Şimdi Ara

Bloody B328 Oyun Klavyesi inceleme ve kullanycı paylaşımları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
6.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satın aldığım, Bloody B328 Oyun Klavyesi bugün geldi. Şu an buraya onunla yazmaktayım. İlk izlenimim gayet hoş bir dizayna sahip olması. Neon tarzı ışıklar da gayet hoş duruyor. Yanlış harfe basmayı zorlaştıran tuş tasarımı hoşuma gitti.Tabi alışmak biraz zaman alacak. Tuşlar biraz ufak. Silikon kaplamalı tuşlar ise diğerlerine göre daha büyük. Yazmada biraz uğraştırıyor açıkçası. Bilek koyma kısmı da ufak. Biraz daha uzatılabilirdi. Fakat küçük elliler için sorun çıkarmaz. Şu an özelliklerini açıkçası tam öğrenemedim. Şunu da belirtmek isterim fazla oyun oynayan birisi de değilim. Fakat arada oynarım. Ağırlaştırılmış bir klavye. 8 tuş mekanik, onun dışındakilerde mekanik hissi var. Yakın zamanda fotoğraf ekleyeceğim. Sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım. İnceleme uzmanı değilim fakat, elimden geldiğince tanıtmaya çalışırım. Çünkü ben satın alırken hiç bir yerde inceleme yazısına veya videoya denk gelmedim. Sadece bir tane, kısa, youtube kutu açılım videosu vardı.

@Xefion ustanın video incelemesini de buraya ekliyorum. Satın almak isteyenler için muhakkak faydalı olacaktır. Emeğinden ötürü teşekkürler.

Klavyenin ışıklı çektiğim fotoğrafları ve ters durduğu (Telefon otomatik döndürmede olduğundan) renkteki ışık en yüksekte. Ters durduğu rengin diğeri en alçakta. Fakat fotoğrafta belli olmuyor aralarındaki fark. Bence gayet yeterli ışık olarak. Yazılımı yükledim fakat daha oturup inceleme fırsatım olmadı. Sadece fotoğraf atabildim şu ana kadar. Klavyeyi sağ ve soldan tutup, çaprazlama esnetince gacur gucur sesler geliyor. Plastik hissi biraz fazla. Fakat sağlamlık kontrolü için tam bükmedim, elimde kalırsa kötü olur. Kablo örgülü. Usb uç altın kaplama değil. Usb ucu hub a takmayın diye bir ibare vardı ingilizce olarak. Bu arada içinden sadece quick guide çıktı İngilizce olarak. Fazla bir anlatım yok. Program adresi ve bir kaç kısa yol vermişler. Unutmadan, bir de garanti belgesi ve arkasında Türkçe kısa bir anlatım ve özellikler yazan belge var. Klavye kutunun içinde o baloncuklu naylonlara sarılıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 23 Mayıs 2016; 23:29:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Satın aldığım, Bloody B328 Oyun Klavyesi bugün geldi. Şu an buraya onunla yazmaktayım. İlk izlenimim gayet hoş bir dizayna sahip olması. Neon tarzı ışıklar da gayet hoş duruyor. Yanlış harfe basmayı zorlaştıran tuş tasarımı hoşuma gitti.Tabi alışmak biraz zaman alacak. Tuşlar biraz ufak. Silikon kaplamalı tuşlar ise diğerlerine göre daha büyük. Yazmada biraz uğraştırıyor açıkçası. Bilek koyma kısmı da ufak. Biraz daha uzatılabilirdi. Fakat küçük elliler için sorun çıkarmaz. Şu an özelliklerini açıkçası tam öğrenemedim. Şunu da belirtmek isterim fazla oyun oynayan birisi de değilim. Fakat arada oynarım. Ağırlaştırılmış bir klavye. Mekanik hissi var. Fakat gerçek mekanik değil tabi ki. Yakın zamanda fotoğraf ekleyeceğim. Sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım. İnceleme uzmanı değilim fakat, elimden geldiğince tanıtmaya çalışırım. Çünkü ben satın alırken hiç bir yerde inceleme yazısına veya videoya denk gelmedim. Sadece bir tane, kısa, youtube kutu açılım videosu vardı.

