Şimdi Ara

BLURAY PLAYER ALMAK!!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
7.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung h serisi Seyirturk yükleme nasıl yapılır
    1. Sırası ile şunlara giriyoruz MENU->Smart Hub -> Samsung Account -> Login,
    3. kullanıcı adı : develop, şifre yi boş bırakıyoruz ,
    4. Giriş Yap (Login) e basıyoruz,
    5. Sözleşme sayfası çıkarsa tamam diyoruz,
    6. Smart HUB ekranına giriyoruz,
    7. Herhangi bir uygulamanın üzerine gelip , yeni menü gelene kadar kumandamızın "OK" tuşuna basıyoruz,
    8. "IP Ayarları" nı seçiyoruz ve buraya 209.240.106.40 yazıyoruz,
    9.. "OK" a bastıktan sonra,"Start user app sync" ı seçiyoruz ve eklentimiz yükleniyor.Güle güle kullanın.Ben programın içindeki portallar bölümünden erotik kanallarını ve filmleri izlemek için kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 24 Aralık 2015; 14:22:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam usb'den hdd bağlayarak film açtığım da ses açma kısma işlev görmüyor,bunun dışında altyazı da sıkıntı yok,gerçi onu da sabit'e bağlayamadım her seferin de sub tusuna 4 kere basmak durumunda kalıyorum, 4 tane karakter kod'u var, bd media elimde yok,dvd ile deneyeceğim ama yılların dvd'leri evde nerde birkaç arama sonucu henüz bulamadım, görüntü kalitesini çok beyendim,muazzam diyebilirim, x265 dışında oynatmadığı kodec yok gibi, bizin ufaklığın şaban serilerini açtım yani sd yayınlar yine çok iyi
  • @complete

o zaman vol.tuşu devreden çıkıyor ama bana garip geldi,alet de elimde olmadığı için bir şey diyemiyorum,ancak ben normal de sesi ya ses sistemi ya da
    panel den ayarlarım!

bu seriler görüntü kalitesi olarak oldukça iyi,yabancı çok kullanıcı yorumları okudum aklıma yatınca da aldım,MP desteği de iyi bana yeter diye düşündüm
    o Çin malı MP ler bana göre hiç değil kaldı ki ben arada BD-media da izlerim+
  • @albani , görüntü kalitesi olarak şüphen olmasın , ama sizin gibi üstatların görüşleri de çok önemli!!! benim panel 32 inc panasonic olmasına rağmen cihaz görüntü kalitesi olarak muazzam,herşeyi ile farkettirdi, renk doğruluğu,keskinlik olarak mükemmel.
  • Mherba arkadaşlar,

@yuxeses daha önce onerdiginiz f5100 de cinavia yuzunden sorun yasadiginizi soylemiştiniz. malum filmleri torrent vs indirirken orjinal olma olasılığı yok diye düşünüyorum. Bu durumda HDD üzerinden hic film izlenemez mi acaba?
    Ben blue-ray disklerde sorun yaşayacağımı düşünmüyorum orjinal almak isterim onları ama HDD üzerindeki filmlerde sorun olabilir.
    Bunun dışında gözünüze çarpan beklemediğiniz bir sorun oldu mu? Ben gene de bu ürünü alıp, HDD yi de eski kullandığım WDTV üzerinden yaparım.
    Daha önce konusu geçmişti ama tekrar teyit etmek de isterim, altyazıların fonltarını büyütebiliyorsunuz fakat rengini değiştiremiyoruz değil mi?

Bu arada tam bü ürünü alayım derken aynı fiyata sony BDPS4100 gördüm internet stiesinde. Ben sonyi pek düsşünmüyordum region olaylarından dolayı ama bi an aklım karıştı sizce değerlendireyim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyeanil -- 25 Aralık 2015; 9:07:35 >

• uyeanil U kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar bir çok copy dvd izledim sorun yok usb den bir cok mkv izledim sadece bir filmde yapdi bir daha da yapmadi... altyazi rengi ayarlama yok ancak pont ayari var... ben begendim cihazi kullaniyorum tavsiye ederim zaten eliniz de mp varmis sorun olursa ondan devam edersiniz bunda da orjin copy mkv vs gittigi yere kadar kullanirsiniz..

