Şimdi Ara

BMW 3.16i yakıt tüketimi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
175.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet2618

quote:

Orijinalden alıntı: DepoMix

quote:

Orijinalden alıntı: spdemir1905

Bende 2012 model var yeni kasa degil .mukemmel bir araba 11 litre yakiyo :) olsun arabanin ic dizayni guvenirligi herseye bedel. Golf fsi vardi oda o kadar yakiyordu. Yakit cok kullanmadigim icin pek onemsedigim konu degil.tavsiye ederim

Bende ve arkadaşımda 330 var onunki düz 11 lt yakıyor benimki otomatik 13,5 litre yakıyor demekki 316 yakıtı çokta ekonomik değil gibi

Bir 1600 motor 11 lt benzin yakıyor. Arabayı kapıda görenler bmw si var diye almışşsa birisi ozaman sorun yok .Ama azbuçuk arabasını kullanan için bence bu baya önemli bir durum.
    Arkadaş sanırım arabayı garaja çekip üstünede danteller asmış. Hafta sonu 2 gün gezzen .En köütüsü 200 yada 300 km. buda 150 tl para yapar. İki gün gezmeye 150 tl para verecen sonra bu çok önemsiz olacak. Hiç gezmeden ayda 600 benzine para vermek için bence 3.16 sahipleri bir adette benzin istasyonu açmaları gerek.
    Yeni kasa 3.16 çıktı adamlar bu sefer yapmış yani 5.8 lt benzin harcıyor .Araba tork yüksek beygir yüksek.Muhteşem bir araba .Dizele bile gerek yok.Vergiden kazandırdıgı cabası.Borusandan aradıla hafta içi tes sürüşüne gidecegim. Almayı düşünüyorum. Bu durum 2009 2012(Önceki kasa ) 3.16i ler artık bittiğinin resmidir. Bu arabaları satmak için bi servette sahibinden.com yatırmaları gerekcek.1 sene sonra belki bi ihtimal satılabilir.

Alıntıları Göster

Bir 1600 motor 11 lt benzin yakıyor. Arabayı kapıda görenler bmw si var diye almışşsa birisi ozaman sorun yok .Ama azbuçuk arabasını kullanan için bence bu baya önemli bir durum.
    Arkadaş sanırım arabayı garaja çekip üstünede danteller asmış. Hafta sonu 2 gün gezzen .En köütüsü 200 yada 300 km. buda 150 tl para yapar. İki gün gezmeye 150 tl para verecen sonra bu çok önemsiz olacak. Hiç gezmeden ayda 600 benzine para vermek için bence 3.16 sahipleri bir adette benzin istasyonu açmaları gerek.
    Yeni kasa 3.16 çıktı adamlar bu sefer yapmış yani 5.8 lt benzin harcıyor .Araba tork yüksek beygir yüksek.Muhteşem bir araba .Dizele bile gerek yok.Vergiden kazandırdıgı cabası.Borusandan aradıla hafta içi tes sürüşüne gidecegim. Almayı düşünüyorum. Bu durum 2009 2012(Önceki kasa ) 3.16i ler artık bittiğinin resmidir. Bu arabaları satmak için bi servette sahibinden.com yatırmaları gerekcek.1 sene sonra belki bi ihtimal satılabilir.

Bu mantıkla haftasonu 2 gün ve 300 km gezme durumunda olanlar ve "geri kalan herşeyi unutarak" sadece benzin tasarrufunu düşünen bizler 45,000 Euro vererek yeni kasa 3.16 i mi alıyoruz?

Reklam gözümün önüne geliyor. Benzin tasarrufu sizin için önemliyse, işte 45,000 Euro'ya aradığınız araba burada. Hem de üstüne dantel asmanıza gerek yok....

