Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1061. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.819
Cevap
123
Favori
960.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Justice League düz 2D versiyon alıp geçerim, Thor Türkçesiz olduğu için pas.

Justice League'in 4K fiyatı uçuk olmuş ama uzatılmış versiyon sürümü var da bizimkiler getirmedi diye bir durum yok sanırım. yurtdışında cıkanlarda da böyle çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzatılmıs versiyon gelmedi.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Normalde varmı böyle bir versiyon?

• quote:

Orijinalden alıntı: Redunay

Normalde varmı böyle bir versiyon?

Onu demek istedim zaten.Çıkmadı diye biliyorum ben de.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Gelmedi deyince bende türkiye ye gelmedi anladım. Belki daha sonra çıkarırlar.

• Benden de tamam artık, azalıyor bari bitmesin destek olalım deyip steelbook falan almaya çalışıyordum. Geçtim sipariş bluray sürücüyü, pc'den bi hdmi, çakar alt yazıyı izlerim ucuzlayınca amazondan alıp. Zaten aradığım coğu filmin bırak altyazıyı bluray'i bile çıkmamış ülkede.
  • Justice league'in uzatılmışı yurtdışında da yok o konuda birşey demek haksızlık olur. Benim demek istediğim adamlar batman vs supermani-wonder womanı-suicede squadı vs hep steelbookta getirdiler ben steel sevmiyorum ama sevenleri hep bunları öyle aldı ve artık bunların bir uyumu var şimdi justice league de ne oldu bu uyumu mahvettiler. Cars - cars 2 blurayde var cars 3 yok , alice in wonderland blurayde var ama 2. Film yok, açlık oyunları 1-2-3 var 4. Film yok ve daha bu liste uzaaaar gider. Arşivci olan adamın tek derdi film izlemek olsa açar internetten legal veya illegal vicdanına kalmış hangisini seçeceği ama bir şekilde izleyebilir. Burada ama uyum içinde olan elle tutulur birşey oluşturmak ama bizim firmalar sağolsun bunu yapmak artık imkansız. Dil yok diyorlar bir şekilde alıyoruz , zam üstüne zam geliyor yine bir şekilde alıyoruz ama müşteri isteklerini bütün bunların üzerine dikkate almalılar diye düşünüyorum. Kafalarına göre onu dvd yapalım, bunun herşeyini getirelim bir seferlik vs gibi bir yaklaşım hem kendilerine hemde bize zarar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excalibur93 -- 20 Şubat 2018; 9:57:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yargısız infaz yapmak istemiyorum, ben zaten bütün suçu firmalara da atmayı doğru bulmuyorum. Sonuçta korsanın durumu memlekette malum, etrafımdaki insanlara bile söylesem filmlere ayırdığım paraları diyecekleri şeyleri üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum, satışların oldukça düşük olduğunu da tahmin etmek pek zor değil ama destek olan, arşiv yapan bizleri sayımız ne kadar az da olsa biraz mutlu etmelerini bekliyorum. Fiyat konusunda da bugüne pahalı da olsa hep buradan almaya çalıştım ama arşive başladığım kısa süre içinde bile kaçıncı zam geldi, biraz bizleri de düşünmelerini beklerdim. 4K falan da getirmeye başladılar fakat bu fiyatlarla en azından benim almam zor. İnşallah istedikleri satış rakamlarına ulaşırlar da ileri de daha makul fiyatlara düşüp sürümden kar etmeye başlarlar. (ne kadar inandırıcı gelmese de şaşırırım inş. ileride )
  • Deorvine kullanıcısına yanıt
    Fiyat artışını anlamak imkansız hocam. Son bir yılda dolar yada euroda artış olmadı artıyor azalıyor hep aynı aralıktalar. Yurtdışındaki filmlerde de zam yok demek ki maliyetlerde artmadı. Burada sorun firmalardan kaynaklanıyor orası net. Geçen yıl çıkan 4k fiyatlarına bakın bir de şimdikilere bakın yaklaşık ikiye katlanmış. 80₺ ye passengers filminin 4k sı alınabilirken şuan yeni çıkan aynı sayıda disk içeren bir 4k film 150₺ bunun tek izahının kâr hırsı olduğunu düşünüyorum artık. Bizim ülkede firmaların bu fiyat politikasıyla sürümü arttırmaları da mantığa çok uzak, almanya-fransa vb bir ülkede asgari ücret 1400-1500€ civarı yeni çıkan normal baskı bir film taş çatlasın 40€ adamın maaşıyla 40 tane film alınabilir , bizde asgari ücret 1600₺ adamlar 100-150₺ fiyat koyuyorlar yemeyip içmeyip film alsan 10 tane film alıyorsun 😄 1 aylık emeğin karşılığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excalibur93 -- 20 Şubat 2018; 14:46:34 >
  • https://i.hizliresim.com/XP6vW0.jpg

Bu iki filmi de bir şekilde arşive eklemiş oldum. Madem TR destekli çıkmıyor, bu güzel fırsatı kaçırmak istemedim

• Amazondan gelenler

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

• X-Men TR var mı ? Gümrüğe takıldı mı ?
  • Bu ayın üçünde vermiştim bugün geldi, 48 lira vergi çıkmış ptt ile geldi adreste ödedim. X-Men'de Türkçe altyazı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorvine

Bu ayın üçünde vermiştim bugün geldi, 48 lira vergi çıkmış ptt ile geldi adreste ödedim. X-Men'de Türkçe altyazı var.

Oww çok fazla ya 48 lira.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bekliyorum sametten , 7 film siparişi geçtim. İnşallah bu hafta teslim edecek...
  • Excalibur93 E kullanıcısına yanıt
    yenifilm / bir film / vs ... etiket fiyatı üzerinden minimum %40'lara varan indirimle filmleri dağıtımcıya/perakendeciye veriyor. Sonra ki kısım satıcıların insiyatifinde. Fiyat politikaları yine de yanlış oda ayrı bir konu...
  • onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Baya kaliteli olmuş bunlar da. Devamını yaparsa ben almaya devam edeceğim

• https://m.youtube.com/channel/UCneL0zgcm0ED6_ksEF_4O3A

Şu linki de bırakalım buraya.

• aynen , bende tr'de çıkmayan filmleri sipariş geçtim .
    Er ryan / lion / esaretin bedeli / forrest gump / hacksaw ridge / in to the wild / cast away...

hiç değilse gözümüz gönlümüz şenlenir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

bende bekliyorum sametten , 7 film siparişi geçtim. İnşallah bu hafta teslim edecek...

nedir bu ? ne fırsatı yani ?
  • 
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.