Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1572. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi servis acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalamare kullanıcısına yanıt
    Otomol Merter

• Teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba,

Bakımdan sonra yağ ölçümü yapamıyorum. Araç içinden Yağ seviyesini göremiyorum.Yağ ölçüm menüsüne girince "ölçümü başlat" yazısı soluk renkli ve tıklanmıyor. Benzer bir sorunla karşılaşan ya da basit bir çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brktan61 -- 23 Nisan 2017; 23:33:40 >
  • Arkadaşlar iyi akşamlar, cuma günü itibariyle sıfır aracıma kavuşmuş bulunmaktayım( 116d m plus).. Aracı aldıktan sonra iş icabı şehir dışına cıkmam gerekti, bu yüzünden çok çabuk 1000kmyi geride bıraktım :) bu 1000 kilometrenin 300 kadarı şehir ici geri kalanı şehir dışı, şehir dışı yola çıkmadan önce seyahat yakıt tüketimini sıfırladım ve yol sonu aldığım sonucu foto aldım ekte görebilirsiniz, aracı almadan önce yakıt sarfiyatı konusunda bağzı arkadaşlardan şikayetler görmuştüm cok yaktığına dair o yüzden biraz tereddütüm vardı ama aldığım sonuç karşısında cok memnun kaldım, aracın sıfır bayiden çıkmış olmasına rağmen yakıt tüketiminin bu kadar güzel olması hoşuma gitti, ilerleyen zamanlarda daha da düşecektir.. aracı kullanma şeklim mecbur kalmadıkcs 120km/h altına pek düşmemiş şekilde oldu, sürüş modunu da sürekli değiştim( eco,confor,spor) aracın devri gerçekten çok iyi 2000 devir bandında 130km/h gösteriyor hız , bu şekilde hem hızlı gidip hem aracın az yaktığını bilmek güzel birşey :) uzun yolda biraz zaman geçirmiş olmamdan dolayı araca çok çabuk alıştım, yol tutuşu muazzamm virajlar gerçekten çok zevkli, direksiyonun sert olmasını biraz garipsedim ancak zamanla ona da alışacağımı düşünüyorum..yalnız 130km/h' den sonra kapıdan gelen rüzgar sesi biraz rahatsız ettti, bu konuda genel bi sıkıntı olduğunu okumuştum formdan o yüzden servise gitmem gerektiğini düşünüyorum.. aracı almayi düşünen kafasında soru işareti olan arkadaş varsa 2 günlük deneyimlerimi paylaşabilirim :) iyi formlar herkeze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yldrm88 -- 28 Nisan 2017; 21:54:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle hayırlı olsun aracınız f20 gerçekten sürüş yönünde beklentilerin üstüne çıkan bir araç kullanması çok keyifli beni sadece uzun yokda biraz üzüyor rüzgar ve yol sesi konusunda arkadan itişe alıştıktan sonra size daha büyük keyif vericektir şüphesiz.Tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın

• brktan61 B kullanıcısına yanıt
    Motor soğukken deniyor olabilir misiniz?
  • Arkadaşlar günaydın aşağıdaki lastikten kullanan var mı?
    Kış lastiklerini değiştireceğim.
    Üzerinde Turanza Er300 vardı pek memnun kalmadım aşırı sert ve ıslak zeminde çok kaydırdığı için.
    Continental ContiPremiumContact5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurse -- 24 Nisan 2017; 8:39:38 >
  • Arkadaslar merhaba,

Kadranin etrafindaki muhafazadan fena trim sesi geliyor. Basina gelen ve cozumu olan varsa paylasabilir mi?

• Speedy_hlm S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bir keresinde bozuk bir yoldan giderken kadran değil ama ekranın çerçevesinden ses gelmişti. Elimle biraz yoklamıştım ve sonra kesilmişti.
  • arkadaşlar aracımızla dikkatsizlik sonucu kaldırıma çıktık. yere çok yakın olduğu için ön sağ tampon altı çizildi, yan arka eteklikte çizikler oluştu, altındaki plastik kaplamalardan birkaçı düştü. Yetkili servise verdik 2.000 tl civarı hasar çıkar dediler. Bu kadar hasar çıkması normal midir sizce.
    Bir de jantlarda çizikler oluştu bunun tamiri oluyor mu acaba? İyi günler herkese
  • N13 yni 1.6 lt 136bg motora yazılım yaptıran oldu mu?