• Ne hafta sonu adam günde 150 km den aşağı yapmıyor yan vereceğim diye arabayı 6 defa vurdu. bu adamın yol bil. ortalaması 11 bende de var ben sakin binerim 13,5 lt de
  • bende 2 haftadır yeni kasa 3.16i leri arastırıyorum kesin bir kanı olmamamakla birlikte okudugum formlardan aldıgım izlenim %50 si cok yakar % 50'si de az yakar diyor. aklımın almadıgı sey ise 100.000 tl ile 120.000 tl arası para verip benzini hesaplama çabası ben zaten bu araca bu kadar para veriyorsam benim param vardır benzini dert etmemem gerekiyor diye düşünüyorum.ama bizlerde bi gariplik var adamların türkiye paketinde MODEL TANITIM YAZISI İPTALİ DİYE opsiyon var bu kadar garip bir milletiz..
  • 2008 vardi benzin parasi neredeyse maasimi zorlamaya basladi cikardim dizel aldim memnunum.

cok geziyorsan 3-4 bin maas aliyorsan sarsar ama oteki turlu doldur gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: makaratepe

bende 2 haftadır yeni kasa 3.16i leri arastırıyorum kesin bir kanı olmamamakla birlikte okudugum formlardan aldıgım izlenim %50 si cok yakar % 50'si de az yakar diyor. aklımın almadıgı sey ise 100.000 tl ile 120.000 tl arası para verip benzini hesaplama çabası ben zaten bu araca bu kadar para veriyorsam benim param vardır benzini dert etmemem gerekiyor diye düşünüyorum.ama bizlerde bi gariplik var adamların türkiye paketinde MODEL TANITIM YAZISI İPTALİ DİYE opsiyon var bu kadar garip bir milletiz..

Daha önce de yazdım, başka arkadaşlar da yazdı. Aksini tecrübe eden varsa yazsın lütfen. 1.6 litre benzinli ve otomatik araçlar şehir içinde yaklaşık 10 litre yakıyor, bu araç da yaksa yaksa 11 litre yakıyor (ki bu araç onların hemen hepsinden daha ağır). Yukarıda uç örnek olarak 13.6 litre hangi ortalama hız ile yakmış resimle ekledim.

Kimse aracını ayın 30 günü sürekli şehir içinde kullanmıyor, eninde sonunda daha hızlı gidiyorsunuz, şehirlerarası yola çıkıyorsunuz. Fark etse fark etse senede 500 TL fark edecek.

İptal yazısı konusunda size katılıyorum, haklısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: makaratepe

bende 2 haftadır yeni kasa 3.16i leri arastırıyorum kesin bir kanı olmamamakla birlikte okudugum formlardan aldıgım izlenim %50 si cok yakar % 50'si de az yakar diyor. aklımın almadıgı sey ise 100.000 tl ile 120.000 tl arası para verip benzini hesaplama çabası ben zaten bu araca bu kadar para veriyorsam benim param vardır benzini dert etmemem gerekiyor diye düşünüyorum.ama bizlerde bi gariplik var adamların türkiye paketinde MODEL TANITIM YAZISI İPTALİ DİYE opsiyon var bu kadar garip bir milletiz..

MODEL TANITIM YAZISI İPTALİ DİYE opsiyon her modelde var ama direk paket içerisinde olmasi benimde cok garibime gitmişti dogrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar aşağıda ilan adresini verdiğim Bmw 3.16i almayı düşünüyorum sizce bu araba alınırmı fiyatı normal mi sonradan başıma bela olur mu ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-sirali-sistem-lpg-li-bmw-316i-99930416/detay/
  • Arkadaş soruyu sorduğun yer ölü bir yer. Kolay kolay sevap gelmez.

