Yüzbaşı
11 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhabalar, ben çocukluğumdan beri asker olmak istedim. Komando olmak, doğuda görev yapmak istedim. Ancak ailemin hem siyasi durumlarından dolayı hem de baskılarından dolayı askeri okullara gidemedim. Şimdiyse psikolog oldum. Yeni mezun oldum ve biraz kafamı dinlemeyi düşündüm. Şimdi gidebileceğim en yakın tarih Şubat. Ben yine hayallerimin peşinden gidip Doğu bölgesinde vatan hainleriyle çarıpşmak istiyorum. Fakat araştırdığım üzere RDM'cileri sağlık asteğmen olarak alıyorlarmış. Bu hayallerim suya düştü. O yüzden askerlik benim için hayallerim değil de, yapmam gereken bir görev oldu. Yüksek Lisans yapmayı düşünüyorum ancak girmem gereken sınavın tarihi 19 Kasım. Açıklanması uzun sürecek ve Şubat'ta askere gidebilmem için son başvuru tarihi 30 Kasım.

Ben alacağım puana göre yüksek lisans yapıcam. 30 Kasım'da askerliğe başvurup, yüksek puan alırsam Şubat'ta askere gitmezsem ne olur? Yardımcı olursanız çok memnun olurum, teşekkürler şimdiden.
Merhaba, aracımla kaza yaptım yanlardaki 4 hava yastığı açıldı. Sizce bu araç perte çıkar mı?

Merhabalar, ben MSI bilgisayar aldım oyun amaçlı. Ancak pek bilgisayarlardan anlamıyorum Freedos olarak geldi. Ben şimdi bi bilgisayarcıya gidip korsan Windows 10 kurdursam sıkıntı olur mu sizce?
Merhaba, öncelikle sizden ricam olayın siyasi boyuta çekilmemesi. Yorumlarınız benim için çok değerli kararsızım. Bi TIRın arkasında Göktürkçe TÜRK yazısı ve altında şaha kalkmış at görmüştüm çok hoşuma gitti. (Bu arada o fotoğrafı bulabilecek arkadaş varsa çok makbule geçer 3-4 saattir onu arıyorum bi türlü bulamadım.)

Ben de aracımın arkasına şöyle bi yapıştırma düşünüyorum. Ama aracımın tabiri caizse fırlama aracı gibi olmasını istemiyorum. Kullandığım tabir biraz yanlış oldu farkındayım ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Bunun yerine başka önerileriniz varsa onlara da açığım. Herkese teşekkürler şimdiden.
Merhabalar, iki sorunum var aslında. Ama ikisinin de birbiriyle bağlantısı yok. Yani çok farklı zamanlarda nüksettiler. Aracım 2014 116d. Sabahları aracı çalıştıracağım zaman kontak açık 5 dakika beklemek zorunda kalıyorum. Eğer 5 dakika beklemeden, ön ikaz ışıkları söndükten sonra start-stopa basarsam çok güçlü bir uğultu sesi geliyor. Zorlamamak için marşa basmıyorum. Ön ısıtma 5 dakika sonra bittiğinde bu sefer araç çalışıyor ama 10 saniye marşa basıyor.

Ayrıca yılbaşı günü dışarıdaydık. İçkiyi fazla kaçırdım, arabayı kullanması için kız arkadaşıma verdim. O da düz vitesin acemisi. Yokuşa geldiğinde kaldı. Ben el frenini çekip kalkması için yardımcı oldum ama arabayı baya bi zorladı. Balatadan duman geldi ve içerisi koktu. Yılbaşından beri fanı açtığımda bir koku geliyor. Nedeni nedir sizce? Teşekkürler şimdiden tüm yorumlarınız için.
Merhaba, yazacaklarımı okuyanlara şimdiden çok teşekkür ederim biraz uzun olabilir. 5 Kasım günü kaza yaptım. Aracı Borusan'a bıraktım 16 Kasım Pazartesi Günü de tamiratı bitti. 10 Kasım günü de suçluluk/kusur oranı için başvuruda bulunmuştum. Aşağıdaki linkte zaten kaza detayları var. %95 ben suçsuzum karşı taraf suçlu. Kusur tespiti için başvurduğumda yarın yada ertesi gün belli olur denildi ama bugün bile belli olmamıştı. Borusan aracınız hazır sadece teslim belgesi lazım dedi Pazartesi günü ama o da hala gelmemiş.

