Şimdi Ara

BLURAY PLAYER ALMAK!!!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
7.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

hocam öndeki açma tuşu normal on-off anahtarı değildir(zaten böyle bir anahtar da yok!)

hangi panele taktın cihazı???

SW nedir sendeki? 2.68.0.4.3217 olmalıdır!(bir önceki ise 2.68.0.3.3109 idi;bir de ilk SW vardı,sanırım şu anda 3.SW kullanıyoruz)

Uyarı;panel "FHD" ise;sakın 2160p seçeneğini seçme!!!

Ben de o tuşun standby tuşu olduğunu tahmin ettim ama o tuşa basmadan hernedense görüntü gelmedi. Galiba bir türlü tokalaşamadılar.
    Şimdilik sadece seyrediyorum. Kanal düğmelerinden başka hiçbir yere basmadım.
    Bu tür aletleri eğer mümkünse el kitabı ile kullanmayı tercih ederim.
    Sanırım eski profesyonel bilgisayarcı ve amatör elektronikçiliğimden kalma bir alışkanlık.
    Sitesinde gerçekten sadece lehçe el kitabı var. Şimdilerin deyimiyle şaka gibi..!!!
    Belki Cd sinden çıkar.
    Panelim Sony 50W805C , memnunum.
    Cihaz zaten 1080i ayarlı geldi. GM 1050 de 1080p kullanıyordum.
    Yakın zamanda SW update yapmam. Zaten Eylül de 6 aylığına yokum. Dönünce bakarım. Ne demişler; bir şey çalışıyorsa elleme..

Bu arada bir yerde 4k panel alabileceğinizi yazmıştınız. İnternette dolaşan bir grafik var. Muhakkak gözünüze çarpmıştır. Doğruluğunu test etmek istedim. Şerit metreyi panelin üstüne taktım. Yavaş yavaş gerileyerek piksellerin kaybolduğu mesafeleri gözledim.

Özet sonuç şu: Ekrandaki görüntüye bağlı olarak 110 cm ile 150 cm. ye kadar pikselleri görebiliyorsunuz. 150 cm. den sonra hiç bir şekilde pikselleri görmeniz mümkün değil (benim 50w805c panelimde). Gözlüğüm yeni. Gözcüdeki o standart yazıların en alt satırını görebiliyorum.
    Yani internetteki o grafik tümüyle doğru. Aynı fiyata kötü bir 4k yerine iyi bir 2k panel her zaman için akıllıca bir seçim olacaktır.
    İlerde 4k yayınlar çoğalırsa bizim 4k techni ler (ne çabuk da bizim oldu) büyük bir memnuniyetle onları 2k ya çevirecektir.
    Her ne kadar bu başlığın konusu değilse de isteyen alıp istediği yerde kullanabilir.

• şimdi sende ki SW hangisi bilmiyorum ama eski olduğu aşikar(çok büyük ihtimalle)

Main menu>>>Settings>>>Picture settings>>>OK basıyorsun gelen yeni menü de;

>VideoScaling/Zoom;ben "optimal 16:9" seçiyorum her zaman Techni ler de! o ayar da ayrıca original/optimal/FullZoom/Stretch gibi ölçüler de
    vardır ama ben ilk yazdığım seçenek de kullanıyorum;özellikle SD 4:3 yayınlar da en iyi(bozmadan ölçüyü veya en uygun 4:3 resmi için)resim böyle alınıyor diğer
    tüm cihazlar "şişmanlatıyor" resmi ve sadece iki yönlü(yanal olarak)genişletip resmin ölçüsünü katlediyor ama Techni de bu ayar da resim alt-üst lerede büyüyor
    ve o "şişmanlık" olmuyor

not;içerik 16:9 sorun yok otomatik bunu ayarlıyor!

