Şimdi Ara

BLURAY PLAYER ALMAK!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
2
Favori
7.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Bluray player almak istiyorum fakat bu alanda çok bir bilgim yok.biraz interneti karıştırıncada anlamadığım üzere piyasada Bluray player kalmamış gibi Bluray disci sony çıkarmasına rağmen Sony nin bile çok az sitede satışa çıkan bir iki tane modeli var.Ve bu konuda kararsız kaldım bir kaç sorum olacak
    Şunuda belirtmek istiyorum ben çoğunlukla orjinal bluray kullanıcam ve bulamadığım hint filmi gibi filimleri ancak indiririm dolayısıyla usb dende bana bluray tadı veren ya kısacası almışken iyisini alıyım diyipde çokta uçmadan ortalama fiyatlarda bir bluray istiyorum max:400tl

1)Bluray player almak mantıklımı?
    2)Çok klasik bir soru ama ps3 mü yoksa bluray player mı (ps3 ün 2.eli 350 lere kadar düştü)
    3)Blurayin verdiği tadı diğerleri vermiyor derseniz bluray player önerileri verirmisiniz
    4) Bir bluray alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

biraz uzunca oldu fakat bilmediğim bir konu belki benim gibi başka insanlarada faydalı olur şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba

1. Çoğunlukla orijinal Blu-ray kullanacaksanız Blu-ray Player almanız şart.

2. Eğer oyun düşkünü değilseniz PS3 gereksiz ve pahalı olur. Benim gibi sadece film seyredecekseniz Blu-ray Player gayet yeterli.

3. Max. 400 TL ayırmışsınız ama ben fazla yüksek önermeyeceğim. LG BP325 3D oynatıcılı Blu-ray Playeri önerebilirim. 199,00 TL. Memnun kalırsınız.

4. İnternet bağlantı imkanı verip vermediğine dikkat edin. Tavsiye ettiğim cihaz ethernet girişinden internete bağlanıyor. Kablosuz bağlanabilenler var.

TV'nizden de bahsetseydiniz daha kolay yardımcı olurduk. Önerdiğim cihazda Scart ve Compozit çıkış yok. Yani tüplü TV'ye bağlanmaz. Sadece HDMI bağlantıya imkan veriyor.
  • Arşiv işine gireceğim ve arşivi basılı medya ile yapacağım diyorsanız BD Player alabilirsiniz.
    Yok BD Diskleri değiştirmek zor gelir bana arkadaş. Ben TV nin karşısına geçip istediğim filmleri kumandadan
    seçerek izlerim diyorsanız Medyaplayer alabilirsiniz. Bütçenizle bir player + 1 TB 2,5" Usb 3,0 HDD alınabilir.

Bd Player tavsiyesi olarak ise ,
    Türkiyedeki BD lerin yüksek fiyatla satılması ve bir takım filmlerin piyasada bulunmaması nedeni ile
    Yurtdışından BD temin etmek isteyebilirsiniz bu bağlamda Türkçe altyazılı film bulma derdini ortadan kaldırmak adına
    USB den altyazıları okuyarak film ile senkronize ekranda gösterebilen
    Pioneer BDP140 yada BDP150 almanızı öneririm. (tabi bulabilirseniz. 2.el falan da işinizi görecektir )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim televizyonum philips 3d oynatabilen smart vs olan bi televizyon tüplü değil, sony nin bds4100 modeli var teknosada bulmuştum
    https://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-specs/BDP-S4100/list
    http://www.teknosa.com/urunler/110130616/sony-bdps4100-3d-bluray-player#product-features

bu bluray player için ne dersiniz doğrusu bluray leri biraz araştırınca sonynin bluray disk teknolojisini çıkarmasından ötürü başka markalara pek bakmamıştım tasarım olarakda çok iyi aslında sony nin 4k modelleri çıkmış fakat s5500 s6200 s7200 gibi bunları satışı hiç yok hatta bu ürünle beraber bir üründen başka sony modeli piyasada bulamadım

https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/BDP-S5200/list
    http://www.teknosa.com/urunler/110130634/sony-bdps5200b-ec1-3d-blu-ray-player#product-features

bu ikisi nasıl bunlarda wifi ve ethenet de var

• @memi

bu başlıkta bazı yerlere yazmıştım zaman içinde ve özellike "BD" konusunu da hep gündeme getirmişmdir! hatta en son dün yine M-195 başlığından dolaylı olarak yine BD ye girdim
    yeni bir MP cihazı almıştım ama onu da şutluyorum bir meraklısı çıkarsa

++

1-BD bana göre olmazsa-olmaz gibi bir alet dir! ancak BD ile de hiç işi olmayan adama da illa git BD al demem,bunun kararı sana ait olacaktır ama ciddi tavsiyemdir!

