Şimdi Ara

BlackBerry Q5 | ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
19.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni BlackBerry Q5’in en önemli özellikleri olarak öne çıkanlar ise “instant action” ve “Play On” . İnstant action (Hızlı Komut) özelliği, örneğin bir tweet atacaksanız , Facebook’ta bildirim yayınlayacaksanız ya da birini arayacaksanız ayrı ayrı o uygulamaların içine girmektense ana ekranda direkt olarak “tweet bugün hava harika” yazdığınızda Twitter’da Bugün hava harika tweetini yayınlıyor ya da sevgilinizi arayacağınız zaman rehbere girip onu bulmakla uğraşmanıza gerek kalmadan gene ana ekranda “ara aşkım” yazdığınızda direkt olarak istediğiniz kişiyi aramanızı sağlıyor.
    Zamanla yarıştığımız bu yıllarda zaman kazandıran herşeyin harika olduğunu düşündüğümü söylemek isterim. Play On özelliği ise telefonunuzdaki resim, müzik ve videolarınızı kabloya gerek kalmadan DLNA özelliği sayesinde televizyonunuza aktarmayı ve TV üzerinden izlemenizi sağlıyor.
    Şuan abileri olan Z10 ve Q10 ‘a yakın özelliklere sahip BlackBerry Q5’in fiyatı ise özelliklerine karşılık oldukça makul olacak gibi görünüyor. Cihazın özellikleri ise şöyle;

Çift çekirdekli 1,2 Ghz Qualcomm Snapdragon işlemci
    Q10 ve Z10’da 1,5Ghz işlemci mevcut

8GB Dahili Bellek
    Q10 ve Z10’da 16GB bellek var

32 GB’a kadar hafıza kartı takılabilir
    5 MP Arka ve 2 MP Ön Kamera
    Q10 ve Z10’da 8 MP

1080p Full HD Arka Kamera ve 720p HD Video Kaydı Ön Kamera
    Q10 ve Z10’la aynı

2GB RAM
    Q10 ve Z10’la aynı

HTML 5 Tarayıcı
    Q10 ve Z10’la aynı

3G , 3,5G ve 4G ‘yi destekliyor
    Q10 ve Z10’la aynı

2180 mAh pil
    Q10 ve Z10’dan daha yüksek!

720 x 720 pixel ekran kalitesi
    3.1 inç ekran boyutu
    Q10 ile aynı

ICP LCD Capasitive Dokunmatik Ekran 16M Renk
    Q10’da Super Amoled Capasitive Dokunmatik Ekran 16M Renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmlkurt -- 23 Temmuz 2013; 10:12:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nerde satılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmlkurt

Bugun satışa konulan Q5 yorum görüşlerinize, ihtiyaç lari olacak Q5 kullanıcılarına yardımcı olmanız dılegıyle.

Merhaba bence o kadar ana konuyu açmışken içine bir kaç q5 ile ilgili bilgi resim falanda koymalısın insanlar bilgi edinsin diye :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmlkurt

Yeni BlackBerry Q5’in en önemli özellikleri olarak öne çıkanlar ise “instant action” ve “Play On” . İnstant action (Hızlı Komut) özelliği, örneğin bir tweet atacaksanız , Facebook’ta bildirim yayınlayacaksanız ya da birini arayacaksanız ayrı ayrı o uygulamaların içine girmektense ana ekranda direkt olarak “tweet bugün hava harika” yazdığınızda Twitter’da Bugün hava harika tweetini yayınlıyor ya da sevgilinizi arayacağınız zaman rehbere girip onu bulmakla uğraşmanıza gerek kalmadan gene ana ekranda “ara aşkım” yazdığınızda direkt olarak istediğiniz kişiyi aramanızı sağlıyor.
    Zamanla yarıştığımız bu yıllarda zaman kazandıran herşeyin harika olduğunu düşündüğümü söylemek isterim. Play On özelliği ise telefonunuzdaki resim, müzik ve videolarınızı kabloya gerek kalmadan DLNA özelliği sayesinde televizyonunuza aktarmayı ve TV üzerinden izlemenizi sağlıyor.
    Şuan abileri olan Z10 ve Q10 ‘a yakın özelliklere sahip BlackBerry Q5’in fiyatı ise özelliklerine karşılık oldukça makul olacak gibi görünüyor. Cihazın özellikleri ise şöyle;

Çift çekirdekli 1,2 Ghz Qualcomm Snapdragon işlemci
    Q10 ve Z10’da 1,5Ghz işlemci mevcut

8GB Dahili Bellek
    Q10 ve Z10’da 16GB bellek var

32 GB’a kadar hafıza kartı takılabilir
    5 MP Arka ve 2 MP Ön Kamera
    Q10 ve Z10’da 8 MP

1080p Full HD Arka Kamera ve 720p HD Video Kaydı Ön Kamera
    Q10 ve Z10’la aynı

2GB RAM
    Q10 ve Z10’la aynı

HTML 5 Tarayıcı
    Q10 ve Z10’la aynı

3G , 3,5G ve 4G ‘yi destekliyor
    Q10 ve Z10’la aynı

2180 mAh pil
    Q10 ve Z10’dan daha yüksek!

