Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70.297
Cevap
511
Favori
4.414.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11731174117511761177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu duyduguma sevindim, teoride yarim litre farkeder deselerde aklimda sorular vardi 16 dan 17 ye geciste cok yakar miyim diye.bilgiledirme icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 320 ed sportplus aracım kolcakta snap in adapter var ne işe yarıyor bu iphone falanda oturmadı :D
    bu arada aracı alalı 2 ay olacka bmw den aradılar connected drive baglantısı ıcın servis sordular istinyemı avcılar mı avcılar biraz daha yakın orası olsun dedim napıyorlar giden oldumu oraya mı gitmem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinkilic84

E90 320ci falan olsa katlanir ayna olayini anlicam farkli duruyodu. Ama f30 larda katlanir ayna hic onemli bi ozellik degil bence. Hatta olmamasi benim isime gelir. Opel Astra aracimin katlanir olmayan elektrikli isitmali aynanin tanesi serviste 750 tl, yan sanayisi 400tl iken ben bmw nin katlanir mekanizmali aynasinin fiyatini dusunemiyorum. Hic gerek yok dumduz kapanan ve hic bir gorselligi olmayan ayna varsin elle kapansin 2bin liram cebimde kalsin kirilirsada canim yanmasin😊😊😊

Değişik bir bakış açısı. Kesinlikle mantıksız değil...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valerio V kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim birkac sorum olacak;

-Usb den muzik dinleyebiliyor muyuz? Olabiliyorsa usb diskin boyutu ve formati ne olmali?

-Usb den direk iphone sarj edebiliyormuyuz?

-Connected drive ne demek? Araci aldigim zaman yaptiramiyormuyuz o baglantiyi cunku bulumdugum sehire en yakin bmw 4 saat uzaklikta sonradan zor olacak.

-Son olarak kolçak kayan kolcak degildir diye dusunerek,kolcak mesafesi nasil ayarlanmis, mesafe problem oluyormu dirseginiz yetisiyor mu surus esnasinda merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: aHusky

Bunu duyduguma sevindim, teoride yarim litre farkeder deselerde aklimda sorular vardi 16 dan 17 ye geciste cok yakar miyim diye.bilgiledirme icin tesekkurler.

Fizik kuralları gereği daha fazla yakar. Ancak bu oran ne olur, en iyi ikisini de kullanan arkadaşlar yorumlayabilir. Bir arkadasımız yukarıda zaten tecrübesini paylaşmış. Fark etmez demek doğru değil ancak çok dramatik bir fark olmayacağı da açık...

• alper029 kullanıcısına yanıt
    Dramatik derken eger her inc artisinda 1,5 litre artsaydi bence baya dramatik olurdu:)
    Dusunsenize 16 incte 8 yaktigi yerde 18 incte 11 yakicak. Yapilan km arttikca fark baya bi acilacaktir.
    Sizinde dediginiz gibi birden farkli boyutta jant kullanmis arkadaslar yakit degisimindeki farklari, tecrubelerini paylasirlarsa memnun oluruz.

• valerio V kullanıcısına yanıt
    snap in adapter bildiğim kadarıyla bmw servisinden telefonuna özel adaptör alıp snap ın olduğu yere takıyorsun üstünede telefonu oturtuyorsun telefon arabaya bağlanmış oluyor.

Connected drive her araçta varmı ne işe yarıyor acaba?
  • quote:

Dramatik derken eger her inc artisinda 1,5 litre artsaydi bence baya dramatik olurdu:)
    Dusunsenize 16 incte 8 yaktigi yerde 18 incte 11 yakicak. Yapilan km arttikca fark baya bi acilacaktir.
    Sizinde dediginiz gibi birden farkli boyutta jant kullanmis arkadaslar yakit degisimindeki farklari, tecrubelerini paylasirlarsa memnun oluruz.

Ben hic bir jantin arabanin yakit tuketimin de asiri farklilik yarattigini gormedim. Bencede 16 ile 17 arasinda yarim litre oynamaz. Bence jantin agirligi ve yuzey genisligi daha buyuk bi etken olabilir. Ama 16 ile 18 arasinda bile yarim litre oynamaz. Eger bu mantikla gidersek tup taktirmak yada dizel araba almak yerine araclara 14luk jant koyar 2 litre daha az yaktirirlar.

• Arkadaslar benim de sorum olucak;

1- Sunroof disaridan cok ses aliyormu
    Yada herhangi bi tikirti yapiyomu? Bundan dolayi sunroof alipta pisman olan varmi

2-yuksek hızlarda arabanin genel yalitimi nasil, arac cok ruzgar sesi aliyomu?

• yasinkilic84 kullanıcısına yanıt
    gecmis yorumlara baktıgımda aracın 120 den sonra bariz rüzgar sesi almasıyla ilgili bir problem vardı ama onu da kapı içi filtrelerine sprey sıkarak cozmusler diye biliyorum. sunroof sesinden ziyade seneler geçtikce eskiyen yalıtım malzemelerinden dolayı acaba sunrooftan su girme ihtimali olurmu ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aHusky -- 4 Kasım 2014; 3:00:17 >
  • -fabrika cıkıslı gelen cc ile sonradan yetkili satıcıda takılan cc tamamen aynı mı, fiyat/görünüm/özellik farkı var mı?

-aracı aldıgım yerde takılan cam filminin arabanın garantisini yada cam motoru vs. garanti kapsamı dısında bırakması mumkun mu? hediye edilen cam filmi takılmadan once bi kac evrak imzalatıyolarmıs cunku, herhalde ileride yasanacak olan sorunlardan firmamız sorumlu degildir diye.