• Beyler benim Almanya dan aldığım Sony BDP-S5500B serisi BluRay Player az önce geldi,ama şaşırdım açıkçası,12/12 de sipariş vermiştim,adamlar 14/12 işlem yaptılar
    15/12 de postaladılar ve bana 10 günde geldi! daha önce Almanya dan bu tür ürünler hep 30/40 günde geliyordu yaw

Cihazı kurdum FW olarak güncel dedi onu geçtim,settings den bazı temel ayarları yaptım onuda geçtim,Ethernet ile bağladım modemi

Ancak aklınızda olsun bazı markaların bazı Avrupa ülkelerin de çok fazla dil seçeneği yoktur!!! veya TÜRKÇE yoktur desem daha iyi anlarsınız!
    aynı şekilde benim diğer BD cihazım Pany 320 de böyledir ve Türkçe desteği yoktur! bu gelen Sony de aynen böyledir,gerçi benim dil sorunum yok
    zaten menüleri bu tür cihazlarda hep İng.kullanırım hatta bazı zamanlar Türkçelerini de anlamıyorum burasını da atlıyorum,ancak bir kaç film
    atıp izledim,bunlar TR den alınma yabancı filmler dir,disk te Türkçe dil ve sub-title olduğu için bunlar da sorun çıkmadı ve Türkçe izledim veya
    org.İng.yapıp sub-title den Türkçe seçtim bunu da destekledi! karakter sorunu olmadı,boyutu bana iyi geldi-rengi de beyaz ama buna ait ayarları varmı
    onu da bilmiyorum,Volume tuşunu ben de çalıştıramadım!! kumanda da Vol.gösteren iki adet tuş var ama işlev yapmadı! Mute tuşu da çalışmıyor!
    ama subtitle ve display tuşları çalılıyor,Vol.çalışması için belki pop-up menu veya sub-menu çalışması olabilir diye düşündüm ama bunları da
    yine bulup çalıştıramadım! üst taraftaki yön tuşları ise yine vol.için tepki vermedi!

gerçi bunlar benim için önemli değil ama sorarsanız diye diye yazmıştım

cihaz benim tabirimle oyuncak gibi! adaptörlü cihazları da hiç sevmem ben malzeme kalitesi süper!!alet kaliteden uçuyor yaw

fan yok,ses de yok! ama cihaz gerçekten çok sessiz bir de gece yarısı bakacağım ses olayına ısınma da yok!

ben ilk etap da BD-media kalitesine baktım ve çok ciddi beğendim aleti geçenler de yanan ve kaldırıp attığım Tosh BD den sonra bu bana bir tık daha geri gibi geldi
    ama yine de çok beğendim,benim için ilk etap da BD performansı idi,sınıfı rahat geçti!

sonra bir kaç tane de DVD taktım,SD ler de alet yine çok iyi bendeki tüm DVD ler "çakma" dır,onu öncelikle belirteyim org.DVD ler de elbette resim kalitesi
    biraz daha iyi olacaktır ama SD resim kalitesi gerçekten çok iyi

şimdilik kısa incelemem budur,akşama ext.USB-HDD takıp çeşitli SD&HD içeriklerimi incelerim artık

aleti € 100 kağıda almıştım+€ 35 kağıtda kargo+pal-pal masrafı € 135 kağıt tuttu(Alman %19 VAT düştükten sonra tabiki aldığım yer bunu düşüyor!)
    +PTT ye de Gümrük vergisi için 62 kağıt ödedim,toplam 500 kağıdı buldu sayılır.

