Şimdi Ara

BMW 3.16i yakıt tüketimi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
1
Favori
175.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dakturk

quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

BMW Mercedes Audi gibi arabaların yedek parçaları ve servis işçilikleri kaskoları vb. pahalıya gelebiliyor. Onun için garantisi sona ermiş bu tip araçları alırken 2 kere düşünmek gerekir diye düşünüyorum. BMW ye bineceğim derken sadece yakıt gideri değil diğer masraflar da başınızı ağrıtabilir...

ben size anlatayım şu anda kullanmış olduğum aracı servise soktuğumda 4 disk 4 balata bakımlar motor takozları silecekleri 4 lastik 3.5 - 4 bin gibi bir rakama geldi bakımı bu kadar pahalı mı

böyle bir bakım da mesela BMW ne kadar tutacak 10 bin mi öyleyse alınmaz ama makul denilebilecek rakkamlarda ise alınabilir

2005 - 2006 almamın sebebi benim araçla kasko değeri aynı 1250 - 1500 gibi kasko ödeniyor , vergileri benim arabadan 100-200 lira fazla , bunları göz önünde bulundurduğumda ben neden olmasın BMW diyorum kendi kendime...

sizce ?

Sıfır aldığım 177 BG olan 320d BMW yi 1 sene kullandım. Standart bakımları 1.000 TL civarına geliyordu. 2 senelik garanti süresi bitmeden sattım. Şu an kullandığım Mercedes E350 4matic için 4 balata+ standart bakım için ise 2.500 TL ödedim. Neredeyse sizin rakamlarla aynı o zaman fazla değil gibi duruyor..
  • bana harika bir bilgi verdiniz cok sagolun yekili servislerin hepsi ayni asagi yukari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında servis faturanız flan varsa onun resmini koysanız kıyas yapmak için daha iyi olur

ben ne zaman gitsem oyak renault destek payımıdır nedir ondan indirim yapıyorlar bir miktar nerde yaptırdınız bilmiyorum ama size bayağı pahalı fiyat cıkarmıslar ,

bmw mercedes gibi araçlarda daha fazla masraf çıkacağını düşünüyorum cunki zaten en basitinden normalde meganlarin 4 lastik 1000 tl tutuyor zaten lastiğin araçla bi alakası yok, geçen 4 tane 255.55.r16 4 tane michelin primachy hp lastige 900 tl verdim castrol un 5,30 luk yagına 80 lira doldurmayada 15 lira yağ filtresinede 10 tl 4 tane buji 40 tl takılması için 15 de ona verdim toplamda 1060 tl tuttu bi 5 binden sonrada disk balata değişirim sanırım onlarda 900-1000 civarı tutar

zaten polen filtresidir motor filtresidir bunlar ucuz seyler bunlar için servise çekmeye gerek kalmıyor kendim değiştirebiliyorum 10 lira bişey tutuyor 10 binde bir değişiyorum

fren diskleri gibi basit seyleride orj serviste değişmeye gerek yok zaten şu ana kadar yazdığım hiçbi işlemi orj serviste yaptırmıyorum zaten gerekte yok

motor ve elektronik aksam da orj servise giderim ama teker yada balara sök tak yag degistir gibi islere gerek yok bence parçacıdan alıp sanayi sitesinde taktırıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 24 Nisan 2012; 21:41:45 >
  • o k fatura yı göstereyim de görün fiyatları , tabi bulabilirsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

bahsettiğiniz senelerdeki modellerin dizelleri problemli. bu arada ben 3.16i almayın dedim ama son kasa için dedim. 2005-2007 arası 3.16 lar düz vites olanları
    dizel olmayanları alınabilir tüketimi son 3.16 lar gibi olmayacak ve araç da çok hantal olmayacak. son 3.16 ların motor zayıf araç hantal kalıyor çünki kasa çok ağır.

