Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (665. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: helpgod

geçen yaz 3.16 LCİ aracıma öne 225/40r18 arkaya 255/35r18 lastik taktım hatta bu forumda hem üzerinden çıkan orijinal 16" jant+lastik setini hem de yeni 18" seti tartıp bilgileri paylaşmıştım. İlginç bir şekilde yeni setup daha hafifti ve reel kullanımda da performans ve yakıt tüketimini olumsuz etkilemedi.

Yabancı forumlarda da bnzer yazılar vardı jant büyütmede ağırlığın artması yürüyen aksam,yakıt tüketimi,performans konularında olumsuzluklar yaratabiliyor şeklinde. Ben bu olumsuzlukları yaşamadım.

Diğer yandan büyük jant ince yanak xl (güçlendirilmiş yanak) lastik ile rft 16" lastiğe göre konfor bir tık arttı daha da önemlisi ani direksiyon hareketlerinde ve hızlı girilen virajlarda ciddi manada olumlu değişim gözlemledim. Bir hususu belirtmekte fayda var. benim lastiklerim sıfır kilometre falken di hele ki michelin pilotsport yada continental vs takılırsa eminim daha da iyileşmeler olacaktır.

Rft yerine normal lastik taktığınızda yarılma vs. gibi bir problem yaşadınız mı? Ben de bu konuda kararsız kaldım.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-3.20-dizel-sadece-17-000-km-emsalsizzzz-temizlikte-287676781/detay Bu araç sizce mantıklı mı? Bu arada önceki cevaplarınız için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alyherb

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2011-3.20-dizel-sadece-17-000-km-emsalsizzzz-temizlikte-287676781/detay Bu araç sizce mantıklı mı? Bu arada önceki cevaplarınız için çok teşekkürler.

Aracın ederi km gerçekse 91-92 civarında.2012 navigasyonlu araçlara bakmanızı öneriririm.Ayrıca xenon yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar 2012 model E90 kasa 320d 184 hp bir araç mı tavsiye edersiniz? Yoksa Yeni kasa 316i mi tavsiye edersiniz? Linkteki araçlar için yorumunuz nedir? Bu arada bu E90lara hız sabitleme takılabiliyor mu? Ne kadara mal oluyor? Bu iki araçta herhangi bir kronik sorun var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mercedes-benz-yetkili-bayi-den-2012-model-bmw-320-d-276739390/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kosifler-oto-bostanci-2013-model-bmw-320i-ed-comfort-techno-281795739/detay

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanhirik

Merhaba arkadaşlar 2012 model E90 kasa 320d 184 hp bir araç mı tavsiye edersiniz? Yoksa Yeni kasa 316i mi tavsiye edersiniz? Linkteki araçlar için yorumunuz nedir? Bu arada bu E90lara hız sabitleme takılabiliyor mu? Ne kadara mal oluyor? Bu iki araçta herhangi bir kronik sorun var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mercedes-benz-yetkili-bayi-den-2012-model-bmw-320-d-276739390/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kosifler-oto-bostanci-2013-model-bmw-320i-ed-comfort-techno-281795739/detay

Teşekkürler.