>HDMI Resolution;"auto(1080p)" seçiyorum zaten Default da böyle geliyor cihaz! burada ayrıca 576p/576i/720p/1080i/1080p/2160p/Native seçimleri de vardır

Not;şimdi senin SW .....3217(latest) değilse sen de şöyle görünecektir; "auto(1080i)"
    bundan önce ki SW ler de bu ayar auto1080i idi ama şimdi auto1080p oldu!

ben fazla işlem yaptırmak istemediğim için normal de 1080i(şimdi ise auto) da bırakıyorum

Panel "UHD" olursa zaten 2160p seçeceksin! "NATIVE" tam ne yapıyor bilmiyorum,eski Techni de veya bu yeni de bugün ilk yazdığım durum ortaya çıktığı ki bana göre bu bir BUG gibi geldi
    Native seçmeye korkuyorum! ama bir süre sonra bunu da deneyeceğim,cihaz yine kilitlenirse en faz 1" saatime mal olur,bir önceki SW ye dönerek kurtarma eylemi sonra da yeni den latest
    SW install ederek yola devam ama bunu Techni ye yazmamıştım bir ara BUG diye yazacağım ama gelen cevabı da hemen hemen tahmin edebiliyorum

....paneliniz UHD değilse o ayarı seçmeyiniz!.....

iyi de kardeşim eski SW ler de bunu seçince cihaz kilitlenmiyordu ve zaten ayarı kendisi cihaz otomatik olarak auto1080i(veya p ye atıyordu) şimdi neden cihaz kilitleniyor

++

senin SW numarasına bak ve bana bildir ltf??

örneğin ilk SW de resim kalitesi hafif "soft" idi!! ikinci SW de sharp oldu! ama bence güzel oturdu üçüncü ile ikinci SW arasın da ben bir resim farkı göremedim!
    ama yukarıda bahsettiğim "kilitlenme" sorunu da son Sw ile başladı,çünkü belli ki o ayarla bir şekil de oynamışlar!

++

cihazın "MediaPlayer" desteği süper diyebilirim! ama FLV leri şimdi açmıyor eski Techni ler açıyordu! Codec olarak tek fark budur DTS desteği zaten Receiver larda olmaz!
    AC3/AAC ye convert etmen gerekiyor MKV audio yu!

USB 3.0 iki tane var(birisi önde diğeri de arkada) ama bugün bir tane kılavuzu vardı bende orada 3 tane USB 2.0 yazıyor yani herifler yalnış yazmışlar

2x3.0 var ve 1x2.0 vardır!!

Humi de MediaPlayer işi boktan! ses de vasat,Techin de ise MP için yazdım çok iyi+ses ise süper!

advanced settings Techni de çok çok iyi Humi de bence vasat/yetersiz!

Humi sadece resim kalitesi olarak bir tık daha iyi

++

• Can bey,
    "update görüntü kalitesini düzeltir" dediğiniz için niyetim olmadığı halde 3217 yi yükledim. Dediğiniz ayarları da yaptım.
    İnceleme fırsatım olmadı. İnşallah bir gelişme olmuştur.
  • hocam Receiver lar da update her zaman gerekli sayılır! "çalışıyorsa elleme" olayı bunlar için geçerli değildir

SW ...3217 de zaten son olan yazılım dır,başkaları gelirmi bunu bilmiyorum,bu herifler adam gibi cihazlar üretiyor ve bir süre sonra da SW filan çıkmıyor
    genel de ilk 6/12 ay arasın da SW ler çıkıyor sonra bitiyor+

ancak UHD cihazlar biraz farklı gibi! bazı durumlarını daha önceki yazılarım da anlatmıştım;"hand-shake" sorunu olduğu kesindi bazı paneller ile ama son SW
    ile bu olay sanırım halledildi,zaten ben de sordum ve adamlar 3217 yükleyin sorun olmaz demişler di!

ben cihaz dan çok ciddi memnunum,Techni beni her zaman sorunsuz olarak kesen tek marka diyebilirim
    Humi UHD ise böyle değil,sıkmaya başladı şimdi den beni! yarın postalayabilirim bunu da,ama FW çıkarmalarını bekliyorum!! bir kaç FW ile belki bazı BUG tarzı veya
    çeşitli şeyleri düzeltilmiş olabilir,şimdilik Humi de beni en çok kesen "resim kalitesi" işin bu kısmına önem vermişler diğer şeyler için de sanırım "teferruat" demişler

"update resim kalitesi durumu" ise şöyledir,ben ilk SW bildiğim için böyle dedim çünkü ilk SW de resim biraz soft idi! 2.SW de sharp oldu ama resmi bozmadan tabiki!
    renkler v.s süper oldu

++

• İngilizce kılavuz isteğime gelen yanıt:
    "Dear Mr. Yasar,

thanks for your request.

