Şimdi Ara

Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU]

4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
3.801
Cevap
284
Favori
463.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1156
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 284
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kimbehicayy (79 mesaj) themacir (74 mesaj) BrezilyaLigi (70 mesaj) hasanandnexus (61 mesaj) hakkan (59 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1980 mesaj) Mobil (1124 mesaj) Tablet (16 mesaj) Mini (311 mesaj) Uygulama (549 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bluetooth Kulaklık Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    1905 Mesaj

Hocam bu kulakligin son ses seviyesini ve muzik kalitesini iPhone kablolu kulakliklari yani Earpods ile karsilastirsak yorumunuz ne olur?
    |
    |
    VYC Majoris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6078 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Ses kalitesi müthiş kesinlikle. Fiyatının çok üzerinde çalıyor. Herkes 79'u övmüş ve ben onu kullanmadım ama T19'un ses kalitesi olarak geride kalacağını sanmıyorum çünkü ben bir çok fiyat seviyesinde ürün kullandım, hali hazırda Buds+ da kullanıyorum ve T19 şimdiye kadar denediğim hiçbir tws kulaklık karşısında ezilmedi. 79'u denemek nasip olursa T19'a karşı nasıl olduğuna dair görüşlerimi paylaşırım.

Ses kalitesinin yanında Aptx codec, kızılötesi sensör, type-c girişi, kablosuz şarj, uygulama desteği, rahatlık, iyi şarj, gayet kaliteli mikrofon gibi artılarına ve 250tl fiyatına rağmen pek ilgi görmemesi çok ilginç.

Bana mı denk geldi bilmiyorum fakat Hepsiburada'nın kendisinden aldığım T19'un kutusu kendi kendine bozuldu iki kere. İlkinde servise yollayınca servis bana sıfır kulaklık yolladı fakat o kulaklık kutusu da aynı şekilde bozuldu. Aslında bozulma değil, kutu sanki donmuş bir vaziyette kalıyor ne kulaklığa ne wireless şarja ne de uygulamaya cevap veriyor. Bu kulaklıkta bu tarz bir şey yaşayan var mı bilmiyorum.

Onun haricinde Android'de uygulama desteği kötüydü. Kafasına göre bağlanıyordu uygulamaya. Kızılötesi sensörü stabildi. Dokunmatikleri aşırı hassastı, kafana sertçe dokununca hatta koşunca bile kendi kendine müzik değiştiriyordu. Şarjı çok iyiydi, mikrofon kalitesi de keza çok iyiydi, konuştuğum insanlar bana sanki telefonla konuşuyorsun gibi diyorlardı. Ses kalitesi fena değildi Airdotsa göre bir tık azdı sesi fakat Airdots'taki ses dengesizliği yoktu, daha tok ses veriyordu.

Kızılötesi sensörlü, Type-C şarjlı, silikonlu ve uzun bir model bakıyorum fakat T19 haricinde hiç denk gelmedi onda da sorun yaşadım. Bu tarz bir kulaklık önerisi olan varsa bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şıh Hazretleri -- 9 Aralık 2020; 1:59:50 >

• Çavuş
    60 Mesaj

Soundpeats' in True air modelini almak istiyorum, Aliexpress' de 33 dolar ama ne kadar vergi geleceği konusunda kafam karışık. Vergi konusunda internette felaket bir bilgi kirliliği var, reddit' de 15 dolarlık ürüne 100 küsür vergi geldiğinden bahsediliyor.

