Şimdi Ara

BMW 2 Serisi Online Satış Olayı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi ben bu alsatçıların bir numaralı düşmanıyım. Yanlız ben bu işin hukuki boyutunu bilmiyorum. Şimdi istediğine satabilirler mi toptan veya perakende şeklinde?

Eğer toptan ticarete izin yoksa veya ben bu araçların alsatçılara satıldığını belgelersem ki belgelerim bu işte bayileri zor durumda bırakabiliyorsam ben bunların anasını ağlatırım. O yüzden bu işi bilen biri yazsın lütfen.

Yok mevzuat yasa vs birşey yoksa lanet olsun ki yapacak birşeyimiz yok.

Sağlık bakanımızın dediği gibi elimizde güçlü bir kozumuz var alsatçı çakallardan kan emicilerden almamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

Şimdi ben bu alsatçıların bir numaralı düşmanıyım. Yanlız ben bu işin hukuki boyutunu bilmiyorum. Şimdi istediğine satabilirler mi toptan veya perakende şeklinde?

Eğer toptan ticarete izin yoksa veya ben bu araçların alsatçılara satıldığını belgelersem ki belgelerim bu işte bayileri zor durumda bırakabiliyorsam ben bunların anasını ağlatırım. O yüzden bu işi bilen biri yazsın lütfen.

Yok mevzuat yasa vs birşey yoksa lanet olsun ki yapacak birşeyimiz yok.

Sağlık bakanımızın dediği gibi elimizde güçlü bir kozumuz var alsatçı çakallardan kan emicilerden almamak.
    Hocam merhabalar, mevzuat var mı yok mu tam olarak bilemiyorum, ama bir iki mesaj önce attığım fotolarda böyle bir şeyin yaşandığını iddia edenler var, mesela yukarıdaki arkadaş sorunsuz şekilde alabilmiş. Ben de al-satçıları sevmem ama, arkadaşın dediği mantıklı. Aynı arabayı 2 kişi ekledi sepete diyelim, biri havale yapacak, diğeri kredi kartıyla. Kredi kartı numarasını girene kadar zaten havale yapan yapıyor o karambolde. Ama gerçekten alamayan arkadaşların iddiası doğruysa, tek sevdiğim markaya da güvenim ve sevgim kalmayacak ne yazık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• frknsysl F kullanıcısına yanıt
    Yani? Benim dediğimden farklı bir şey yazmıyor burada. İlk mesaj zaten sallamasyon, diğerleri de sistemsel sorun işte yahu. Site çöktü diyorum, galericiyle falan ilgisi yok. Bmw satmayacak olsa bana başka araç teklif etmezdi. Gereksiz gereksiz komplolar üretmeyin. 9'dan başlayan adam fikirsizmiş, zaten 11'de açacağız dediler satışa. Ki en az 79 araç çıktı, ona da eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 24 Nisan 2020; 3:51:56 >
  • murmuro M kullanıcısına yanıt
    O atikliğin sebeplerinden biride şanzımandır sanırım. Çift kavrama olduğundan dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frknsysl

Hocam merhabalar, mevzuat var mı yok mu tam olarak bilemiyorum, ama bir iki mesaj önce attığım fotolarda böyle bir şeyin yaşandığını iddia edenler var, mesela yukarıdaki arkadaş sorunsuz şekilde alabilmiş. Ben de al-satçıları sevmem ama, arkadaşın dediği mantıklı. Aynı arabayı 2 kişi ekledi sepete diyelim, biri havale yapacak, diğeri kredi kartıyla. Kredi kartı numarasını girene kadar zaten havale yapan yapıyor o karambolde. Ama gerçekten alamayan arkadaşların iddiası doğruysa, tek sevdiğim markaya da güvenim ve sevgim kalmayacak ne yazık ki.