Bugün baya bi rahatsız ettim lanet olası Güneş Sigorta'yı bugün halledeceğiz kesin dediler fakat Borusan'ın telefonuyla yıkıldım. Sigorta para onayı çıkmamış. O ne demekse? Sigortalı kişinin meslek belgesi lazımmış. Kasko'dan 1 hafta süreli kiralık araç almıştım ama o da geçen hafta Cuma süresi dolduğu için geri vermek zorunda kaldım. 1 haftadır verdiğim taksi ücretinin haddi hesabı yok. Ne yapmam lazım sizce? Arkadaşım git araba kirala onun da parasını kasko şirketinden al 15 günü geçti çünkü falan dedi. Böyle bir imkanım var mı? Çok zor durumdayım, sınavlarım da var ders çalışma düzenim bozuldu resmen arabasızlıktan evden çıkamıyorum. Teşekkürler görüşleriniz için.

http://forum.donanimhaber.com/m_111634355/f_//tm.htm#111725694
Merhabalar, aracımda sol çamurluktaki top izi dışında çizik yoktu. Dün gece 00.15 civarında (bilenler varsa) Nene Hatun Caddesi üzerinde tırmanıyordum. 4 şeritli tek yön yol orası ve bana sarı ışık yanıp sönüyordu. Filistin Sokağından çıkan taksiyle çarpıştım. Sokak ama canlı ve merkezi bi sokak olduğundan oraya da ışık koymuşlar. Tek şerit gidiş-geliş. Bana yanıp sönen ışık sarı olduğundan etrafıma göz ucuyla baktım (nasıl olsa hiç bi dangalak burdan kontrolsüz çıkmaz diye ama asıl dangalak benmişim) ve tam kavşağın ortasında taksiyle göz göze geldim. Sağa sola kıramadım çünkü sağolsun valeler araba park etmişler oralara ve bana sağ taraftan çarptı. Sağ çamurluk, sağ ön kapı baya bi hasar aldı sağ arka kapı da sürtmenin etkisiyle baya bi boyandı. Hızım ortalamaydı hiç bakmadım ibreye ama en fazla 60-65'ti.

Sözüm meclisten dışarı benim amcam da taksici ama bana vuran tam bir şerefsiz çıktı. Çok hızlıydın dedi, ben durdum sen bana vurdun dedi (ben vurmuş olsam sol çamurluğunda bi hasar olur) sadece kaput ve tamponunda hasar var, sen kendi hasarını öde ben kendiminkini ödeyeyim falan filan bi sürü şeyler sayıkladı da aldırış etmedim. Tam 2 saat 30 dakika polis bekledim ve beklettim. Kusura bakmayın biraz uzattım, sonuç olarak sürüş dengelemesinde arıza verdi aracım ve acil servis aracı sakın sürmeyin dedi çekiciyle Esenboğa Borusan'a bıraktım aracımı bugün akşam saatlerinde. Sizce servise bırakarak hata mı yapmışım? Ayrıca değer kaybı konusunda önerileriniz nelerdir?

Buraya kadar okuyan varsa tek tek teşekkür ederim, anlatım bozukluğu, anlaşılmazlık gibi bi hata yaptıysam da affola iyi geceler.

Merhaba Ankara'da yasiyorum bugun televizyon almam lazim evde kac gundur televizyonsuz oturuyorum sikildim artik. 1000-1500 TL arasi internet ozellikli televizyon var mi bildiginiz? Marka olarak Samsung, LG, Philips olabilir. Uydu alicisi ve internet onemli benim icin ama internet en onemlisi diger ozelliklere gerek yok. Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler.
Merhaba, belki hatırlayanlarınız olur bi kaç gün önce acemi bayan şoför için araç önerisi diye bi konu açmıştım. Biraz dalga konusu olmuştu, gerçi bana da saçma geliyor ilk arabanın o kadar yüksek bütçeli bir araba olması orası ayrı. CLA 180 CDI AMG paket olacak çok büyük bir ihtimalle, aksilik çıkmazsa 1 aya kadar da elimizde olur. Yalnız şoför baya acemi olduğu için ön, arka, yan sürtmeler kaçınılmaz olacak. Bugün yolda gelirken Honda Civic'in ön tamponda 2, yanlarda 2, arkada 2 adet tampon bandı, koruyucusu gibi ekler vardı. Adının tam ne olduğunu bilmiyorum ama sizce bu ekleri CLA'ya taktırmak da mantıklı mı acemi şoför için? At kuyruğuna konmuş kelebek gibi mi durur? Bu düşünce saçmaysa başka ne gibi çözümler önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden cevaplar için.
Merhaba, bu konuya oldukça önem veriyorum. Yolda karşı taraf için radar gördüğünde sellektörle uyarmak, yol verdiğinde camdan eli çıkarıp selam vermek veya dörtlüleri yakmak trafikte çokça kullanılan teşekkür biçimleri. Mesela ben bana sol şeriti boşaltan şoförlere teşekkür etmek istiyorum. Aslında zorunlu olarak yapmaları gereken bir şey ama çoğu şoför kendinden başkalarını düşünmezken, bazı şoförlerin sol şeridi boşaltma çabasına teşekkürsüz geçmek istemiyorum. Sizlerin kullandığı teşekkür biçimleri neler?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Otomobil
Mercedes
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 472
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 141.488 (Bu ay: 855)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 309 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.