Konu adına tecrübesi olan arkadaşım var mı? Aşağıda paylaştığım ürüne ortalama ne öderim? İnternette paylaşılan hesaplama yöntemlerine paralel pek sonuç ile karşılaşmadığım için kafam karışık.

https://tr.aliexpress.com/item/4000970003699.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_514509174.2&cv=173210&af=649849&aff_platform=link-c-tool&afref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F&sk=hbH1Nkk&aff_trace_key=b85289c8a336479ba9ce099e748eb296-1600407518826-04630-hbH1Nkk&dp=0db93352b11e219bd45d754e1f0fead7&terminal_id=1e352a984fb8449c9cf4a33c88c3a86e&tmLog=new_Detail

• Teğmen
    103 Mesaj

Türkiye'den alan biri yorumunda 56 lira gümrük vergisi çıktığından bahsetmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hammerheart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hammerheart

Soundpeats' in True air modelini almak istiyorum, Aliexpress' de 33 dolar ama ne kadar vergi geleceği konusunda kafam karışık. Vergi konusunda internette felaket bir bilgi kirliliği var, reddit' de 15 dolarlık ürüne 100 küsür vergi geldiğinden bahsediliyor.

Konu adına tecrübesi olan arkadaşım var mı? Aşağıda paylaştığım ürüne ortalama ne öderim? İnternette paylaşılan hesaplama yöntemlerine paralel pek sonuç ile karşılaşmadığım için kafam karışık.

https://tr.aliexpress.com/item/4000970003699.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_514509174.2&cv=173210&af=649849&aff_platform=link-c-tool&afref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F&sk=hbH1Nkk&aff_trace_key=b85289c8a336479ba9ce099e748eb296-1600407518826-04630-hbH1Nkk&dp=0db93352b11e219bd45d754e1f0fead7&terminal_id=1e352a984fb8449c9cf4a33c88c3a86e&tmLog=new_Detail

Hocam yorumlarda cok fazla vergi çıkmadığından bahsediliyor. Ama ne olacagi belirsiz göze alarak satin almak gerekiyor. Ben de slikonsuz tercih ediyorum ama izolasyon zayif olunca sesi de zayif oluyor diyorlar. Hem sesi yüksek hem kaliteli slikonsuz var mi ki airpods harici

|
    |

• Yarbay
    12148 Mesaj

T19'u ya yenilediler ya da güncellemelerle çözdüler sorunları. 2 aydır kullanıyorum ve hiç kendi kendine şarkı falan değiştirmedi. Zaten dokunmatik bir alan yok bu kulaklıkta, hareket algılayıcı var. Gelen tepkileri dinleyip hassasiyeti düşürmüşler herhalde.

Mikrofon kalitesi Airpodslar seviyesinde zaten. Gürültülü ortamda bile sesi anlaşılabilir şekilde iletiyor.

Herşeye bakınca bu kadar dolu ve başarılı bir kulaklık Huawei'de falan olsaydı en az 600tl olurdu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2020; 13:15:24 >
    |
    |
    Şıh Hazretleri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1365 Mesaj

Nasıl kulaklık hocam nb2, fiyatını hak edecek kadar iyi bir ses kalitesi var mı? Bir de ses yüksekliği ne alemde sizce?

• Teğmen
    161 Mesaj

Ben kullanıyorum gayet başarılı.

Eksileri;

Şarj kutusu dolum göstergesi sadece kırmızı yanması dolunca sönmesi kötü.ne kadar şarj kaldığını bilemiyorsun şarj kutusunda.telefonda bağlıyken kulaklığı kullanmadığınız zaman kapanınca bilgisayara bağlanmıyor şarj kutusuna koyup tekrar bağlamak gerek.uygulaması çok iyi değil ekolayzer yok.geri şarkı alma özelliği yok.ses kısma arttırma kulaklıktan yapılamıyor.oyun performansı bilgisayarda gecikme olarak oyun modunda da oluyor ancak hafif çok fazla sıkıntı yaratmıyor.

Artıları;

Anc gayet başarılı.sesler çok iyi bozma yok.kulakta duruşu gayet iyi.ambiyabs modu dışarıdan ses duymak cidden çok iyi mekanik değil doğal.şarj 7 saat gidiyor.tabi anc açıksa 1 saat fark olabilir ben karışık kullanıyorum.aslında diğer özellikleri yani aklıma gelenler bunlar şikayet ettiğim bişe yok.