2-hemen markaya geçiyorumkafadan Pany diyorum ama bu mretler biraz pahalıdır ve TR de bulamazsın! bılşsan da çok eski modelleri var ancak resim kaliteleri her zaman
    iyi olduğu içni yinede tavsiye etsem bile daha çok 2013/14/15 modellere bak sen,400 kapıda Pany alamazsın,ayrıca Almanya dan alman gerekiyor,oradan satış yapan bir firma
    bulup getirteceksin veya birisine elde getirteceksin artık! garanti olmaz,yarın tık derse elinde kalır alet bunu da bilesin! ben en Tosh BD vardı geçenlerde yandı ve attım 3 sene kullanıp!

Türkçe menü Pany ler de olmuyor!!!(Avrupadan getirtirsen)

bunlar aklına yatmıyorsa,yerli piyasadan seçenekleri çok olan bir BD alabilirsin en azından daha ucuz ve garantili olacaktır! LGE nin serileri F/P olarak iyidir,bende geçmişte
    LGE nin BD sini bir ara kullanmıştım,2çel den bulursan Sony 790 veya 7200 OK dir diğer serilerini pek tutmadım ben! Phil diyeceğim ama bu da TR yok!

3-"Cinavia" koruma vardır artık tüm BD ler de yani "çakma" BD-media oynatamazsın!!! bu çok kötü oldu ama tüm cihazlar 2013 den itibaren aynen böyledir!

MediaPlayer olarak da kullanırsın ki ben öyle yapıyorum! ama her formatı açmaz,ancak çoğunu da açıyor ancak resim kalitesi dandik MP cihazları gibi olmayıp çok çok daha iyidir
    BD yi alıp MP cihazı yapmak da çoğu insan için çok güzel bir tercihtir!

4-4k BD leri şimdilik unut! ileride alırsın nasılsa!

Sony Bluray teknolojisini buldu ve evet doğru ama ondan öce bu işin asıl bulucusu ise Tosh dur>>>"HD-DVD" teknolojisi ancak daha sonra "Hollywood Babaları" ...biz iki format
    işine girmeyeceğiz ya Bd ya da HD-DVD den birisini seçeceğiz.... deyince filim burada koptu ve herifler daha geri/yavaş ve özellikle resim işlemede zayıf olan BD yi etrcih etmişlerdir
    ve HD-DVD doğduktan kısa bir süre sonrada ölmüştür bende hala efsane serisi EP-30 durmaktadır bunu normal Sd-DVd izleme kullanıyorum en iyi işte budur "DVD hastaları" varsa
    bunu bulsun alsın OPPO bile hikaye kalıyor yanında

5-Sony den bir kaç BD serisi hariç diğerleri sıradan dır! 7200/790 bu anlamda çok iyidir buluırsaan 2.el alabilirsin ama 400 kağıda pek bulamazsın bunları!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: meminerd

çok teşekkür ederim televizyonum philips 3d oynatabilen smart vs olan bi televizyon tüplü değil, sony nin bds4100 modeli var teknosada bulmuştum
    https://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-specs/BDP-S4100/list
    http://www.teknosa.com/urunler/110130616/sony-bdps4100-3d-bluray-player#product-features

bu bluray player için ne dersiniz doğrusu bluray leri biraz araştırınca sonynin bluray disk teknolojisini çıkarmasından ötürü başka markalara pek bakmamıştım tasarım olarakda çok iyi aslında sony nin 4k modelleri çıkmış fakat s5500 s6200 s7200 gibi bunları satışı hiç yok hatta bu ürünle beraber bir üründen başka sony modeli piyasada bulamadım

https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/BDP-S5200/list
    http://www.teknosa.com/urunler/110130634/sony-bdps5200b-ec1-3d-blu-ray-player#product-features

bu ikisi nasıl bunlarda wifi ve ethenet de var

Ben biraz duygusal yaklaşacağım. SONY'den hiç bir ürün almamaya karar verdim. Yıllardır Türkiye piyasasında olan bir firma cihazlarına Türkçe Menu koymuyor. Türkçe kullanma kılavuzu bile çıkarmıyor. SONY Blu-ray Playerim oldu geçmişte. Uzaktan kumanda sorumu yaşadım. Cihazı fişten çekip takınca düzelirdi. Disk seçme sorunu yaşadım. Tez vakitte elden çıkardım. Bir arkadaşa hediye ettim.