720 x 720 pixel ekran kalitesi
    3.1 inç ekran boyutu
    Q10 ile aynı

ICP LCD Capasitive Dokunmatik Ekran 16M Renk
    Q10’da Super Amoled Capasitive Dokunmatik Ekran 16M Renk

RESİMLER
     BlackBerry Q5 | ANA KONU BlackBerry Q5 | ANA KONU BlackBerry Q5 | ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: powersky

nerde satılıyor ?

http://www.ereyon.com.tr/urun/blackberry-q5.aspx
  • cmlkurt kullanıcısına yanıt
    Fiyat bence uygun (eğer resmi distribütör ürünü ise), yurtdışı fiyatı Q10'un %60 civarı. Burada yarı fiyata. Bekliyordum, şimdi parmaklarım kaşınmaya başladı.
  • Telefon güzel fakat klavyesi curve ler gibi. Ben hiç sevmiyorum bold kadar rahat değil :D

• Vatanbilgisayar da listelemiş ürünü. 999 TL. Henüz stok görünmüyor.
  • Blackberry çok seviyorum ama bu telefonun bin lira edecek bir tarafı yok gibi

• Bu parayı edeceğini zannetmiyorum.
  • Bence alınabilir bir telefon.
  • telefonu az önce avea bayisinden 999tl ye aldım sorularınız varsa alabılırım :-))
  • quote:

telefonu az önce avea bayisinden 999tl ye aldım sorularınız varsa alabılırım :-))

İlk izlenimi , web performansı ve kamerası nasıl ? Ekranı da yeterli mi boyut olarak ? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aloren11

quote:

telefonu az önce avea bayisinden 999tl ye aldım sorularınız varsa alabılırım :-))

İlk izlenimi , web performansı ve kamerası nasıl ? Ekranı da yeterli mi boyut olarak ? Teşekkürler..

öncelikle şunu belirtim iphone 4s den geçtim telefon inanılmaz hızlı geldı daha önce 9780 kullanmıştım bana kamerası çok iyi gelmedi ekranın boyutu fazlasıyla yeterli
  • quote:

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Bildiğim kadarıyla cihazda instant on özelliği mevcut. Ana ekranda örneğin ara erkan yazında erkan isimli rehber kaydını arıyor, değil mi? Tuş takımını ise kendim görmek istiyorum. Bir de pil ömrünü kullanım şeklinizde yazarsanız seviniriz.

• Bu arada hb Mağazası'nda önsiparişe girmiş. Düşünen varsa 31 Temmuz'a dek 100 tl puan kampanyasıyla toplam 900 TL'ye geliyor. Stok tarihi ise 30 Temmuz.

• bunun klavyesi curve gibi sert mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

bunun klavyesi curve gibi sert mi?

Evet bende merak ediyorum bunu, cevap gelirse sevinirim, 9360 curve kullaniyorum tuslari sert!

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan0075

quote:

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Bildiğim kadarıyla cihazda instant on özelliği mevcut. Ana ekranda örneğin ara erkan yazında erkan isimli rehber kaydını arıyor, değil mi? Tuş takımını ise kendim görmek istiyorum. Bir de pil ömrünü kullanım şeklinizde yazarsanız seviniriz.

dün gece 2 de sarjdan aldım gece 30dk kurcaladım sarjım suan yarıyı geçmiş tuş takımı yumusak geldı bana ara kişiismi diyince arıyor bende şimdi farkettım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkan0075

quote:

dün gece 2 de sarjdan aldım gece 30dk kurcaladım sarjım suan yarıyı geçmiş tuş takımı yumusak geldı bana ara kişiismi diyince arıyor bende şimdi farkettım

Şarjı biraz fazla gitmemiş mi ? Q10dan daha yüksek bir mAh değerine sahip. Web de gezinirken kasmalar oluyor mu ? Bi de uygulama çok mu az ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.