Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ (F30) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumda herkeste bir gerilim herkeste bir sinir mevcut son günlerde. gereksiz yere olmadık konular büyüyor. bazen bakıyorum , sorulan soru var , 1 satır cevabı var , ama o cevap yerine 3 sayfa dolusu tartışma var. boş zamanı çok insanlar var.

güzel paylaşımlarda oluyor tabiiki ama genel olarak benimle aynı aracı kullanan birkaç arkadaşın mesajları hariç gerisini takip etmek ızdırap veriyor.

platformu kaliteli bir hale getirsek ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

forumda herkeste bir gerilim herkeste bir sinir mevcut son günlerde. gereksiz yere olmadık konular büyüyor. bazen bakıyorum , sorulan soru var , 1 satır cevabı var , ama o cevap yerine 3 sayfa dolusu tartışma var. boş zamanı çok insanlar var.

güzel paylaşımlarda oluyor tabiiki ama genel olarak benimle aynı aracı kullanan birkaç arkadaşın mesajları hariç gerisini takip etmek ızdırap veriyor.

platformu kaliteli bir hale getirsek ,

zaten kaliteliydi, Ekim öncesindeki mesajlara bakarsanız anlarsınız..

insanların araştırma hevesi olmadığından ve hazıra konma alışkanlıklarından dolayı aynı cevapları tekrar tekrar anlatmak insanı bayıyor.. oysaki biz 4-5 ay öncesinden bunun önüne çoktan geçmiştik ve insanlar önce başlıkları takip edip, okuyorlardı.. sonra ne olduğunu anlamadığım bir şekilde, forumda 50 kere anlatılmış olan konuları millet tekrar tekrar sormaya başladı..

araştırma yok, saygı yok, düzen yok.. sonra sataşmaktan bahsediliyor.. "paket kafasından kurtulun" demek sataşmaya giriyorsa kusura bakmasın kimse ama hemen hemen çoğu insandan aynı tarz cevapları alıyor ve gereksiz tepki veriyor demektir bana göre..

neyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Ocak 2012; 17:09:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

biliyorsan niye soruyorsun neymiş diye?

ayrıca ben yalan yanlış konuşuyorsun falan demedim ki "doğruları" istiyorsun.. kendin yazıp kendin oynuyorsun.. sonra sataştı oluyor! önce yazılanları düzgün anlayın. kimin kime sataştığı belli oluyor!

neyin ne olduğunu biliyorsun madem paketleri niye soruyorsun?

neyin ne olduğunu bilsen, araç daha TR'ye gelmeden paket içeriklerini sormazsın! daha arabanın tamamen kişiselleştirilebilir olduğundan haberin yok burada paket kovaladığına göre senin neyin ne olduğunu bildiğin falan yok! uzatmayacağım..

çok yükseltmişler seni gibi "sataşmalarından" bir kurtul sonra konuşuruz.....

Dostum sen benim neyi bilip bilmediğimide bilemezsin değil mi ? Neyi sorduğum farkındayım anlamın da dedim. M paket demek sana göre ters olabilir. Ama gelen sabit donanımlı araçlar var. Piyasadaki her e90 birbrinin kopyası. Ben yeni gelecek F30 ların içinde ne var diye sordum.

Ayrıca hiç merak etme opsiyonel olarak neler eklenebileceğini biliyorum, birçok kez Borusan oto da bulundum. Gerek satış gerekse servis açısından sürüyle tecrübem var. Yeni gelen aracın donanımı bilmemek birşeyleri yanlış biliyor anlamına gelmez. Bu borusundan ilk araba alışımızda değil. Şükürler olsun ki oradan ilk araba alışımızda değil. Şimdi saydırm bana. senin gibi görmemişlik yapıp araba ile hava atmak istemiyorum. Neyse !

daha arabanın tamamen kişiselleştirilebilir olduğundan haberin yok burada paket kovaladığına göre senin neyin ne olduğunu bildiğin falan yok!