Şu anda Samsung BD-ES5000 kullanıyorum. Çok güzel bir cihaz. Bir diğeri de LG BP325 3D. Ondan da memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

@memi

bu başlıkta bazı yerlere yazmıştım zaman içinde ve özellike "BD" konusunu da hep gündeme getirmişmdir! hatta en son dün yine M-195 başlığından dolaylı olarak yine BD ye girdim

++

1-BD bana göre olmazsa-olmaz gibi bir alet dir! ancak BD ile de hiç işi olmayan adama da illa git BD al demem,bunun kararı sana ait olacaktır ama ciddi tavsiyemdir!

2-hemen markaya geçiyorumkafadan Pany diyorum ama bu mretler biraz pahalıdır ve TR de bulamazsın! bılşsan da çok eski modelleri var ancak resim kaliteleri her zaman
    iyi olduğu içni yinede tavsiye etsem bile daha çok 2013/14/15 modellere bak sen,400 kapıda Pany alamazsın,ayrıca Almanya dan alman gerekiyor,oradan satış yapan bir firma
    bulup getirteceksin veya birisine elde getirteceksin artık! garanti olmaz,yarın tık derse elinde kalır alet bunu da bilesin! ben en Tosh BD vardı geçenlerde yandı ve attım 3 sene kullanıp!

bunlar aklına yatmıyorsa,yerli piyasadan seçenekleri çok olan bir BD alabilirsin en azından daha ucuz ve garantili olacaktır! LGE nin serileri F/P olarak iyidir,bende geçmişte
    LGE nin BD sini bir ara kullanmıştım,2çel den bulursan Sony 790 veya 7200 OK dir diğer serilerini pek tutmadım ben! Phil diyeceğim ama bu da TR yok!

3-"Cinavia" koruma vardır artık tüm BD ler de yani "çakma" BD-media oynatamazsın!!! bu çok kötü oldu ama tüm cihazlar 2013 den itibaren aynen böyledir!

MediaPlayer olarak da kullanırsın ki ben öyle yapıyorum! ama her formatı açmaz,ancak çoğunu da açıyor ancak resim kalitesi dandik MP cihazları gibi olmayıp çok çok daha iyidir

Sony Bluray teknolojisini buldu ve evet doğru ama ondan öce bu işin asıl bulucusu ise Tosh dur>>>"HD-DVD" teknolojisi ancak daha sonra "Hollywood Babaları" ...biz iki format
    işine girmeyeceğiz ya Bd ya da HD-DVD den birisini seçeceğiz.... deyince filim burada koptu ve herifler daha geri/yavaş ve özellikle resim işlemede zayıf olan BD yi etrcih etmişlerdir
    ve HD-DVD doğduktan kısa bir süre sonrada ölmüştür bende hala efsane serisi EP-30 durmaktadır bunu normal Sd-DVd izleme kullanıyorum en iyi işte budur "DVD hastaları" varsa

5-Sony den bir kaç BD serisi hariç diğerleri sıradan dır! 7200/790 bu anlamda çok iyidir buluırsaan 2.el alabilirsin ama 400 kağıda pek bulamazsın bunları!

++

ikinci elleri dahi bu 790/7200 ün yok bulduğum bdp s185 var oda pek içime sinmedi doğrusu s5200 ve s4100 ü ancak bulabildim philips dvp2880 lg bp325 gibi birkaç samsungdan başka piyasada yok acaba sony yeni nesil modeller piyasaya sürecek mi yada sürdüde Türkiye ye mi gelmedi anlamadım doğrusu.evet 4k lar biraz tuzlu oluyor fakat tuzluda şekerde olsa piyasada yok :D 5200 ve 4100 nasıl yorumlarsınız

• topaz42 kullanıcısına yanıt
    LG BP 325 in görüntü kalitesi dvd leri oynatması nasıl yada bazı bluray player lar dvd okumuyor diye yorumlar gördüm bunda öyle problem varmı genel olarak nasıl wifi özelliğide mevcutmu ve yukarıda linklerini verdiğim iki player la kıyaslarsanız lg nin durumu nedir her nekadar sony ye karşı bir antipatiniz olsada :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meminerd

