Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: secospacos

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Orijinalden alıntı: BrkD22

muhtemelen orasıdır ama önümü kesmedikleri sürece 200+ gittim süper yolmuş çok keyifliydi.Ama herzaman bu kdar boş olmaz özellikle sezonda olacağını zannetmiyorum ama hız yapmak için ideal bir yol.

Evet top speed noktası urla dönüşünden sonraki 4 km lik düzlük. Aynı noktada siz , cayoote ve ben 250+ yapmış olduk.

Tüketim ile ilgili olarakta şunu söyleyeyim , narlıdere - izmir tarafı otoban girişinden çeşme alaçatı otoban çıkışı tam 60 km. yol bilgisayarını sıfırladım , 212 km/h ortalama hız , 11,7 litre ortalama tüketim . Klima sürekli açık.

320d daha fazla yaktırmak mümkün değildir sanırım.

ben orada bu yaz bi vidyo çektim ama biraz amatör oldu.
    bi de arkadaşların kafası hafif güzeldi abuk subuk konuşmalar var.
    isterseniz bir göz atın. klima açık şekilde 250 zaten sonra gaz kesti.
    yine urla çıkışı sonrası düzlük. 1:45'ten sonrasını izleyebilirsiniz.
    DİKKAT KÜFÜR İÇERİR.

http://www.youtube.com/watch?v=4QcsoUrWNuk

İzlemiştim ben bunu. Gayet başarılı, ac on 250+ gerçekten çok ciddi gidiyor araç. Abartmıyorum, panamera 3,0 dizelin peşine takılsan ayrılamaz.

Ama bu arabada beni en çok şaşırtan ve beğendiğim özelliği dengesi. Çok çeşit araç sürme şansım oldu, hızıda severim, bu araçta inanılmaz bir denge var, 220 ile viraj dönüyorsun arabadakiler fark etmiyor bile. Bu dediğim yeni kasasında yok mesela. F30 da böyle hissetmiyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BrkD22

muhtemelen orasıdır ama önümü kesmedikleri sürece 200+ gittim süper yolmuş çok keyifliydi.Ama herzaman bu kdar boş olmaz özellikle sezonda olacağını zannetmiyorum ama hız yapmak için ideal bir yol.

Evet top speed noktası urla dönüşünden sonraki 4 km lik düzlük. Aynı noktada siz , cayoote ve ben 250+ yapmış olduk.

Tüketim ile ilgili olarakta şunu söyleyeyim , narlıdere - izmir tarafı otoban girişinden çeşme alaçatı otoban çıkışı tam 60 km. yol bilgisayarını sıfırladım , 212 km/h ortalama hız , 11,7 litre ortalama tüketim . Klima sürekli açık.

320d daha fazla yaktırmak mümkün değildir sanırım.

ben orada bu yaz bi vidyo çektim ama biraz amatör oldu.
    bi de arkadaşların kafası hafif güzeldi abuk subuk konuşmalar var.
    isterseniz bir göz atın. klima açık şekilde 250 zaten sonra gaz kesti.
    yine urla çıkışı sonrası düzlük. 1:45'ten sonrasını izleyebilirsiniz.
    DİKKAT KÜFÜR İÇERİR.

http://www.youtube.com/watch?v=4QcsoUrWNuk

İzlemiştim ben bunu. Gayet başarılı, ac on 250+ gerçekten çok ciddi gidiyor araç. Abartmıyorum, panamera 3,0 dizelin peşine takılsan ayrılamaz.

Ama bu arabada beni en çok şaşırtan ve beğendiğim özelliği dengesi. Çok çeşit araç sürme şansım oldu, hızıda severim, bu araçta inanılmaz bir denge var, 220 ile viraj dönüyorsun arabadakiler fark etmiyor bile. Bu dediğim yeni kasasında yok mesela. F30 da böyle hissetmiyorsun

acıkcası virajlar beni korkutuyor çünkü benim lastiklerim 205-55-16

inşallah ilerde 225-45-17 ve 255-40-17 alıcam

o zaman ben de girerim =)

• 16 daha iyi tutmazmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

16 daha iyi tutmazmı?

R16 herzaman R17 ve R18'den daha iyi yol tutar. Buyuyen jant goruntude güzeldir, performansı R16'ya göre daha düşüktür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cismail

quote:

16 daha iyi tutmazmı?

R16 herzaman R17 ve R18'den daha iyi yol tutar. Buyuyen jant goruntude güzeldir, performansı R16'ya göre daha düşüktür.

Benim bildigim lastigin tabani etki eder yol tutusa daha cok ama 16'' rft'ler kesinlikle 17'den daha konforlu bir surus sagliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende lastik çapı arttıkça yol tutuş artar sanıyordum,çünkü yarım gazdan az bile verdiğimde arkayı sallıyor hafifçe,dsc yi devreye sokmayacak kadar lastikle alakalı sanıyordum ama değilmiş güzel bir bilgi oldu benim içinde.
  • tamam da benim demek istediğim taban genişliği
    şu anki lastiğim 205

yani tabiki 255'e göre daha kötü.

