Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1479. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14771478147914801481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edysch

quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

Bu run flat lastikleri normal lastiklere döndürüp araç tamir kiti ile stepnesiz kullanım sanırım mümkün. Bunun yapılabilmesi için jantların da değişmesi mi gerekiyor? Kısaca bu jantlara run flat olmayan lastik takılamaz mı?

Mevcut jantlar üzerine normal run-flat olmayan lastik takabilirsiniz elbette ama aracın amortisör ayarları run-flat ile çalışacak şekilde olduğu için önce çok yumuşak bir sürüş elde edersiniz ama sonrasında baskı lastiğin yanaklarına bineceği için bir kasis, çukura hızla girdiğinizde lastiği yararsanız. Bu eğer yüksek hızlarda gerçekleşir ise çok tehlikeli olabilir. 2 arkadaşımın başına geldi ve run-flat lastiğe döndüler.Biri kasise çok sert girdi ve ön iki lastiği aynı anda yardı. Diğeri otobanda daha ciddi bir kaza atlattı. Üreticinin tavsiyesi run-flat. Karar sizin.

Teşekkür ederim. Run flat alternatifsiz bu durum da. Benim araçta Bridgestone Turanza geldi. Yorumlarda arkadaşlar Pirelli yi tercih etmiş. Bridgestone ses fazla denmiş. Şans artık hayırlısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende Run-flat olmayan normal lastik kullanıyorum Continental Sport Contact 3 ,sert çukurlara ister istemez girdiğim oldu hatta arabadan inip lastiği kontrol ettiğim olmuştur o derece sert ! Şimdiye kadar sorun yaşamadım konfor çok arttı üstelik 18 jant olmasına rağmen .. Basınç sensörü sorunsuz çalışıyor , alt takım öyle yada böyle runflat olmuş olmamış değişecektir bu bakımdan Normal lastik taktırdım

• quote:

quote:

quote:

Bu run flat lastikleri normal lastiklere döndürüp araç tamir kiti ile stepnesiz kullanım sanırım mümkün. Bunun yapılabilmesi için jantların da değişmesi mi gerekiyor? Kısaca bu jantlara run flat olmayan lastik takılamaz mı?

Mevcut jantlar üzerine normal run-flat olmayan lastik takabilirsiniz elbette ama aracın amortisör ayarları run-flat ile çalışacak şekilde olduğu için önce çok yumuşak bir sürüş elde edersiniz ama sonrasında baskı lastiğin yanaklarına bineceği için bir kasis, çukura hızla girdiğinizde lastiği yararsanız. Bu eğer yüksek hızlarda gerçekleşir ise çok tehlikeli olabilir. 2 arkadaşımın başına geldi ve run-flat lastiğe döndüler.Biri kasise çok sert girdi ve ön iki lastiği aynı anda yardı. Diğeri otobanda daha ciddi bir kaza atlattı. Üreticinin tavsiyesi run-flat. Karar sizin.

Teşekkür ederim. Run flat alternatifsiz bu durum da. Benim araçta Bridgestone Turanza geldi. Yorumlarda arkadaşlar Pirelli yi tercih etmiş. Bridgestone ses fazla denmiş. Şans artık hayırlısı

Geçen hafta michelin crossclimate 4 mevsim lastik 225x45x17 aldım. Çok memnunum açıkçası arabanın konforu değişti resmen sessizleşti. Araç 2013 sportline basınç sensörü yok sanırım bu modellerde lastiğin ısısını göstermiyor ekranda, değişirken diğer araçlar gibi hızlıca değiştirdiler hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

quote:

quote:

quote:

Geçen hafta michelin crossclimate 4 mevsim lastik 225x45x17 aldım. Çok memnunum açıkçası arabanın konforu değişti resmen sessizleşti. Araç 2013 sportline basınç sensörü yok sanırım bu modellerde lastiğin ısısını göstermiyor ekranda, değişirken diğer araçlar gibi hızlıca değiştirdiler hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.

merhabalar,
    aldığınız lastik run flatmı acaba?

