Şimdi Ara

BLACKBERRY MESSENGER OLAYI NEDİR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
117.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Calderon_

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Faturalı Hazırkartlı
    Mega 42,15 TL / Ay 400 kontör / Ay**
    Standart 24,95 TL* / Ay -

Standart 2MB, Mega 4GB sanırım.

fiyatların törpülenmesi lazım hala

bence mükemmel fiyatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sjsero

quote:

Orijinalden alıntı: _Calderon_

quote:

Faturalı Hazırkartlı
    Mega 42,15 TL / Ay 400 kontör / Ay**
    Standart 24,95 TL* / Ay -

Standart 2MB, Mega 4GB sanırım.

fiyatların törpülenmesi lazım hala

bence mükemmel fiyatlar

baya iyiymis fiyatlar tabi sudan ucuz

• Ne mükemmeli ya saçmalamayın ben bu fiyatlar yüzünden BlackBerry almaktan bile vazgeçerim. Türkiye'de ciddi pahalı
  • BBM yani Blackberry Messenger Bis aboneliği bulunan Blackberry kullanıcılarının dünyanın neresinde olursa olsun birbirleriyle ücretsiz olarak mesajlaşıp ses aktarımı yapabilmesi olayıdır. daha detaylı bilgiyehttp://www.teknodonanim.com/forum/blackberry-159/12394-blackberry-messenger-nedir.html buradan ulaşabilirsiniz...
  • çok pahalı gercekten blackberry aldım fakat bu bis olayını sonradan ogrendım
    eger hattınız faturalıysa her ay 45tl ödemek zorundasınız ve faturalılara sadece mega paket oluyor.

zaten standart pakette sınır 2mb mış şaka gibi.
  • Yani sınırsız isteyen kim koyun 1GB ı sadece BBM e girelim yeter yaaa!
  • Bbm , blackberry'nin msn'idirr diyebiliriz. BBM kullanabilmeniz için Bis/Bes abonesi olmanız gerekli aksi halde kullanamazsınız. Zaten blackberry kullanacaksanız bis almıyorsanız Nokia kullanın daha iyi .Çünkü bütün uygulamalar bis ile aktif olur.

turkcell bis abonesi olursanız sadece telefonda internet kullnamanıza gerek yok. 30Tl kontratlı bis mega paket alırsanız. hem telefondan hem bilgisayardan internete para vermezsiniz vınn almanızada gerek yok. Desktop manager ile bilgisayarınızı açar moden olarak kullanırsınız bilgisayardanda internete girersiniz.

Özellik gereki bir blackberry 'den internete girerseniz 100kb'lik bir safyayı 1kb'ye sıkıştırarak size gösterir bu sayede daha az kb harcarsınız. Ancak diğer telefonlar da bu özellik yoktur.
  • adamlar işi biliyor hiç 1GB yaparlarmı

el mahkum 4gb alın dıyorlar
  • Benim aklıma bişi takıldı Avea ve Vodefone BIS hizmetlerine sınırsız internet diyorlar. Turkcell ise Mega Paket altında 4Gb diyor. Şimdi Turkcell sınırsız internet hizmeti vermiyor mu? Yoksa hepsi 4GB veriyor da BlackBerry Browser'ı sayesinde mi sınırsız oluyo hani sıkıştırıyo falan ya?
  • quote:

Benim aklıma bişi takıldı Avea ve Vodefone BIS hizmetlerine sınırsız internet diyorlar. Turkcell ise Mega Paket altında 4Gb diyor. Şimdi Turkcell sınırsız internet hizmeti vermiyor mu? Yoksa hepsi 4GB veriyor da BlackBerry Browser'ı sayesinde mi sınırsız oluyo hani sıkıştırıyo falan ya?

Burada bir teknik hile yapıyor avea ve vodafone.

Blackberry'de bis servisini alarak internet hizmetini kulanabilirsiniz. Yani blackberry tarayıcınız ile kullandığınız internete ücret ödemiyorsunuz. Bu tüm operatörlerde sınırsız.( Ama dediğim gibi BİS/Bes alırsanız.) Bunun haricinde interneti kullandığınız zaman bazı uygulamalar wap uygulamasını kullanır özellikle video ve müzik uygulamaları. Bu noktada vodafone ve avea bu hizmette ekstra para alıyor Turkcell 4GB kotaya dahil ediyor. Birde Blackberry lerin modem özelliği vardır. Bu sayede laptop veya desktop bilgisayarınızı internete bağlaya bilirsiniz. Bu serviste vodafone ve avea'da ücretli turkcell'de 3GB kota dahilinde.

• quote:

Benim aklıma bişi takıldı Avea ve Vodefone BIS hizmetlerine sınırsız internet diyorlar. Turkcell ise Mega Paket altında 4Gb diyor. Şimdi Turkcell sınırsız internet hizmeti vermiyor mu? Yoksa hepsi 4GB veriyor da BlackBerry Browser'ı sayesinde mi sınırsız oluyo hani sıkıştırıyo falan ya?

Turkcell bütün çıkışlar için 4 gb veriyor. blackberry, internet, wap apn
    Diğer operatörler blackberry apn çıkışını sağlıyor.