LG BP 325 in görüntü kalitesi dvd leri oynatması nasıl yada bazı bluray player lar dvd okumuyor diye yorumlar gördüm bunda öyle problem varmı genel olarak nasıl wifi özelliğide mevcutmu ve yukarıda linklerini verdiğim iki player la kıyaslarsanız lg nin durumu nedir her nekadar sony ye karşı bir antipatiniz olsada :)

Şöyle söyleyeyim. Bende iki cihaz var. İkisiyle de sürekli filmler seyrediyorum. Samsung'un oynattığı videoların renkleri LG'ye göre sanki bir parça daha canlı. Renkler daha doygun gibi. Bunu oynattığım her filmde gözlemliyorum. Fakat menu kullanışlılığı açısından LG oynatıcı Samsung'a 10 basar. Gerçekten öyle. Mesela film oynarken istediğin süreye gitme konusu Samsung'ta sıkıntılı iken LG'de çok kolay. Keza dil ve altyazı seçme olayı da LG'de çok basit. Samsung biraz bıktırıcı bu konuda. LG kumanda olarak ta basit ve kullanışlı.

Kullandığım 2 cihazda da Wi-fi yok. Kablo ile bağlanıyorlar internete. Ama bu benim için hiç sıkıntı olmuyor. Çünkü cihazları aldığım gibi kullanıyorum. Hiç güncellemedim. Ve oynatmadıkları disk olmadı. Sadece LG'de bir kere film seçme sorunu yaşadım. Rescue Dawn filmini oynattıramadım LG'ye. Allah'tan Samsung vardı. Onda seyrettim.

Seyretmek için kullandığım TV ise Vestel 40FA8100 3D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 12 Kasım 2015; 13:05:13 >

• 1-TR de prof.anlam da BD kullanımı çok çok azdır! zaten bu kesimin cihazları da çok pahalıdır!

bunu geçersem,diğer yandan bizde hiç bir zaman çok aktif sıradan BD ler bile olmadı(kullanıcı sayısı olarak)! özellikle de son 3/4 yıldır millet paso net den içerikleri d/l ettiği için
    BD pazarı hep zayıf kaldı hatta son 2/3 yıldır doğru dürüst ve çeşit v.s anlamın da BD ithal edilmedi,çünkü pazarı çok az ve satılamıyor,ilginçtir bizim pazarda hala 3/4 senelik çok
    eski ve giriş seviye sıfır veya teşhir BD ler bile bulunuyor

dolayısıyla bütçe de kısıtlı ise zaten seçenekler iyice düşüyor!

2-LGE bende iki tane kullandım,ancak resim kalitesi v.s olarak çok iyi değildir! ama olaya F/P olarak yaklaşırsan ve sanırım daha fazla modeli bulunuyor olması sebebiyle tercih edilebilir!

3-Sony için bazı serileri,piyasada bulacakların arasında en iyileridir,bir kaç tanesi de ki bunlar 790 ile 7200 gibi olanları oldukça sıkıdır! ama eski modeller olduğu için sıfır bulmak çok zor!

4-TR nin BD pazarı ve bağlı olarak üreticiler nezdinde son 3/4 yıldır bu iş ciddi hız kestiği için çok fazla seçimlik BD cihazını üreticiler bile sunmuyor artık!

2014 ler 2015 gibi gitti,şimdi 2015 ler de 2016 gibi gidecek ve UHD Receiver lar da geldi/geliyor!

5-sen o bütçeyle bence yine de LGE nin BD lerine bak ya da 2.el bakacaksın benim tavsiyem ise Pany lerdir,Smart işleri dahil v.s olarak 2013 den itibaren çok iyiler ama en önemlisi resim
    kalitesi olarak çok çok iyiler! bunları TR de bulamazsın ve pahalıdır! € 500/700 gibi ama 2014/15 olarak € 200/250 lerede bazı 3/4 serileri oluyor ve bunlar da çok iyidir

6-Teknosalara bak,bazı eski model/seri sorunu ve teşhir BD leri cazip fiyatlara satabiliyorlar! sanırım orada 790 da var diye aklımda kalmış!