Bu cümle de senin ne kadar da çok havalı olduğunu gösteriyor zaten. Borusan siparişle araç alıyor ama bu cebinde normalden çok para olanlar için geçerli. Belli paketlerde geldiği için halk dilinde yer etmiş bu paket mantığı. bende arabama neyin ekletilip ekletilmeyeceğini biliyorum. Ayrıca kaç ay beklemek gerekiyor. Fİyatlar normalden daha fazla oluyor. İndirime dahil olmuyor vsvsvsvsvsvsvs.....Neyi sordğumu dikkat et. Biraz akıllı konuş. Herkesi kendinden üstün görmeye iyi alışmıssın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 14 Ocak 2012; 17:09:21 >

• ya ne alakası var kardeşim?! M paket demekle falan ne alakası var? olmayan şeyleri olmuş gibi gösterme çabası içindesin son 3 mesajdır.. biraz saygılı olmayı öğren önce.. ben burada arabamla hava atan birisi olsaydım emin ol senden önce 1000 kişi laf ederdi.. bunu irdelemek senin haddine değil!

F30'ların içinde ne var diye soracağına açarsın BMW USA sitesini oradan konfigüratöre bakarsın neler geldiğini görürsün! madem Borusan'ı çok tecrube etmişin bunları da bilmen gerek, ÇÜNKÜ SÖYLÜYORLAR BU TİP ŞEYLERİ!!..

görmemişlik, hava atmak, akıllı konuş, üstün görme gibi laflarınla güya cevap verdiğini sanıyorsan çok ama çok yanılıyorsun!

birde sana tavsiyem kendinle çelişme!! beni ne ile eleştiriyorsun bir bak, ardından kendi yazdığını otur bi düşün bakalım..

Bu borusundan ilk araba alışımızda değil. Şükürler olsun ki oradan ilk araba alışımızda değil. Şimdi saydırm sana.

görgüsüzün önde gidenisin o zaman sende bana göre bu lafın ile..

önce cevap vermeyi öğren! Borusan'a gidip 2 araç alan kendini aga zanneder oldu.. yeter be!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Ocak 2012; 17:18:23 >

• quote:

ya ne alakası var kardeşim?! M paket demekle falan ne alakası var? olmayan şeyleri olmuş gibi gösterme çabası içindesin son 3 mesajdır.. biraz saygılı olmayı öğren önce.. ben burada arabamla hava atan birisi olsaydım emin ol senden önce 1000 kişi laf ederdi.. bunu irdelemek senin haddine değil!

F30'ların içinde ne var diye soracağına açarsın BMW USA sitesini oradan konfigüratöre bakarsın neler geldiğini görürsün! madem Borusan'ı çok tecrube etmişin bunları da bilmen gerek, ÇÜNKÜ SÖYLÜYORLAR BU TİP ŞEYLERİ!!..

görmemişlik, hava atmak, akıllı konuş, üstün görme gibi laflarınla güya cevap verdiğini sanıyorsan çok ama çok yanılıyorsun!

birde sana tavsiyem kendinle çelişme!! beni ne ile eleştiriyorsun bir bak, ardından kendi yazdığını otur bi düşün bakalım..

Bu borusundan ilk araba alışımızda değil. Şükürler olsun ki oradan ilk araba alışımızda değil. Şimdi saydırm sana.

önce cevap vermeyi öğren!

Borusan müşterisiymiş :)

http://forum.donanimhaber.com/m_51954935/tm.htm

İkinci el 3.16 almaya çalışan ve alıp LPG ile kullanmaya çalışan biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 14 Ocak 2012; 17:19:00 >

• quote:

ya ne alakası var kardeşim?! M paket demekle falan ne alakası var? olmayan şeyleri olmuş gibi gösterme çabası içindesin son 3 mesajdır.. biraz saygılı olmayı öğren önce.. ben burada arabamla hava atan birisi olsaydım emin ol senden önce 1000 kişi laf ederdi.. bunu irdelemek senin haddine değil!

önce cevap vermeyi öğren! Borusan'a gidip 2 araç alan kendini aga zanneder oldu.. yeter be!

