Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (729. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam gayet yeterli ve aciklayici yazmissiniz aracin 2008 model e92 kasa n77 kodlu 177 bg olan 320d ses icin yeni baslamis dediler her baslayan ses icin islemi yaptirmak gerekli midir suan bostanci beta bmwde 3500 liraya halledilir dendi ama yag pompasi icin birsey denmedi direk blok seklinde yag pompasi mi degisiyor bu durumda yoksa sadece blogu motora baglayan conta mi bende bilmiyorum ve siz nerede ne kadara yaptirdiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MrPinkFloyd kullanıcısına yanıt
    Meehaba hocam siz istanbulda mi yaptirdiniz islemi ve kime yaptirdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: WhatTheF5

Merhaba hocam gayet yeterli ve aciklayici yazmissiniz aracin 2008 model e92 kasa n77 kodlu 177 bg olan 320d ses icin yeni baslamis dediler her baslayan ses icin islemi yaptirmak gerekli midir suan bostanci beta bmwde 3500 liraya halledilir dendi ama yag pompasi icin birsey denmedi direk blok seklinde yag pompasi mi degisiyor bu durumda yoksa sadece blogu motora baglayan conta mi bende bilmiyorum ve siz nerede ne kadara yaptirdiniz hocam

Ben euro 3.2 seviyesindeyken 9100 tl x %20 indirimle 7000 tl civarına yapmıştım.

Yukarıda Borusan'a uğramanızı tavsiye etmiştim, her ses için değişim olacak mı sorusunun cevabı orada.

Sizin yağ pompası değişecek büyük ihtimal ile..Yerinizde olsam açmışken kesin değiştirirdim. Pompa ileride canı sıkılır çalışmayı keserse bu sefer de aracınıza yatak sarar. 300-400 bakmayın onu da kesin değiştirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber-shot

Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam. Bu tabloya ve bilgilerehttps://www.fcpeuro.com/blog/posts/how-to-reset-relearn-bmw-e90-transmission-adaptations su siteden erismistim baya guzel anlatmislar nasil sifirlanacagini. Keske istanbulda olsam hemen gidecegim de bostanciya malesef ankaradayim.

Bende oradan paylaştım. Bizim forumlarda genelde gereksiz muabbetler döndüğünden bilgi akışını yabancı forumlardan sağlıyorum, arkadaşlar orada söylüyorlar bu işlemi... Hatta yeni Audi sanzimanlarda adaptasyonu sıfırladığınızda sizi zorla bu sisteme sokuyor, bitene kadar sanziman adapte olmuyor.

Ankara'da da meshur bir sanzimancı var. Şaşmaz'da Aydoğmuş sanziman, bir göstermenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Ben euro 3.2 seviyesindeyken 9100 tl x %20 indirimle 7000 tl civarına yapmıştım.

Yukarıda Borusan'a uğramanızı tavsiye etmiştim, her ses için değişim olacak mı sorusunun cevabı orada.

Sizin yağ pompası değişecek büyük ihtimal ile..Yerinizde olsam açmışken kesin değiştirirdim. Pompa ileride canı sıkılır çalışmayı keserse bu sefer de aracınıza yatak sarar. 300-400 bakmayın onu da kesin değiştirin.

Bi is icin izmire geldim istanbula donunce ilk isim borusana goturup dediginiz testi yaptirmak olacak ama ben biraz ponpirikliyim degistiririm boyle muhabbet olunca ki borusandaki adam sesi duydu direk degismesi lazim bunun dedi borusanda kimsenin degistirme idare eder bu diyecegini dusunemiyorum 😂

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Bi is icin izmire geldim istanbula donunce ilk isim borusana goturup dediginiz testi yaptirmak olacak ama ben biraz ponpirikliyim degistiririm boyle muhabbet olunca ki borusandaki adam sesi duydu direk degismesi lazim bunun dedi borusanda kimsenin degistirme idare eder bu diyecegini dusunemiyorum 😂

Benim aracı da dinlemişlerdi Borusan'da, ses var değiştirmek lazım demişlerdi, sonra kesin olsun diye aracı diagnose a aldılar, motorun arka kısmına yani zincirin olduğu kısma bir cihaz uzatıyorlar, bu cihaz sanırım sadece istinye'de var, o cihaz gelen sesin hangi parçadan olduğunu öngörüyor, orada arıza çıkmadı. Sonra bir çıktı verdiler arıza rastlanamadı diye. Ben yine de yaptırdım ama... Onun korkusuyla yaşamaya değmez diye

Sonra Otomol Merter'de aracı yaptırdım, onlar arıza olduğunu söylüyorlardı. Neyse motoru söktük, baktık, tüm zincirler sağlamdı, hiç birinde uzama yoktu, gergi de sağlamdı, sesin zincirin palete sürtmesinden dolayı oluştuğunu düşündük. Tabi ben çoktan işlemi başlatma talimatını vermiştim ve değişim tamamlanıyordu. Toplam 3 günde bitirdiler.

Bu arada yağ pompasının değişip değişmemesi gerektiğini yağ basıncını ölçerek de öngörebilir usta. Onu da bir belirtin.

• Arkadaşlar merhaba,

Benim aracımda kapıların merkezi kilidini açtığım anda sağ ayna yukarı kalkıyor. Bunu her defasında tekrarlıyor.
    İnternet araştırmalarımın sonunda, Bunun kablolardaki oksitlenme sonucu olduğu yazıyor. Sanayide ustaya sorduğumda Ayna motorunu yada komple aynanın değişmesi gerektiğini söyledi.