kardeşim bende bugun aldim yakinda jnceleme videosunu yayinlarim. klavyenin 8 tusu mekanik tam.mekanik ayrica o sekiz tusta kizilotesi var. geri kalan tuslatin alti slikon.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

quote:

Satın aldığım, Bloody B328 Oyun Klavyesi bugün geldi. Şu an buraya onunla yazmaktayım. İlk izlenimim gayet hoş bir dizayna sahip olması. Neon tarzı ışıklar da gayet hoş duruyor. Yanlış harfe basmayı zorlaştıran tuş tasarımı hoşuma gitti.Tabi alışmak biraz zaman alacak. Tuşlar biraz ufak. Silikon kaplamalı tuşlar ise diğerlerine göre daha büyük. Yazmada biraz uğraştırıyor açıkçası. Bilek koyma kısmı da ufak. Biraz daha uzatılabilirdi. Fakat küçük elliler için sorun çıkarmaz. Şu an özelliklerini açıkçası tam öğrenemedim. Şunu da belirtmek isterim fazla oyun oynayan birisi de değilim. Fakat arada oynarım. Ağırlaştırılmış bir klavye. Mekanik hissi var. Fakat gerçek mekanik değil tabi ki. Yakın zamanda fotoğraf ekleyeceğim. Sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışırım. İnceleme uzmanı değilim fakat, elimden geldiğince tanıtmaya çalışırım. Çünkü ben satın alırken hiç bir yerde inceleme yazısına veya videoya denk gelmedim. Sadece bir tane, kısa, youtube kutu açılım videosu vardı.

kardeşim bende bugun aldim yakinda jnceleme videosunu yayinlarim. klavyenin 8 tusu mekanik tam.mekanik ayrica o sekiz tusta kizilotesi var. geri kalan tuslatin alti slikon.
    bende bloody b314 düşünüyorum fakat bilgi edinemedim.

klavyenin resimlerini atarmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: MuhteremDede

hocam inceledim yorumlari okudum b314 4 tusu mekanik ve sadece tus ustunde isiklandirma olan bir klavye artisi ne dersen artisi gorev tuslari yani makro tuslari 9 tane. blody b314 eger kampanyasiz alacaksaniz akakacede bir aratin su an 115 tl ye alabiliyorsunuz smallman den. klavye elime gecince bir inceleme videosu yayinlayacam ayrintili olarak b314 b254 ve turkiyede satilan diger bloodylerden de bahsedecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 15 Nisan 2016; 17:31:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MuhteremDede

hocam inceledim yorumlari okudum b314 4 tusu mekanik ve sadece tus ustunde isiklandirma olan bir klavye artisi ne dersen artisi gorev tuslari yani makro tuslari 9 tane. blody b314 eger kampanyasiz alacaksaniz akakacede bir aratin su an 115 tl ye alabiliyorsunuz smallman den. klavye elime gecince bir inceleme videosu yayinlayacam ayrintili olarak b314 b254 ve turkiyede satilan diger bloodylerden de bahsedecem.

Alıntıları Göster
    @Xefion arkadaş bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip anlaşılan. Ben fotoğrafları ekleyeyim sadece. Bu arada arkadaşın dediği doğru, sonradan fark ettim. Sadece 8 tuş mekanik. Diğerleri silikon. Fakat görünüş ve dokunuş olarak mekanik hisli diyebilirim. Yön tuşlarında da mekanik kullanılsaydı keşke. Ölçüleri de iyi klavyenin bence.

• quote:

@Xefion arkadaş bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip anlaşılan. Ben fotoğrafları ekleyeyim sadece. Bu arada arkadaşın dediği doğru, sonradan fark ettim. Sadece 8 tuş mekanik. Diğerleri silikon. Fakat görünüş ve dokunuş olarak mekanik hisli diyebilirim. Yön tuşlarında da mekanik kullanılsaydı keşke. Ölçüleri de iyi klavyenin bence.