Güvenilir bi yer var mı? Maliyeti ne kadardır?

Racechip daha mı iyidir?

Dezavantajları nelerdir?

Tecrübelerini paylaşan olursa çok sevinirim.

Teşekkürler

• Yldrm88 Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullanın.
    şehir içi tüketim değerlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum,,,
    Benim aracımda 2016 116d henüz 5 aylık bir araç şuan 3500km de.Rüzgar sesi için borusan a gittim ama maalesef bir sonuç alamadım,Normal dendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: consinertia

arkadaşlar aracımızla dikkatsizlik sonucu kaldırıma çıktık. yere çok yakın olduğu için ön sağ tampon altı çizildi, yan arka eteklikte çizikler oluştu, altındaki plastik kaplamalardan birkaçı düştü. Yetkili servise verdik 2.000 tl civarı hasar çıkar dediler. Bu kadar hasar çıkması normal midir sizce.
    Bir de jantlarda çizikler oluştu bunun tamiri oluyor mu acaba? İyi günler herkese

Normal benim tamponun ucuna dokundular 2000 çıktı.(Resmini göstersem buna 2000 mi istediler dersin.) Jant çiziklerini de tamir ediyorlar. Geçmiş olsun bu arada.
  • Bugün 2015 1.16 dizel otomatik aracım Evo Maslak ta 35.000km de 3. bakıma girdi.
    Yağ ve yağ filtresi değişimi yapıldı ve 582 TL ücret ödedim.
    3. bakımda da hava filtresi değişimi çıkmadı, istersem 270 TL ye hava filtresi değişimi yapabileceklerini söylediler.
    Ben kendim ümraniye oto sanayide Mann marka filtreyi 80 TL ye buldum, orada değiştireceğim.
  • lanxx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için o zaman normaldir bu hasar tutarı. Allahtan led sis farlarına bişey olmadı yoksa 3-4 bine giderdi heralde.

Jantlar canımı sıkmıştı ama onu da yaparlar sanırım.

• Arkadaşlar iyi forumlar

6 yıl vw Poloya bindikten sonra yavaştan aracımı değiştirmek istiyorum.

Çok km yol yapan biri değilim (yılda max 7500 km) aklımda olan modeller otomatik 2012-2013 model diesel citroen c4 (50. 000 tl civarı) , diesel Peugeot 308 sport (60.000 tl civarı) veya sıfır 7 yıl garantili benzinli hyundai yeni kasa i20 (6.8000 tl ) lakin bu bütçeyi verdikten sonra biraz daha fazla verip 2012 model 70.000-75.000 aralığında 1.16i f20 kasa almak şiddetli bir şekilde kafamı kurcalamıyor değil + olarak gerçekten istediğim ve içime sinicek bir araç..

Siz f20 kasaya binen forumdaşlarımdan bilgi almak istiyorum.

Yakıt tüketimi olsun servisi olsun yedek parçası olsun beni üzermi? Tavsiye edermisiniz? Kesinlikle bu tavsiye benim için çok önemli ve karar verme açısında beni epey adapte edicek..

Şimdiden cvplar için teşekkürler

• orkan_pp.1 kullanıcısına yanıt
    Yakiti birak uzmeyi aglatir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuraitoru

Bugün 2015 1.16 dizel otomatik aracım Evo Maslak ta 35.000km de 3. bakıma girdi.
    Yağ ve yağ filtresi değişimi yapıldı ve 582 TL ücret ödedim.
    3. bakımda da hava filtresi değişimi çıkmadı, istersem 270 TL ye hava filtresi değişimi yapabileceklerini söylediler.
    Ben kendim ümraniye oto sanayide Mann marka filtreyi 80 TL ye buldum, orada değiştireceğim.

270 lira cok para filtre icin bende olsa degistirmem

• BMW 1 serisi neden Kuzey Amerika pazarinda satilmiyor? Bilgisi olan var mi?
    https://www.bmwusa.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 25 Nisan 2017; 3:57:25 >
  • 
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.