Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (539. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onur13Darkness

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

55-60 hocam ama 2006 modellere 55 ten fazla vermek içime sinmiyor

Tamam birde nem inceleyeyim bugün arabamla Fethiye ye gideceğim gidince yakıt tüketimlerini yazarım :) saat 07.00 de yola çıkıyorum

Piyasa çok şişmiş valla okuyorum geçen sene 2007 55 binde araçlara 50 bin civarı istemişler bende bravo dizel var onu da elden çıkaracağım daha.hayırlı yolculuklar iyi bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Tamam birde nem inceleyeyim bugün arabamla Fethiye ye gideceğim gidince yakıt tüketimlerini yazarım :) saat 07.00 de yola çıkıyorum

Piyasa çok şişmiş valla okuyorum geçen sene 2007 55 binde araçlara 50 bin civarı istemişler bende bravo dizel var onu da elden çıkaracağım daha.hayırlı yolculuklar iyi bayramlar

Selam antalya yolunda .....tığımın dolmuşu sağ ön çamurluk ve tampona vurdu şimdi ben bu si..... Ne ne yapıyım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selam antalya yolunda .....tığımın dolmuşu sağ ön çamurluk ve tampona vurdu şimdi ben bu si..... Ne ne yapıyım

Çok geçmiş olsun hocam mala gelsin cana geleceğine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Ankara İncek'te oturuyorum yani pek şehir içi sayılmaz çok dur kalk yok. 2006-2007 model makyajsız kasa 320d mi önerirsiniz yoksa makyajlı kasa 3.18d mi? Sizden ricam performanstan çok yakıtı göz önünde bulundurmanız. Performans delisi birisi değilim çok hantal kalırsa da yazılım falan yükletirim ama yakıt benim için önemli öğrenciyim çünkü. Sizce hangisi? Cevaplarınız benim için çok önemli teşekkürler.

Bu arada bayramdan sonraki hafta almayı düşünüyorum. Eğer forumdan satan varsa uygun fiyata mesaj atarsa sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sinirim kazaya değil. Sonuçta kazadır olabilir. Dolmuşun sol aynayı kullanmadan direk sollama yapmasına sinirleniyorum umrunda bile değil .frene. Basmasam kaldırıma atacak beni

• quote:

Orijinalden alıntı: ChanningTatum

Merhaba arkadaşlar. Ankara İncek'te oturuyorum yani pek şehir içi sayılmaz çok dur kalk yok. 2006-2007 model makyajsız kasa 320d mi önerirsiniz yoksa makyajlı kasa 3.18d mi? Sizden ricam performanstan çok yakıtı göz önünde bulundurmanız. Performans delisi birisi değilim çok hantal kalırsa da yazılım falan yükletirim ama yakıt benim için önemli öğrenciyim çünkü. Sizce hangisi? Cevaplarınız benim için çok önemli teşekkürler.

Bu arada bayramdan sonraki hafta almayı düşünüyorum. Eğer forumdan satan varsa uygun fiyata mesaj atarsa sevinirim.

318d tercih ederdim 163 lük seri 184 bglik gibi gitmiyormuş zaten. Artı km ve yıl yüksek olacak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sinirim kazaya değil. Sonuçta kazadır olabilir. Dolmuşun sol aynayı kullanmadan direk sollama yapmasına sinirleniyorum umrunda bile değil .frene. Basmasam kaldırıma atacak beni

Umurlarında değil dünya onların valla iyi dayağı hakediyolar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: JN008

Arabanızı satmakla hata ediyorsunuz..daha önce 320 i kullanıyordum..Yol tutuş olarak e90 daha iyi..biraz sert ama olsun.Bu 1,
    sizin aracınızın dizel olması en iyi tarafı bu 2,
    siz bakmayım tüketim paylaşımlarına hepsi iyimser düşünceler..şehiriçi tüketimleri 10-11 civarında..
    daha yılbaşında 116 000 e satılan arabaları şimdi allayıp pullayıp 140 000 e satıyorlar..Avantaj falan yok..
    85 e satıp 60 000 daha koyup neredeyse aynı arabayı alacaksınız üstelik benzinli.bu 3,
    Performansı size kesinlikle az gelecek,bu 4..Daha neler sayayım size..
    316 d geleceği söyleniyor..Ben olsam biraz daha beklerim sizin yerinizde..
    Bebek size iyi bahane olmuş[:)Güle güle büyütün..]İkiside aynı araba..Ebatları almanya sitesinden karşılaştırın 3 veya 4 cm fark var..
    farkları yok yani.. @Onur13Darkness

