın gürültüsü, bir uğultu şeklinde beklediğimden fazla.
    4- Sunroof değer kullandığım araçlardan daha farklı bir ses yüksekliğine sahip değil.
    5- Cam filmini Kosifler'de hediye olarak 1 numara yaptırdım. Bu konuda herhangi bir şey imzalamadım. Benim cam filmi yaptırdığım belki 12-13. aracım. Şu güne kadar hiçbir problem yaşamadım. Ancak abartmamak ve gerçekten ihtiyaç için yapmak lazım. Yani 1 numara yeterlidir sizi ultraviyole ve fazla ısıdan korumak için. Ayrıca araca da hoş bir hava vermeye yeterli oluyor. Ancak garanti bir durum değil tabi, bu konu halen çok tartışmalı bir konu. Bu arada BMW'de cam açılıp, kapanırken filmde çizilmeler olabiliyormuş, kapı fitilleri çok baskılı olduğu için diye duydum. Ama kesin bir bilgi veya tecrübe değil, sadece bir duyum bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 4 Kasım 2014; 12:13:52 >

• Metalik beyazla opak beyaz arasinda kaldim:) Opak beyaz aslinda daha net bir renk ama metalik boya farki almamalari ve 2. elde metalik rengin aracin degerini yukseltebilecegini dusundugumden dolayı metalik beyaz dusunuyorum.Siz ne onerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

Çok konuşulan bazı konularda gözlemlerimi yazmak istedim;

1- Ben de koltuk altı paslanma ile ilgili bir emare yok. Sanırım bu sorunun Kasım 2012 modellerden sonra çözüldüğü paylaşılmıştı.
    2- 60-100 km/h arasında günlerdir çok dikkatli bir şekilde kontrol ediyorum. Şu anda Kosifler tarafından monte edilmiş kışlık jant/lastik setinde olmama rağmen, herhangi bir direksiyon titremesi olayına rastlamadım.
    3- 100-120 km/h hızdan sonra aşırı rüzgar sesi deniliyor. Benim duyduğum rüzgar sesi gayet normal bu sınıf için, diğer aracım olan Mercedes C180 Coupe'den farklı bir rüzgar sesi yok. Yalnız özellikle 40-60 km/h arası yol sesi, daha doğrusu ön takımın gürültüsü, bir uğultu şeklinde beklediğimden fazla.
    4- Sunroof değer kullandığım araçlardan daha farklı bir ses yüksekliğine sahip değil.
    5- Cam filmini Kosifler'de hediye olarak 1 numara yaptırdım. Bu konuda herhangi bir şey imzalamadım. Benim cam filmi yaptırdığım belki 12-13. aracım. Şu güne kadar hiçbir problem yaşamadım. Ancak abartmamak ve gerçekten ihtiyaç için yapmak lazım. Yani 1 numara yeterlidir sizi ultraviyole ve fazla ısıdan korumak için. Ayrıca araca da hoş bir hava vermeye yeterli oluyor. Ancak garanti bir durum değil tabi, bu konu halen çok tartışmalı bir konu. Bu arada BMW'de cam açılıp, kapanırken filmde çizilmeler olabiliyormuş, kapı fitilleri çok baskılı olduğu için diye duydum. Ama kesin bir bilgi veya tecrübe değil, sadece bir duyum bu...

Verdigin bilgiler icin teşekkür ederim hocam. Cok farkli gorusler oluyor, benim anladigim bu durum tamamen kisisel beklentilerle alakali. Kiminin beklentisi cok yuksek karsiligini bulamiyo, kiminin beklentisi cok dusuk aşık oluyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

Daha önce forumda aracın izolasyonunun iyileştirildiği ve rüzgar sesinin giderildiği yazılmıştı ancak ben bu konuda çok emin değilim, geçen yıl yaptığım testte aracın camlarını açık sanıp sürekli camları kontrol etmiştim, sonradan sesin camlar kapalı olduğu halde geldiğinden emin olup bmw ye yakıştıramamıştım bu durumu. Kendi aracım 2014 eylül çıkışlı, rüzgar sesi test ettiğim araçtaki kadar şiddetli olmasada yine var, özellikle 140 ı geçince müzik sesini iyice artırmak gerekiyor. bunu da bmw nin ayıbı olarak düşünüyorum, ses aynaladan geliyor.

Izalasyonun daha iyi olmasi gerektigine dair cok sey okudum. Sanirim bi passat izalasyonu beklentisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: aHusky

Metalik beyazla opak beyaz arasinda kaldim:) Opak beyaz aslinda daha net bir renk ama metalik boya farki almamalari ve 2. elde metalik rengin aracin degerini yukseltebilecegini dusundugumden dolayı metalik beyaz dusunuyorum.Siz ne onerirsiniz?

Hangisi hoşuna gidiyorsa onu tercih etmen daha doğru olur bence. 2. elde çok büyük bir fark olacağını sanmam. Bu kadar para verip, sırf ikinci el de yaratacağını düşündüğün küçük bir fark için içine sinmeyen bir şey almak bence mantıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

Izalasyonun daha iyi olmasi gerektigine dair cok sey okudum. Sanirim bi passat izalasyonu beklentisi var.

Sanrım öyle, sattığım araç ta passat olunca en az passat kadar izolasyon bekliyordum, aslında araçlar sıfır alınırken izolasyon yaptırılabiliyor, ben tercih etmedim.