Not;ancak ben işin aslında sadece "resim kalitesine" bakıyorum ve kriterlerimde böyledir! SmartTV-ıvır-zıvır destekleri v.s v.s bunlara hiç bakmam!! veya MediaPlayer desteği iyiymiş
    yok kötüymüş,yok o formatı açıyor açmıyor v.s işlerine de bakmam! zaten bunlara bakanlar MP cihazı alsınlar kendilerine BD den MP cihazı fazla olmaz

7-bak kardeşim "DVD" diyorsan orada duracaksın,bunun hala yurtdışında hastaları vardır,TR de yine vardır,bence doğru bir tercih hala

sana tek tavsiyem Tosh EP-30 HD-DVD alacaksın 2.el de bulabilirsen tabiki 50/100 kağpıda satanlar hala bulunabiliyor! al bunu bana Dua et,diğer tüm BD leri veya DVDPlayer ları filan
    itele gitsin!! bu HD-DVD teknolojisi BD yi katlıyor ve DVD ler de yine çok ama çok farklı bende OPPO da var hani şu en iyileri arasında en tepedeki marka ama onuda solluyor Tosh!
    çok DVD hastalığın varsa sana istersen Oppo yu da satabilirim! ben de uzun zamandır yatıyor hiç olmazsa biri alır kullanır

8-Korelileri karıştırmayın şimdi arkadaşlar! bu heriflerin yapmadıkları illegal ve legal işler yoktur!! Sony ve diğerleri bazı işleri yapmazlar!! çok fazla "atraksiyon" yapacaksınız zaten
    eliniz mahkum Koreli alacaksınız yaw

Bazı kişiler panel/BD filan alırken resim kalitesini en alt sıraya koyarlar ve onu açıyor bunu yapıyor v.s v.s işlerine bakarlar! böyle kişiler Koreliye gidecektir yine!

9-ama çok çeşit model v.s v.s ararsan bunlar zaten TR de yine yoktur! 2 senedir doğru dürüst BD ithalatı bile yok! bizde bunun pazarı bitti sayılır,prof. ve bütçeli adam ise
    zaten dışarıdan alıp getiriyor veya DBank türü yerlerden absürt rakamlar vererek alıyor!

kısaca alsında BD için kötü bir ortam var TR de hem pazarı bitik gibi hemde cihaz pek yok ortalıklarda++

sen tam ne yapacaksın BD ile onu yaz bana??? ve ıvır-zıvır işler v.s durumun nedir?

10-bir diğer alternatif de PS3 alıp ucuz yollu ilk etapda işe böyle başlarsın! ama iyi bir BD resim kalitesi alamazsın! ancak yinede çoğu insanı keser,PS4 de OK dir ama bu pahalı hala
    ve o zaman BD almak daha doğru olur!

++

• quote:

1-TR de prof.anlam da BD kullanımı çok çok azdır! zaten bu kesimin cihazları da çok pahalıdır!

bunu geçersem,diğer yandan bizde hiç bir zaman çok aktif sıradan BD ler bile olmadı(kullanıcı sayısı olarak)! özellikle de son 3/4 yıldır millet paso net den içerikleri d/l ettiği için
    BD pazarı hep zayıf kaldı hatta son 2/3 yıldır doğru dürüst ve çeşit v.s anlamın da BD ithal edilmedi,çünkü pazarı çok az ve satılamıyor,ilginçtir bizim pazarda hala 3/4 senelik çok
    eski ve giriş seviye sıfır veya teşhir BD ler bile bulunuyor

dolayısıyla bütçe de kısıtlı ise zaten seçenekler iyice düşüyor!

2-LGE bende iki tane kullandım,ancak resim kalitesi v.s olarak çok iyi değildir! ama olaya F/P olarak yaklaşırsan ve sanırım daha fazla modeli bulunuyor olması sebebiyle tercih edilebilir!

3-Sony için bazı serileri,piyasada bulacakların arasında en iyileridir,bir kaç tanesi de ki bunlar 790 ile 7200 gibi olanları oldukça sıkıdır! ama eski modeller olduğu için sıfır bulmak çok zor!

4-TR nin BD pazarı ve bağlı olarak üreticiler nezdinde son 3/4 yıldır bu iş ciddi hız kestiği için çok fazla seçimlik BD cihazını üreticiler bile sunmuyor artık!

2014 ler 2015 gibi gitti,şimdi 2015 ler de 2016 gibi gidecek ve UHD Receiver lar da geldi/geliyor!

