Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (731. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar akuyu kurcalarken fotografta gozuken bosta konnektor gordum. Sizce neyin baglantisi olabilir? Tesekkurler

BMW 3 SERİSİ E90

Bu kablo baska fotograflarda da hep bosta anlasilan hep bostaymis Shipping sirasinda kullaniliyormus denmis yurtdisi sitelerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber-shot -- 16 Şubat 2017; 0:44:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• garcia G kullanıcısına yanıt
    Bu farın sanırım aynısını kullanıyorum, supremum arkadaşın önerisiyle almıştım. 2-3 ay oldu başarılı öneririm. e90 lci kasa valeo marka far takımı için almıştım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia

Arkadaşlar E90 için aldığım led H7 lambalarımı , f30 a geçtiğim için satıyorum.
    Aliexpressten 55$ a aldım.
    Hiç kullanılmadı . Orjinal kutusunda duruyor.
    Aldığım fiyata 200 TL ye vermek istiyorum.
    İstanbul Anadolu yakasındayım. Elden de verebilirim.

BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90

Hocam ben kısalar için uzun süredir düşünüyorum fakat ışık süzmesinden dolayı başkalarını rahatsız eder diye bayağa çekiniyorum. Kısalarda başkasına rahatsız eder mi acaba? Ne dersiniz... Bence %80-90 eder... Şuan diamond vision kullanıyorum ve aydınlatma performansı renkli lens olduğundan vasat.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Ben uzunlar için almıştım ama takmak nasip olmadı , uygun fiyata bir f30 buldum hemen f 30 geçtim. ayarları doğru yapılırsa karşıdan geleni rahatsız edeceğini sanmıyorum.
    F30 un E90 a gore eksi olan yonu var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 16 Şubat 2017; 16:36:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

F30 un E90 a gore eksi olan yonu var mi?

F30 usb den direk muzik çalmıyor. Aux istiyor. Bence en buyuk eksiklik bu. E90 nın bence baska bir artısı yok.

hocam tesadüf f30 forumunda da media konuları konuşuluyor. sahsen usb bellekten direkt flac bile dinliyorum aux ise keyfi kullanıyorum bluettoth aktarımında ses kaybı olmasın diye.hem de şarjım bitmesin diye. e90 dan f30 geçen biri olarak e90 yol tutuşu 1 tık daha iyi diyebilirim. muhtemelen e90 daki amortisör sertliği bu algıyı yaratıyor.
  • Bu e90 da motor ömrü ne kadar arkadaşlar ? Yani kaç km de turbo yenileme gibi motor masrafı çıkarır ? 177 likler daha kırılgan diye 184 e bakıyorum ama dek geldi mi iki motorunda kaç km de motorda masrafa yol açacağını söyler misiniz ? Yasak mı bilmiyorum ama bu km de bir araç alınır mı (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-320d-184hp-lci-plusisik-paket-plusbeyaz-plussunroof-plusled-pluszenon-plusbej-plus-m-371894715/detay )

Hasar kaydı bizim için dert değil bu arada kapı bagaj değiştiği sürece motorda ve direklerde problem olmaması önemli.

• E90'da USB'den müzik dinleyebilmek için ne yapmamız gerekli? Ara bir bağlantı, aparat vs. mi kullanmak lazım?
  • RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    Eğer Servis Bakımlı ise ve Bakımlar zamanında yapıl işe ve
    Boya Durumu Dedikleri Gibi ise. 170.000 km çok değil Bu motorlar için.
    Bu Motorlarda Kronik Turbo Arızası , Zencir Arızası vs. yok.
    Sadece ZF nin şanzımanın da Sorun çıkabilir. Vurma Gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehkoc

Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için bu motor dediğiniz sanırım 184 hp ler değil mi 177 lerde var herhalde ufak tefek sorun. Senede 15 binde biz yapcaz 6 sene yani bir 90.000 km daha görceği için 250.000 leri bulacaktır ondan tereddütte kaldım.

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    evet 184 luk ler daha sorunsuz, stabil daha az yakıyor.
    km konusu size kalmış. haklısınız 250,000 olur dediğiniz gibi. ama km düşük ve sorunsuz bir e90 lci bu fiyata bulmanız zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

hocam tesadüf f30 forumunda da media konuları konuşuluyor. sahsen usb bellekten direkt flac bile dinliyorum aux ise keyfi kullanıyorum bluettoth aktarımında ses kaybı olmasın diye.hem de şarjım bitmesin diye. e90 dan f30 geçen biri olarak e90 yol tutuşu 1 tık daha iyi diyebilirim. muhtemelen e90 daki amortisör sertliği bu algıyı yaratıyor.