çap konusuna gelirsek, çap arttıkça konfor azalır, yakıt tüketimi artar, görüntü güzelleşir
  • işin profesyoneli değilim ama asıl yol tutuşa etki eden, aracın taban genişliği ve yanakları. Yani bence 18 jant 35 yanaklı araba 16 jant 55 yanaklı arabadan iyi tutunur. Yana doğru esnemez araba, ratyda gider gibi olur. M serisi araçlarda da çok geniş taban çok dar yanak ve en az 18 jant oluyor genelde.

• arkadaşlar e90 kasa ile ilgili bir şey sormak istiyorum..bu kasalarda steptronik ve servotronik atandartmı? yoksa aksesuar paketine bağlı bir seçim mi?? 80 90 bin tl arası bir araç almayı planlıyorum ilanları incelerken kafam baya bir karıştı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

aracıma cruise control için son aldığım fiyat 1900tl.. sizce değer mi? ayrıca son 2 hf da 2 radar cezası yediğimi düşününce.. araçla yavaş gitmek ne şehir içi ne şehir dışı pek mümkün değil yahu... :)

cruse contron 1900 tl mi:) 100 tl deseler veripte takdirmam sacma bişey o yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: srk_clk

arkadaşlar e90 kasa ile ilgili bir şey sormak istiyorum..bu kasalarda steptronik ve servotronik atandartmı? yoksa aksesuar paketine bağlı bir seçim mi?? 80 90 bin tl arası bir araç almayı planlıyorum ilanları incelerken kafam baya bir karıştı..

direksiyon göbeği yuvarlak olanlar servo olmayanlar (üçgen şeklinde) değil diye biliyorum.

tabi yanılıyor olabilirim m sport direksiyon da deniyor onlara..
  • quote:

arkadaşlar e90 kasa ile ilgili bir şey sormak istiyorum..bu kasalarda steptronik ve servotronik atandartmı? yoksa aksesuar paketine bağlı bir seçim mi?? 80 90 bin tl arası bir araç almayı planlıyorum ilanları incelerken kafam baya bir karıştı..

steptronic zaten triptronik otomatik vitesin BMW'deki ismi. araba otomatik vitesse steptroniktir

servotronic ise direksiyon ile alakalı ve standart olmayan bir donanım. biz aracı alırken özellikle eklettirdik direksiyon hassasiyeti artıyor ve daha çok zevk veriyor.
  • servotronic bir opsiyon. istediğiniz direksiyon modeline ekletilebiliyordu.
  • quote:

quote:

steptronic zaten triptronik otomatik vitesin BMW'deki ismi. araba otomatik vitesse steptroniktir

servotronic ise direksiyon ile alakalı ve standart olmayan bir donanım. biz aracı alırken özellikle eklettirdik direksiyon hassasiyeti artıyor ve daha çok zevk veriyor.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

servotronic bir opsiyon. istediğiniz direksiyon modeline ekletilebiliyordu.

teşekkürler
  • bi kaç şey daha sorsam klima manuel 15 inc 5 kollu jant dış ışık paketi 2011 model 320d 35000 km kaç tl ye alınabilir veya alınırmı :) ...sanırım en boş paket araç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cismail

quote:

16 daha iyi tutmazmı?

Bu önerme yanlıştır.
    Lastiğin yanal yüksekliği arttıkça aracınlastik üzerinde yana yatma eğilim artar.
    bu nedenle spor araçların tabanları geniş,yanak yükseklikleri az olur.
    Bu dediğim değerleri azaltırsanız yakıt tüketimi azalır konfor artar.
    Yani özetle görüntüyle alakası yoktur.
  • quote:

bi kaç şey daha sorsam klima manuel 15 inc 5 kollu jant dış ışık paketi 2011 model 320d 35000 km kaç tl ye alınabilir veya alınırmı :) ...sanırım en boş paket araç...

sanırım ekran da yok gerçekten baya boşmuş ama yine de 70000 (+- 5000) civarı eder heralde
  • quote:

bi kaç şey daha sorsam klima manuel 15 inc 5 kollu jant dış ışık paketi 2011 model 320d 35000 km kaç tl ye alınabilir veya alınırmı :) ...sanırım en boş paket araç...

15'' jant zaten yok da, tr paketinde 16'' kapak jant var. 2011 modellerde bu kadar bos araba prk yoktur ama mutlaka vardir. Dis isik paketinden de kastiniz sanirim kapi alti ledleri. Bi xenon ve far yikama ile beraber geliyor bu ozellik yanlis hatirlamiyorsam. Xenon olan araclarin da pek manuel klimali olabilecegini sanmiyorum ama oladabilir tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

15'' jant zaten yok da, tr paketinde 16'' kapak jant var. 2011 modellerde bu kadar bos araba prk yoktur ama mutlaka vardir. Dis isik paketinden de kastiniz sanirim kapi alti ledleri. Bi xenon ve far yikama ile beraber geliyor bu ozellik yanlis hatirlamiyorsam. Xenon olan araclarin da pek manuel klimali olabilecegini sanmiyorum ama oladabilir tabi.

katılmıyorum
    15 inç jantlı modeller var. o kadar iğrenç bir jant ki jant kapaklı 16'yı tercih ederim
    benim aracımda dış ışık paketi (kapı ledleri) var ama xenon yok
    arkadaşımın aracında ise xenon var ama manuel klima

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.