5-sen o bütçeyle bence yine de LGE nin BD lerine bak ya da 2.el bakacaksın benim tavsiyem ise Pany lerdir,Smart işleri dahil v.s olarak 2013 den itibaren çok iyiler ama en önemlisi resim
    kalitesi olarak çok çok iyiler! bunları TR de bulamazsın ve pahalıdır! € 500/700 gibi ama 2014/15 olarak € 200/250 lerede bazı 3/4 serileri oluyor ve bunlar da çok iyidir

6-Teknosalara bak,bazı eski model/seri sorunu ve teşhir BD leri cazip fiyatlara satabiliyorlar! sanırım orada 790 da var diye aklımda kalmış!

Not;ancak ben işin aslında sadece "resim kalitesine" bakıyorum ve kriterlerimde böyledir! SmartTV-ıvır-zıvır destekleri v.s v.s bunlara hiç bakmam!! veya MediaPlayer desteği iyiymiş
    yok kötüymüş,yok o formatı açıyor açmıyor v.s işlerine de bakmam! zaten bunlara bakanlar MP cihazı alsınlar kendilerine BD den MP cihazı fazla olmaz

7-bak kardeşim "DVD" diyorsan orada duracaksın,bunun hala yurtdışında hastaları vardır,TR de yine vardır,bence doğru bir tercih hala

sana tek tavsiyem Tosh EP-30 HD-DVD alacaksın 2.el de bulabilirsen tabiki 50/100 kağpıda satanlar hala bulunabiliyor! al bunu bana Dua et,diğer tüm BD leri veya DVDPlayer ları filan
    itele gitsin!! bu HD-DVD teknolojisi BD yi katlıyor ve DVD ler de yine çok ama çok farklı bende OPPO da var hani şu en iyileri arasında en tepedeki marka ama onuda solluyor Tosh!
    çok DVD hastalığın varsa sana istersen Oppo yu da satabilirim! ben de uzun zamandır yatıyor hiç olmazsa biri alır kullanır

8-Korelileri karıştırmayın şimdi arkadaşlar! bu heriflerin yapmadıkları illegal ve legal işler yoktur!! Sony ve diğerleri bazı işleri yapmazlar!! çok fazla "atraksiyon" yapacaksınız zaten
    eliniz mahkum Koreli alacaksınız yaw

Bazı kişiler panel/BD filan alırken resim kalitesini en alt sıraya koyarlar ve onu açıyor bunu yapıyor v.s v.s işlerine bakarlar! böyle kişiler Koreliye gidecektir yine!

9-ama çok çeşit model v.s v.s ararsan bunlar zaten TR de yine yoktur! 2 senedir doğru dürüst BD ithalatı bile yok! bizde bunun pazarı bitti sayılır,prof. ve bütçeli adam ise
    zaten dışarıdan alıp getiriyor veya DBank türü yerlerden absürt rakamlar vererek alıyor!

kısaca alsında BD için kötü bir ortam var TR de hem pazarı bitik gibi hemde cihaz pek yok ortalıklarda++

sen tam ne yapacaksın BD ile onu yaz bana??? ve ıvır-zıvır işler v.s durumun nedir?

10-bir diğer alternatif de PS3 alıp ucuz yollu ilk etapda işe böyle başlarsın! ama iyi bir BD resim kalitesi alamazsın! ancak yinede çoğu insanı keser,PS4 de OK dir ama bu pahalı hala
    ve o zaman BD almak daha doğru olur!

++

benim yapmak istediğim şey çok net ben resim filanmış smartmış çok umursamıyorum ben bluray film izliyicem bide arşiv yaptımmı canım sıkıldımı koyar izlerim haa bende dvd de var o yüzden dvd yide güzel çalıştırsın birçoğunda dvd 1080 p yükseltme özelliği var aldığımda azcık bişeyler yapsın aslında yükseltse yükseltse 500 600 p oluyor diyolar ama bilemem orasını yani sorunsuz dvd açan bir modelde olmalı ayrıca 3d de izlerim 3d olursa harika olur benim için korsana kaçmam asla o yüzden çakma çalıştırmayanda olur zaten desteklemiyorum çalıştırmasını :D biraz pahalı ama yapacak bişey yok adamlar yapmış filmi. ama ben internette bolywood filmlerini bulamadım aamir khan hayranıyımdır onun bluray lerini bulursam satın alırım ama bulamazsam internetten indiririm kaçarı yok bu yüzden indirdikten sonra usb yada hdd ile yine bluray kalitesini yakalamam lazım bu yüzden sağlam usb destekçisi olmalı bu kadar benimki yani fiyat /performans max 400 hatta 400 fazla bile olur durum bu albani

