Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
41.161
Cevap
326
Favori
2.505.797
Tıklama
Giriş
    1112 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: caballos

MErhaba Arkadaşlar;

Arabasıyla çok ilgilenen en ufak çızık, kus pisliği vs.. oldugunda hemen temizleyen ve bu konularda araştırma yapan arkadaşlara sorum:

Şu an amerikadayım ve bu tarz buradan alınacak bir ürün var mı tavsiye edeceginiz? herturlu çizik giderici, cila, koruyucu vs.. olabilir. Bizim arabalara uygun baska bir ürün de olabilir "oradayken kesin şuna da bakın" diyebileceginiz elektronik bişey de olabilir. Aracım Mayfest.

Şimdiden teşekkürler.

Orada araba konusunda uzmanlaşmış bir market bulma konusununda sana başarılar. Ben bulamadım da. Sabun cila ıvır zıvır arıyorsan oto yıkamacılara bak başka yerde görmedim. Amerika'ya gidip sabun deterjan getirirsen de ilkler içine girersin demedi deme... İlla bişey alaçam diyorsan nmt ünitesi orda ucuz hani şu navigasyon yaptıra bilen geniş ekranlı teyip, 1000$ civarı olsa gerek orada.
    |
    |

• Teğmen
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cörekotu

Buradan VIN numarası girince önerilen UPD07012.bin dosyasını sorunsuz yükledim. Araç 9/2014

Bende oradan indirdim ama yazılımınız güncel diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: GEZGİNBÖCEK

quote:

Buradan VIN numarası girince önerilen UPD07012.bin dosyasını sorunsuz yükledim. Araç 9/2014

Alıntıları Göster
    arkdaşlar 2015 1 serilerinde yokuş kalkış desteği gibi hill holder veya auto hold var mı acaba ben test sürüşü yapmıştım fakat fark etmeyi unuttum özelliklernde de görünmeyince merak ettim acaba sahip olan arakdaşlar yazarsa sevinirim.
    |
    |
    Bahsedilenler: dreamofice , Giovanni_

• Yarbay
    2916 Mesaj

Hepsinde standart

|
    |
    brifing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Hepsinde standart

Alıntıları Göster
    Merhaba,

2014 BMW 116 ED sahibiyim. Aracı sıfır aldım ilk bakıma kadar şehir içinde klima açıkken ve Ankara trafiğinde 26-27 kuruş yaktı. Bakımdan sonra ise yakıt biraz daha düştü. En son 7 Eylülde Antalya'ya gidip geldim. Depoyu fulledim ve Konya üzerinden gidip geldim. Kesinlikle az yaksın diye bir kaygım olmadı, ortalama 120-130 arası hatta yer yer çok kısa süreli de olsa 160-170 gördüğüm oldu. Tekrar depoyu dönüşte Konya girişinde doldurdum :) Hesapladığımda 22,6 kuruş yaktı. Arkadaşlar abartmıyorum araba Ankara-Antalya çok sakin sürerseniz gidip gelir o derece yakıtı güzel.

• Yüzbaşı
    372 Mesaj

Sanırım standart donanımda var hill holder. Benim aracım 2014/9 çıkışlı, yokuşta kalkarken ilk 2-3 saniye tutuyor sonra bırakıyor gibi hissettim. Yokuş kalkış destek sisteminin çalışma prensibi de bu şekilde zaten. Muhtemelen var bizim araçlarda. Yine de eski kullanıcı arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    brifing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

Kapı sesleri şikayetiyle balgat borusana bıraktığım aracıma ikame olarak 520i verdiler. Hem hızlı birşekilde araç ayarlayarak beni mesai gününde yolda bırakmadılar hem de sorunsuz bir şekilde aracımı zamanında teslim ettiler. Sesler %90 azaldı. Kendim bant çekmeye çalışmıştım ama kıvrımlı yüzeyler yüzünden oldukça meşakatli birişti becerememiştim. Çok güzel bir işçilikle kesinlikle belli olmayacak şekilde sorunu çözmüşler. Ses gelen arkadaşlara tavsiyem kendi kendinize çözmek ile uğraşmayın servis garantiden hallediyor biraz uzun sürse de ikame araç hizmetiyle bütün gününüzü öldürmenize de gerek kalmıyor.