• Arkadaşlar aracı aldıktan sonra kış lastik uygulamasını nasıl yapmak gerekiyor?

Lastik ebatları 225 40 18 - 245 35 18

Özellikle arka lastik için kış lastiği yok gibi.Olan da çok pahalı. Var mı bu konuda bilgisi olan?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Arkadaşlar aracı aldıktan sonra kış lastik uygulamasını nasıl yapmak gerekiyor?

Özellikle arka lastik için kış lastiği yok gibi.Olan da çok pahalı. Var mı bu konuda bilgisi olan?

Teşekkürler

En temizi BMW orjinal jant lastik setleri. Bende de aynı problem vardı. Bu ebatlarda lastik yok ve ayrıca kışlık lastik tabanının geniş olması uygun değil. 225 45 18 olan setlerden birini alabilirsiniz. Ben geçen sene 4000TL vermiştim bu sene Euro kuru artınca ne kadar bilmiyorum. O gün şartlarında neredeyse jantlar bedavaya gelmişti çünkü RFT 18" lastik 650-750 Tl falandı. Bugünlerde de sanırım bu civardadır. Ayrıca jant olmadan sadece runflat alınca sök tak yapmak hem zahmetli hem riskli. Jantı çiziyorlar. Set alınca 4-5 bijon ile iş bitiyor.

• Benim de aynıydı, kışlık set aldım. 10 gün önce 3,61 kurla 5300₺ verdim 225 45 18 ferric gri olan sete.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Joy plus modelde kapı veya bagaj açık uyarı sistemi var mı? Ekran görüntüsü veya sesli uyarı??
  • quote:

quote:

Teşekkürler

En temizi BMW orjinal jant lastik setleri. Bende de aynı problem vardı. Bu ebatlarda lastik yok ve ayrıca kışlık lastik tabanının geniş olması uygun değil. 225 45 18 olan setlerden birini alabilirsiniz. Ben geçen sene 4000TL vermiştim bu sene Euro kuru artınca ne kadar bilmiyorum. O gün şartlarında neredeyse jantlar bedavaya gelmişti çünkü RFT 18" lastik 650-750 Tl falandı. Bugünlerde de sanırım bu civardadır. Ayrıca jant olmadan sadece runflat alınca sök tak yapmak hem zahmetli hem riskli. Jantı çiziyorlar. Set alınca 4-5 bijon ile iş bitiyor.

Borusandan mı temin ettiniz ? Aracı alınca bir görüşeyim

• edysch E kullanıcısına yanıt
    makyajlı kasa çıkmasaydı bizim M paket estoril araçlar hala değerli olacaktı ama insanlar eski kasa gibi düşünüyor nedense. halbuki kasanın değişmediğini, yalnızca küçük bir makyaj operasyonu olduğunu söylüyorum ama nafile. 80 bin tl'si olup da 2016 M paketi nasıl alacak onu da anlamış değilim gerçi??
    bir aciliyet söz konusu olmadıkça çok keyfi fiyat yazacağım satmayı düşündüğümde. arayanlar fiyatı nasılsa öldüreceğine göre, bari ben yükseltirim daha iyi. hepimiz bu şekilde ortak hareket etmeliyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovanni_

makyajlı kasa çıkmasaydı bizim M paket estoril araçlar hala değerli olacaktı ama insanlar eski kasa gibi düşünüyor nedense. halbuki kasanın değişmediğini, yalnızca küçük bir makyaj operasyonu olduğunu söylüyorum ama nafile. 80 bin tl'si olup da 2016 M paketi nasıl alacak onu da anlamış değilim gerçi??
    bir aciliyet söz konusu olmadıkça çok keyfi fiyat yazacağım satmayı düşündüğümde. arayanlar fiyatı nasılsa öldüreceğine göre, bari ben yükseltirim daha iyi. hepimiz bu şekilde ortak hareket etmeliyiz.

