Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1478. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
310
Favori
2.867.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14761477147814791480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakitta %5 lik artisa kadar tolarem var sizde bu kadar fark etmismidir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: copural

Kardeslerim ustundeki 205 50 17 olculeri yerine 225 45 17 kislik aliyorum. Hata ediyorsak bi uyarin pazartesi bu isi cozecem insallah

%3 den fazla sapma iyi degil boyle olursa %4 oluyor tercih sizin

tamamen meraktan soruyorum;

jantı da değiştirmek zorunda mı şimdi?

yani bu çok klasik bir ölçü. 205 55 R16 nasıl çoğu araçta varsa.....

205 50 r17 ile 225 45 r17 arasındaki farkı jant kaldırır mı? yoksa jant da değişecek mi?

bir de alakasız bir soru olacak ama m paketlerin hepsi aynı değil mesela 520dizellerde m pakette 275 45 r18 geliyor sanırım. bu sefer taban iyice büyüyor değil mi?

• Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    BI hesaplama yontemi var bu hesaplama da sapma %3 den buyukse o ebatlarin kullanilmamasi onerilmiyor. Bu hesaplamarin detayini bilmiyorum ama jant genisligi , jant boyu , bijon sayisi ve bijon araligiyla ilgili parametleri vardir buyuk ihtimal, bu hesaplamada butun olusacak pozitif ve negatif durumlar isin icine girmistir zaten.Bu degelere bagli olarak jantin tasimasinda problem olsaydi bu deger %3 un uzerine cikacaktir zaten. Tabanin buyume meselesi ilk belirtilen deger 275 olan deger yere degen mm sini veriyor yani taban degeri buyuyor. Bizdeki 320 M paketteki aracta da 245 vardi 5 serisindeki buyuklukte bu jant genisligiyle alakali bir durumdan kaynaklaniyordur buyuk ihtimal daha cok bilgisi olan bir arkadas gorurse cevap verir zaten.
  • 80 bin tl civarinda sunrooflu beyaz 2013-2015 116d ed arıyorum. Satmayı düşünen varsa bana özelden ulaşabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chacha86 -- 4 Aralık 2016; 23:49:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x2X2 X kullanıcısına yanıt
    2 sene once 4 balataya 550 euro para verdim.

• quote:

Hocam bi yanlisiniz var galiba

AYnen olur hocam ben yanlis baktim

• quote:

Orijinalden alıntı: Grafik81

Şimdi 2016 one edition 118i 3 bin kmde aracın piyasa değeri nedir. Aracımı satılığa çıkarmayı düşünüyorum ?

Bence Ocak ayından sonra satın. Şu an ÖTV farkı ödeniyor ve kur zammı tam yansımadı. Sıfır fiyattan maximum %15 düşün Ocak veya Şubattan sonra. Gerçi satınca yerine alacağınız araç 3 yada 5 serisi değilse sizi tatmin etmeyecektir :) Hayırlı satışlar. Bence de fiyatı belirleyen biziz ve ben bu saaten sonra düşük fiyattan satmayı düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar merhaba, aracım 2015 model manuel 1.16d. Aracımdan çok memnunum fakat fazla km yaptığım için 15 ayda 4 kere bakıma girdim 5. Bakım da birkaç hafta içinde olacak. 4 bakıma toplam 6 bin lira verdim ve sadece filtre değişimine bu ücretleri ödemek koyuyor. Size sormak istediğim şu ki ben bu filtreleri değişecek malzemeleri dışarıdan değiştirmek istiyorum ama fiyat ve marka Hakkı'nda bilgim yok. Hangi markaları kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

• Merhabalar
    Fazla uzun yol yapmıyorum ve sert araç kullanmıyorum.Sessiz ve konforlu dört mevsim lastiği olarak pireler p7- Michelen-Goodyear markalarından hangisini önerirsiniz?
    Halihazırda Bridgestone potenza var ebatları, 205 50 17
    Saygilar

• ambassador1103 A kullanıcısına yanıt
    Netten aratirsaniz satan yerleri bulursunuz hengsth , mahle ,mann hepsi kaliteli parcalar.

• Arkadaşlar bencede mantıksız şuan satmak hiç doğru değil. Ocak ayından sonra satmayı düşünüyorum ama.. Bu arada m paket alamayacağıma göre one edition aracımı estroil mat maviye kaplatmayı düşünüyorum. Bu konuda fikir verirmisiniz. Sizce yapmak mantıklı mı ? Artıları eksileri nelerdir? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grafik81 -- 5 Aralık 2016; 12:17:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Kardeslerim ustundeki 205 50 17 olculeri yerine 225 45 17 kislik aliyorum. Hata ediyorsak bi uyarin pazartesi bu isi cozecem insallah

%3 den fazla sapma iyi degil boyle olursa %4 oluyor tercih sizin

tamamen meraktan soruyorum;

jantı da değiştirmek zorunda mı şimdi?

yani bu çok klasik bir ölçü. 205 55 R16 nasıl çoğu araçta varsa.....