• yalnız yazdığım bluray player lara bir bakıp görüş verirseniz sevinirim muhtemelen onlardan birini alıcam avrupadan getirtme durumum pek yok
  • şu siteye bir bak derim sana>>>http://www.computeruniverse.net/en/groups/30001358/blu-ray-disc-player.asp

firma sağlamdır! oradan çeşitli ürünler alan kişileri biliyorum(Receiver aldılar daha çok) Alman VAT %19 da düşüyorlar!(Alman KDV si deyim buna da)

Sony 7200 sanırım ellerinde hala var veya siparişle bulabiliyorlar,bahsettiğim Pany ler de vardır! fiyatları çok pahalı değil

Not;ancak Türkçe dil desteği/Altyazı-font v.s işi olmayabilir,benim her iki BD böyledir!

++

Teknosa dakiler çok büyük ihtimalle teşhirlerdir zaten hepsi de çok eski modeller bunların! görmeden alma!!
    LGE 730 bence ilk sıraya girebilir F/P olayından dolayı!

Phil leri ele

Sony den 5200/4100/490 da olabilir
    ++

DVD lerin HDMI portu olması veya 1080p ye u-scaling yapması filan bunları geç bir kalem hepsi hikayedir!

DVD için reçetesini verdim daha önce,en iyisi kesinlikle budur

• çok saol dediğin hd-dvd player lara baktım fiyatları aşırı pahalıymış bu sitede güzel bi siteye benziyor ama fiyatlar yine sağlam 7200 240euro sanırım yine bunlardan biri olacak ben 5200 diye düşünmüstüm ama bu lg çok sağlama benziyor bayaa ikna oldum sanırım insallah şu ülkede şu cihazlara biraz rağbet olur hatta daha öncesinden inşallah insanlar indirmeyi birazcık olsun yavaşlatır da şu cihazlar daha çok gelir çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz
  • quote:

@memi

++

++

Peki hocam sana birde ben bir soru sormak istiyorum ..
    Ben pek anlamam bu islerden sadece torrentten film indirir hdd ye takarim izlerim. Fakat 3d filmler indirdim uzantilari .vob bunu calistiran bir bluray player varmi ? hdd yi bagladigimda gorebilecek bir player .vob uzantililari ?

• Feedback F kullanıcısına yanıt
    Bende LG BP325 var. Youtubeden deneme amaçlı 3D demo videolar indirdim. LG'ye bağladım TV'de gösterdi. Bundan başka Samsung BD-ES5000 var. 3D özelliği yok. Harddiski ona bağladım. 3D demo filmleri oynatmadı.

Bu da şu anlama geliyor. 3D Blu-ray oynatma özelliği olmayan cihaz sanırım harddiskteki 3D videoları da oynatmıyor. (Tam emin değilim)
  • bende lg bp325 kullanıyorum.. orjinal koleksiyoncu olsamda cihaz ile harddiskimdeki tüm formatları sorunsuz izliyorum.. cihaz sayesinde artık mediaplayer kullanmıyorum.. gözü kapalı tavsiye ederim..
  • selamlar, ben de blu ray player almayı düşünüyorum. Buradaki tavsiyelerden yola çıkarak araştırdım ve Sony BDP S5200 bulabildim. Satıcı blu ray player'ın multi region çalışabildiğini gösteren bir video koymuş, sorduğumda da multi region çalıştırabildiğini söyledi. Ne kadar doğrudur sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bogacaslan

selamlar, ben de blu ray player almayı düşünüyorum. Buradaki tavsiyelerden yola çıkarak araştırdım ve Sony BDP S5200 bulabildim. Satıcı blu ray player'ın multi region çalışabildiğini gösteren bir video koymuş, sorduğumda da multi region çalıştırabildiğini söyledi. Ne kadar doğrudur sizce?

SONY markası bu konuda katıdır. Multi Region olduğuna %100 emin olun. Mesela kardeşimde PS3 var. Multi Region değil. Üstelik kendi bölgesine ait bazı Blu-ray filmleri bile oynatmıyor. Bizde seyrediyoruz o filmleri.

Bende SONY BDP-S185 kullandım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Bir arkadaşa bedava verdim. Gözüm görmesin diyerek. Bana sorarsanız mümkünse SONY almayın. Samsung veya LG alın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.