Beni onu hava atmak için değil tecrübem olduğunu söylemek içinyazdım. Hava atmak isteseyim aracımı yazardın imzama. Neyse, sen,nle tartışamıcam daha fazla. Kralsın sen

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Bilmiyorum ki su an nasıl kanıtlasam :) Yazın ki hevesimdi o ,su an için büyülttüm çok şükür :) O zamanlar zordu şimdi rahattayız fikirler değişti şartlar değişti. Hayat daha güzelleşti. Tabi hayatı hep üst düzeyde yaşayanlar, bazı insanların hayallerinide küçümseyebiliyor... Merak etme borusunla çok iş dış oldum ben. Ama su an kanıtlayamıom fatura falan bulamadım :) Zaten zorunda da değilim

Senin adına da üzüldüm Caipirinha, insanları şartlarına göre yargılamakta ayrı bir eziklik tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 14 Ocak 2012; 17:24:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Bilmiyorum ki su an nasıl kanıtlasam :) Yazın ki hevesimdi o ,su an için büyülttüm çok şükür :) O zamanlar zordu şimdi rahattayız fikirler değişti şartlar değişti. Hayat daha güzelleşti. Tabi hayatı hep üst düzeyde yaşayanlar, bazı insanların hayallerinide küçümseyebiliyor... Merak etme borusunla çok iş dış oldum ben. Ama su an kanıtlayamıom fatura falan bulamadım :) Zaten zorunda da değilim

Dostum güya borusanla içli dışlısın burda 3.16 ya lpg taksam ne olur diye konu açıyorsun, bu kadar içli dışlıysan orda satış danışmanların birinin teli kayıtlıdır, yani anlayamadım burda konu açmanı

• quote:

Beni onu hava atmak için değil tecrübem olduğunu söylemek içinyazdım. Hava atmak isteseyim aracımı yazardın imzama. Neyse, sen,nle tartışamıcam daha fazla. Kralsın sen

tecruben var madem diğer konu başlıklarında sorduklarını da gayet güzel görüyoruz..

"F30'da ısıtmalı koltuk gelecek mi?" diye sorduğuna göre bayağı tecrube etmişin Borusan'ı, çok iyi araştırma yapmışın, her şeyi biliyorsun maşallah..

ben kral değilim arkadaşım ama sen çok boşsun! kusura bakma! kendini kaşıyacak başkalarını bul!

arkadaşlar zaten headshot'ı çekmiş.. bu yeterli!
  • Sen her şeyi danışmanına mı soruyorsun ben de onu anladım ki ? Neyse ya tartışma uzamasın konu kirlenmesin. Emin ol iç li dışlıyım. Şu an aracım BMW değil son zamanlarda çok içli dışlı değilim. Ama bu sıralar gene düşünüyorum....
  • quote:

quote:

tecruben var madem diğer konu başlıklarında sorduklarını da gayet güzel görüyoruz..

"F30'da ısıtmalı koltuk gelecek mi?" diye sorduğuna göre bayağı tecrube etmişin Borusan'ı, çok iyi araştırma yapmışın, her şeyi biliyorsun maşallah..

ben kral değilim arkadaşım ama sen çok boşsun! kusura bakma! kendini kaşıyacak başkalarını bul!

arkadaşlar zaten headshot'ı çekmiş.. bu yeterli!

Siz baya araştırmacı gazeteci gibi çalışıyorsunuz. Dostum anlmaıosun sanırım F30 u araştırmadım ben. araştırmadığım bişi hakkında soru soruyorum. Genel olarak kosepti biliyorum, ne ile karşılaşacağımı biliyorum ama detayları bilmiyorum. Zaten çok bilsem sormam. ADam olsan düzgünce cevap verir forumu amacına ulaştırısın laf sokmak yerine. Sen de cidden boşmuşssun bende dolusun sanmıştım. Nese son mesajımdı baya zamanımı çaldın

Headshotta çektiğini sansak daha iyi olur. Çünkü o öyle sanıyor. Cidden üzüldüm senin adına. Kednini baya yüksekte görmek çok da iyi bir şey olmasan gerek. Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 14 Ocak 2012; 17:30:48 >

• ben hiçbir şeyi danışmanıma sormuyorum..

daha Borusan Otomotiv kurulmadan önce 1980 yılında Türkiye'ye ilk "E21 - 2 (makyajlı E21 kasa) 3.16 - 5 ileri" getiren bir aileden geldiğimden ve o zamanlar emniyet kemerinin bile opsiyonel olduğunu bildiğimden dolayı geliyor bu bilgilerim.. bu süre zarfı içinde danışmana sorduklarım sadece hangi modellerde hangi motorların geleceği, hangi opsiyonların TR'ye geldiği ya da kaldırıldığı şeklindedir..

benim BMW bilgim aklımın erdiği ilk günden bu zamana kadar vardır.. 4-5 ay önceki heveslerle her şeyi bildiğimi iddia etmem senin gibi...

kısacası tekrar edeyim.. Geçiniz.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 14 Ocak 2012; 18:04:46 >
  • Ben 4 - 5 ay heves etmedim ki :) Nese ya istediğini düşünebilirsin :) Kusur bakma senin gibi değiliz. Süper insan :)

Ön taraf:

Arka taraf:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 14 Ocak 2012; 17:51:51 >
  • ben sana 4-5 ay heves ettin demedim ki!