++

• aldığım yer TR yi iyi biliyor ve mal sattı geçmişte

www.computeruniverse.net

CAN++
  • @albani, hayırlı olsun cihaz ciddi mana da resim kalitesi sunuyor,özellikle kontrast renk ve v.s. hiçbişey yapmaya gerek yok,en iyisini ayarlamışlar zaten,ses komut olayı şaka gibi ,altyazı font büyütme yok sanırım bende bulamadım,ama kendi font'u yeterli.codec desteği de çok iyi yeni çıkan x265,h265 dışında falsosu yok,zaten ripler hep x264,h264 üzerine eksiklik sayılmaz.Bu arada technisat 4k'nin fiyatıda düşmüş sitede sanırım, yeni cihazlar da bir türlü çıkmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 25 Aralık 2015; 21:23:26 >
  • albani kullanıcısına yanıt
    Bir şey soracağım konudaki önceki mesajında Türkiye de BD piyasası bitti diyorsun. Oynatıcıyı mı kastediyorsun yoksa filmlerimi?

• valla ben çok ciddi beğendim aleti

ülen bir MediaPlayer dalgasına kapılmıştım,bir sürü aldım sattım aldım şutladım v.s ve kestim MP işlerini zaten sonu yok anasını satayım,yüzlerce cihaz ve kafası karışıklığı v.s
    bana göre değil MP işi,BD ise tam benlik,az önce Mel Gibson da bir film izledim DVD den valla HD ye yakın resim kalitesi var diyebilirim o kadar iyi,üstelik benim DVD ler alayı çakma yaw

ext.USB-flash dan HD-music cliplerimi bir süre izledim yine müthiş beğendim,iki tane BD denedim bir süre izledim,gece de SD cliplerim ve bazı filmler var onlara bakacağım ama alet
    OK dir

ancak ses olayı tuşları bir garip yaw çalışmıyor,kılavuzu okudum yine tık yok yaw "MUTE" tuşu ne boka yarıyor o zaman! herifler bunu neden koymuşlar basıyorum yine tık yok
    şaka gibi yaw

ve settings olarak,dediğin gibi herifler çok güzel set etmişler aleti,benim 42lik panel de hiç falso vermedi hatta panel iyice şahlandı yaw,akşam Hanım uyuduktan diğer 46 lık panelden deneyeceğim
    zira hatun saatlerce Dizi ve v.s izliyor yaw,panel bana gece 01 den sonra kalıyor

kısaca iyiki almışım dedim aleti

aldığım firmna çok sağlam! STC+ da alıyorum yakında ve sanırım buradan alacağım ya da bir süre bekleyip Kati ve Humi lerin de UHD lerini görmek istiyorum açıkçası++

• Dostum fhilips bdp3000 buluray oynatici var isine yararsa 75 tl den verebilirim. Bende ps3 var onu kullaniyorum bu bosta duriyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sioner

Bir şey soracağım konudaki önceki mesajında Türkiye de BD piyasası bitti diyorsun. Oynatıcıyı mı kastediyorsun yoksa filmlerimi?

evet "oynatıcı" dan bahsediyorum ve zaten hiç bir zaman da adam gibi bir bd pazarı olamadı TR de!
    bir ara ve hatta şimdi de var absürt rakamlara satılan "MARKA" bd ler vardır ama kaç kişi alıyor bunları ve pazarda bir etkisi zaten yok!
    ayrıca TR de hiç bir zaman insanların bd alalım ve media izleyelim derdi de pek olmadı(internet sağolsun) kıısaca bizde bd iş hep güdük kaldı
    gelelim Pany/Sony/Tosh gibi bazı çok sıkı bd yapan üreticilere,bunlar da hep alt seviye cihazlar getirdiler! son bir kaç senedir zaten bunlar da yok+
  • akşam bir çok format olan ext.HDD yi taktım,hepsini açtı hatta bazı sorunlu veya bilemediğim ve hatta MediaPlayer ın bile açmadığı WMV dosyaları vardı bunları da açtı!
    ben en son MP olarak M-195 almıştım,bu cihaz açamıyordu bu bahsettiğim dosyaları ama Sony BD açtı
    sadece bir tane Avi-xvid de ses sorunu yaşadım o da yüzlerce dosya içinde tek bir tane denk geldi yani hiç önemli değil