İki araca da sonradan cc takılıyor. 1000 tl civarı yetkili serviste veya mert otoda taktırabilirsiniz, hatta kesin taktırın bence. E90 320d de kronik sorun timing chain ama araştırdığım kadarıyla 184 lük motorda sorun hallolmuş gibi. Bende ilandaki aracın jantlar ve içi siyah olması dışında aynısı var. 45000 de hiçbir sorun çıkarmadı.
    f30 320ed de kronik sorun okuduğum kadarıyla direksiyon titremesi. F30 forumunda görebilirsiniz çok tartışıldı. Kimi araçta var kimisinde yok, kimisinde çok var kimisinde az, kimisi farkında bile değil kimisi kafayı takmış.
    Gelelim hangisini almak konusuna. Performansa çok önem veren benim için bile çok zor tercih, fiyatlar da yakın, eski kasa yeni kasa durumu da var. Şunu söyliyim 320d çok özel bir araç ve ötv nedeniyle alması gittikçe zorlaşmaya başladı. Herhalde sıfırını 200ün altına almak zor. Hele donanımlarla yine ötv nedeniyle uçuyor fiyatı. Performansı kendi klasmanında muhteşem. Öte yandan f30 170 te çok iyi ve verimli bir motor ve bence e90 dan daha güzel ve güncel duruyor. Kağıt üzerinde 0-100 maks hız gibi değerler aynı olsa da yolda dizel olanın hissetirdikleri bambaşka.
    Size şöyle yardımcı olmaya çalışayım, eğer hep bir 320d hayali kurduysanız onu alın, hep bir bmw hayali kurduysanız f30u alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: m.Tarhanaci

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

geçen yaz 3.16 LCİ aracıma öne 225/40r18 arkaya 255/35r18 lastik taktım hatta bu forumda hem üzerinden çıkan orijinal 16" jant+lastik setini hem de yeni 18" seti tartıp bilgileri paylaşmıştım. İlginç bir şekilde yeni setup daha hafifti ve reel kullanımda da performans ve yakıt tüketimini olumsuz etkilemedi.

Yabancı forumlarda da bnzer yazılar vardı jant büyütmede ağırlığın artması yürüyen aksam,yakıt tüketimi,performans konularında olumsuzluklar yaratabiliyor şeklinde. Ben bu olumsuzlukları yaşamadım.

Diğer yandan büyük jant ince yanak xl (güçlendirilmiş yanak) lastik ile rft 16" lastiğe göre konfor bir tık arttı daha da önemlisi ani direksiyon hareketlerinde ve hızlı girilen virajlarda ciddi manada olumlu değişim gözlemledim. Bir hususu belirtmekte fayda var. benim lastiklerim sıfır kilometre falken di hele ki michelin pilotsport yada continental vs takılırsa eminim daha da iyileşmeler olacaktır.

Rft yerine normal lastik taktığınızda yarılma vs. gibi bir problem yaşadınız mı? Ben de bu konuda kararsız kaldım.

1994 yılında ehliyet aldım öncesinde de ehliyetsiz çok kullanmışlığım vardır lastiğim hiç yarılmadı. Hatta bugüne kada 4 kere lastiğim patladı ilginç şekilde patlama vakasının 2si şu anki e90 aracımın rft lastiklerinde yaşandı. Bu 4 patlama olayı da lastiğe çivi/vida batması şeklinde olmuştu. Yarılma olayı rft de yaşansa ne olur bilemiyorum açıkcası ama rft olmayan lastik patlayıp yavaşça inse bile sorun değil nasılsa kaskonun ücretsiz kurtarıcı hizmeti var, en yakın lastikçiye çektirip orada lstik tamiri yaptırılır diye düşünüyorum.

• kevserkan K kullanıcısına yanıt
    75 i geçemiyorsanız, ortalama tüketimi 12 olan, yoğun trafikte ise 100 km de 15 litreyi bulan bir aracın benzin maliyetini nasıl halledeceksiniz?
    ayrıca aracı satarken değer kaybı 3.20d den fazla olacak bunu da hesaplayın.
    bir de ikisinin piyasası arasında çok fark var 3.20d bir günde satılabilir ama 3.16i aylarca elinizde kalabilir.

örnek vereyim:
    2011 şubatta de 84bine 0km 3.16i aldım full+full. aşırı tüketim yüzünden 2011 kasımda satmaya karar verdim 3 ayda 1kişi aradı ve 70bine sattım.
    daha sonra 2.el 3.20d aldım 2011 aralıkta 92bin e. şu an 97 bin teklif geldi satmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

Bir dusuncem var hayata gecirsemmi bilemiyorum.