• burakkucuk B kullanıcısına yanıt
    ben saat 4 te aracımı teslim alacagım sizden öneriler bekliyorum nelere dikkat edeyim aracı alırken birde bu problemleri duyunca içim kararıyoo o kadar para verdik konfor nasıldır acaba m paket arac aldım cok sert olmaz inş sertlikten kasıt ne onuda tam bilmiyorum ama daha önce 5 serisi kısa bir süre kullandım eski kasa araba cok hosuma gitmişti ama bu nasl deneme yapmadan aldım
  • mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    şimdiden hayırlı olsun, kışlık orjinal paspas, boya koruma, kaput koruma, cam filmi, deri anahtarlık, trafik seti, ilk yardım çantası, 3 yıl 60.000 km, ilk bakım hediyesi vs. bunları isteyebilirsiniz?
    aracı teslim aldıktan sonra hangilerini hediye olarak alabildiğinizi de yazar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aHusky -- 4 Kasım 2014; 13:35:44 >
  • mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun aracınız. artık iş bitmiş siz aracı teslim alıyorsunuz, ve gerçekten çok güzel bir araç alıyorsunuz. bence alırken heryerini güzelce inceleyin,çizik ezik biryeri olmasın. hediye kaucuk paspası muhakkak isteyin(yağmurlar başladı çünkü). bana ilaveten cam filmi de yaptılar.
    daha önce b7 passat kulanıyordum, passat daha konforluydu ama bu araç tamamen konfor için değil biraz da sürüş zevki için tasarlanmış, bu yüzden süspansiyonları sert, buna bağlı olarak da yol tutuşu çok iyi. sertlikten kasıt şudur; bozuk yola girdiğinizde araçtaki sarsılmanız, hele bir de eşiniz hamile ise hemen kendini hissetttiriyor. daha önceki kullandığınız araç b segmenti bir araç ise bu farkı hissetmezsiniz bile.
  • BMW 320i ed vs Mercedes C180. İlginizi çekebilir.
    Arabam. com e-Dergi
  • hugosan_tr kullanıcısına yanıt
    siz indirebiliyor musunuz e-dergiyi, bende adone güncelleyin diyor, güncelle diyorum zaten en son surum yuklu diyor. açamadım dergiyi.
  • aHusky kullanıcısına yanıt
    Evet indirdim. Zip olarak indiriyor. Adobe acrobat XI yüklü bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

ben saat 4 te aracımı teslim alacagım sizden öneriler bekliyorum nelere dikkat edeyim aracı alırken birde bu problemleri duyunca içim kararıyoo o kadar para verdik konfor nasıldır acaba m paket arac aldım cok sert olmaz inş sertlikten kasıt ne onuda tam bilmiyorum ama daha önce 5 serisi kısa bir süre kullandım eski kasa araba cok hosuma gitmişti ama bu nasl deneme yapmadan aldım

Kasasiz belasiz kullanin isallah.
    Bence guzel bi tercih yapip cok guzel bi araba almissiniz. Benimde niyetim 316M almak. Umarim siz cok begenir ve memnun kalirsiniz, burda guzel yorumlar yaparak bizide almaya tesfik edersiniz.
    Bu arada sizin aldiginiz extra donanim ve fiyat neydi?

indiriyor sorunsuz zip olarak.
  • evet başta sıkıntı oldu ama sonradan indirebildim, teşekkürler.
  • yasinkilic84 kullanıcısına yanıt
    bende tsk ederim inş aracı cok begenerek aldım aracı ama hiç bişey bilmiyorm aracla ilgili pek bilgimde yok kullanımı falan kez bmw sahibi oluyorum yasım 27 tam genc arabası allah nasip etti bu yasta bu araca binmeyi çok sükür inş sizde alırsınız
  • burakkucuk B kullanıcısına yanıt
    daha önce golf 5 vardı bende suan bmw cok ust bı arac oluyor
    ben kışlık pas pas ,anahtarlık boya koruma ilk yardım seti ilk bakım hediyesi aldım cam filmi vermediler bakım verdikleri için trafik seti
  • Herkese merhaba,

1 ay önce 320i ED Sportline paket aldım. Ancak teslim alırken yeterli bilgilere ulaşamadım. Burda sizlere bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

1-)Öncelikle USB'ye video atsam oynatır mı? (NBT yok)
    2-)Klima başlangıç diye bir bölüm var. Sabah saat 8'e kuruyorum. Sıcakta bırakıyorum klimayı ancak sadece havalandırma çalışıyor. Ben mi yanlış yapıyorum yoksa bu sadece havalandırmayı mı çalıştırıyor.
    3-)Launch kontrol var mı? Spor+ moda alıp vitesi S'e alıp kickdown yaptım. Ancak olmadı.
    4-)Twinturbo sesi 3-4bin arasında güzel geliyor. Ben buna blowoff taksam daha iyi ses alabilirmiyim?
    5-)Aracın yakıtı 10lt civarında, araç km yaptıkça bu düşüşe geçecekmi?
    6-)Samsung Note 3 var, bu telefondaki mesajları görebiliyorum ancak e-mailleri göremiyorum. Görme imkanım var mı?

Bu konular ile ilgili daha önce yazıldıysa kusura bakmayın. Bulamadıklarımı sordum sizlere. Şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 11741175117611771178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.