Sorun olursa cvp lamaya çalışırım...

|
    |
    head kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    161 Mesaj

Şöyle söleyebilirim ben çok şarkı dinlemem ama bende jabra 65t vardı ondan daha iyi ve dib ses flan hiç yok. Son ses ile dinlersen bilmiyorum pro değilim ama şarkılar çok net baslar tizler gayet başarılı ve kafa ağrıtmıyor.mikrofon unutmuşum değinmeye ben ses kesilmesi yaşamadım karşı sesler gayet iyi geliyor benm ses de gayet iyi gidiyor problem yok. çokk fazla ses olan yerlerde biraz ses karşı tarafa gidiyor ama çokda değil.

|
    |
    head kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6078 Mesaj
    quote:

T19'u ya yenilediler ya da güncellemelerle çözdüler sorunları. 2 aydır kullanıyorum ve hiç kendi kendine şarkı falan değiştirmedi. Zaten dokunmatik bir alan yok bu kulaklıkta, hareket algılayıcı var. Gelen tepkileri dinleyip hassasiyeti düşürmüşler herhalde.

Mikrofon kalitesi Airpodslar seviyesinde zaten. Gürültülü ortamda bile sesi anlaşılabilir şekilde iletiyor.

Herşeye bakınca bu kadar dolu ve başarılı bir kulaklık Huawei'de falan olsaydı en az 600tl olurdu herhalde.

Eğer öyleyse tekrar sipariş edeyim, inşallah kutu sorununu çözmüşlerdir. Ben Eylül ayının başında aldım yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra iade etmiştim. Huawei'in muadili olarak Freedbus 3i var. Honor olan 350'ye geliyor A101'de. Onda da Kablosuz şarj yok, Microusb şarj var.

|
    |

• Yüzbaşı
    794 Mesaj
    quote:

Ses kalitesi müthiş kesinlikle. Fiyatının çok üzerinde çalıyor. Herkes 79'u övmüş ve ben onu kullanmadım ama T19'un ses kalitesi olarak geride kalacağını sanmıyorum çünkü ben bir çok fiyat seviyesinde ürün kullandım, hali hazırda Buds+ da kullanıyorum ve T19 şimdiye kadar denediğim hiçbir tws kulaklık karşısında ezilmedi. 79'u denemek nasip olursa T19'a karşı nasıl olduğuna dair görüşlerimi paylaşırım.

Ses kalitesinin yanında Aptx codec, kızılötesi sensör, type-c girişi, kablosuz şarj, uygulama desteği, rahatlık, iyi şarj, gayet kaliteli mikrofon gibi artılarına ve 250tl fiyatına rağmen pek ilgi görmemesi çok ilginç.

T19'u araştırırsanız T5 gibi ürünlerle kıyaslanan bir ürün yani T19 ile TT79 aynı klasta ürünler değil.

T19 yurt dışında 25 dolarken TT79 50 dolar. Türkiyede ucuz satıldığuna bakmayın TT79 en az 500-600 TL civarına satılması gereken bir ürün. Bu yüzden bu 2 ürünü kıyaslamak çok doğru değil kaldı ki TT79'un ses kalitesi T5'den ciddi seviyede yüksek.

Tavsiyem 250 TL vermeyi düşünen varsa 100 TL daha bulup TT79 almaları.

• Yarbay
    12148 Mesaj

Kullanmadığım 2 ürün arasında yorum yapmaktan kaçınırım şahsen. Daha pahalı diye çok daha iyi olmayabilir. T19 fiyatından yukarıda çalıyor sonuçta. Fiyat her zaman kesinlik belirtmez.

Mesela şu anda elimde olan ve 150 dolar fiyatla satılan Sennheiser HD58X başka markaların 300-500 dolar arası ürünlerine kafa tutuyor. Hatta aynı markanın 500 dolara satılan Hd660s isimli kulaklığına da çok yakın çalıyor. Minimal farklar var aralarında. Örnekler çoğaltılabilir.

