Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1682. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Caneroz1907

Ben geçen ayki döviz ani artmasında da buraya yazdım. Sonra fiyatlar arttı bir kaç güne. Önümüzde seçim var döviz pek durulmaz gibi görünüyor.

Böyle giderse; ne döviz ne araba fiyatları nede diğer bağlantılı olan her şeyi tutmak pek mümkün olmaz.

Euro 4.4150'yi gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 24 Ekim 2017; 21:53:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: Caneroz1907

Ben geçen ayki döviz ani artmasında da buraya yazdım. Sonra fiyatlar arttı bir kaç güne. Önümüzde seçim var döviz pek durulmaz gibi görünüyor.

Böyle giderse; ne döviz ne araba fiyatları nede diğer bağlantılı olan her şeyi tutmak pek mümkün olmaz.

Euro 4.4150'yi gördü.

GEcen hafta 4.35’den jant lastik aldim f30’a sansliyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x2X2 X kullanıcısına yanıt
    Aracım 116d LCI, 2nci bakımda 23000 km de iken, difrensiyel yağ keçesi değişti, bana da araç başında lifte kaldırıp göstermişlerdi, diferansiyelin orada yağ terlemesi vardı. Tabi sizin şanzıman yağ keçesi dediğiniz şey muhtemel diferansiyel yağ keçesi ise aynı şeyden bahsediyoruz. Çok da sert kullanmam ama sebebini sorduğumda virajlara normalden sert girilmesi sebebiyle olurmuş diferansiyeldeki yağ keçesinden terleme. Sanırım araçlar biraz nazik.

• Merhaba, aracınız otomatik mi? Benim bildiğim aktarma organları sağlam diye övünülen bir araç bmw ama insan yapımı işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebrehe84

Merhaba,
    2013-2014 model manual 1.16d bakıyoruz. Araçlara bakarken özellikle dikkat etmemiz gereken kronik sıkıntılar var mıdır? Ömürlük araç olarak almak istiyoruz ve en az100bin km kullanmak niyetindeyiz. Alternatif olarak bir de Mercedes A180'e bakıyoruz. Bu arada Ankara'dayız, arabayı almadan evvel gösterebileceğimiz güvenilir ve sizlerin memnun kaldığı yetkili veya özel servis varsa söyler misiniz?
    Teşekkür ederim.

80bin km kullandım 116ed yı bilinen bariz bir kronik problemi yok sadece kalkışta debriyajı ayağınızı çekerken araçta hafif bir titreme problemi olabiliyor benim aracımda vardı ve 116ed lerde servisin dediğine görevi kronik bir problem ama arıza verecek bir sorun degil.

• Sabah saat 6 civarı kayasehirden esenler otogara gittim giderken sakın kullandım ve bayağ az yaktı,

Dönüşte güzergahım biraz farklıydı ama yine aynı noktaya sport modda dipgaz geldim,

116d icin 2 farklı ruh hali :)

BMW 1 SERİSİ F20

BMW 1 SERİSİ F20

• Yakıttan üzmez.

Aldığımdan beri 45 günlük süreçte aldığım yakıt ve yaptığım yol şu şekilde:
    200 TL +210 TL +215 TL +200 TL +220 TL +220 TL = 1265 TL
    680 KM +791 KM +723 KM +694 KM +617 KM +750 KM = 4255 KM
    ( çoğunluk şehir içi, comfort modda, karma veri. zaman zaman eco pro sakin ve sport mod. dipgaz kullanımım da oldu, klimam genellikle açıktı )
    her depoda;
    ort. 211 tl yakıt alıyorum
    ort. 709 km yol gidiyorum
    ort. tüketimim de 6.1 lt

yani 30 kr.
  • bugun 118i alarak aranıza katıldım umarım pişman olmam. joy plus ama sunroof yok. 125bine anlaştım.
    edit. nbt ve m direksiyon almayı düşünüyorum yorumlarınız neledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karti -- 25 Ekim 2017; 18:56:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

bugun 118i alarak aranıza katıldım umarım pişman olmam. joy plus ama sunroof yok. 125bine anlaştım.

Nerden aldiniz acaba ?

Bize o fiyata joyu birakiyorlar ?

• klavye_414 kullanıcısına yanıt
    Izmirden aldik son beyaz aracti bugun kaporamizi verdik, firsat araci dediler %50 otv ye giriyor, vergisiz fiyati 69900 dedi satan arkadas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karti -- 25 Ekim 2017; 19:39:44 >
  • quote:

bugun 118i alarak aranıza katıldım umarım pişman olmam. joy plus ama sunroof yok. 125bine anlaştım.

Yanılma/Yanıltma olmasın;

Aracın Plus olabilmesi için olması gereken özellik/donanımlardan birisi de(hatta en önemlisi) Sunroof olmasıdır.

Eğer sunroof yok ise araç JoyPlus değil "JOY" pakettir. Aldığınız araçta joy paket ve zaten joy paketleri 125'li fiyatlara veriyorlardı. Ve Joy + 125.000TL bu araçlar/paket için gerçekten son fırsattı.

Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 25 Ekim 2017; 19:58:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Yakıttan üzmez.