Daywalker kapı sesinden kastınız nedir sn Daywalkerr ? Arada çok ufak tümseklerde gıcırtı tarzı bir ses geliyordu. Gıcırtıdan daha çok sanki takır tukur bir ses geliyordu, onu da bir yapıyor bir yapmıyor. Sizin sesten kastınız yalıtımla alakalı sanırım. Yapılan işlem hakkında bilgi verebilir misiniz?
    |
    |
    Bahsedilenler: Daywalkerr

• Çavuş
    49 Mesaj
    iki tip ekran var ondan versiyon farkları olabilir 2014 ve sonrasindaki hangi ay sonrasi bilmiyorum ekranlarin islemcisi kuvvetli ve daha hizli calisiyor ekranda album kapagini ve spor gostergeleri yeni tipte gorebilirsiniz yada telefonunuzdan bluetooth ile multimedia calip ekrana gonderebilirsiniz 2014 altindaki modellerde bu ozellikler yoktur

ornek olmasi acisindan yeni tip ekranlar

http://store.donanimhaber.com/6a/ff/d0/6affd04e1bfb46cd6831257b52d5c332.jpg

http://store.donanimhaber.com/99/08/3e/99083e7a9b40daf337d93b4861d55e0f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuningbr -- 11 Eylül 2015; 11:59:31 >

• Yüzbaşı
    264 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GEZGİNBÖCEK

quote:

Anlaşılan SOS donanımı olmayan araçlara update yok. Bu sayfadan ben UPD07012.bin dosyasına ulaşamıyorum Vin kodunu girince. Teşekkür ederim bilgi için.
    |
    |

• Binbaşı
    1785 Mesaj

Hill Holder standart hepsinde...

|
    |
    Bahsedilenler: brifing

BEYAZ 2015 F20 LCI 116D
  • Binbaşı
    1726 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brifing

arkdaşlar 2015 1 serilerinde yokuş kalkış desteği gibi hill holder veya auto hold var mı acaba ben test sürüşü yapmıştım fakat fark etmeyi unuttum özelliklernde de görünmeyince merak ettim acaba sahip olan arakdaşlar yazarsa sevinirim.

Autohold: Araba durunca ayaginizi frenden cekip istediginiz kadar bekleyebildiginiz sistem. 5 serisi ve ustunde var.

Hill holder: Yokusta kalkarken bir sure fren basinci uygulayan sistem. Tum araclarda standart. Calisma prensibi ayak frende olacak ve araba yokus yukari yondeki vitese takili olacak. Yokus yukari geri vitese ve yokus asagi herhangi bir ileri vitese takarsaniz calismaz. Yokus asagi geri vitese veya yokus yukari herhangi bir ileri vitese takarsaniz calisir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: yukosel

quote:

Kapı sesleri şikayetiyle balgat borusana bıraktığım aracıma ikame olarak 520i verdiler. Hem hızlı birşekilde araç ayarlayarak beni mesai gününde yolda bırakmadılar hem de sorunsuz bir şekilde aracımı zamanında teslim ettiler. Sesler %90 azaldı. Kendim bant çekmeye çalışmıştım ama kıvrımlı yüzeyler yüzünden oldukça meşakatli birişti becerememiştim. Çok güzel bir işçilikle kesinlikle belli olmayacak şekilde sorunu çözmüşler. Ses gelen arkadaşlara tavsiyem kendi kendinize çözmek ile uğraşmayın servis garantiden hallediyor biraz uzun sürse de ikame araç hizmetiyle bütün gününüzü öldürmenize de gerek kalmıyor.

Daywalker kapı sesinden kastınız nedir sn Daywalkerr ? Arada çok ufak tümseklerde gıcırtı tarzı bir ses geliyordu. Gıcırtıdan daha çok sanki takır tukur bir ses geliyordu, onu da bir yapıyor bir yapmıyor. Sizin sesten kastınız yalıtımla alakalı sanırım. Yapılan işlem hakkında bilgi verebilir misiniz?

O gıcırtı sesi bazen dediğiniz gibi takır tukur şeklinde geliyordu. Şuan sesler %90 oranında gitti. Çok nadiren çukurlerden çok sert geçersem arka taraflardan bazen ses geliyor. Yaptıkları işlem ise teflon bir bantı kapı fitillerine karşılık gelecek şekilde araca yapıştırmaları oldu. Oldukça hassas ve nizami yapmışlardı. Ayrıca aracımı ilk gün almışım gibi iç kuaför yapmışlardı oldukça memnun kaldım. herhangi bir ücret de talep etmediler
    |
    |

• Yüzbaşı
    949 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

O gıcırtı sesi bazen dediğiniz gibi takır tukur şeklinde geliyordu. Şuan sesler %90 oranında gitti. Çok nadiren çukurlerden çok sert geçersem arka taraflardan bazen ses geliyor. Yaptıkları işlem ise teflon bir bantı kapı fitillerine karşılık gelecek şekilde araca yapıştırmaları oldu. Oldukça hassas ve nizami yapmışlardı. Ayrıca aracımı ilk gün almışım gibi iç kuaför yapmışlardı oldukça memnun kaldım. herhangi bir ücret de talep etmediler