Daha f30 ile sehir dışına çıkmadım . e90 a göre daha yumuşak , dediğiniz gibi ama ben yol tutmayı gerektirecek şekilde kullanmıyorum zaten :) Benim için konfor daha önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

quote:

Orijinalden alıntı: mehkoc

Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için bu motor dediğiniz sanırım 184 hp ler değil mi 177 lerde var herhalde ufak tefek sorun. Senede 15 binde biz yapcaz 6 sene yani bir 90.000 km daha görceği için 250.000 leri bulacaktır ondan tereddütte kaldım.

200.000 km civarı sanziman yağı ve filtresini değiştirmeniz gerekebilir.

200-250 bin km arası maf sensörü değişim isteyebilir, zincir ses yapmaya başlayabilir, kalorifer motoru değişim isteyebilir.

250-300 bin km arası turbo revizyon isteyebilir, sanziman revizyon isteyebilir.

300-400 bin km arası motor revizyon isteyebilir.

Şanslıysanız 500.000 km'ye de gelseniz anahtar değmez kaputa, şansızsanız 60.000 km'de zincir dağıtır sandık motor kovalarsınız. 184bg 3.20d kullanıyorum, 70.000 km'de zincir değişti, 80.000 sanziman revizyona girdi.

Iyi bir exper yapıp aldıktan sonra işiniz artık şansa kalmış.

• Mrb.

Aracım 2011 model dizel e90 aracımın orjinal jantı 16 dır. Bir arkadaştan 2015 model F30 3.20i'nin takım olarak orijinal 17 sportline jantını pirelli p7 run flat lastikleriyle beraber aldım. Benim aracıma aldığım jantlar ve 225/50/17 lastikler uyum sağlar mı? yardımcı olursanız sevinirim.
  • wildboyankara W kullanıcısına yanıt
    Sürücü kapısını açtığınızda, kapının iç kısmında yada kullanım kitapçığında, hangi jant ile hangi lastik ölçülerinin kullanılacağına dair bir etiket vardır. Oradan bakarsanız size yardımcı olacaktır. 17 jantlarda 225/45/17 diye hatırlıyorum. Ama yanlış hatırlıyor da olabilirim. E46'lar ile E90'lar arasında jantların göbek kısmında uyumsuzluk vardı ve uyum sağlamıyordu. Ama E90 ile F30 arasında fark olacağını sanmıyorum. Yine de bir ustaya danışmakta fayda var.
  • merhabalar ben birşey danışmak istiyorum sizlere bmw e90 kasa almayı düşünüyorum ve alacağım araba tahmini 150-200 bin km arasında olacak dizel mi benzinli mi birde kaç motor almamı önerirsiniz bu arada polonyada yaşıyorum yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepox -- 23 Şubat 2017; 18:19:18 >
  • Merhaba. Konu çok ızun içeriğe bakmadım belki vardır kusura bakmayın.

Bmw e90 2008 için kullanım kılavuzu bulmam mümkün müdür? Pdf dosyası olarak bulursam çok güzel olur.

• Arkadaşlar mrb e90 2011 3.20d den 4.18 grant coupe ye geçmeyi düşünüyordum ama bu fark değmez motor düşürmeyim dedim

Ama aracımda ufak değişiklikler istemeye başladım sizden ricam aranızda m3 bady kit yaptıran varsa foto atabilirmi sanki farklı şekiller var emin olamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: wildboyankara

Mrb.

Aracım 2011 model dizel e90 aracımın orjinal jantı 16 dır. Bir arkadaştan 2015 model F30 3.20i'nin takım olarak orijinal 17 sportline jantını pirelli p7 run flat lastikleriyle beraber aldım. Benim aracıma aldığım jantlar ve 225/50/17 lastikler uyum sağlar mı? yardımcı olursanız sevinirim.

E90 ile f30 jantlari sorunsuz birbirine uyar. Ben de e90 da kullandığım replica janti şimdi f30 da kullanıyorum. Ancak e90 225/45/17 kullanırken siz 225 50 17 kullanacaksınız. Lastik satis sitelerinde her iki ebadi yazip kıyaslayan yuvarlanma ölçülerinde ‰3 den az fark varsa sorun olmaz.

• 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.