Aldığımdan beri 45 günlük süreçte aldığım yakıt ve yaptığım yol şu şekilde:
    200 TL +210 TL +215 TL +200 TL +220 TL +220 TL = 1265 TL
    680 KM +791 KM +723 KM +694 KM +617 KM +750 KM = 4255 KM
    ( çoğunluk şehir içi, comfort modda, karma veri. zaman zaman eco pro sakin ve sport mod. dipgaz kullanımım da oldu, klimam genellikle açıktı )
    her depoda;
    ort. 211 tl yakıt alıyorum
    ort. 709 km yol gidiyorum
    ort. tüketimim de 6.1 lt

yani 30 kr.

Bunları uğraşıp yazıyormusunuz?

Yapılan toplam km belli, ortalama tüketim belli. Oynayacağı +-0.2-0.3lt olur.
  • teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Evet araç otomatik ZF8

• quote:

quote:

Aracın Plus olabilmesi için olması gereken özellik/donanımlardan birisi de(hatta en önemlisi) Sunroof olmasıdır.

Eğer sunroof yok ise araç JoyPlus değil "JOY" pakettir. Aldığınız araçta joy paket ve zaten joy paketleri 125'li fiyatlara veriyorlardı. Ve Joy + 125.000TL bu araçlar/paket için gerçekten son fırsattı.

Güle güle kullanın.

Walla hocam satan arkadas bu paketi %50 otv icin cikardik fiyat listesinde yok dedi sunroof yokmus sadece joy plus ile joy arasindaki fark sadece sunroofsa joydur o zaman arac tam detayli bilmiyorum. 3 almaya gittik 1 aldik 100bin cepte kaldi.

• quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın.

Walla hocam satan arkadas bu paketi %50 otv icin cikardik fiyat listesinde yok dedi sunroof yokmus sadece joy plus ile joy arasindaki fark sadece sunroofsa joydur o zaman arac tam detayli bilmiyorum. 3 almaya gittik 1 aldik 100bin cepte kaldi.

Fiyat listesinde

PURE
    JOY
    JOY PLUS
    M PLUS

var zaten. Olan birşeyi mi uydurmuşlar, neyi çıkartmışlar anlam veremedim?

Uydurmuş kafadan bir şeyler...

JOY PLUS da; Sunroof, elektrokrom katlanır aynalar, saklama gözleri var. Verilen teklife bakın bunlar olmaması lazım ve 125'li fiyat JOY paket için doğruyu veriyor.

Bence, NBT ve M direksiyon bu araca/pakete gereksiz.
    Bunlar olunca diğerleri(koltuk tampon vs.) bunu karşılamadığı ve sonradan takma oldukları sırıttığı için, boşa para kaybı olarak görüyorum. Mevcut olan da zaten yeterli duruyor ve istenileni veriyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın.

Fiyat listesinde

PURE
    JOY
    JOY PLUS
    M PLUS

var zaten. Olan birşeyi mi uydurmuşlar, neyi çıkartmışlar anlam veremedim?

Uydurmuş kafadan bir şeyler...

JOY PLUS da; Sunroof, elektrokrom katlanır aynalar, saklama gözleri var. Verilen teklife bakın bunlar olmaması lazım ve 125'li fiyat JOY paket için doğruyu veriyor.

Bence, NBT ve M direksiyon bu araca/pakete gereksiz.
    Bunlar olunca diğerleri(koltuk tampon vs.) bunu karşılamadığı ve sonradan takma oldukları sırıttığı için, boşa para kaybı olarak görüyorum. Mevcut olan da zaten yeterli duruyor ve istenileni veriyor.

Yarin teklifi mail atacak burdan paylasirim 1 serisine aniden karar verdik kaziklandik mi acabasi var bende. 3 serisinin uzerinden gittik biz hep, sonra arada 100bin olunca buna kaydik.

• karti K kullanıcısına yanıt
    Tamam elbette farkı var, sınıfı genişliği karoseri donanımı duruşu vs. vs.
    Bana göre; Aynı motor şanzıman, aynı koltuk.

Eylül sonunda 121'e joyPlus aldığımı, sonra 125 olduğunu(ben almadan önce de 125 di) ve kur+vize davasından artık fiyatının oralarda olmadığını uçtuğunu, JOY paketin de sınıra(70.000TL) getirilerek bu fiyata verildiğini; Hatırlatayım.

Kısa bir süre sonra bu fiyata da Joy paket bulunamayacak ve donanım kısarak paket getirmek ve sunmak zorunda kalacaklar. Bu görünüm ve donanıma son araçlar/son fırsatlar. Diye düşünüyorum.....
  • karti K kullanıcısına yanıt
    116d jypls aracımı yılbaşından önce almıştım 124bin tl ye bitmişti o günlerde 318i mjoy vardı biraz daha fark verip onu alabilirdim ama bu defada sıfır faiz kampanyasından yararlanamıyordum. 116d sizi uzmez 1.5 dizel motor benzinli gibi çalışıyor güç tork dengesi kadarı biraz ağır olsada sürüşte hiç öyle hissettirmiyor hacim olarak elbette fark var ama konfor olarak 3 1 den iyi değil.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Yok yazmıyorum, her yakıttan sonra kadranların fotoğrafını çekiyorum. Boş bi vakitte hesapladım şöyle ne almışım ne yapmışım diye, daha kapsamlı görüyorum böylelikle.
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarı ile tutuyor mu?

• 
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.