Ben sadece kablolu earpod tarzı veya böyle 10-50$ arası kulaklıklar kullanmış kişilerden ziyade kendi kulağıma güveniyorum ve ona göre konuşuyorum. Elimde sürekli 10-15 civarı kulaklık oluyor. Kimini kullanıyorum, kimini satıyorum, kimini de inceledikten sonra geri yolluyorum. Örnek olarak bir fotoğraf atabilirim. Bir bu kadar daha var. Tws olarak buds+, 75t ve T1XS var şu anda.

Yabancı bir site için incelemeler de yapıyorum ve bana inceleme için gönderilen kulaklıklar da oluyor. O yüzden ses açısından bakarsak fiyat ile performansın çoğu zaman alakalı olmadığını biliyorum.

Yakında elime Skullcandy Indy Fuel, B&O E8, Jabra 85t ve CX400Bt geçecek. Taotronics 79 geçerse kendi görüşlerimi de aktarırım. Elime geçecek diğer kulaklıkları merak edenler olursa yazabilirim bir şeyler. Her ay bir şeyler inceliyorum. Bu aralar çoğunlukla kablosuz oluyor çünkü piyasa o yöne kayıyor artık.

O kadar kulaklık varsa niye 250 liralık T19 kullanıyorsun diyenler olabilir. Cevap sorunun içinde zaten. Demek ki fiyatının üstünde şeyler sunuyor. Kullandığım tek tws T19 da değil zaten. Ambient mode gerekirse başka bir kulaklığa geçiyorum. 250 liranın içine bir de ambient mod koymalarını beklemiyorum tabii ki. Geri QCY T6'da ambient var ve fena da çalışmıyor ama o istisna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 9 Aralık 2020; 16:39:50 >
    |
    |
    hakkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    5 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    perikizi_

Merhaba n11 den xiaomi bluetooth kulaklık alıcam ama orjınal ürün satmayan satıcılar varmış bilginiz varmı yardımcı olurmusunuz
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj

Anlaşılan baya ürün incelemesi yapmış durumdasınız o zaman sizden iki tavsiye almak isterim

ilk olarak oyuncu kulaklığı ihtiyacım var 300 TL civarlarında ödeme yapabilirim

diğeri de telefon için kablosuz kulaklık almak istiyorum ona da 250 TL ye kadar öneride bulunursanız memnun olurum.

|
    |
    VYC Majoris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Firma Yetkilisi
    332 Mesaj

Merhaba masaldünyası_,

n11.com olarak Sahte ve taklit ürünlerin satışı ile mağazalar arasında haksız rekabeti engellemek için Marka Koruma Merkezi ile Orijinal Ürüne %100 Destek ve sizlere 11 güvence veriyoruz. Detaylara

https://www.n11.com/genel/11-guvence-183250 sayfasından ulaşabilirsiniz. İyi akşamlar dileriz.

|
    |
    masaldünyasi_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    5 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    perikizi_

Teşekkürlee bilgilendirme için bakalım siparişimi geçtim .
    |
    |
    n11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    188 Mesaj

https://www.hepsiburada.com/sennheiser-cx-400bt-true-wireless-kulak-ici-bluetooth-kulaklik-siyah-p-HBV00000X1HFJ 999 TL normal fiyatı 1700 civarlarıydı black fridayde 1200 lere satıldı.

• Yarbay
    4007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: masaldünyasi_

Merhaba n11 den xiaomi bluetooth kulaklık alıcam ama orjınal ürün satmayan satıcılar varmış bilginiz varmı yardımcı olurmusunuz
    Ben de Xiaomi Earphones 2 takip ediyorum. Çinli adı Airdots Pro 2. Çin versiyonu ile global versiyonu arasındaki fark nedir bilen var mı?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    463 Mesaj

QCY T7 Amazonda 135 lira, sipariş geçtim ama kulaklığı pek bilmiyorum, eskiden airdots kullanıyordum, pişman eder mi?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089XZJZKX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkay -- 9 Aralık 2020; 23:46:55 >
  • Binbaşı
    1137 Mesaj

15 tl ürün daha ekleyip AMAZONAPP kodunu kullanın hocam. 150 lira ve üzerine 30 tl indirim yapıyor mobilde.

|
    |
    fkay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.