Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1355. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En güncel mesaj buraya yazıldığı için yazıyorum. Benim bmw 2 seri aracımda bu sabah lastik basın uyarısı aldım. Ön lastiktikler 1.9 arka lastikler 2.0 gözüküyor. Kaç olması gerekiyor. Aciliyetle cevabınızı rica ederim.
  • merhaba,
    2012-2013 f20 kasa 116 almak istiyorum malum sitede fiyatları çok değişken buldum,
    piyasası hakkında da bir bilgim yok rica etsem ortalama fiyat tahmini yapar mısınız.
  • likapa_53 kullanıcısına yanıt
    Ön arka 32 32psi basin serviste oyle basiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bugün torpido lambasına elimle dokunduğumda aşırı sıcak olduğunu fark ettim. Bir süre(2-3 saat kadar) bekleyip tekrar baktığımda hala aşırı sıcaktı. Torpidonun içine telefonumun kamerasını açıp koyduktan sonra kapağını kapattım sonra kayıt ettiğim videoya baktığımda lambanın kapanmadığını gördüm. Bunu çözmenin bir yolu var mı acaba? Aküyü bitirmesinden ve elektrik aksama zarar vermesinden korkuyorum.
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt
    bugün uzun yoldan geldim cc ile otobanda 100 km ye sabitledim yokuş aşağı yolda araç hızlanmadan otomatik fren yapıp 100km de sabit tutuyor aracı.. 101 km olmadı araç özellikle dikkat ettim... fren fonksiyonlu derken bunu demek istemiştim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıwantbmw

bugün uzun yoldan geldim cc ile otobanda 100 km ye sabitledim yokuş aşağı yolda araç hızlanmadan otomatik fren yapıp 100km de sabit tutuyor aracı.. 101 km olmadı araç özellikle dikkat ettim... fren fonksiyonlu derken bunu demek istemiştim..

Anladım bende adaptif sanmıştım. Bu firmalar neden özellikleri çok kısıyor anlamıyorum ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün aracımın arka sileceğinin olmadığını gördüm kırılmış mı yoksa sökülmüş mü anlamadım.bagaj kapağının üzerinde vida onun üzerindede somun var başka hiçbirşey yok pahalı mıdır aracı aldığımda kasko hediye etmişlerdi kaskodan yaptırmak için Nasıl prosedür oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakNecip

Aklımda f20 makyajsız 1.16i m sport var. ilandada bir araç buldum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-hatasiz-full-orijinal-bmw-m-sport-18-bin-km-294010279/detay

bu araç için 95.000 tl verilirmi sizce ?

f20 nin kronik sorunları neler? konforlu bir araç mı ?

son olarakta 2. el piyasası nasıl ? satarken sıkıntı yaşar mıyım ?

Bence verilmez. 2014 118i yi 92000 liraya almistim bu forumdan bi arkadastan 2 ay once. Tek eksisi beyaz olmasi ve ufak bi hasar kaydi olmasi.

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    Merhaba fiyatta herhangi bir indirim mevcuttmu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ikinci el 116d almayı düşünüyorum. Aşağıdaki 2 ilan hakkında düşünceniz nedir? Bu arada marşpiyel plastikmiş 1 serisinde, çok ilginç geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-8,600-km-de-garaj-arabasi-116d-manuel-en-ful-plusful-297409541/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-garantili-hatasiz-cruz-kontrol-acill-291996757/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu iki aracta sunroof ve çelik janttan başka bi artı yan göremiyorum maalesef, ki o çelik jantta benim en sevmediğim model (şahsi fikrim). Nacizane düşüncem; model yılını 2013-2012 lere düşürüp aynı fiyatlarda line'li veya m paketli bi araç almanız.
    not: makyaj öncesi dizel aracları m paket olarak getirmiyorlardı.
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt
    adaptif değil maalesef... 1040 tl ye adaptif özellikli cc yapmazlar hayatta.. sensörü teknik altyapısı vs sonradan zor sanki.. donanım olarak bazı özellikleri standart olmalı bu konuda zayıflar.. elektrikli katlanır ayna karartılmış arka camlar, arka kapı ve koltuk arkası saklama alanı gibi eksikleri var bunlar hala opsiyon ve saçmalık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıwantbmw

adaptif değil maalesef... 1040 tl ye adaptif özellikli cc yapmazlar hayatta.. sensörü teknik altyapısı vs sonradan zor sanki.. donanım olarak bazı özellikleri standart olmalı bu konuda zayıflar.. elektrikli katlanır ayna karartılmış arka camlar, arka kapı ve koltuk arkası saklama alanı gibi eksikleri var bunlar hala opsiyon ve saçmalık...

