Şimdi Ara

BMW 2 Serisi Gran Tourer (F46) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
6
Favori
15.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burock78

Merhaba

Ben de 216d Gran Tourer aracımı Nisan sonunda Ankara Esenboğa Borusan otodan 134.500TL'ye satın aldım. Türkiye paketine ek olarak park pilotu, ön park sensörleri, kilitli bijon, tavan rayı ve isofix bulunmakta.

Araçla yaklaşık 3000km yol yaptım. Şehir içi yakıt tüketimim 7lt/100km civarında. Uzun yolda ise 1300km.de 5lt/100km civarında bir ortalama yaptım. Ortalama hız da 120 civarıydı.

2015 model mi 2016 miydi?ben de kamp dan falan araç bakıyorum. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

quote:

Merhaba

Ben de 216d Gran Tourer aracımı Nisan sonunda Ankara Esenboğa Borusan otodan 134.500TL'ye satın aldım. Türkiye paketine ek olarak park pilotu, ön park sensörleri, kilitli bijon, tavan rayı ve isofix bulunmakta.

Araçla yaklaşık 3000km yol yaptım. Şehir içi yakıt tüketimim 7lt/100km civarında. Uzun yolda ise 1300km.de 5lt/100km civarında bir ortalama yaptım. Ortalama hız da 120 civarıydı.

2016 modeldir. Çünkü GT Türkiye de satışı bildiğim kadar 2015 Ağustos sonunda başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: likapa_53

quote:

quote:

Merhaba

2016 modeldir. Çünkü GT Türkiye de satışı bildiğim kadar 2015 Ağustos sonunda başladı.

Araç 2015 model. 70.000 %0 faiz kampanyası nedeni ile 2015 tercih ettim. Aynı aracın 2016 modeli yaklaşık 10.000TL daha pahalıydı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: likapa_53

quote:

quote:

Merhaba

Araç 2015 model. 70.000 %0 faiz kampanyası nedeni ile 2015 tercih ettim. Aynı aracın 2016 modeli yaklaşık 10.000TL daha pahalıydı.

Alıntıları Göster
    216D GRAN TOURER hakkında çekiş depar konfor teknik bilgi konusunda yardımınızı rica ederim. varsa bu aracın ikinci el satış kabiliyeti hakkındada görüşünüzü ayrıca rica ederim. Bu ağırlıktaki bir aracın tam kapasite yolcu ile çekişi nasıldır merak ediyorum. bu modelin başka serisi varmı tavsiye edeceğiniz.

sizi yoracağım ama size çok güveniyorum.

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet summak

216D GRAN TOURER hakkında çekiş depar konfor teknik bilgi konusunda yardımınızı rica ederim. varsa bu aracın ikinci el satış kabiliyeti hakkındada görüşünüzü ayrıca rica ederim. Bu ağırlıktaki bir aracın tam kapasite yolcu ile çekişi nasıldır merak ediyorum. bu modelin başka serisi varmı tavsiye edeceğiniz.

sizi yoracağım ama size çok güveniyorum.

teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Aracın yılbaşından bu yana fiyat değişimlerinde dikey bir seyir var;
    http://www.arabalar.com.tr/bmw/2-serisi/2016/218d-gran-tourer
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahir33

Aracın yılbaşından bu yana fiyat değişimlerinde dikey bir seyir var;
    http://www.arabalar.com.tr/bmw/2-serisi/2016/218d-gran-tourer

Alıntıları Göster
    Km yaptıkça yakıt tüketimim düşüyor. Araç 5 bin km oldu.
     BMW 2 Serisi Gran Tourer (F46)
  • mehmet summak M kullanıcısına yanıt
    Ben Mayıs ayından bu yana 6000km civarında yol yaptım. Aracın performansından oldukça memnunum. Ses izolasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum. Bence konforlu bir araç. 7 kişi ile de kullandım. Bir sıkıntı görmedim. Araç yeni bir araç olduğu için ikinci eli ile ilgili bir yorum yapmak için biraz erken olduğunu düşünüyorum, Alanlar 3-4 yıl içinde ancak elinden çıkartmaya başlayacaktır.. Benim fikrim bir sıkıntı olmayacağı yönünde.
  • quote:

Ben Mayıs ayından bu yana 6000km civarında yol yaptım. Aracın performansından oldukça memnunum. Ses izolasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum. Bence konforlu bir araç. 7 kişi ile de kullandım. Bir sıkıntı görmedim. Araç yeni bir araç olduğu için ikinci eli ile ilgili bir yorum yapmak için biraz erken olduğunu düşünüyorum, Alanlar 3-4 yıl içinde ancak elinden çıkartmaya başlayacaktır.. Benim fikrim bir sıkıntı olmayacağı yönünde.
    2 almayı düşünenlere yol gösterebilir. Doğru noktalara parmak basmış kullanan.

https://www.kullananlar.com/bmw-2-serisi.html
  • Arabam 216d. 2015 kasımda oldım. 22000 km deyim. 20000 de motor fonksiyon arıza lambası ikaz verdi. Serviste krank mili devir sensörü garanti kapsamında değişti. 22000 de ön balata için bitti uyarısı geldi. Serviste 980TL ye (euro:3.66 kuruyla %10 iskonto) değişti. 3 yıllk servis hediyeydi. Sağolsunlar borusan iyi geçirdi:)
    Genel olarak memnunum. Uzun yol çok rahat. İki çocu ile birlikte. 4,5- 5.2 bandında tüketim var
    Şehir içi agresif kullanumda 7,6
    İnsaflı kullanımda7,2
    Zorlayarak ekonomik sürüşte 7,0

Yaklaşık 18000 kmde sayaç sıfırlamadan;
    Ortlama hız:38,km
    Ortlama tüketim:6,6km
    Eco mode açıktı.

Soğuk havalarda biraz ilk 5 dakika hafiften titreme
    Gaz pedalına hafif dokununca hafif titreşim hissesiyorun
    Vites geçişleri kusursuz diyebilirim.
    Arka silecek defalarca ayarlandı ama çalışırken tırtır cama takılarak çalışıyor. En son sileceği değişelim dediler. Ön balata ücretinden dolayı şimdillik onu erteledim.
    Bir yılda sadece bir defa düşük başınç uyarısı nedeniyle lastiklere hava bastım. Brigstone turanza17 inçrft dört mevsim. Biraz sert bi lastik. Ama sessiz diyebilirim.
  • benim arabanın da 19bin kmde fren balataları bitti, bu araçlarda böyle bir problem mi var? çünkü bu kmde balata bitmesi çok saçma!?
  • Otomatik araçta daha çabuk bitiyor. Birde başka bir forumda bu araçlabirlikte kullanılan yeni nesil asbest içermeyen organik balata kulllanılmış diyor tanıtımda
    Her neyse çıkan balatalar güvenlik demirine kadar bitmişti
  • Slm 216 gtand t sahibiyim 12binde balata ısıgı yanması harıcınde geniş büyük araç. Şehir içi 9-10 uzun yolda 4.1- 4.5 arası yakıtı var yedek parça sorunu var servıste stop yok siparişle geliyor ama aracımdan memnunum ötv siz aldık
  • Şehir içi benim eco kullanımda 5.7 -6 geçmiyor. Diğer arkadaşlarında değerleri yüksek. Sport ya da Comfortdamı kullanıyorusunuz acaba?
  • Kış lastiği aldınız mı

Runflat i değiştiren var mı
  • Aracın sıfırı en düşük modeli 181.200 TL.
    Bu saatten sonra sıfır km araç almak hayal olur.
  • 216d gran tourer araç almayı düşünüyorum. 4 kişilik bir aileyiz ve yazın uzun yolculuklar yapabiliyoruz. Şehir içinde hergün kısa mesafelerde kullanılacak. 2. sıra koltuklara 5 kişi oturabiliyor mu? Uzun yolda konforu (sessizliği, darbe emişi vs) ve yol tutuşu nasıldır? Genel anlamda bilgi veren olursa sevinirim.
  • Herkese merhaba, Allah nasip ederse cumartesi günü biz de arkadaşımızdan alacağımız Gran Tourer ile aranıza katılıyoruz. Arkadaşımızın iş nedeniyle yurt dışına çıkacak olması sebebiyle sattığı aracı biz aldık.