E92 lci 3.35i coupe m3 gorunum full full ekranli
    19 jant
    Yaylar filan.. Allah ne verdiyse..
    Chip tuning + birkac basit hp artisi icin gerekli parcalar.

:))
    quote:

Orijinalden alynty: Razorback

Bir dusuncem var hayata gecirsemmi bilemiyorum.

E92 lci 3.35i coupe m3 gorunum full full ekranli
    19 jant
    Yaylar filan.. Allah ne verdiyse..
    Chip tuning + birkac basit hp artisi icin gerekli parcalar.

:))

ya bi kere geliyoruz hayata sonuçta
    bence demek lazym :)
    dü?ünsenize 335 ile ne panamera dayanyr ne ghibli
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanhirik

Merhaba arkadaşlar 2012 model E90 kasa 320d 184 hp bir araç mı tavsiye edersiniz? Yoksa Yeni kasa 316i mi tavsiye edersiniz? Linkteki araçlar için yorumunuz nedir? Bu arada bu E90lara hız sabitleme takılabiliyor mu? Ne kadara mal oluyor? Bu iki araçta herhangi bir kronik sorun var mı?

Teşekkürler.

çok zor bir soru.
    tamamen sizin amacınıza yönelik değişir. performans ve konfor bu ikisi arasında tercih yapmanız lazım. f30 çok daha konforlu yumuşaktır. e90 sert ve agrefisftir.
    kağıt üzerinde beygir eşit gibi dursa da e90 da tork vs performans farkı gözle görülür derecede iyidir.
    bir de tüketim var. yoğun trafik vs varsa tüketim farkı iyice açılır. bunları iyi hesaplayın.

bir de mtv var 2000 motor e90, ama dilim olarak seneye sizinki 3.dilime girince maliyeti daha da düşecek.

bu arada e90 un km si oynanmış mı iyice bakmak lazım zira piyasada oynanmış çok araç var. iyi bir usta anlar.

• erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    Km Orginal ve Önemli bir Kazası Yok ise. E90 Derim.

Yakıt ve Performance Olarak F30 a göre Çok Çok iyidir.

e90 7 litreyi Geçmez. İstanbul Şehir içi Trafiginde Kullanan Arkadaşlar Yakıt Tüketimini Yazarsa Daha iyi Olur. Ama Bence 8 i asla geçmez.

Ben Karışık Kullanıyorum. Günlük Çevre yolu ve Sehir içi Trafik Karışık Çevre Yolunda ( %30 ) 200 ve üzeri Geliyorum. En sakin gitmem 170 Ortalamam 7.2.

F30 Daha yumuşak bir araç E90 Biraz Sert Bir Araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehkoc -- 4 Nisan 2016; 10:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehkoc

e90 7 litreyi Geçmez. İstanbul Şehir içi Trafiginde Kullanan Arkadaşlar Yakıt Tüketimini Yazarsa Daha iyi Olur. Ama Bence 8 i asla geçmez.

Ben Karışık Kullanıyorum. Günlük Çevre yolu ve Sehir içi Trafik Karışık Çevre Yolunda ( %30 ) 200 ve üzeri Geliyorum. En sakin gitmem 170 Ortalamam 7.2.

tamamen katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehkoc

İstanbul yoğun trafikte e90 8-8,5 yakıyor, start stop olsa muhtemelen 1 litre az yakardı. Uzun yolda hız sınırları içinde 5-5.2 arası yakıyor, biraz kasılırsa 4.9 görebilir. Tempolu gidilirse 6-6,5 yakar. Şimdiye kadar okuduğum, duyduğum ve yaşadıklarıma göre şöyle bir yorum yapayım: e90 320d şehirler arası sakin kullanımda çok az yakıyor ama f30 320 de 5,5 civarı yakıyormuş. Yoğun İstanbul dur kalklı trafikte dizel biraz fazla yakıyor ama aynı durumda f30 ne yakar bilemiyorum, 10'un altına inmesi imkansız bence.
    Asıl fark gazlayınca çıkıyor. F30'la tam gaz gidilirse 15 litre ve üzeri yakılır, dizelle 9-10 litreyi geçmek zor. Tabi dizel uzun yolda düşük devir yüksek tork ürettiği için insan zaten istediği hızlanmayı yarım gazla da alıyor, aynı hızlanmayı benzinliyle yakalamak için vites küçültüp devir yükseltmek gerekir.