-disi metalik beyaz, içi sensatec siyah spor koltuk için 1 numara cam filmi sıkıntı yasatırmı bana arac muayenesinde yada polis vs.?

-kararan ic /dis aynalar + cam filmi birlesince gece gorusu kötü oluyormus, boyle bir durum yasadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aHusky -- 4 Kasım 2014; 3:50:57 >
  • aHusky kullanıcısına yanıt
    Yarım lire dahi oynamaz. Çünkü tekerlek toplam çapı değişmiyor, sadece o çap içindeki lastik yanağı/ jant alanı oranı değişiyor. Bu değişimin araca getirdiği ağırlık yükü en fazla 5 kg olsun. 5 kg'nin getireceği toplam ağırlık fark yüzdesi de yaklaşık binde üç olsun. Bunu da ağırlık farkı dönen bir aksam ağırlığından kaynaklandığı için çarpanıyla binde beş olarak düşünün. Yani % 0, 5! Bu da şehir içinde yaklaşık 0, 15 lt bir artışa tekabül eder ki, inanın yukarı doğru abarttım...

Hesaplamaların hassas olmamasının kusuruna bakmayın, padden yazıyorum hepsi kafadan yaklaşıktır. Taban genişliğini abartmadığınız, tekerlek çapını aynı, jant jant ölçülerini aynı kullandığınızda, sürücünün fark etmesinin zor olacağı değerlerde tüketimler oynar.

Ancak şu da bir gerçek ki, tüketim değerleri ölçümleri aracın en düşük modelleri ile yapılır. Yani sizin aracın tüketiminin fabrikadan farketmesinin en büyük sebeplerinden biri janttan ziyade, araçtski ekstra donanımın ağırlığıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

Hocam gelişmiş gösterge dediğimiz yer hız göstergesinin altındaki bölme, bu bölmede de genel ortalamayı gösteriyor, diğer büyük ekranda araç bilgilerinde de genel ortalamayı gösteriyor, yani ikisi de aynı bilgi. ama daha önce vw kullanıyordum, vw de hem genel ortalama hemde son yolculuğa ait ortalama değerler görülebiliyordu.

İdrive menüde ecopro Altın'da son 64,32,16,8 dakikalık tüketimi grafiksel olarak takip edebilirsiniz.

• quote:

Arkadaslar benim de sorum olucak;

Yada herhangi bi tikirti yapiyomu? Bundan dolayi sunroof alipta pisman olan varmi

100 km den sonra ben deliriyorum.resmen ıslık sesi gibi bir ugultu oluyor.
  • lahonda L kullanıcısına yanıt
    Peki hocam otomatik sıfırlamayı seçersem genel ortalamayı görebilecekmiyim, (arabayı çok öğrenemedim henüz), gelişmiş göstergede genel ortalama görülürmü ozaman
  • quote:

-fabrika cıkıslı gelen cc ile sonradan yetkili satıcıda takılan cc tamamen aynı mı, fiyat/görünüm/özellik farkı var mı?

-aracı aldıgım yerde takılan cam filminin arabanın garantisini yada cam motoru vs. garanti kapsamı dısında bırakması mumkun mu? hediye edilen cam filmi takılmadan once bi kac evrak imzalatıyolarmıs cunku, herhalde ileride yasanacak olan sorunlardan firmamız sorumlu degildir diye.

-disi metalik beyaz, içi sensatec siyah spor koltuk için 1 numara cam filmi sıkıntı yasatırmı bana arac muayenesinde yada polis vs.?

-kararan ic /dis aynalar + cam filmi birlesince gece gorusu kötü oluyormus, boyle bir durum yasadınız mı?

-bende film yaptırdım ama bana herhangi bir belge imzalatmadılar
    -ben 2 no yaptırdım, koyu değil çok iyi oldu, 1 no bence çok açık olur
    -daha önceki aracımda koyu film yapılmıştı, özellikle karanlık havada geri giderken camı açmak zorunda kalıyordum ama bmw de böyle bir durum yaşamadım, 2 no film ile bence görüş iyi. ama tercih sizin, isterseniz 1 no yaptırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmbodrum

quote:

Arkadaslar benim de sorum olucak;

100 km den sonra ben deliriyorum.resmen ıslık sesi gibi bir ugultu oluyor.

Hocam ugultu sunroof tan mi geliyo yoksa aynalarin oldugu yerden mi?

• burakkucuk B kullanıcısına yanıt
    aracı babam da kullanıcak, sıkıntı yasamasını istemem o yuzden en azından önleri kesin 1 tercih edicem.
    filmi sunroofa da yapyolar mı, yoksa sunroof fabrika cıkısı mı karartılmıs?

• quote:

gecmis yorumlara baktıgımda aracın 120 den sonra bariz rüzgar sesi almasıyla ilgili bir problem vardı ama onu da kapı içi filtrelerine sprey sıkarak cozmusler diye biliyorum. sunroof sesinden ziyade seneler geçtikce eskiyen yalıtım malzemelerinden dolayı acaba sunrooftan su girme ihtimali olurmu ki?

Daha once kullandigim sunroof lu araclarda hic bole bi su alma problemi yasamadim.

• quote:

aracı babam da kullanıcak, sıkıntı yasamasını istemem o yuzden en azından önleri kesin 1 tercih edicem.
    filmi sunroofa da yapyolar mı, yoksa sunroof fabrika cıkısı mı karartılmıs?

Sunroof hakkında hiç bilgim yok , sanıırım fabrika çıkışı karartılmıştır, mantıken de öyle olması gerekir diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 11731174117511761177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.