Bir Golf kullanıcısı olarak ailemizin büyümesiyle Gran Tourer her zaman listemde yer alan, 2015 Auto Show'da incelediğim ve daima da takip ettiğim bir araçtı. İnşallah kazasız, belasız kullanırız.

Araçla ilgili henüz kullanmadan düşüncelerim şöyle; Öncelikle her ne kadar 2015'te çıkmış olsa da MPV kategorisi artık zayıflayan bir segment, bunu kabul etmek lazım. Özellikle petrol fiyatlarının düşmesi ve üretilen daha verimli motorlar ile aileler de SUV tipli 4x2 arabaları tercih ediyorlar. Bizim de listemizdeki bir diğer araç Kodiaq'tı ama yeni vergi politikası ve kur artışıyla fiyatı yükselen ve de benzinli olan bu model bizim için cazibesini yitirdi. Örneğim Peugeot da 3008 ve 5008 modellerini yenilerken artık MPV yerine SUV olarak konumlandırdı.

Bu nedenlerle aracın ikinci el değerinin düştüğünü yakından takip eden birisi olarak söylemek isterim. İlk çıktığı 1 yıl içinde donanımına göre 120-150 arası alanlar şu an aynı paraya bile satmakta zorlanıyorlar. Her ne kadar sıfırı artık 200 binden başlıyor olsa da bayiler de artık satamıyor.

Ancak uzun süreli kullanacak olanlar, benim gibi ikinci elde değerini kaybetmiş olarak alacak olanlar, yakıt fiyatlarının yükselmesi durumunda bu kadar az yakan bir dizel arabaya sahip olmanın avantajını yaşamak isteyenler ve 7 koltuklu premium bir markaya sahip araç isteyenler için halen çok ideal. İşin doğrusu bu modele alternatif olan model ve markalar ile yaklaşık fiyatlarını yanlarına yazınca ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

Skoda Kodiaq - benzinli - 140'tan başlıyor ve dizel Gran Tourer'ın 2 katına yakın yakıt masrafı yapıyor
    Renault Koleos - dizel - 170'ten başlıyor
    Peugeot 5008 - dizel - 170 civarından başlıyor.

aracı kullandıkça da paylaşım yaparım.
  • vodaveacell V kullanıcısına yanıt
    Selamlar...
    Hiç yorum yapmamışsınız. Aracı almaktan vaz mı geçtiniz acaba?
    Ailem genişlediği için ben de 7 kişilik bir araç almak istiyorum.
    110-120bin gibi bir bütçem var. İkinci el olarak 2015-2016 düşünüyorum.
    Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı beklerim...
  • Arkadaşlar selamlar, 7 kişilik araç arayışım beni gran tourer a yönlendirdi. Malum sitede ilanları inceliyorum ancak 2015-2016 dışında pek yok gibi olanların da sayısı az. Araç 2016 dan sonra TR ye gelmedi mi? Ya da tutulmadığı için mi fazla ilan göremiyorum.

Kullanıcı arkadaşların yorumları çok önemli, sizce 7 kişilik için gran tourer iyi bir seçim midir?