Birkere 3.16 2009 sonrası beygir gücü 115 ten 125-126 ya çıkarıldı performan daha iyi

Performans
    2000 modelinide kullandım 2006 sınıda kullandım . Araç 2000 model kasa daha hafif oldugu için performans biraz biraz kurtarıyordu.Ama 2006 sonrası yeni kasalarda tamamen rezalet . 2000 kasada rahatlıkla araç kıçını asfaltta kaydırdırabilirken 2006 da birkez bile başaramadım.ARaçta 4 kişi varsa birde rampaya denk gelirseniz .Kalkana kadar yarım debriyaj gazı köklemeniz gerek.Balatayamı yanarsın benzinemi.

Yakıt
    Ben geçen yıl satttım şimdi 320 bakıyorum .Benzin fiyatı 5 tl ye gelmişken 3.16 nın yakıt tüketimini düşünemiyorum bile . hele araç otomatik ise vay anam vay allah bu araç sahiplerine benzin istasyonu açmayı nasip etsin. Bir gün arkadaşa emanet verdim .Arkadaş akşam geldi .Abi bugun benzinden evim yıkıldı dedi.içiyo resmen.

Bütçesi kısıtlı ama bmw biniyorum demek isteyen arkadaşlar için ideal bi araba.Sürmeycek kapıda yatırcak iseniz sorun yok.Ama sürecek iseniz cebinizi doldurupta yola cıkınız tavsiyem budur. Zaten borusanda 3.16 ları bildiginiz gibi getirmiyor artık.
    Lpg takanlar var ben sordum bir sıkıntı yok dediler. Lakin hiç bir alış veriş merkezine giremezsiniz. Ben şahsen bir AVM ye giremedikten sonra o arabaya hiç binmem daha iyi.Manitayı aldınız diyelim AVM geldiniz hop giremessin .Rezalet .Dışarı park et karda kışta rezalet.Artık bazı AVM lerde açık otoparklara dahi almıyorlar.

Ben satarken söz verdim asla birdaha almam .Alacakta varsa sakın böyle bir yanlış yapmasın bence .Tabi kapı önünde yatıracaklar hariç.
    Yolda bmw harici bir araç sizle kapışmaya kalkaarsa anlayınki sizin sıska 3.16 olduğunuzu anlamıştır.Genelde bu arabalarda arkada 3.16 yazısı silinmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet2618 -- 29 Nisan 2012; 1:33:53 >
  • arkadas cok guzel anlatmis bu saatten sonra 3.16 yi da 3.20 i yi de , 3.20d yi de almayi dusunmuyorum

• quote:

arkadas cok guzel anlatmis bu saatten sonra 3.16 yi da 3.20 i yi de , 3.20d yi de almayi dusunmuyorum

niye 3.20d alınır çok da güzel bir araç ama fiyatları yüksek piyasası çok iyi.

bugün borusana uğrarım 2.el bölümüne. 50 tane 3.16i var ellerinde zar zor satıyorlar. full m paketli sunroof lu xeonlu 3.16 lar bekliyor benzincileri zengin etmek için.
    3.20d ellerine düşmüyor piyasası o kadar iyi iki gelse bile 1-2 günde satılıyor hemen.

bu arada 2009 sonrası 3.16i ların beygir gücü hala 115. 125 e çıkmadı.
  • quote:

arkadas cok guzel anlatmis bu saatten sonra 3.16 yi da 3.20 i yi de , 3.20d yi de almayi dusunmuyorum

bmw düşünüyorsan ve maddi olanak varsa 3.20d yi gözün kapalı al . ister 2006 olsun ister 2012 farketmez .Temizi herzaman alınır.Zarar ettirmez.
    Fiyat konusuna gelincede araç fiyatı gerçekten çok pahalı . Aracın iç dizaynına , iç torpido gögüs ve genişlik detaylarına bakınca bu parayı bu arabayamı verecem diye yanmıyor değil insan . Arkdasım bınmıstı araca ya bu nasıl torpido .Kamyon gibi torpidosu var demıstı hıc unutmam. (Bence de kamyon gibi.2006 öncesinin balina kasalardakı dizaynı mükemmeldi)

pasatt cc ye bindim .bmw 3 e iç dizaynda 100 basar. Fiyatlarıda hemen hemen aynı .Ama bmw olunca işte böyle pahalı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet2618