17 senedir 1a4 tech marka urunler kullanan biri olarak sunu soyleyebilirim. logitech kadar profesyonel takimi olan bir firmadir a4 tech soyle soyleyim en son 6 sene once aldim o markanin urununu neden sonra almadin derseniz ihtiyacim olmadi iste adamlar o kadar kaliteli yapiyorlar. Yeni nesil cok bilmez razer logitech steelseries disinda. Bu arada g800v klavye kullanirdim ondaki slikon tus yapinin bir benzeri ama daha kalitelisi var bloody serisinde ( ust seviyesi hariç). Bu arada mouse dusunenlerde bu serinin mouselarina baksin derim.

• quote:

quote:

17 senedir 1a4 tech marka urunler kullanan biri olarak sunu soyleyebilirim. logitech kadar profesyonel takimi olan bir firmadir a4 tech soyle soyleyim en son 6 sene once aldim o markanin urununu neden sonra almadin derseniz ihtiyacim olmadi iste adamlar o kadar kaliteli yapiyorlar. Yeni nesil cok bilmez razer logitech steelseries disinda. Bu arada g800v klavye kullanirdim ondaki slikon tus yapinin bir benzeri ama daha kalitelisi var bloody serisinde ( ust seviyesi hariç). Bu arada mouse dusunenlerde bu serinin mouselarina baksin derim.

Alıntıları Göster
    İlk oyuncu fare ve klavyem a4 x7 g300 ve x7 xl-750bh. İkisinden de memnun kalmadım açıkçası. İlk mesaja ekleyeceğim fotoğraflarda görülen logitech g402 aldım bir kaç ay önce. Fakat klavyeyi yine a4 seçtim özellikler ve maddi bakımdan. İnşallah yine yanılmam. A4 klavye internet kafe, yıkanabilir klavye olarak geçiyordu. Bildiğiniz üzere tuş aralarına çok toz ve kir kaçıyor. Ondan dolayı tercih etmiştim. Fakat bir kaç defa yıkayınca sapıttı. Servise gönderdim bir ara. Fare de titreme yapıyordu. Onu da servise gönderdim. Yanılmıyorsam ikişer defa gittiler servise. Fare kaplaması çabuk gitti. Yan tuşlar ve kablo çabuk bozuldu. Fakat senelerce kullandım yine ikisini de. Tabi bunda temiz kullanım ve tamir etmemin payı da var. Klavye en sonunda sapıtmaya başladı. Kabloları sürekli kesip yeniledim ikisinin de. Çok tamirimden geçtiler. En sonunda fareyi değiştirdim. Sabitleme sorunları başlamıştı ekranda. Yan tuşlar tamirden geçtiği için pek performanslı çalışmıyorlardı. Şimdi de sıra klavyeye gelmişti. En son misafir çocukları tarafından bozulunca tamir ettim fakat performansını kaybetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 15 Nisan 2016; 21:51:40 >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    ustad 6 yildir g800mu klavye ve x7 740k mouse kullandim. Hic sikayetim olmadi deli gibi oyun iynamama ve o kadar tasimaya ragmen. sanirim dedikleri dogru teknoloji birqz sans isi senin mouse yapilirken bir capak kacsa makineye al iste sorunlu omru kisa mouse denk gelmis olur :) klavye de yikanir mi be ustad
  • quote:

ustad 6 yildir g800mu klavye ve x7 740k mouse kullandim. Hic sikayetim olmadi deli gibi oyun iynamama ve o kadar tasimaya ragmen. sanirim dedikleri dogru teknoloji birqz sans isi senin mouse yapilirken bir capak kacsa makineye al iste sorunlu omru kisa mouse denk gelmis olur :) klavye de yikanir mi be ustad
    Bu arada hocam fotoları ekle sen merak edenler için görsünler şimdi kargonun azizliğine uğrarsam video sarkabilir en azından fotolarla idare etsinler :D
  • Kutusunda İngilizce olarak yıkanabilir yazıyor. Altındaki deliği kapatmak için silikon bir parçası vardı. Onu takıp yıkayabilirsiniz yazıyor. Ben de temizlemek için uğraşmamak adına çeşme altına soktum Benim hatam değil yani. Adamlar yanılttı. Yanlış reklam yapmışlar. Fakat servisten sonra bir daha o işlemi yapmamıştım. Bir kere bir açtım klavyeyi, içi resmen su.
  • Klavye geldi ama koruma bandi yok acma yerinde suphe etsem mi bilemedim. :)
  • Benimkinde de yoktu, n11 den bir satıcıdan aldım ben.
  • yok kardo klavye on numara videolari hazirlayip renderladiktan sonra incelemeyi paylasacam :)
  • quote:

yok kardo klavye on numara videolari hazirlayip renderladiktan sonra incelemeyi paylasacam :)
    Satılan Çogu Ürünlerde koruma bandı yok magazalardada durum böyle malesef ürünlerin yarısında var yarısında yok internetteki ya servisten gelmiş ürünleri yada iadeden gelmiş ürünleri kaktırıyor çogu firma o yüzden sadece inventustan alıyorum ürünleri diger firmalara göre 3-5 lira pahalı ama koruma bandı olmayan kullanılmış iade ürünleri kaktırmıyorlar en azından
  • Evet dediğiniz doğru, bazı ürünlerde dediğiniz gibi yapmak lazım. Özellikle sürekli el altında olan ürünlerde. Ssd, hdd, cpu, ram, gpu çok riskli zaten.
  • Bu klavyeden almayı düşünüyorum, hala kullanıyorsanız nasıl şu an klavyenin durumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: FantomİçinF

Bu klavyeden almayı düşünüyorum, hala kullanıyorsanız nasıl şu an klavyenin durumu

Klavye gayet güzel ve rahat bir klavye ancak eksileride yok değil öncelikle önceden kullandığım g800mu'ya göre tuşları bir miktar ufak ancak alışma evresinden sonra bu bir eksi olmayacaktır. boyutları ideal bence. Makro henüz kullanmadım ihtiyacım olmadı ancak youtube'da Xefion's Gaming Cave kanalımda bir kutu açılım ve inceleme videosu yayınlayacağım yarın. O incelemeden sonra daha net bilgiye sahip olabilirsiniz diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

quote:

Bu klavyeden almayı düşünüyorum, hala kullanıyorsanız nasıl şu an klavyenin durumu

Klavye gayet güzel ve rahat bir klavye ancak eksileride yok değil öncelikle önceden kullandığım g800mu'ya göre tuşları bir miktar ufak ancak alışma evresinden sonra bu bir eksi olmayacaktır. boyutları ideal bence. Makro henüz kullanmadım ihtiyacım olmadı ancak youtube'da Xefion's Gaming Cave kanalımda bir kutu açılım ve inceleme videosu yayınlayacağım yarın. O incelemeden sonra daha net bilgiye sahip olabilirsiniz diye düşünüyorum

Yani tuşlarını küçüklüğü tek eksik öyle mi? O zaman iyiymiş
    Peki sadece qwerasdf turlarında mekanik swichler kullanılıyor diye duydum, doğru mu, doğruysa memnun musunuz
    Edit: Doğruymuş memnun musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FantomİçinF -- 17 Nisan 2016; 12:34:11 >

• quote:

quote:

quote:

Peki sadece qwerasdf turlarında mekanik swichler kullanılıyor diye duydum, doğru mu, doğruysa memnun musunuz

memnunum hatta soyle soyleyim bazen tusun uzerinde parmagim dururkwn bile adam hareket ediyor oyunda ha ho noluyor diyorum bi bakiyorumki hafifce bastirmisim cok guzel ben tavsiye ediyorum ozellikle bu infrared teknolojisi ile on numara olmus basinca aninda tepki aliyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

memnunum hatta soyle soyleyim bazen tusun uzerinde parmagim dururkwn bile adam hareket ediyor oyunda ha ho noluyor diyorum bi bakiyorumki hafifce bastirmisim cok guzel ben tavsiye ediyorum ozellikle bu infrared teknolojisi ile on numara olmus basinca aninda tepki aliyorsun.

En hızlı tepki süresi olayı doğrumuş demekki Teşekkürler yarın videonuzu izleyeceğim daha çok bilgi sahibi olurum, bu arada nereden ve kaça aldınız?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.