Benim tavsiyem 18-19 yaşında araç alma olur. 20 yaşını doldurunca hurdaya ayırman gerekir.
  • arkadaslar peki araba ham benzin hem gazlı olursa yine aynı sartlarmı gecerli
  • arkadaşlar son zamanlarda ne zaman yakıyor acaba?
    malum benzin son zamanlarda arttı!
  • teko99 kullanıcısına yanıt
    316 i kullanmadım ama çok yacağına inanıyorum. Şöyleki bende 116 i var aynı motor 136 bg'lik. Benim aracım bilenler bilir sakin kullanımda az yakıyor ama performans istediğinizde ve şehir içi gibi durumlarda baya yakıt harcıyor. Ortalama 8-8.5 litre yakıyor. 316i aynı motora sahip olmakla beraber yaklaşık 100 kg daha ağır olduğuna göre kıyasladığım zaman o araç ortalama 10 litre civarında yakar diye düşünüyorum.
  • 2011 model 3.16i otomatik vites Beylikdüzü-Ataköy arası devamlı trafik 10-11 litre arası, yol açık ortalama hız 120-150 ise 9-10 litre... not: Jantlar 17"
  • 3.20i ye tüp takıp temız bı sekılde bınmeyı dusunmezmısınız
  • 3.16i F30 kasa sınıfının en iyi motoruna ve yakıt tüketimine sahip diye biliyorum bu sınıfta araç almayı düşünücek kişilerin ilk tercihi olmalı..

http://www.arabam.com/Test/BMW-316i/Detay-296212
  • 386sx25 kullanıcısına yanıt
    valla bende istediğim bmw yi bulduğumda adam satmaktan vazgeçti en sonunda gittim daha iyisini aldım :) Golf 6 1.4 tsi 160 BG DSG 3.20 d leri perişan ediyor , şimdi para lazım oldu bunu da satıp lüks araç sevdama veda edeceğim , öyle görünüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet2618

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bahsettiğiniz senelerdeki modellerin dizelleri problemli. bu arada ben 3.16i almayın dedim ama son kasa için dedim. 2005-2007 arası 3.16 lar düz vites olanları
    dizel olmayanları alınabilir tüketimi son 3.16 lar gibi olmayacak ve araç da çok hantal olmayacak. son 3.16 ların motor zayıf araç hantal kalıyor çünki kasa çok ağır.

Birkere 3.16 2009 sonrası beygir gücü 115 ten 125-126 ya çıkarıldı performan daha iyi

Performans
    2000 modelinide kullandım 2006 sınıda kullandım . Araç 2000 model kasa daha hafif oldugu için performans biraz biraz kurtarıyordu.Ama 2006 sonrası yeni kasalarda tamamen rezalet . 2000 kasada rahatlıkla araç kıçını asfaltta kaydırdırabilirken 2006 da birkez bile başaramadım.ARaçta 4 kişi varsa birde rampaya denk gelirseniz .Kalkana kadar yarım debriyaj gazı köklemeniz gerek.Balatayamı yanarsın benzinemi.

Yakıt
    Ben geçen yıl satttım şimdi 320 bakıyorum .Benzin fiyatı 5 tl ye gelmişken 3.16 nın yakıt tüketimini düşünemiyorum bile . hele araç otomatik ise vay anam vay allah bu araç sahiplerine benzin istasyonu açmayı nasip etsin. Bir gün arkadaşa emanet verdim .Arkadaş akşam geldi .Abi bugun benzinden evim yıkıldı dedi.içiyo resmen.

Bütçesi kısıtlı ama bmw biniyorum demek isteyen arkadaşlar için ideal bi araba.Sürmeycek kapıda yatırcak iseniz sorun yok.Ama sürecek iseniz cebinizi doldurupta yola cıkınız tavsiyem budur. Zaten borusanda 3.16 ları bildiginiz gibi getirmiyor artık.
    Lpg takanlar var ben sordum bir sıkıntı yok dediler. Lakin hiç bir alış veriş merkezine giremezsiniz. Ben şahsen bir AVM ye giremedikten sonra o arabaya hiç binmem daha iyi.Manitayı aldınız diyelim AVM geldiniz hop giremessin .Rezalet .Dışarı park et karda kışta rezalet.Artık bazı AVM lerde açık otoparklara dahi almıyorlar.

Ben satarken söz verdim asla birdaha almam .Alacakta varsa sakın böyle bir yanlış yapmasın bence .Tabi kapı önünde yatıracaklar hariç.
    Yolda bmw harici bir araç sizle kapışmaya kalkaarsa anlayınki sizin sıska 3.16 olduğunuzu anlamıştır.Genelde bu arabalarda arkada 3.16 yazısı silinmiş olur.