4-5 önce 3.16i'ye heves ettim dediğin zamanlardan bahsediyorum (ki kendi ağzınla söyledin bunu)!

gördüğün gibi lafları başka yerlere çekip ya prim yapmaya çalışıyorsun, ya böyle bir amacın yok gerçekten okuduğunu anlamıyorsun ya da yanlış anlamak istiyorsun!

önce okuduğunu anla sonra BMW konuşuruz!
  • quote:

ben sana 4-5 ay heves ettin demedim ki!

4-5 önce 3.16i'ye heves ettim dediğin zamanlardan bahsediyorum (ki kendi ağzınla söyledin bunu)!

gördüğün gibi lafları başka yerlere çekip ya prim yapmaya çalışıyorsun, ya böyle bir amacın yok gerçekten okuduğunu anlamıyorsun ya da yanlış anlamak istiyorsun!

önce okuduğunu anla sonra BMW konuşuruz!

Tamamdır BMW konuşalım kardeşim BMW !
  • quote:

ben hiçbir şeyi danışmanıma sormuyorum..

daha Borusan Otomotiv kurulmadan önce 1980 yılında Türkiye'ye ilk "E21 - 2 (makyajlı E21 kasa) 3.16 - 5 ileri" getiren bir aileden geldiğimden ve o zamanlar emniyet kemerinin bile opsiyonel olduğunu bildiğimden dolayı geliyor bu bilgilerim.. bu süre zarfı içinde danışmana sorduklarım sadece hangi modellerde hangi motorların geleceği, hangi opsiyonların TR'ye geldiği ya da kaldırıldığı şeklindedir..

benim BMW bilgim aklımın erdiği ilk günden bu zamana kadar vardır.. 4-5 ay önceki heveslerle her şeyi bildiğimi iddia etmem senin gibi...

hey gidi günler hey . peder beyde 79 yılında 5,18 almıştı. Almanya'ya gidip alıp dönmüştü, o zamanlar borusan yoktu. 78 model aracı bir tanıdığın permi hakkını kullanarak getirmişti. güzel arabaydı , konsolu sürücüye dönük. emniyet kemeri vardı diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

quote:

ben hiçbir şeyi danışmanıma sormuyorum..

hey gidi günler hey . peder beyde 79 yılında 5,18 almıştı. Almanya'ya gidip alıp dönmüştü, o zamanlar borusan yoktu. 78 model aracı bir tanıdığın permi hakkını kullanarak getirmişti. güzel arabaydı , konsolu sürücüye dönük. emniyet kemeri vardı diye hatırlıyorum.

Aynen bizim de öyle hikaye var. Almanya ya gidip stok ta ki son 250 D Turbo Mercedes alma gibi... Anlatır dururlar , eskilerin maceraları güzel oluyor :)

• başlığı yeni farkettim.. 49.350 euro başlangıç rakamı kesinleşti mi yoksa sadece tahmin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

başlığı yeni farkettim.. 49.350 euro başlangıç rakamı kesinleşti mi yoksa sadece tahmin mi?

Bmw sitesinde gormesikce kesin diyemeyiz.
  • doğru bu konuda haklısınız.. borusan yine fiyatları güncellemeye almış sanırım yeni liste hazırlanıyor artık..
    ancak 49.500 gibi bir başlangıç fiyatı var ise 320d için yaklaşık 4.000 euro + vergiler ( sunroof,bixenon+far yıkama,hız sabitleme,katlanır ayna,servotronic,sensatec döşeöe,spor direksiyon,eşya saklama gözleri ile bir kaç küçük ilave ) ile ekstralar alındığında araç 58.000 euro ya gelecek gibi? ( alaşım jant hesaba katmıyorum bu arada )
    bekleyelim bakalım 49.500 euro başlangıç fiyatı doğru mu değil mi?
    58k liste %5 bayi indirimi ile yaklaşık 55k euro olur.. olursa süper olur haydi hayırlısı..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.