Bu olayla karşılaşmış olan var mı acaba aranızda? Tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.
    Araç: 2010 E90 LCI 320d
  • Değerli arkadaşlar merhaba,
    2 ay önce aldığım araç ile aranıza katıldım. Araç ararkende forumdan çok faydalı bilgiler edinmiştim.
    Aracım 2012 model 320d. (E90)
    Antalya'da işinin piri bir servis önerebilirmisiniz?

Aracın ön takımlarından kasis geçişlerindeki ses geliyormuş hissine kapılıyorum. Bana öyle geliyor da olabilir, yada aşırı hassas davranıyorum, ama iyi bir ustaya danışmak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aşağıdaki yağ filtresini alıyorum. Ek olarak 2'şer tane hava ve polen filtresi seçeneğim var. Polen filtrelerinde farkı yaratan karbon ama hava filtrelerinde neden bu kadar uçurum var bilmiyorum

Yağ filtresi;http://www.otosupermarket.com/BMW-3-Serisi-E90-Yag-Filtresi-320d-163-Beygir-2006-2009-MANN,PR-114656.html

Hava filtresi 20 liralıkhttp://www.otosupermarket.com/BMW-3-Serisi-E90-Hava-Filtresi-320d-163-Beygir-SARDES,PR-115567.html

Hava filtresi 95 liralıkhttp://www.otosupermarket.com/BMW-3-Serisi-E90-Hava-Filtresi-320d-163-Beygir-MANN,PR-115558.html

Polen filtresihttp://www.otosupermarket.com/BMW-3-Serisi-E90-Polen-Filtresi-320d-163-Beygir-Standart-Tip-Filtre-HENGST,PR-88169.html

Karbonlu polen filtresihttp://www.otosupermarket.com/BMW-3-Serisi-E90-Polen-Filtresi-320d-163-Beygir-Karbonlu-Tip-Filtre-HENGST,PR-88172.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 2 Şubat 2017; 21:59:35 >

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Hocam bende o riski alip araci kullanamam bizim bi tanidigin surekli gittigi bostanci beta bmw servisinden tanidik vasitasiyla 3000tl gibi bir fiyat aldim istanbula donunce oraya vermeyi dusunuyorum ekstra farkli bisey varsada haber verirsiniz diyecegim umarim sorunsuz islem olur bizim arkadas zinciri degistirmis gecen sene onlara hala bir problem olmadi ona guveniyorum bende

• Arkadaslar merhaba. 2006 320d aracta direksiyonda problemim var. Yaklasik 1aydir direksiyon agir donuyor. (Hidrolik pompasini degistirdim yagi ile beraber) Direksiyonu cevirirken ve yoldaki cukurlardan gecerkende sesler geliyor. Sorunun ne oldugunu bulamadik. Sizce ne olabilir?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Hocam marka ve kalite farkından dolayı hava filtrelerinde fiyat farkı var.ucuz olanlar filtre haznesinde un ufak olup motora doğru giderse ucuz etin yahnisi olur. Bu düşünceyle, filtrelerde çin mali,yerli malı vs almamaya özen gösteriyorum.

• kanov K kullanıcısına yanıt
    Amortisör üst noktalarında, kaputu açınca görünen kısımda amortisör takozlari var.onlari kontrol ettirmenizi öneririm.

• Arkadaşlar 155.000 km'de iken satın almış olduğum 2007 model 3.20d aracıma , 158.000 km'de bakım yaptırdım. Daha önceden de bakımlarının düzenli olarak yapıldığı, Bursa'daki bir özel serviste. Fiyatla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum (ilk BMW, ilk bakım, rakam yüksek mi normal mi çok mu uygun bilemedim)

• Total 695 TL (faturanın fotoğrafını ekleyemedim galiba)

Yağ Filtresi: 50 TL
    Hava Filtresi: 75 TL
    Polen Filtresi: 60 TL
    Mazot Filtresi: 120 TL
    ESP 5/30 Motor Yağı (5,5 lt) 190 TL
    Kırmızı Antifiriz (3 lt) 50 TL
    İşçilik: 150 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfazeki -- 5 Şubat 2017; 22:10:40 >
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Peki hocam Mann marka hava filtresi 95 tl geçiyor. Biraz fazla gibi geldi. Sizin taktırdıklarınızın markası aklınızdaysa paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    E90 için aldığım filtre genelde hengst diye aklımda. Euro bu derece yukselmişken 60 TL lik filtresinin 90 a dayanması şaşırtıcı degil. Ben özel serviste yapılan bakımlarda herseyi gotürüp sadece işçilik verdim hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 6 Şubat 2017; 10:24:49 >
  • Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Kaca mal oldu hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 155.000 km'de iken satın almış olduğum 2007 model 3.20d aracıma , 158.000 km'de bakım yaptırdım. Daha önceden de bakımlarının düzenli olarak yapıldığı, Bursa'daki bir özel serviste. Fiyatla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum (ilk BMW, ilk bakım, rakam yüksek mi normal mi çok mu uygun bilemedim)

Yağ Filtresi: 50 TL

Hava Filtresi: 75 TL

Polen Filtresi: 60 TL

Mazot Filtresi: 120 TL

ESP 5/30 Motor Yağı (5,5 lt) 190 TL

Kırmızı Antifiriz (3 lt) 50 TL

İşçilik: 150 TL

TOPLAM: 695 TL

• Merhaba,

Aracımın içinden yani kabinden çatır çutur sesler geliyor. düz asfaltta iken değil böyle çukurlu yollarda falan. Kronik bi problem mi. Seslerin net olarak nereden geldiği de belli değil. Varmı daha önceden başına gelen
  • 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.