Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1134. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11321133113411351136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caballos

MErhaba Arkadaşlar;

Arabasıyla çok ilgilenen en ufak çızık, kus pisliği vs.. oldugunda hemen temizleyen ve bu konularda araştırma yapan arkadaşlara sorum:
    Şu an amerikadayım ve bu tarz buradan alınacak bir ürün var mı tavsiye edeceginiz? herturlu çizik giderici, cila, koruyucu vs.. olabilir. Bizim arabalara uygun baska bir ürün de olabilir "oradayken kesin şuna da bakın" diyebileceginiz elektronik bişey de olabilir. Aracım Mayfest.

Şimdiden teşekkürler.

Orada araba konusunda uzmanlaşmış bir market bulma konusununda sana başarılar. Ben bulamadım da. Sabun cila ıvır zıvır arıyorsan oto yıkamacılara bak başka yerde görmedim. Amerika'ya gidip sabun deterjan getirirsen de ilkler içine girersin demedi deme... İlla bişey alaçam diyorsan nmt ünitesi orda ucuz hani şu navigasyon yaptıra bilen geniş ekranlı teyip, 1000$ civarı olsa gerek orada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cörekotu

Buradan VIN numarası girince önerilen UPD07012.bin dosyasını sorunsuz yükledim. Araç 9/2014

Bende oradan indirdim ama yazılımınız güncel diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkdaşlar 2015 1 serilerinde yokuş kalkış desteği gibi hill holder veya auto hold var mı acaba ben test sürüşü yapmıştım fakat fark etmeyi unuttum özelliklernde de görünmeyince merak ettim acaba sahip olan arakdaşlar yazarsa sevinirim.
  • brifing B kullanıcısına yanıt
    Hepsinde standart

• Merhaba,
    2014 BMW 116 ED sahibiyim. Aracı sıfır aldım ilk bakıma kadar şehir içinde klima açıkken ve Ankara trafiğinde 26-27 kuruş yaktı. Bakımdan sonra ise yakıt biraz daha düştü. En son 7 Eylülde Antalya'ya gidip geldim. Depoyu fulledim ve Konya üzerinden gidip geldim. Kesinlikle az yaksın diye bir kaygım olmadı, ortalama 120-130 arası hatta yer yer çok kısa süreli de olsa 160-170 gördüğüm oldu. Tekrar depoyu dönüşte Konya girişinde doldurdum :) Hesapladığımda 22,6 kuruş yaktı. Arkadaşlar abartmıyorum araba Ankara-Antalya çok sakin sürerseniz gidip gelir o derece yakıtı güzel.
  • brifing B kullanıcısına yanıt
    Sanırım standart donanımda var hill holder. Benim aracım 2014/9 çıkışlı, yokuşta kalkarken ilk 2-3 saniye tutuyor sonra bırakıyor gibi hissettim. Yokuş kalkış destek sisteminin çalışma prensibi de bu şekilde zaten. Muhtemelen var bizim araçlarda. Yine de eski kullanıcı arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

Kapı sesleri şikayetiyle balgat borusana bıraktığım aracıma ikame olarak 520i verdiler. Hem hızlı birşekilde araç ayarlayarak beni mesai gününde yolda bırakmadılar hem de sorunsuz bir şekilde aracımı zamanında teslim ettiler. Sesler %90 azaldı. Kendim bant çekmeye çalışmıştım ama kıvrımlı yüzeyler yüzünden oldukça meşakatli birişti becerememiştim. Çok güzel bir işçilikle kesinlikle belli olmayacak şekilde sorunu çözmüşler. Ses gelen arkadaşlara tavsiyem kendi kendinize çözmek ile uğraşmayın servis garantiden hallediyor biraz uzun sürse de ikame araç hizmetiyle bütün gününüzü öldürmenize de gerek kalmıyor.