Sonun akadar katılıyorum..Yıl olmus 2016 hala elektrikli katlanır ayna,CC vs. opsiyon..Koskoca BMW olmussun hala paragozluk yapıp sonradan yaptırın paranızı alayım diyorsun.2006 model arabalşarda var yahu katlanır ayna bilmem ne..yazıklar olsun...
  • daywalker da aradığınız arabanın siyahı var. Çok temiz ben de kendisine kefilim. 1.16d manual. kendisi özelliklerinden bahseder fakat düşünüyorsanız güzel araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtfrtfrtfrt

Merhaba arkadaşlar ikinci el 116d almayı düşünüyorum. Aşağıdaki 2 ilan hakkında düşünceniz nedir? Bu arada marşpiyel plastikmiş 1 serisinde, çok ilginç geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-8,600-km-de-garaj-arabasi-116d-manuel-en-ful-plusful-297409541/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-garantili-hatasiz-cruz-kontrol-acill-291996757/detay

2 ay once ayni donanimdaki sunroof xenonlu 2014 ekim cikisli 33000 kmdeki 116d ed yi 80.000 liraya satmistim. O fiyatlar abarti yazilmis.

• cbascan kullanıcısına yanıt
    merhaba ;
    2014 model 24 aralık çıkışlı 116 d aracımı bu ay satışa çıkaracağım. Daha sahibindene koymadım.
    Araç hakkında ;

kazası, boyası, değişeni, trameri yok.
    sunroof- geri görüş- sos- ışık paket- borusanda yapılmış film camlar.
    20 000 km de.

60.000 km ye kadar ücretsiz bakım paketi mevcut.

borusan çıkışlı ve tüm bakımları borusan da yapımıştır.
  • riggsmartin R kullanıcısına yanıt
    eninde sonunda düzeltecekler donanım listesini...
  • Arkadaşlar merhaba,

Cuma akşamı 2013 model ( 2014 Ocak trafiğe çıkışlı) 116i aracımla çok acaip bir macera yaşadım. Bilgilendirmek istedim sizleri.

Aracım yoğun trafikte ( yaklaşık 45 dk da 250 m kadar gidebildim) aniden start stop arıza diye bir arıza vererek durdu. Bir kaç kez deneme yaptım çalıştıramadım. Sonra yol yardımı aradım. Yol yardımdan yapılacak bir şey olmadığını aracın ahtapot çekici ile servise çekilmesi gerektiği bilgisini aldım.

Elbette asıl macera bundan sonra başladı. Çünkü şerit değiştirerek yolda kalmıştım. Trafikteki tüm araçlar çileden çıktı. Araçtan inenler, arabamı itmek isteyenler, bağıranlar çağıranlar. Araba 10 cm bile ilerlemiyordu. Tam kilitlendi yani. Ben ise bu kabus dakikaları esnasında çekiciyi bekliyordum. Malum yolda trafik acaip olduğundan çekici gelene kadar yaşadıklarımı bir ben bir Allah bilir. Çekici yaklaşık 1,5 saat sonra gelebildi.Çekici gelmeden son 15 dakika ise trafik açılmıştı ve bu sefer yokuş aşağı kaptıranlar bana çarpmamak için zor durumda kaldılar. 3-4 tane net kaza atlattım.

Sonuçta çekici geldi ve ertesi gün servis yakıt pompası arızası teşhisi koydu. Garantisi bittiği içinde tabi cepten bir ton para gitti. Nedeni ise klasik. Alınan benzinden ötürü imiş.

Özet olarak ben acaip soğudum bu elektronik araçtan. Yahu böyle acil durumlarda en azından aracı ittirerek hareket ettirebilme şansı neden olmaz ki? Aracımı pert olmadan ( çünkü çok ciddi kazalara neden olabilecek durumdu) servise çektirebildiğim için şanslıyım sanırım.

• metinhattat M kullanıcısına yanıt
    çok geçmiş olsun. büyük tehlike atlatmışsınız hakikaten.
    acaba araç otomatik vites olduğu için mi stop ettikten sonra hareket ettiremediniz? yani manuel vitesteki gibi boşa atamadığınız için mi? ola ki günün birinde böyle bir durumla karşılaşırsak bilgimiz olun diye soruyorum. çünkü an geliyor yolda denk geldiğim her benzinlikten ucuz ya da kaliteli demeden benzin almak zorunda kalıyorum. özellikle kırsal bölgelere gittiğimde.
  • Alabilecek gücünüz var ise eğer bence de M paket alın. İlle de makyajlı kasa olsun diye joy pakette ısrarcı iseniz bilemem ama M paket aracı çok başka gösteriyor. benim aracım da baktığınız ilandaki gibi estoril M paket ve her seferinde iyi ki almışım diyorum.
    bildiğim kadarıyla 2012 modellerinde soğutma sıvısı eksiltme sorunu yaşanıyordu. ama 2014 temmuz sonrası üretilmiş araçlarda kimseden bir şikayet okumadım. sadece bazı modellerde trim sesleri (bagaj kapağında gıcırtı) oluyormuş. bunun haricinde baktığınız ilandaki araç standart donanımı (sunroof&xenon far&otomatik vites&katlanır ayna&bluetooth üzerinden müzik dinleme&geri görüş kamerası&park sensörü vs) ile gayet konforlu bir araç.
  • 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.