Arada çok ciddi fark var makyaj değilde bildiğin kasa değişti gibi ben makyajsız bmw 1 hayatta almam mesela ön farları arka stopu falan hiç güzel değil
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Evet, bu ara kampanya olmalı. Hayırlı olsun yeni aracınız şimdiden.

• quote:

Joy plus modelde kapı veya bagaj açık uyarı sistemi var mı? Ekran görüntüsü veya sesli uyarı??

Var uyarı sistemi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Evet, bu ara kampanya olmalı. Hayırlı olsun yeni aracınız şimdiden.

Teşekkürler

• Abilerim ablalarim kardeslerim bugun kisliklari taktirmak nasip oldu sonunda . Standarti 205 50 17 contiler vardi uzerinde ben kisliklari 225 45 17 conti taktirdim. Daha once audi de hic kislik dusunmemistim bu arkadan itis oldugu icin rahat etmedim kislik taktirdim. Bu konuda bilgim yok ama ya kisliklar daha iyi yol tutuyor yada 225 e cikarinca araba bi degisti. Benim kesinlikle tavsiyem 17 inc sahipleri icin kesinlikle 225 e gecmeniz hatta benim yazliklar daha 19bin km yapti eger yaza maddi durumlari normalin uzerine cikarairsak kesinlikle 225 almayi dusunuyorum. Arabayi virajlarda istedigim her cizgiyi savrulmadan tutturdum (205 de kopmalar oluyordu). Tereddutte kalanlar yada almayi dusunenler icin yaziyorum , yaz lastigi mi kis lastigi mi daha iyi yol tutar bunuda isin ehli bir arkadasimiz yazarsa memnun olurum. Iyi aksamlar
  • Karlı zeminde dar ebatlı lastik seçilir kar buz olmadığı için 225 ler iyi gelmiştir yoksa seçim yanlış bilgin olsun

• Yeni kasa haliyle daha güncel olmak zorunda bunun da bedeli var .. yeni kasa eski kasa size kalmış , ikinci el değerlenmelidir kesinlikle çok ucuza gidiyor 1 kasa !

• Makyakli makyajsiz tartismasina girmek isyemiyorum yalniz makyajsiz m paket kesinlikle 16 jantli cirkin tampomlnlu makyajlidan cok daha guzel tasarim gorecelidir ama aksini iddia eden arabadan falan anlamiyordur kargaya yavrusu kuzgun geliyor iste, makyajli m paket cok guzel ama makyajsiz m paketle fiyat farki cok olmustu. MAkyajda degisen cok sey yok aracin ici ayni teknoloji donanim ayni adi ustunde makyaj sadece farlarin tasarimi degisti ayrica 4 silindirli motorun 3 silindirliden cok daha verimli oldugunu dusunuyorum ve 170hp sorunsuz guc alinabilmesi buyuk arti.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    2016 3 kasa makyajlı ön Led farları çok göreceli gelmiyor bana Xenon far mercek daha ön planda duruyor daha net belirgin angel far , Led olarak beğenmiyorum açıkcası fakat arka Stoptaki led tasarım bi o kadar harika !
    4 cilindir daha verimli olduğunu bende katılıyorum ..

• Arkadaslar 2014 116ed aracim 85bin tlye satilacak gibi siz ne dersiniz bu fiyata? Arac 80bin kmde sunroofsuz ve sadece on 2 camurluk boyali biri degisti, bunun disinda 4 adet sportline jantli kis lastigide yaninda verilecek sizce iyi mi bu fiyat? Bir yandanda 150bine 2015 26binkmde technology paket sunrooflu beyaz ici krenm bir f30 var satilik 150bin tl istiyorlar aracimi satip almak ne kadar mantikli?

Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 14771478147914801481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.