Daywalker kapı sesinden kastınız nedir sn Daywalkerr ? Arada çok ufak tümseklerde gıcırtı tarzı bir ses geliyordu. Gıcırtıdan daha çok sanki takır tukur bir ses geliyordu, onu da bir yapıyor bir yapmıyor. Sizin sesten kastınız yalıtımla alakalı sanırım. Yapılan işlem hakkında bilgi verebilir misiniz?

• iki tip ekran var ondan versiyon farkları olabilir 2014 ve sonrasindaki hangi ay sonrasi bilmiyorum ekranlarin islemcisi kuvvetli ve daha hizli calisiyor ekranda album kapagini ve spor gostergeleri yeni tipte gorebilirsiniz yada telefonunuzdan bluetooth ile multimedia calip ekrana gonderebilirsiniz 2014 altindaki modellerde bu ozellikler yoktur

ornek olmasi acisindan yeni tip ekranlar

https://store.donanimhaber.com/6a/ff/d0/6affd04e1bfb46cd6831257b52d5c332.jpg

https://store.donanimhaber.com/99/08/3e/99083e7a9b40daf337d93b4861d55e0f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuningbr -- 11 Eylül 2015; 11:59:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GEZGİNBÖCEK

quote:

Orijinalden alıntı: Cörekotu

Buradan VIN numarası girince önerilen UPD07012.bin dosyasını sorunsuz yükledim. Araç 9/2014

Bende oradan indirdim ama yazılımınız güncel diyor

Anlaşılan SOS donanımı olmayan araçlara update yok. Bu sayfadan ben UPD07012.bin dosyasına ulaşamıyorum Vin kodunu girince. Teşekkür ederim bilgi için.

• Hill Holder standart hepsinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: brifing

arkdaşlar 2015 1 serilerinde yokuş kalkış desteği gibi hill holder veya auto hold var mı acaba ben test sürüşü yapmıştım fakat fark etmeyi unuttum özelliklernde de görünmeyince merak ettim acaba sahip olan arakdaşlar yazarsa sevinirim.

Autohold: Araba durunca ayaginizi frenden cekip istediginiz kadar bekleyebildiginiz sistem. 5 serisi ve ustunde var.

Hill holder: Yokusta kalkarken bir sure fren basinci uygulayan sistem. Tum araclarda standart. Calisma prensibi ayak frende olacak ve araba yokus yukari yondeki vitese takili olacak. Yokus yukari geri vitese ve yokus asagi herhangi bir ileri vitese takarsaniz calismaz. Yokus asagi geri vitese veya yokus yukari herhangi bir ileri vitese takarsaniz calisir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukosel

quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

Kapı sesleri şikayetiyle balgat borusana bıraktığım aracıma ikame olarak 520i verdiler. Hem hızlı birşekilde araç ayarlayarak beni mesai gününde yolda bırakmadılar hem de sorunsuz bir şekilde aracımı zamanında teslim ettiler. Sesler %90 azaldı. Kendim bant çekmeye çalışmıştım ama kıvrımlı yüzeyler yüzünden oldukça meşakatli birişti becerememiştim. Çok güzel bir işçilikle kesinlikle belli olmayacak şekilde sorunu çözmüşler. Ses gelen arkadaşlara tavsiyem kendi kendinize çözmek ile uğraşmayın servis garantiden hallediyor biraz uzun sürse de ikame araç hizmetiyle bütün gününüzü öldürmenize de gerek kalmıyor.

Daywalker kapı sesinden kastınız nedir sn Daywalkerr ? Arada çok ufak tümseklerde gıcırtı tarzı bir ses geliyordu. Gıcırtıdan daha çok sanki takır tukur bir ses geliyordu, onu da bir yapıyor bir yapmıyor. Sizin sesten kastınız yalıtımla alakalı sanırım. Yapılan işlem hakkında bilgi verebilir misiniz?