Sertlik konusuna katılıyorum, e90 bozuk yollarda ve kasislerde oldukça sert. f30 okuduğum kadarıyla daha konforluymuş. Bunda f30'da kullanılan 205/60/16 standart lastiğin de bir miktar etkisi vardır tahminen (e90 standardı 205/55/16).

• Birkac gundur f30 lci 3.20i msportla geziuoruz....
    E90in havasi yok.... Evet aynen boyle...

• qwerty0909 Q kullanıcısına yanıt
    İş ciddiyete binince sizin bu yazdıklarınızı bende düşünmeye başladım haklısınız o yüzden yavaş yavaş fikrim değişmeye başladı gibi

• m.Tarhanaci M kullanıcısına yanıt
    Bütün mesele o karizmada zaten o yüzden 316i ye yelteniyorum ama tek atım barutumuda heba etmek istemiyorum. Çok kafam karışık çok

Yani inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz ama tabi ki hesabınızı güzel yapmak en önemlisi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kevserkan

Bütün mesele o karizmada zaten o yüzden 316i ye yelteniyorum ama tek atım barutumuda heba etmek istemiyorum. Çok kafam karışık çok

eğer sadece haftasonu kullanacağım şehirlerarası kullanmayacağım ikinci eli umrumda değil derseniz düşünülebilir.

ama hergün kullanacaksanız, ve trafik olan bir yerde iseniz, günlük kullanıma pek uygun değil. bir de diyelim ileride paraya sıkıştım hemen satmam gerekebilir derseniz hiç uygun değil.

tut ki istanbul da yaşıyorsunuz haftasonu sadece ortaköy etiler bebek sahilde turlarım, zaten deli gibi trafik, ferrari olsa gidecek yol yok, üç beş mekana giderken karizma olsun derseniz belki.
    ama yok işe gidip geleceğim, e5 e gireceğim, ani hızlanma sollama gerekir, haftanın 5-6 günü kullanacağım derseniz mutsuz eder.

bir de test sürüşü yapın ikisini de mutlaka.

Sekil araba bir baska.. Bmw cok farkli durumlara vesile oluyor.. Herkesin size davranisi baska... Hepsinin farkindayim...
    Kapi acmalar abi cekmeler turlu turlu yalakaliklar... Bmw olmasa yarisi yuzume bakmaz.. :))

Siz bana 1000 beygir hondayi bedavay verin yinede bmwyi hicbirseye degismem...

• Fsc kodunu nereden nasil alabiliriz? yurtdisindan 20€-30$ gibi fiyatlar var.
    Türkiye'den alabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

Sekil araba bir baska.. Bmw cok farkli durumlara vesile oluyor.. Herkesin size davranisi baska... Hepsinin farkindayim...
    Kapi acmalar abi cekmeler turlu turlu yalakaliklar... Bmw olmasa yarisi yuzume bakmaz.. :))

Siz bana 1000 beygir hondayi bedavay verin yinede bmwyi hicbirseye degismem...

Aynen bu durumu çok yaşadım kayın pederin arabasına yakıt aldım petrolde arabayı yıkatırken adam köpüğü sıktı fırça şurada abi istersen fırçala dedi ama aynı yerde kısa bir zaman sonra bmw ile gidince köpüğü sıktı abi fırça da atıyorum dedi ben yok teşekkür ederim dedim Bu durum çok hoşuma giden bir şey değil-bir arabanın statü ortaya çıkarması-ama ne yazık ki insanlarda bu algı var.

• 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.