Bu yorumu okumadan az önce neredeyse bir araç için arayıp "-tamam abi alıyorum" diyecektim. Araç 3,16i Benzin+LPG. Çok güzel duruşu var. Demek ki sadece "dursun, gitmesin" diye yapmışlar bu modelini . Çok teşekkürler valla 53bin TL verip hem gitmeyecek hem de çok yakacak araba almayı hiç mi hiç arzu etmem. Kim ister ki? Bilgiler için çok teşekkürler. Yorumunuza sağlık

• valla bende f30 320i ed almayı düşünüyorum.

yorumları okuyunca şaşırdım. gerçi f30 kasalar için pek yorum yok ama değerler aynı mıdır ki?
  • bilgi amaçlıdır ;

lpg=aygaz=opet=2,32 tl/litre
    e46 3.16i 2005 model prins lpg sistemi 150 000 km de araç

şehir dışı 3/1 i şehir içi 3/2 max 21,5 kuruş, izmir trafiği şehir içi 24,5 kuruş max, sadece uzun yol 19,8 kuruş km de ki yakıt tüketimim yaklaşık 2700 km dir yol yapıyorum aracı alalı hergün akhisar-izmir gidip geliyorum 185 km yapıyorum 23 kuruşu max geçmedi, 3500-4000 d/devir max +120 -150 hız. 4500 devire kadar yakıt tüketimi değişmiyor birde şunu farkettim şehir içi dur kalk ta araç yakmıyor 1500 devire kadar dur kalklarda. düz yolda biraz bastım lpg de max 190 gördüm düzlük bitti :D lpg de 0-100 hızlanması arabaya fazla yüklendiğinizde hızlanma derecesi iyi (10-11 saniye) ama arabaya acımayanlar için :D

bir diğer sonuç KARIŞIK tüketimde 9.5/100 litre/km yani 100 km de 9.5-10 litre lpg tüketimi mevcut opet aygazla

akhisar-izmir arası hergün yol yapıyorum son güncel yakıtı 185 km de 43 tl lpg tüketimi sabuncubelini gidiş ve geliş olarak 2 defa geçiyorum 15 km kadarda izmir şehiriçi gerisi hep düzlük yol düzlükte ort hızım 120 km/saat rampada 90-100 lpg litre fiyatı 2.42 tl opet aygaz kullanıyorum.

• e90 316i eleştiren yanlış bir motor olduğunu söyleyen arkadaşlar. bmw nin yanlş bir politika izlediğini söylediniz ama yıl olmuş 2015 mercedes c180 blutech adı altında 1.6 atmosferik 116 hp güce sahip model sunuyor.

http://www.oto.info.tr/mercedes-c-180-bluetec-1598-cm3-116-hp/

http://www.emercedesbenz.com/autos/mercedes-benz/c-class/new-mercedes-benz-c-class-engine-lineup-and-details-revealed/