Kia Sportage kullanıyorum, araçtan yakıtı dışında çok memnunum, sırf 7 kişilik olsun diye araç bakıyorum. Şimdiye kadar incelediklerim arasında 300.000 bütçeme en yakın araçlar X-Trail ve Gran Tourer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonasera

Arkadaşlar selamlar, 7 kişilik araç arayışım beni gran tourer a yönlendirdi. Malum sitede ilanları inceliyorum ancak 2015-2016 dışında pek yok gibi olanların da sayısı az. Araç 2016 dan sonra TR ye gelmedi mi? Ya da tutulmadığı için mi fazla ilan göremiyorum.

Kullanıcı arkadaşların yorumları çok önemli, sizce 7 kişilik için gran tourer iyi bir seçim midir?

Kia Sportage kullanıyorum, araçtan yakıtı dışında çok memnunum, sırf 7 kişilik olsun diye araç bakıyorum. Şimdiye kadar incelediklerim arasında 300.000 bütçeme en yakın araçlar X-Trail ve Gran Tourer.

Selamlar. Yakin zamana kadar 5 kişiliğini kullandım. 2017 model dizel otomatikdi. 22 bin'de alip 75 bin'de markanın başka bir modeli ile değiştirdim. Ayni altyapı, motor , sanziman , donanim olunca birseyler yazmak istedim. 2018'den sonra getirmediler zannedersem. En son o sene showroom'da görmüştüm. Siz çocuklar için 7 kişilik istiyorsunuz herhalde. Arka 2 koltukta ancak çocuklar rahat edebilir. Koltuklar kapalıyken epey büyük bir bagaji oluyor. Fakat 5 kişiliğe gore bagajda soyle bir sikintisi var. Bunlarda yedek lastik olmadigindan bagaj zemini altında epey büyük bir bolum var. Ben temizlik/bakim vb.malzemeleri oraya yigmistim ortada hiçbir malzeme bulunmamaktaydi.7 kişilikte orada katlanır koltuklar oldugundan bu şansınız yok. 2017'in sonuna kadar eat6 isimli 6 ileri otomatik sanziman ile geldi. Sonra 7 ileri cift kavramaya çevirdiler. Benim araba da eat6 idi. Motor ile cok uyumlu konforlu bir sanziman. Zaten forum konularını takip ediyorsanız görmüşsünüzdür PSA grubunda kullanılmaya baslandigindan beri günümüzün populer sanzimani oldu.Fakat servisteki arkadaşımın bana dediğine göre beyin arızasi cikabiliyormus. Garantili araçlarda komple sanziman degistirdikleri olmus. Tetenekli biri olduğumdan bana da arabayi değiştirdikten sonra söylemişti bunu. Joystick kol varsa cift kavrama, standart kol varsa eat oluyor. Bir de benzinli motorlarda guc kaybı hatasi verebiliyor. Active tourer forumuna bakarsanız yasayanlar var. Tam sebebi nedir nasil cozmusler oradaki arkadaslara sormakta yarar var. Birkac arkadas kisin alt takimdan gelen seslerden sikayet ediyordu. Ben yasamadigimdan vakif değilim . Bir de tavan perdesinin sarkması sikintisini yaşayanlar var. Sicakta yapışkani gevsiyor herhalde. Aklimda kalan temel aksaklıklar bunlar. Sert ayarları olan bir araba. Runflat lastiklerde sertligi arttırıyor.Konfor icerisinde ilerlemiyorsunuz. Fakat bu size seyir esnasında guven veriyor. Bmw , sportif hissiyatı bu modelde de korumuş. Ic hacim geniş. Malzeme kalitesi yüksek. Kullanmasi eğlenceli bir araba. Bmw ozellikle o senelerde donanim fakiri bir markaydi. Uyduruk cruise kontrol bulmak bile zordu.Ama bunun yaninda led far, elektrikli bagaj, cift bölgeli klima gibi ekipmanlarda standart. 120 km uzerine çıktığınızda yol ve rüzgar sesi basliyor. Sonucta markanın giriş modellerinden biri oldugundan beklentiyi fazla yüksek tutmamak lazım. Biz 5 kişiliğini keyifle kullandık. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 24 Nisan 2021; 7:43:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.