Blackberryde bazı programlar internet ve wap çıkışlarını kullanıyor turkcell değilseniz extra ücretlendirilecektir kullanımızınız. Turkcell ile blackberry'nizi bilgisayara bağlayıp 4 gb internet'de kullanabilirsiniz. Her türlü turkcell avantajlıdır yani arkadaşlar.
  • dostum telefondan 7/24 interneti kullansan bile 4gb aşamassın bunu turkcell test edip belirlemiş, üstelik BİS dısındaki kullandıgın program vs. baglantı ücreti yok onuda ekle :)
  • En iyi BIS hizmeti Turkcell'de o zaman? Bir de mesela BlackBerry APN kullanmayan programlar Turkcell dışındakilerde ücretli baya kötüymüş bu.
  • quote:

En iyi BIS hizmeti Turkcell'de o zaman? Bir de mesela BlackBerry APN kullanmayan programlar Turkcell dışındakilerde ücretli baya kötüymüş bu.

Evet en iyi bis hizmeti turkcell'dedir.
  • Tamam teşekkür ederim.
  • arkadaşlar merhabalar benim aklıma uzun zamandır takılan bu bis muhabbetiyle ilgili bir kaç soru var.
    öncelikle diyelim ki blackberryi aldım bis aldım bbm üyeliği yaptım. atıyorum yurt dışında yaşayan başka bir arkadaşımda da blackberry var bis i var bbm si var. onunla ben konuşma yaptığımda ücretsiz mi konuşacağım? bir diğer soru yurt içinde blackberry + bbm + bis olan biriyle bedava konuşup mu mesajlaşacağım. diğer normal sıradan vatandaşları aradığım zamanda da ekstra fatura mı ödeyeceğim yani bis ücreti hariç? turkcell süper pakete üye olsam bu bis muhabettiyle birlikte toplam bana 55 TL + bis ücretine malolur değil mi? turkcellin bis ücreti ne kadardır? bi de bis ile internet ayrı şey galiba. bis ile surf yaptığımda para ödemiyorum ama normal internetle surf yaptığımda mı para yazıyor o kısmı hiç anlayamadım bir türlü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brovito

arkadaşlar merhabalar benim aklıma uzun zamandır takılan bu bis muhabbetiyle ilgili bir kaç soru var.
    öncelikle diyelim ki blackberryi aldım bis aldım bbm üyeliği yaptım. atıyorum yurt dışında yaşayan başka bir arkadaşımda da blackberry var bis i var bbm si var. onunla ben konuşma yaptığımda ücretsiz mi konuşacağım? bir diğer soru yurt içinde blackberry + bbm + bis olan biriyle bedava konuşup mu mesajlaşacağım. diğer normal sıradan vatandaşları aradığım zamanda da ekstra fatura mı ödeyeceğim yani bis ücreti hariç? turkcell süper pakete üye olsam bu bis muhabettiyle birlikte toplam bana 55 TL + bis ücretine malolur değil mi? turkcellin bis ücreti ne kadardır? bi de bis ile internet ayrı şey galiba. bis ile surf yaptığımda para ödemiyorum ama normal internetle surf yaptığımda mı para yazıyor o kısmı hiç anlayamadım bir türlü..

BIS BlackBerry İnternet Servisi oluyor. BIS üyeliği yaptığın zaman zaten BBM pinin aktifleşiyo falan filan. Sonra BBM üzerinden yurtdışındakilerle falan bedava mesajlaşıyosun ama sadece ses kaydedip yollayabiliyosun. Kontratlı mega paket alırsan Turkcell'den hafta sonu ayrıca bedava konuşma mesajlaşma veriyo bunun BBM ve BIS'le falan ilgisi yok. Kontratlı aldığın zaman zaten telefona ve BIS birlikte oluyo ayrıca bi ücret yok. Bunları yazarken aklıma bişi takıldı ya diyelim biz yurtdışına çıktık, hani yurt içinden yurtdışıyla bedava BBMleşiyorduk orda BBM e girince roaming ücreti alacak mı? Biz yurtiçindeyken iyi hoş ama sonrası karışık biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: brovito

arkadaşlar merhabalar benim aklıma uzun zamandır takılan bu bis muhabbetiyle ilgili bir kaç soru var.

bis servisini aktifleştirdiğiniz zaman bbm'de otomatikman aktif olur. msn'de nasıl icret ödemiyorsanız bis servisi aktif olduktan sonra aynı mantıkla bbm,msn,googletalk, yahoomessenger ve icq kullandığınız takdirde harici bir ücret ödemezsiniz. Türkiye'den dünyanın herhangi bir yerinde bu programlardan herhangi birini kullanan birisi ile bis ücreti dahilinde BEDAVA ya yazışırsınız.
    Bis ücreti (turkcell için) normal abone olursanız 45TL 4GB paket dahilinde ama 12 ay abonelik tahütü verirseniz 30TL bu paraya 4GB dahilinde bütün internet servisleri dahildir. Konuşma için ayrı para ödersiniz o da tarifenize göre değişir. Bis'e internette dahildir zaten BİS'in manası BLACKBERRY İNTERNET SERVİSİ'dir.

• Bu telefonda windows live messenger kullanabiliymuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapari

Bu telefonda windows live messenger kullanabiliymuyuz

bis/bes aboneliğin varsa kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.