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=20813

• MERHABA yıllardır okuyorum yazmak bugüne nasipmiş ben hemen hemen her model araç kulllandım araba merakımdan dolayı her türlü araç satın aldım 3.16 yaklaşık olarak 5 aydır kullanıyorum 2.bmw arabam bu 3.16 bende eskiden 3.20 d vardı performans ve sürüş mest ediyordu beni audi a4 den inip bmw ye binmek önceleri çok zorlansamda alışınca bırakamıyorsun yeni kasa a4 ile 3.16 arasında kaldım a4 dizel 2 tdi 2013 model yeni ama olmazsa olmazlarım sunroof ve multimedya göze hitap edecek herşeyden önce gösergeler benim için çok önemli audi a4 içerde nerdeyse hiç birşey değiştirmemiş bildiğimiz makyajlamış dışarıyı sadece ön farlar ve arka stop değişmiş ondan almakta ve audi nin ön çekişinden vazgeçtim direk 3.16 baktım öncellikle hangi arabayı alırsanız alın boş kasasından uzak durun doluluğa önem verin çünkü satıncada sizi eleyecek br adım öne çıkaracak şeyler onlar ha sıfır paket alırsanız o ayrı çünkü maliyeti ağır olur şimdi size tavsiyem öncelikle
    f30 olsun çünkü bmw diğer kasada inanılmaz hantal ve aşırı yakıt yakar lpg tadı çıkmaz ama f30 da bundan kurtuldum kafam bozulunca sport plus aldın mı uçar ha yok az yaksın diyorsan eco mod alıyorsun uzun yolda 5 kadar düşürdüm şehir içide yalan atanlar olur bilmem 5.6 yakar yalandır inanmayın istanbul trfaiğinde 7 nin altına düşmedim ha ben biraz agresif kullanırım ama 8 nde üstüne çıkmadım eco mod conmfort mod iyi ama şuan 7.2 ortalamam 540 km şehir içi şehirdışı karma kullanmışım
    ve gelid en önemli şeye araba kesinlikle servis dışında biyere gidilmesin bütün bakımları serviste yaptırın bu size her türlü geri dönüşü sağlar nasıl mı diyelim arabada br sorun oluştu fiyat masrafı çıktı konuşuyorsunuz fazla gelir diye iyi niyet göstergesi olarak onu garantiye dahi alabiliyotrlar borusan yani yerli çıkmışsa zaten bunların garantisini uzatma imkanınızda var benim 2 ay önce bitti ama yaptırmak istemedim çünkü servislik bir işim olmadı şuana kadar ben şanslıyım arabam hatasız 114 bine aldım almadan önce önce çok 3.16 baktım sizde gidip bakın binin ama comfort compact paketler inanılmaz boş ve size o zevki vermeyebilir benim gibi önem veriyorssanız sportline spor bakın iç dış ve sportplus seçeneği eklenmiş sürüş moduna ilaveten göstergeler kadranın altına kadar dijital olan paketlere bakın çoğunda geliştirlmiş gösterge deyip ufak bir ekran var hız kadranın ortasından yanılmayın tam gelişmiş ekran var ince uzun 6 inç uzunluğunda devir saatinin altına kadar geliyor onun gizli bölmesinden unlock yapıp bir çok özellik ekleniyor almışken onlara dikkat edin ben ona bakmadan aldım şuan tek pişmanlığım bu youtube den izleyince keşke diyorum gizli bölümleri açması felan ha birde sportline da kırmızı şerti var göbekten komple bir şerit geçer sport line deyip kırmızı pas pas koyan var inanmayın galerici yapar genelde sportline da kırmız şerit var bide vites kolu ve alt tabanı piano black tir gri değil istisna siteyen vardır belki gri onundışınd piano black tır çünkü serviste o paketle çıkar ve 16 bin tl fiyat yükselir çelik 17 inç jant ön göbek ve böbreklerin altında dıştan makyaj var arabada tabi m paket bulursanız uygun fiyata kaçırmayın comfort dolu paket varsa onuda düşünün ha almadan önce kesins ervis ve trameri sorgulatılmalıdır sonra yetmez sigortadanda baktırın bazen yansımıyor tampon felan önemli değil boyalı olamayanı zor bulursunuz ama dikkat edin öncen hasarı sizi yorabilir kaput boyalı şase oynamışsa satınca zorlanırsınız bunlarda yedek lastik bulunmaz patlamayan runflat lastik kullanırlar lastikleri bitmiş olmasın çünkü lastikleride pahalı haberiniz olsun tabi gönül bir 10 inç navigasyonda ister lakin çok uçuk ekliyorlar sadece navi ve tv uns olan 7.800 tl istediler taktırmayı düşünyorum aracıma elim biraz bollaşsın hadi iyi okumalar iyi formlar arabalar hakkında aklınızda kalan soru olursa cevaplayabilir kullandığım arabalar mercedes clk 3.2 mercedesc180 1.6 audi a3 1.8 fsi audi a4 2.0 td audi a5 1.8 tfsi vw cc 1.8 fsi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.