Th full manual of the Digit ISIO STC in only available in german language. We
    are Sorry tat we can't offer it in other languages like english.

Best regards
    Marco Bergling "

Yeterli İngilizcem olsa ' ulan dingiller Lehçe yapabiliyorsunuz da İngilizce mi yapamıyorsunuz..? ' diye yazardım.
    Ama bu kadarcık bir mesajda bile en az 3 tane gramer hatası yapan birilerinden fazla bir şey beklemek lazım.
    Allahtan Türkçe falan istemedik.
    Aslında menüye (kısmen) Türkçe koyduklarına göre bu yönde satışları fena değil.

Bu arada son SW nin kumandaya olumsuz etkisi oldu. Artık ortadaki yuvarlak düğme kanal ve ses değiştirmiyor. Zaten updateden önce de aklına estiği gibi çalışıyordu. Hepten iptal..!
    Görüntü gayet iyi. Hiç bir sıkıntı yok.
    Açılış yavaş olduğundan hızlı başlatı etkinleştirdim. Bu seferde "beklemede fazla elektrik yakarım" uyarısı geldi.
    Fazlanın ölçüsü nedir belli değil. Eğer çok ısınmaya devam ederse oldukça fazla demektir.

• yaw Hocam bu herifler "alaman" özellikle Techni için yazmıştım Türkleri çok seviyorlar diye;sen Dua et kalkıp herifler cevap vermişler

veya ingilizce msg için almanca cevap vermediklerine de Dua et!

adamlar aslında dürüst bence;herif Almanya/OrtaAvrupa standardı için cihaz üretiyor senelerdir,zaten ülke olarak da sanırım 3 tane seçenek var
    birisi Germany diğerleri de Switzerland ve Austria,France bile yok veya UK veya Italy v.s

Not;Menü de aslında KORe den yazılım ile böyle çıkıyor! oradan toptan Avrupa kıtası için belli diller konuluyor! Türkçe olmasının hiç bir esprisi yok
    böyle olması gerektiği için konuyor

Techni TR de ben ve bir kaç kişi sayesinde yıllardır satılır yoksa yüzüne bakan olmaz,zaten bileni de çok azdır! sağlam-sıkı cihazlar dır adma gibi resim verirler
    SW leri de adam gibi düzgündür v.s ama diğer konularda herifler kimseyi tanımazlar! tok satıcı Techni,yaw bu herifler dünya devi ana üretici dir,Receiver
    işi "çerez" bunlar için;adam uydu sistemleri kuruyor yaw,USA dahil her yerde yayınkuruluşları v.s v.s ileri yapıyorlar Receiver "çerez" onun eyvallahları yok kimselere

bu herifler bir zamanlar(sanırım 4/5 sene önce) "hm-sat" firmasına(biz en çok buradan aldık Receiver ları) kısaca .....Türkiye ye Techni satmayın başımızı ağrıtıyorlar..... demişler
    hm-sat daha sonra Techni lere veda etti gibi oldu,biz de başka yer bulupm oradan alıyoruz şimdi! hm-sat de da sağlam firmadır ama en çok Kti satıyor bu herifler

++

>kumanda tepkisi;eski Techni lere göre hassasiyet aşırı fazla oldu! örneğin stand-by(on-off) tuşu acaip hassas oldu! dokunmatik gibi,elin hafif değse,cihaz kapanıyor!
    2.yazılım da sanırım bunu biraz yavaşlattılar ki bence iyi oldu!

>kumanda yön-çalışma hassasiyeti ise Techni ler de her zaman hızlı ve her yerden hassa algılıyor ve yine öyledir! tavana yere v.s tut yine çalşııyor

>cihaz çalıştırmada çok hızlı,menüler v.s yine öyle

>en ortada ki "OK" tuşu sadece kanal listesini açar-kapatır;onun etrafındaki metal renkli yuvarlak(senen bahsettiğin düğme)tuş ise yukarı-aşağı yönler de "kanal değişimi"
    sağ-sol yönler de ise sesi ayarlar!

>>sanırım kurulum da bir ayar yeri varsa ondan dolayı aktif olmuyor olabilir(hiç böyle bir şikayet hiç bir zaman duymadım ve merak ettim şimdi?)
    ayrıca bunun bir ayarı da varmı bunu da bilmiyorum!