O gıcırtı sesi bazen dediğiniz gibi takır tukur şeklinde geliyordu. Şuan sesler %90 oranında gitti. Çok nadiren çukurlerden çok sert geçersem arka taraflardan bazen ses geliyor. Yaptıkları işlem ise teflon bir bantı kapı fitillerine karşılık gelecek şekilde araca yapıştırmaları oldu. Oldukça hassas ve nizami yapmışlardı. Ayrıca aracımı ilk gün almışım gibi iç kuaför yapmışlardı oldukça memnun kaldım. herhangi bir ücret de talep etmediler

• Arkadaşlar aracımın ilk bakım zamanı yaklaşıyor ve kafam karıştı sizce bakım paketi almalımıyım. ayda ortalama 3000-3500 km yol yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukosel

Merhaba,
    2014 BMW 116 ED sahibiyim. Aracı sıfır aldım ilk bakıma kadar şehir içinde klima açıkken ve Ankara trafiğinde 26-27 kuruş yaktı. Bakımdan sonra ise yakıt biraz daha düştü. En son 7 Eylülde Antalya'ya gidip geldim. Depoyu fulledim ve Konya üzerinden gidip geldim. Kesinlikle az yaksın diye bir kaygım olmadı, ortalama 120-130 arası hatta yer yer çok kısa süreli de olsa 160-170 gördüğüm oldu. Tekrar depoyu dönüşte Konya girişinde doldurdum :) Hesapladığımda 22,6 kuruş yaktı. Arkadaşlar abartmıyorum araba Ankara-Antalya çok sakin sürerseniz gidip gelir o derece yakıtı güzel.

Km/litre bazinda belirtirseniz daha mantikli olacaktir. Zira ajaryakit fiyatlari ulkemizde allahin her gunu degisiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: caballos

MErhaba Arkadaşlar;

Arabasıyla çok ilgilenen en ufak çızık, kus pisliği vs.. oldugunda hemen temizleyen ve bu konularda araştırma yapan arkadaşlara sorum:
    Şu an amerikadayım ve bu tarz buradan alınacak bir ürün var mı tavsiye edeceginiz? herturlu çizik giderici, cila, koruyucu vs.. olabilir. Bizim arabalara uygun baska bir ürün de olabilir "oradayken kesin şuna da bakın" diyebileceginiz elektronik bişey de olabilir. Aracım Mayfest.

Şimdiden teşekkürler.

hocam selam, gelirken 6s getirebilirsen benim araba için çok faydalı olur :PP
  • Bu hesapla 3-4 ayda bir bakıma giriyorsunuz. Eğer özel serviste yaptırmayacaksanız kesinlikle alın derim.
  • @eup:
    6s çıkana kadar kalmıyorum malesef haftaya donecegim. rev9 marka intercooler buldum, 420 dolar.
    http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1112627

yerim pek musait degil ama git geldeyim alıp almama konusunda. Turkiye'de intercoolerlar 3000tl civarında.

@halitozbasli:
    Dostum tabiki deterjan, sabun gibi şeyleri getirmiyorum, ama mesela atıyorum öyle bir ürün vardırki boyayı koruyordur, cizik yapmıyordur ve sadece ABDde vardır, seramik kaplama ürünü vardır 100$dır vs.. bu tarz şeyler için sordum.
  • 320i 1.6 170hp olan araçtaki turbo çufflama sesi 1.18i 1.6 170hpde çıkıyormu bilen varmı?

• fm.karahan kullanıcısına yanıt
    2,5 ay oldu alali aracı eski f20 ne güzeldi 30 binde bakıma giriyordu 😫.
    Cok net Hatırlıyorum önce aracımı 2 kere bakıma sokmuştum 1. Için 850 2. Için arka diskler değişmişti onunla beraber 3098 tl ödemiştik gecen yılın fiyatlarıyla Suan ilk Bakim için kaç tl alırlar benden bilen varmı?

- birde yeni araç için merkezden arandım yangın tüpü degisimi ve katalizör için acil servise gitmem gerektiği söylendi. Aranan varmı benim gibi acaba

• akyol85 A kullanıcısına yanıt
    1.18i 136ps bile var cuflama sesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 11321133113411351136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.