205 50 r17 ile 225 45 r17 arasındaki farkı jant kaldırır mı? yoksa jant da değişecek mi?

bir de alakasız bir soru olacak ama m paketlerin hepsi aynı değil mesela 520dizellerde m pakette 275 45 r18 geliyor sanırım. bu sefer taban iyice büyüyor değil mi?

her aracın lastik ölçüsü farklıdır

• 2. El konusunda ben araci aldigimda golf highline u ledli 122hp arac ile 6bin fark vardi 150act ile de galiba ayni fiyatti simdi actyi 2014 model olan 92 94 civarina satiyorlar 122hp olan ise 88 yani 116inin 94 civari olmasi lazim ama 80e satiyorlar artik zarari dusunun.

• Az önce ilanlara söyle göz attımda tekrar, aslında 80 bine satılan şu kazalı veya kiralamadan çıkma araçlar dışında satıcılar fiyatları yavaş yavaş yükseltmekte. Sevindim doğrusu. Ben 2. elde daha da fazla değer kazanacağına inanıyorum BMW 1 serisinin önümüzdeki dönemde. Özellikle temiz kullanılmış estoril M paketler ciddi talep görecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamare

Merhabalar
    Fazla uzun yol yapmıyorum ve sert araç kullanmıyorum.Sessiz ve konforlu dört mevsim lastiği olarak pireler p7- Michelen-Goodyear markalarından hangisini önerirsiniz?
    Halihazırda Bridgestone potenza var ebatları, 205 50 17
    Saygilar

Selamlar tekrar
    Seçenekler arasına Continental de ekledim,forumda genelde hep kış lastikleri yorumlanmış dort mevsim olarak fazla yorum bulamadım,tavsiyelerinizi bekliyorum
    118i

• Yakin zamanda kampanyali jant+ lastik icin fiyat alan var mi 205 55 16 icin

• Bu run flat lastikleri normal lastiklere döndürüp araç tamir kiti ile stepnesiz kullanım sanırım mümkün. Bunun yapılabilmesi için jantların da değişmesi mi gerekiyor? Kısaca bu jantlara run flat olmayan lastik takılamaz mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MGÜ kullanıcısına yanıt
    Takılır sadece jantlardaki basınç sensörlerine dikkat etmesi gerekiyor söküp takan arkadaşın. lastik tamir kiti dediğiniz ne oluyor şu tek kullanımlık köpükse tavsiye etmem çünkü lastiğin içinde hep kalıyor o ve temizlenmesi zor
    Onun yerine cakmakliktaki elektrikle çalışan pk uçuk kompresörleri tavsiye ederim bayağı başarılı lastikciye götürür. Bendeki ler runflat olmasına rağmen hala bulunduruyorum.
    (Ama özel ve ekonomik bir sebebi yoksa runflat iyidir. Güvenli en azından diğerine göre)
    Sağlıklı günler

• quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

Bu run flat lastikleri normal lastiklere döndürüp araç tamir kiti ile stepnesiz kullanım sanırım mümkün. Bunun yapılabilmesi için jantların da değişmesi mi gerekiyor? Kısaca bu jantlara run flat olmayan lastik takılamaz mı?

Mevcut jantlar üzerine normal run-flat olmayan lastik takabilirsiniz elbette ama aracın amortisör ayarları run-flat ile çalışacak şekilde olduğu için önce çok yumuşak bir sürüş elde edersiniz ama sonrasında baskı lastiğin yanaklarına bineceği için bir kasis, çukura hızla girdiğinizde lastiği yararsanız. Bu eğer yüksek hızlarda gerçekleşir ise çok tehlikeli olabilir. 2 arkadaşımın başına geldi ve run-flat lastiğe döndüler.Biri kasise çok sert girdi ve ön iki lastiği aynı anda yardı. Diğeri otobanda daha ciddi bir kaza atlattı. Üreticinin tavsiyesi run-flat. Karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykırı58

Takılır sadece jantlardaki basınç sensörlerine dikkat etmesi gerekiyor söküp takan arkadaşın. lastik tamir kiti dediğiniz ne oluyor şu tek kullanımlık köpükse tavsiye etmem çünkü lastiğin içinde hep kalıyor o ve temizlenmesi zor
    Onun yerine cakmakliktaki elektrikle çalışan pk uçuk kompresörleri tavsiye ederim bayağı başarılı lastikciye götürür. Bendeki ler runflat olmasına rağmen hala bulunduruyorum.
    (Ama özel ve ekonomik bir sebebi yoksa runflat iyidir. Güvenli en azından diğerine göre)
    Sağlıklı günler

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14761477147814791480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.