>"hızlı başlat" da kalsın! ama bazen yine hızlı başlamaz,bilgin olsun;ayrıca cihaz açmadan önce Modem açık olsun! sanırım ilk açılışta bazı şeyleri kendi server larına bağlanıp
    ya da Graconote v.s tarzı destekler için net den kontrol etmek istiyor veya giriyor bir yerlere ve Modem kapalıysa bu işlemi yapmıyor ve bekliyor ve geç açılıyor!!

aynı şekilde kumanda dan kapatırken de(stand-by için) bazen işlem yapıyor bir kaç dk.sonra kapanıyor hatta yarım saat veya 2/3 saat sonra kapanıyor,aynı durum eski Techni ler de
    yine böyleydi,belliki hem cihaz kendi sistemini hemde server vasıtasıyla bir şeyler yapıp sonra kendisini kapatıyor,merak etme sorun değil bunlar,mavi led,kırmızıya dönmezse(kapanmazsa)
    telaş yapma bırak o kendi kendine nasılsa sonra kapanıyor

aynı şekilde cihaz benim gibi her gece tamamen OFF yaparak(prizden kapatma)yine açılışta bazen bekletiyor veya paneli açmıyor bu sefer(cihaz açılıyor ama HDMI link sistemi
    sinyali görmüyor ilk etap da ve panele görüntü gelmiyor ama bu sorun her panel de böyle değildir,Tosh lar bu konuda çok geç algılama yapıp açılıyor!

>bunlar sarfiyat filan yakmazlar takılma bunlara,zaten cvihaz 50/60W anca çekiyor! o uyarılar "Avrupa standardı" gereği uzun yıllardır bir çok tip cihaz için vardır,herifler bir ara "stand-by"
    şu kadar çekiyor,yok Avrupada milyonlar cihaz varmış da stand-by da durursa şu kadar yermiş v.s hesabı yapmışlardı ve sonrada böyle bir uyarı koymak mecburiyeti getirilmişti!

>ısınma bence normal,gün boyu biz de açıktır,Antalya aşırı sıcak ve nemli dir sorun görmüyorum yıllardır zaten bu cihazlar şimdi gördüğün gibi ext.Adapter ile gelip güç katını dışarıya
    atmışlar ama bence cihaz yine de ısınıyor sayılır! Humi de böyle,her iki cihaz da aynı seviyede ısınıyor diyebilirim

ama şu kumanda işi kafama takıldı sen deki???

son olarak aklıma gelen ise; OK tuşunun hemen etrafındaki metal halka(yukarıda yazdım fonksiyonunu) sağ-sol yanlarında iki adet tuş daha vardır! yukarı-aşağı ok işaretleri olan;
    bu iki tuş normal de ekran da görüntü varken,basarsan aktif olmaz yani bir şey yapmıyor! ama örneğin OK tuşuna basıp da Kanal Listesi sayfası açılırsa ve bu bahsettiğim tuşlara basarsan
    ileri geri kanal sıralaması yapıyor! hızlı tarama vç.s gibi düşün,işin sıkıntılı tarafı ise(eski Techin ler de yine böyledir) o iki tuş acaip hassas ve sen parmağınla bahsettiğin metal tuşa
    basarken parmak biraz o tuşlara değsin hemen o tuş işlev görüyor ve insanı sinir ediyor;yaw ben buna bastım ama öteki tuş çalıştı diyorsun dokunmatik gibi bazı tuşlar
    basmaya bile gerek kalmıyor yaw,hele de parmakların çok kalın v.s biriysen,işin iyice zor o kadar dar bir alan yapmışlar ki parmak ister istemez değiyor! herifler sankim küçük elli-parmaklı
    Hanımlar için bu kumandayı yapmışlar

eski Techni ler de bu kadar hassas değildi ama UHD cihazda acaip hassas hale getirmişler ve sıkıntı veriyor bana göre!

++

• Su an bi bluray oynatici olmak istiyorum fakat tek aradigim ozellik region free bluray olmali a b ve c. Piyasada ne bulabilirim? 4k olmasada olur fiyatta ucuz olsun daha ne isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırılmış oppo 93 bakın

• bluecry2000 B kullanıcısına yanıt
    Samsung bd j5500/tk vatanda 225 tl. Dün aldım kendisini smart özellikli beklentinizi karşılar mı bilmiyorum ama piyasada en uygun fiyatlı bunu bulabildim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.