quote:

bmw düşünüyorsan ve maddi olanak varsa 3.20d yi gözün kapalı al . ister 2006 olsun ister 2012 farketmez .Temizi herzaman alınır.Zarar ettirmez.
    Fiyat konusuna gelincede araç fiyatı gerçekten çok pahalı . Aracın iç dizaynına , iç torpido gögüs ve genişlik detaylarına bakınca bu parayı bu arabayamı verecem diye yanmıyor değil insan . Arkdasım bınmıstı araca ya bu nasıl torpido .Kamyon gibi torpidosu var demıstı hıc unutmam. (Bence de kamyon gibi.2006 öncesinin balina kasalardakı dizaynı mükemmeldi)

pasatt cc ye bindim .bmw 3 e iç dizaynda 100 basar. Fiyatlarıda hemen hemen aynı .Ama bmw olunca işte böyle pahalı oluyor.

3.20d zarar ettirmer kar bile ettirir ben aralikta aldim simdi uzerine 3 milyar fazlasina alici buldum satmiyorum
    kullandigin da yanina kar kaliyor
    bence parasini da hak ediyor eger konfor aramiyorsaniz motoru gidisi tuketimi mukemmel
  • ben de dizel megane 2 yi satıp bi bmw alma sevdasına tutuldum. 30-35 arası bmw bakıyorum ama 2004-2005 modelden yukarısına güç yetmiyor.

siz ne tavsiye edersiniz bu fiyatlara o yaşlardaki bmw ler alınır mı? yoksa daha yüksek modelli jetta veya mondeo gibi araçlara bakmak mı faydalı olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 386sx25

ben de dizel megane 2 yi satıp bi bmw alma sevdasına tutuldum. 30-35 arası bmw bakıyorum ama 2004-2005 modelden yukarısına güç yetmiyor.

siz ne tavsiye edersiniz bu fiyatlara o yaşlardaki bmw ler alınır mı? yoksa daha yüksek modelli jetta veya mondeo gibi araçlara bakmak mı faydalı olur?

e46 kasalardan bahsediyorsun herhalde ama temizi yok ki ben aradim bulsam o kasa da olur derken 35-40 45-55 bin arasi dedikten sonra yemisim e90 kasa 2006-2007 modele ciktim

ama arabalar cok guzel ne mercedes nede baskasi diyorum bmw 3.20 177 bg olanlardan bahsediyorum cok iyi makinalar

bende hala alamadim bir kac galerici ile gorustum arabalarin 3 u pert cikti ve bunlara temiz diyorlardi degismis olabilir kapisi boya da olabilir ama kaput boyali olmamali on takim onemli besikler direklere iyi baktirilmali ustan varsa git dolas derin mutlaka bulunur ben basladim aramaya bulursam denkte gelirse kacirmayacagim bir tane bmw 3.20 alicam

umarim Allah sana da maddi imkan verir snde benim almak istedigim kasadan alirsin benimde o kadar param yok ama kredi dusunuyorum yetmedigi yerde

ne bileyim yaa bmw baska makine Allah olmayana da nasip etsin amiiin :)

• satılık 2007 3.20 i aracım var fabrika çıkışı m paket düşünürseniz iyi geceler :)
  • yok kardeş i istemiyorum ben d alıcam nasip olursa bu yaz a kadar bulabilirsem çok ii olur.
  • 12-13 litre ne ya. 2001 325ci, otomatik, 365.000km - 13,35L/100km...
  • ablam da 316 2011 modelı mevcut.servıs fıyatı baya pahalı dedı.standart servıs klasık 1.000 tl ye yakın tuttu dedi.servıs borusan.
    performans yok ama bunun yanında konfor da arama.hele dıreksıyon masallahı var go-kart dıreksıyonu gıbı sert.yakıtı klasık 11-12 cıvarları.duz vıtes.
    guzel arac ama dızel şart cok kullanan ıcın...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 386sx25

ben de dizel megane 2 yi satıp bi bmw alma sevdasına tutuldum. 30-35 arası bmw bakıyorum ama 2004-2005 modelden yukarısına güç yetmiyor.