zaten aletin başkada bakılacak yeri bence yok(benim kullanım durumum itibarıyla tabiki)

appl.ler veya ıvır-zıvır nete girme v.s v.s bunlara hiç bakmadım bile,sadece Youtube denedim o kadar

sadece sormak istediğim,appl.indirmek/yüklemek işi de var sanırım ama bu nasıl yapılıyor bilemiyorum çünkü geçmişte hiç kullanmadım böyle özellikleri
    yani nederen neyi indiriyoruz veya nasıl indiriliyor??? bunda bir arkaşım çok ısrar etti ve sordu ama bilmiyorum dedim,bilen varsa ltf açıklasın??

• Beyler s.a... İnşaAllah birkaç gün içinde yeni bir tv alacağım ve araştırmalarıma göre büyük ihtimal LG 55920v OLED olacak.
    soruya gelirsek, ben bu tvyi daha çok FİLM ve DİZİ izlemek için alıyorum, buna istinaden yanında herhangi bir media player yada bluray player almak gerekiyormu? veya direk tvye hdd'yi usb'yi bağlasamda işimi görür? her formatı açabilirmi? veya sadece download için kullandığım laptopu tvye bağlasam aynı verimi alabilirmiyim? hangisi daha avantajlıdır?
    mesela game of thronesun x265 olan 1080p bluray versiyonunu indirdim, bunu hangi seçenekte sorunsuz izlerim?
    saygılar...
  • @melik A.S

Önce hayırlısıyla panelini al sonra bakarsın bu sorduğun durumlara+ örneğin panelin oldukça iyi bir "MediaPlayer" desteği vardır!
    neleri açıyor-açamıyor veya neleri istiyorsun v.s bunları panelini aldığın zaman çok rahat anlayıp,ona göre bir karar verirsin ve baktın
    sorun yok veya seni kesiyor o zaman ext.HDD/USB-flash ile her bir işini görürsün,bahsettiğin içeriği de yine denersin,baktın açamıyor
    veya sorun var onu da o zaman anlayacaksın+
  • albani kullanıcısına yanıt
    @Albani
    Cevap için teşekkür ederim. Evet bakalım bir iki gün içinde inşaAllah panel gelicek, iyice bir kurcalarım artık, tercihim sorunsuz usb yada hdd uzerinden herşeyi açması tabi...

• Bu arada benim bu son aldığım Sony BDP-S5500B serisi cihazı okutabilirim ben yine Pany ye kaydım(WMV leri açmıyor diye almamıştım ama şimdi takılmıyorum buna!)
    isteyen olursa benim cihazı,fiyatı da biraz uygun tutarak aynen gönderirim+
    € 135+62 maliyeti vardır bana+++

Ya da paraya biraz daha kıyıp Pany nin daha üst bir kaç serisi vardır bunlar dan birisini alacağım+

CAN++
  • albani hocam hiç başka marka model bakma paraya kıyacaksan OPPO için kıy derim.
    hele bir de çinliden jealbreak yüklettinmi medya oynatıcısına dönüşüyor her haliyle.
    şidddetle tavsiye ederim.
    forumdan turushanovgü satıyordu uygun fiyata vermediyse 103D modelini.
  • Oppo aşırı pahalı ve almam! yani o kadar kıyamam yaw

Pany her anlam da çok fazla seviyede ki BD leri çok çok iyi,kaldı ki 500/700 serilerini Oppo ile mukayese edenler oldu(dışarı da)
    ve sonuç ta Pany özellikle "fiyatıyla" çok daha yi bir yerde dir

500 ve üstü zaten iyiden öte süper cihazlar ben de şimdi 500 imkanı doğdu gibi olunca,Sony yi yolcu edip bunu almak istiyorum
    ama başka bir kaç tane daha serisi var onlar da olabilir,Pany bu işte çok iyi+
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.