Alıntıları Göster
    Bir sürü insan şikayetçi hocam. Hepsinde mi havale ve kredi kartı sıkıntısı oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Yani? Benim dediğimden farklı bir şey yazmıyor burada. İlk mesaj zaten sallamasyon, diğerleri de sistemsel sorun işte yahu. Site çöktü diyorum, galericiyle falan ilgisi yok. Bmw satmayacak olsa bana başka araç teklif etmezdi. Gereksiz gereksiz komplolar üretmeyin. 9'dan başlayan adam fikirsizmiş, zaten 11'de açacağız dediler satışa. Ki en az 79 araç çıktı, ona da eminim.
    Anlamıyorsunuz sanırım yazdıklarımı ? Okumanızda sorun yoksa tekrar okuyun. Yaşayan insanların üzerine açtım, iddia etmiyorum bi şey, kanıtlarını da koydum. Zorla inandıramam sizi de, yaşayanlar var ve böyle şeyler iddia etmişler. Siz yaşamamışsınız ve işiniz çözülmüş. Hala buraya gelip "komplo üretiyorsun" demeniz ne kadar anlamsız. Umarım sizin de başınıza buna benzer bir olay gelmez. Yaşayanları anlamanız bakımından. Hala ilk mesaj diyorsunuz. Önceki mesajları da okuyarak neler dediğimi tavrımı görebilirsiniz. Size göre komplo üretiyosam da kabul ediyorum. Kimseyle gereksiz tartışmaya girmek için açmadım konuyu. Siz daha iyilerine sahip olun daha iyi şeyler yaşayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknsysl -- 24 Nisan 2020; 15:42:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

Bir sürü insan şikayetçi hocam. Hepsinde mi havale ve kredi kartı sıkıntısı oldu?

Alıntıları Göster
    Ben de bizzat farkındayım hocam, ben esnafım, mobilya sektöründe. Diğer bölgedeki tüm bayilerin müdürüyle iletişim halindeyim, bazılarıyla arkadaşım. Farklı bir kişi konuştuğum 218i için araç ayırttı, 1 saat sonra o aracı sepette göremediğini söyledi. Daha sonra BMW yi aramış ama ulaşamamış bir türlü. En son ne oldu ne bitti diye dün aradım, ulaşmış, 216d teklif etmişler, kabul etmemiş, kaporasını iade istemiş, onu bekliyomuş.

• celal_55 C kullanıcısına yanıt
    Bakın durum şu, çok iyi hatırlıyorum ben o günü.
    Bir gün öncesi pazar günü bayiye gitmiştim asıl amacım 5 kasa almaktı. Satış temsilcisi 5 kasanın en erken Haziran ayında geleceğini ama acil araç istiyorsam 2 grancoupe için ertesi gün saat 11 de online satışa açılacağını ve Mart sonu araçların teslim edileceğini söyledi.
    Ayrıca araca talebin çok olacağını ellerindeki verilere göre yaklaşık 3000 kişilik bir talep olduğunu ve sınırlı sayıda araç olacağını, yani araç ayırtmanın zor olabileceğini ekledi.
    Ben o gün uçuştan erken gelmiştim sabah 10 gibi, evde 1 Bilgisayar, 2 iPad ve cep telefonumdan ayrı ayrı girdim online siteye.
    Saat 11 de satış açılmadı.
    Bayiyi aradım, sistemsel sorun olduğunu ve 13.00 e ertelendiğini söyledi.
    Sonra satışlar açıldığında benim ilk gördüğüm araç sayısı da arkadaşın dediği gibi 79 adetti.
    Fakat işlem yapmak imkansıza yakındı araç seçmeye çalışırken sayfa donuyordu genelde.
    Birkaç kez rezervasyon tamamlama sayfasına kadar geldim, ama o sayfada da bir süre bekletip, hata veriyor ve rezervasyonu tamamlamıyordu.
    Eğer satış temsilcisinin dediği doğruysa bu da gayet normal, 79 araca 3000 kişi saldırınca sistem kaldıramaz bunu. Çünkü aynı araca aynı anda kimbilir kaç kişi rezervasyon yapmaya çalışıyor, düşünün.
    Bu arada tabi araç sayısı 3 er 5 er düşüyordu.
    Ben şansıma aradan bir taneyi ayırtmayı başarabildim,
    Ha şunu anlamıyorum hala, neden bu kadar talep oldu bu araca, geçen hafta ikinci parti satışı da yapıldı, takip ettim, o da yarım saat civarında tükendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murmuro -- 24 Nisan 2020; 16:11:49 >

• Ama şu da bir gerçek, satış ilanlarına bakarsanız, araçların çoğunu galericiler almış gibi görünüyor, şahıs olarak satan çok az var, ama bu da normal, hepsi çakal bunların, adamlar sabahtan akşama kadar internet başında, benim gibi iki saaatini harcayan herhangibir galerici de bu şekilde aracı almıştır, birkaç münferit olay haricinde toptan araç falan verildiğini zannetmiyorum.