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar aracımın ilk bakım zamanı yaklaşıyor ve kafam karıştı sizce bakım paketi almalımıyım. ayda ortalama 3000-3500 km yol yapıyorum.
    |
    |

F20 LCI 2015

F30 2013

F20 Sportline 2012

• Yarbay
    2916 Mesaj
    quote:

Merhaba,

2014 BMW 116 ED sahibiyim. Aracı sıfır aldım ilk bakıma kadar şehir içinde klima açıkken ve Ankara trafiğinde 26-27 kuruş yaktı. Bakımdan sonra ise yakıt biraz daha düştü. En son 7 Eylülde Antalya'ya gidip geldim. Depoyu fulledim ve Konya üzerinden gidip geldim. Kesinlikle az yaksın diye bir kaygım olmadı, ortalama 120-130 arası hatta yer yer çok kısa süreli de olsa 160-170 gördüğüm oldu. Tekrar depoyu dönüşte Konya girişinde doldurdum :) Hesapladığımda 22,6 kuruş yaktı. Arkadaşlar abartmıyorum araba Ankara-Antalya çok sakin sürerseniz gidip gelir o derece yakıtı güzel.

Km/litre bazinda belirtirseniz daha mantikli olacaktir. Zira ajaryakit fiyatlari ulkemizde allahin her gunu degisiyor.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: caballos

MErhaba Arkadaşlar;

Arabasıyla çok ilgilenen en ufak çızık, kus pisliği vs.. oldugunda hemen temizleyen ve bu konularda araştırma yapan arkadaşlara sorum:

Şu an amerikadayım ve bu tarz buradan alınacak bir ürün var mı tavsiye edeceginiz? herturlu çizik giderici, cila, koruyucu vs.. olabilir. Bizim arabalara uygun baska bir ürün de olabilir "oradayken kesin şuna da bakın" diyebileceginiz elektronik bişey de olabilir. Aracım Mayfest.

Şimdiden teşekkürler.

hocam selam, gelirken 6s getirebilirsen benim araba için çok faydalı olur :PP

F20 BMW 116d ED

• Yarbay
    2081 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

Arkadaşlar aracımın ilk bakım zamanı yaklaşıyor ve kafam karıştı sizce bakım paketi almalımıyım. ayda ortalama 3000-3500 km yol yapıyorum.

Alıntıları Göster
    Bu hesapla 3-4 ayda bir bakıma giriyorsunuz. Eğer özel serviste yaptırmayacaksanız kesinlikle alın derim.

F20 BMW 116d ED

• Yüzbaşı
    383 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fm.karahan

Bu hesapla 3-4 ayda bir bakıma giriyorsunuz. Eğer özel serviste yaptırmayacaksanız kesinlikle alın derim.

Alıntıları Göster
    @eup:

6s çıkana kadar kalmıyorum malesef haftaya donecegim. rev9 marka intercooler buldum, 420 dolar.

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1112627

yerim pek musait degil ama git geldeyim alıp almama konusunda. Turkiye'de intercoolerlar 3000tl civarında.

@halitozbasli:

Dostum tabiki deterjan, sabun gibi şeyleri getirmiyorum, ama mesela atıyorum öyle bir ürün vardırki boyayı koruyordur, cizik yapmıyordur ve sadece ABDde vardır, seramik kaplama ürünü vardır 100$dır vs.. bu tarz şeyler için sordum.
    |
    |

• Çavuş
    67 Mesaj
    320i 1.6 170hp olan araçtaki turbo çufflama sesi 1.18i 1.6 170hpde çıkıyormu bilen varmı?

2,5 ay oldu alali aracı eski f20 ne güzeldi 30 binde bakıma giriyordu 😫.

Cok net Hatırlıyorum önce aracımı 2 kere bakıma sokmuştum 1. Için 850 2. Için arka diskler değişmişti onunla beraber 3098 tl ödemiştik gecen yılın fiyatlarıyla Suan ilk Bakim için kaç tl alırlar benden bilen varmı?

- birde yeni araç için merkezden arandım yangın tüpü degisimi ve katalizör için acil servise gitmem gerektiği söylendi. Aranan varmı benim gibi acaba

|
    |
    fm.karahan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

F20 LCI 2015

F30 2013

F20 Sportline 2012
  • Yüzbaşı
    576 Mesaj

1.18i 136ps bile var cuflama sesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    akyol85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.