+10000

Doğru noktalara değinmişsiniz. Servis süreleri de dezavantaj bu arada. 320d satıp yine 3 serisi düşünmezdim. Değişim olacak ise en azından 5 veya e serisi derim. Değiştiğine değsin.

• secospacos S kullanıcısına yanıt
    Binmeye devam etmek genellikle daha mantıklı oluyor ...
    Çünkü alıcılar genelde bedavaya getirmeye çalışıyorlar + euro faktörü nedeniyle sıfır araçlar ciddi maliyetli .)
    Umarım sonuç gönlünüzce olur

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

3.18 ve 3.20 şehiriçi yakıt tüketimlerini ben de merak ediyorum 2006-2007 arası ?

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum .

60000 tl civarı fark ödemeye bence de

Sonuç umarım gönlünüzce olur ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur3000

Merhabalar,

3.18 ve 3.20 şehiriçi yakıt tüketimlerini ben de merak ediyorum 2006-2007 arası ?

320i ler şehre göre değişiyor ama 10-12 tl arası

• birkaç sorum var, cevaplarsanız çok memnum olurum.

1) temiz kategorisinde 2011 3.16i sahibiyim . satmayı düşünüyorum. çünkü gelecek sene benzin parası benim için önemli hale gelecek. sahibinden'de baktığımda ilanların %90'ından fazlası 70.000-80.000 arası fiyat istemiş. ben aracı 70.000'e satmayı istiyorum. sizce satabilirmiyim. ne kadar sürer.

2)sattıktan sonra yerine benzinli jetta 1.2. tsi alsam mutsuz olur muyum.

3)sattıktan sonra yerine ekonomik olarak hangi sıfır aracı alsam uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prospect11 -- 30 Temmuz 2014; 20:54:44 >
  • ozgur3000 O kullanıcısına yanıt
    2007-2012 arası 320 i(150hp) kullandım.11 -12 lt (Şehir içinde 530 km olunca lamba yanardı bende gider benzin alırdım 57 lt falan olurdu) 318 de belki biraz daha fazla olur..ben şehirlerarasında 7-7,5 lt yakıyordum 110-120 km hızda.
    320d ler de 7,5 lt idi diye biliyorum..(163 hp olanlar.)Yeni 316 larınve 320 ied lerin verilen tüketim miktarlarına inanmıyorum.Yeni 320 ied ler 9,5 lt civarında olur.
    Hiç kimse 1 deponun şehiriçi veya şehirdışı bitene kadar olan tamamının tüketimini paylaşmıyor.
    otobanda(mesela 60 km lik mesafede , ortalama kız 90 km) da giderken sıfırlayıp bir sürelik tüketim paylaşıyorlar..öyle tüketim hesabı olmaz..
    Hiç kimse ''Ben şehiriçinde 1 ayda 1000 km yaptım aha da tüketim şudur'' demiyor..
    Öyle yapacak olursak dizelde 3 lt de çıkar ki komik olur. fabrika verlierinin altında tüketim veriyor arkadaşlar ..Maşallah..
    @ozgur3000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 30 Temmuz 2014; 21:59:55 >

• quote:

2007-2012 arası 320 i(150hp) kullandım.11 -12 lt (Şehir içinde 530 km olunca lamba yanardı bende gider benzin alırdım 57 lt falan olurdu) 318 de belki biraz daha fazla olur..ben şehirlerarasında 7-7,5 lt yakıyordum 110-120 km hızda.
    320d ler de 7,5 lt idi diye biliyorum..(163 hp olanlar.)Yeni 316 larınve 320 ied lerin verilen tüketim miktarlarına inanmıyorum.Yeni 320 ied ler 9,5 lt civarında olur.
    Hiç kimse 1 deponun şehiriçi veya şehirdışı bitene kadar olan tamamının tüketimini paylaşmıyor.
    otobanda(mesela 60 km lik mesafede , ortalama kız 90 km) da giderken sıfırlayıp bir sürelik tüketim paylaşıyorlar..öyle tüketim hesabı olmaz..
    Hiç kimse ''Ben şehiriçinde 1 ayda 1000 km yaptım aha da tüketim şudur'' demiyor..
    Öyle yapacak olursak dizelde 3 lt de çıkar ki komik olur. fabrika verlierinin altında tüketim veriyor arkadaşlar ..Maşallah..
    @ozgur3000

Kesinlikle katılıyorum. Artık fabrika verisi altında paylaşımlar var. Bana bir zararı yok ama bu arabayı almayı düşünen ve buraya bilgilenmek için giren insanları yanılttığını düşünüyorum.

Tüketim şudur, gırtlağa kadar doldur, Işık yanana kadar gez , sonra tekrar doldur ve aldığın yakıt fiyatını km e böl. Yoksa yol b sayarı bir gösterge değil aslında. Çünkü onu etkileyen faktörler var. Vitesi boşa alırsan hemen düşüyor aşağı doğru mesela. Tam doğru çıkmıyor. Öyle olsa paylaşım yapan arkadaşların bir depo ile 1300 km gitmesi gerekir 55 litre depoları ile.

• quote:

@ozgur3000

onlar anlık tüketim oluyor pekte güven vermiyor zaten

Ben 1depo ile max 1200km yol yaptım oda şehirler arası idi, 1depo ile şehir içi 750km anca yaplıyor, ortalama hızımda 23-24km civarı oluyor.

Eskiden annemin aracını kullanırdım 10lt yaktılarını iddia ediyorlardı forumda. Fabrika verisi 9.9 ben 12lt den aşşağı düşemedim hiç. Bir gün biri yine 10lt yaktını iddia etti, harbiden yakıyor öyle kullansam bende yakarım. Aracı utanmasa inip iticek o derece, trafik saatlerinde ne yapıyorsun dedim toplu taşıma kullanıyorum dedi.

Tüketim hesabı aynen dediğiniz gibi
    benzi alırken sayaç sıfırlanır, depo bitesiye kadar yol hesaplanır. Depo doldurulur

depo fiyatı/ yapılan km veya lt/ yapılan km. Teki kuruş çıkar, tekide lt hesabıdır.

Benim sormak istediğim başka bir sorun var. Benim arka koltuklar yatması için tuş filan yok ama yatırmak istiyorum bir şekilde yatırmam mümkünmü

• Maalesef koltuklarda opsiyonu alınmamış ise yatması mümkün değil. Ben neredeyse hiç görmedim o opsiyonu alınmış 3 serisi

• quote:

Orijinalden alıntı: alppolat

birkaç sorum var, cevaplarsanız çok memnum olurum.

1) temiz kategorisinde 2011 3.16i sahibiyim . satmayı düşünüyorum. çünkü gelecek sene benzin parası benim için önemli hale gelecek. sahibinden'de baktığımda ilanların %90'ından fazlası 70.000-80.000 arası fiyat istemiş. ben aracı 70.000'e satmayı istiyorum. sizce satabilirmiyim. ne kadar sürer.

2)sattıktan sonra yerine benzinli jetta 1.2. tsi alsam mutsuz olur muyum.

3)sattıktan sonra yerine ekonomik olarak hangi sıfır aracı alsam uygun olur.

Geçen ay 66 ya sattı bir tanıdık bence lpg takın jettadan iyidir her türlü

• Arkadaşlar 2010 320d araç emniyet kemeri ve havayastığı ışığı yakıyor bu neden olabilir daha önce yaşayan oldu mu? Yarın uzun yola çıkıcam inş sıkıntı olmaz.
  • LiveForSpeed kullanıcısına yanıt
    İkisi birden yandığına göre koltuktaki sensörlerde arıza olabilir..Çok tecrübeli biri görmesi lazım ..Test cihazında ortaya çıkar..En iyisi servistir bence.. @LiveForSpeed
  • 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.