Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (2132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21302131213221332134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende çizik vardı tuşta ona bakarken buldum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • merhabalar, 2016 model 118i aracımda ilk çalıştırmada hareket ettikten sonra sanki yere bir metal sürtüyormuş sesi geliyor. sonrasında biraz gidince ses ortadan kayboluyor.

daha önce de bu konuya yazmıştım ama sanırım sorunla karşılaşan biri olmadı. ilk rölantide yüksek sesli çalışıyor ve performansında bir düşüklük var maalesef. ustaya gösterdim ancak bir şey bulamadı.

aynı durumu yaşayan bir arkadaşımız var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz58

merhabalar, 2016 model 118i aracımda ilk çalıştırmada hareket ettikten sonra sanki yere bir metal sürtüyormuş sesi geliyor. sonrasında biraz gidince ses ortadan kayboluyor.

daha önce de bu konuya yazmıştım ama sanırım sorunla karşılaşan biri olmadı. ilk rölantide yüksek sesli çalışıyor ve performansında bir düşüklük var maalesef. ustaya gösterdim ancak bir şey bulamadı.

aynı durumu yaşayan bir arkadaşımız var mıdır?

yakıt aldığınız firmayı değiştirin. araç yakıt seçiyor resmen. bir iki depo farklı farklı markalar deneyin.

aracın bujilerini değiştirin.

araca LL01 özellikte yağ koyun. motorun daha yumuşak çalışmasına yardımcı olduğunu düşünüyorum.

• LaT1F kullanıcısına yanıt

aracın bakımını yeni yaptırdım ve motul marka yağ koyduk. bakımdan sonra resmen canlandı, sonradan böyle bir problem oluştu. yakıt aldığım yeri değiştirdim, bujileri kontrol ettirdim ama nafile. acaba eski kasalarda olduğu gibi gaz kelebeğinde mi bir sorun var diye düşünmeye başladım

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz58

aracın bakımını yeni yaptırdım ve motul marka yağ koyduk. bakımdan sonra resmen canlandı, sonradan böyle bir problem oluştu. yakıt aldığım yeri değiştirdim, bujileri kontrol ettirdim ama nafile. acaba eski kasalarda olduğu gibi gaz kelebeğinde mi bir sorun var diye düşünmeye başladım

araç 1.6 mı 1.5 mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaT1F kullanıcısına yanıt

1.5 yeni tip motor

• Adewode A kullanıcısına yanıt

Herhangi bir kimyasal sürmeden önce nemli bir bezle silmişsinizdir umarım. Aslında oraya güneşin bu denli etkili vurması mümkün değil bence, tuhaf, eğer dışarıdan aldığı temiz hava ise bu ve bu denli kirliyse oradan taşınmanızı öneririm..

Ever ben çok yararlanıyorum bu özellikten, mesela 8 numara bende cebe kayıtlı bir kısayol, tek tuşla arama yapılabiliyor, öneririm.. BMW 1 SERİSİ F20 

Ne şanslısınız ki cd girişiniz var.. BMW 1 SERİSİ F20 Ben aracı almadan önce arabamda keyifle dinlerim diye bir çok cd albüm aldım, araç gelince gördüm ki acele etmişim.. BMW 1 SERİSİ F20 

• Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Yok hocam araç 2012 model olduğu için hallice yaşlı biraz , o yüzden normal buluyorum bu tür sorunları . Belki güneş belki önceden kullandığım konsol temizleyiciler böyle yaptı bilmiyorum ama sorun giderildiği için mutluyum :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Bizde de CD var ama kullanani yok hocam :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oguz58 kullanıcısına yanıt
    Hava sogukken mi yapiyor ve ses arkadan mi geliyor?

• Celof kullanıcısına yanıt

havanın sıcaklığı etken değil. sesi zaten özellikle cam açıkken duyuyorum. sanki aracın alt tarafında bir metal yere sürtünüyormuş gibi bir ses. çok değil 300 metre sonra ses kesiliyor ancak çekişte çok fark edilir olmasa bile, sanki bakıma ihtiyacı olan araba gibi bir düşüklük mevcut

Dpf veya eksoz sisteminde herhangi bir parça söküldü mü?
    Eksoz spiraline baktırmanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthGTI -- 1 Haziran 2021; 11:1:31 >
  • FthGTI F kullanıcısına yanıt

hayır en son sadece rutin yıllık bakımı gerçekleştirdim. eksoz sistemindeki bir sorun araçta çekiş düşmesine yol açar mı? bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın lütfen.

bir baktırayım ama ilk müsaitliğimde. teşekkür ederim

işte bunlar hep oem onaylı olmayan motor yağı kullanımları ve çeşitli macera aramalardan kaynaklanıyor. çok sinir bozucu bir durum, umarım çözersiniz.

Tabi ki, eksoz spiralleri kronik olarak F20’lerde zamanla gevşeyip bollaşıyor ve metal sürtünme sesi çıkartıyor, eğer kaçak varsada çekişten düşme oluyor.

•  BMW 1 SERİSİ F20 

• Sabahları Coldstart sonrası araçta yarım dakika gürültülü bir çalışma oluyor. Bu sorunla gelen arkadaşlara normal olduğu söylenmiş okuduğum kadarıyla. Ancak rölantide hafifte olsa bir vuruntu oluyor. Bunun normal olduğunu sanmıyorum.

Bujileri değiştirdim, yakıt rölesinide. Ancak kâr etmedi. Obd tahrikle ilgili ya da motorla ilgili bir hata vermiyor.

Geriye gaz kelebeği ve hava akış sensörü temizliği kaldı. Yani bunlarda sıkıntılı parçalar kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum. Araçtan soğudum resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FthGTI F kullanıcısına yanıt

çok teşekkür ederim. hemen buna ilişkin kontrolleri sağlayacağım. durumu buraya tekrar yazarım

• 
Sayfa: önceki 21302131213221332134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.