• frknsysl F kullanıcısına yanıt
    Siz anlamiyorsunuz. İnternetten gordugunuz seyleri anlatmayin bana ben size olayin ne oldugunu anlatiyorum. İnsanlarin yasadiklarini soyluyorum dedigin adamlar ne satisin kacta acilacagini ne satilan arac sayisini bilmiyorlar.

Diger arac alan arkadasta benimle birebir ayni seyleri soylemis zaten. Bosa uzatmayin.

Edit: Bir şey yazıp silmişsiniz de benim üslubumda bir sorun yok, sürekli gereksiz bir şekilde bir şeyleri anlamadığımı iddia eden fakat olayı bir türlü anlayamayan sizde sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 24 Nisan 2020; 17:23:53 >
  • murmuro M kullanıcısına yanıt
    Olay bu kadar basit iste, yok Bmw’ye ulasilamamis, yok toplu satis.

• quote:

Orijinalden alıntı: murmuro

Bakın durum şu, çok iyi hatırlıyorum ben o günü.
    Bir gün öncesi pazar günü bayiye gitmiştim asıl amacım 5 kasa almaktı. Satış temsilcisi 5 kasanın en erken Haziran ayında geleceğini ama acil araç istiyorsam 2 grancoupe için ertesi gün saat 11 de online satışa açılacağını ve Mart sonu araçların teslim edileceğini söyledi.
    Ayrıca araca talebin çok olacağını ellerindeki verilere göre yaklaşık 3000 kişilik bir talep olduğunu ve sınırlı sayıda araç olacağını, yani araç ayırtmanın zor olabileceğini ekledi.
    Ben o gün uçuştan erken gelmiştim sabah 10 gibi, evde 1 Bilgisayar, 2 iPad ve cep telefonumdan ayrı ayrı girdim online siteye.
    Saat 11 de satış açılmadı.
    Bayiyi aradım, sistemsel sorun olduğunu ve 13.00 e ertelendiğini söyledi.
    Sonra satışlar açıldığında benim ilk gördüğüm araç sayısı da arkadaşın dediği gibi 79 adetti.
    Fakat işlem yapmak imkansıza yakındı araç seçmeye çalışırken sayfa donuyordu genelde.
    Birkaç kez rezervasyon tamamlama sayfasına kadar geldim, ama o sayfada da bir süre bekletip, hata veriyor ve rezervasyonu tamamlamıyordu.
    Eğer satış temsilcisinin dediği doğruysa bu da gayet normal, 79 araca 3000 kişi saldırınca sistem kaldıramaz bunu. Çünkü aynı araca aynı anda kimbilir kaç kişi rezervasyon yapmaya çalışıyor, düşünün.
    Bu arada tabi araç sayısı 3 er 5 er düşüyordu.
    Ben şansıma aradan bir taneyi ayırtmayı başarabildim,
    Ha şunu anlamıyorum hala, neden bu kadar talep oldu bu araca, geçen hafta ikinci parti satışı da yapıldı, takip ettim, o da yarım saat civarında tükendi.
    İlk mesajı güncelledim yazdıklarınızla. Bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

• Ben teşekkür ederim, benim başımdan geçen bu şekildeydi, yaşadıklarımı paylaştım sadece, Farklı bir durum yaşayan vardır, onu bilemem tabi, Farklı birşey yaşayan olup ta konuyu görüp yazarsa onları da dinlemiş oluruz.
    Benim düşüncem Garip bir şekilde eğer doğruysa bu kadar fazla talep olacağı bilinirken neden bu kadar az araç getirilmiş, tüm problemin kaynağı bu aslında

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.