e46 kasalardan bahsediyorsun herhalde ama temizi yok ki ben aradim bulsam o kasa da olur derken 35-40 45-55 bin arasi dedikten sonra yemisim e90 kasa 2006-2007 modele ciktim

ama arabalar cok guzel ne mercedes nede baskasi diyorum bmw 3.20 177 bg olanlardan bahsediyorum cok iyi makinalar

bende hala alamadim bir kac galerici ile gorustum arabalarin 3 u pert cikti ve bunlara temiz diyorlardi degismis olabilir kapisi boya da olabilir ama kaput boyali olmamali on takim onemli besikler direklere iyi baktirilmali ustan varsa git dolas derin mutlaka bulunur ben basladim aramaya bulursam denkte gelirse kacirmayacagim bir tane bmw 3.20 alicam

umarim Allah sana da maddi imkan verir snde benim almak istedigim kasadan alirsin benimde o kadar param yok ama kredi dusunuyorum yetmedigi yerde

ne bileyim yaa bmw baska makine Allah olmayana da nasip etsin amiiin :)

Amin diyeyim ama bizim sevdayı bir başka bahara ertelemek zorunda kaldık.

İnşallah sen istediğin gib ibir şeyler bulabilirsin.
  • Bende 2012 model var yeni kasa degil .mukemmel bir araba 11 litre yakiyo :) olsun arabanin ic dizayni guvenirligi herseye bedel. Golf fsi vardi oda o kadar yakiyordu. Yakit cok kullanmadigim icin pek onemsedigim konu degil.tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: spdemir1905

Bende 2012 model var yeni kasa degil .mukemmel bir araba 11 litre yakiyo :) olsun arabanin ic dizayni guvenirligi herseye bedel. Golf fsi vardi oda o kadar yakiyordu. Yakit cok kullanmadigim icin pek onemsedigim konu degil.tavsiye ederim

Bende ve arkadaşımda 330 var onunki düz 11 lt yakıyor benimki otomatik 13,5 litre yakıyor demekki 316 yakıtı çokta ekonomik değil gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DepoMix

quote:

Orijinalden alıntı: spdemir1905

Bende 2012 model var yeni kasa degil .mukemmel bir araba 11 litre yakiyo :) olsun arabanin ic dizayni guvenirligi herseye bedel. Golf fsi vardi oda o kadar yakiyordu. Yakit cok kullanmadigim icin pek onemsedigim konu degil.tavsiye ederim

Bende ve arkadaşımda 330 var onunki düz 11 lt yakıyor benimki otomatik 13,5 litre yakıyor demekki 316 yakıtı çokta ekonomik değil gibi

Bir 1600 motor 11 lt benzin yakıyor. Arabayı kapıda görenler bmw si var diye almışşsa birisi ozaman sorun yok .Ama azbuçuk arabasını kullanan için bence bu baya önemli bir durum.
    Arkadaş sanırım arabayı garaja çekip üstünede danteller asmış. Hafta sonu 2 gün gezzen .En köütüsü 200 yada 300 km. buda 150 tl para yapar. İki gün gezmeye 150 tl para verecen sonra bu çok önemsiz olacak. Hiç gezmeden ayda 600 benzine para vermek için bence 3.16 sahipleri bir adette benzin istasyonu açmaları gerek.
    Yeni kasa 3.16 çıktı adamlar bu sefer yapmış yani 5.8 lt benzin harcıyor .Araba tork yüksek beygir yüksek.Muhteşem bir araba .Dizele bile gerek yok.Vergiden kazandırdıgı cabası.Borusandan aradıla hafta içi tes sürüşüne gidecegim. Almayı düşünüyorum. Bu durum 2009 2012(Önceki kasa ) 3.16i ler artık bittiğinin resmidir. Bu arabaları satmak için bi servette sahibinden.com yatırmaları gerekcek.1 sene sonra belki bi ihtimal satılabilir.
  • F30 316i alıp binen yokmu aramızda yahu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.