Şimdi Ara

BLACKBERRY MESSENGER OLAYI NEDİR? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
117.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çapari

quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

quote:

Orijinalden alıntı: LaRocquee

Bulunduğumuz bölgede tuekcell 3g çekmiyor ve ve sadece edge ile bağlantı yapılabiliyor ise bu durum blackberry bis servisinden faydalanmamızı engeller mi?Bis hizmeti kapsamında Blackberry messenger, windows live messenger ya da facebook gibi blackberry ugulamalarını edge hızındayken de kullanabilir miyiz? yani turkcellin internet paketlerini kullanarak değil,turkcellin bis paketini kullanarak edge hızıyla bağlanmak....

Elbette mümkün zaten BlackBerry'nin Türkiye'deki sadece 2 cihazında 3G var. Bold 9000 ve Bold 9700

Vodofone net paketiyle windows live messenger gibi uygulamaları kullanabilirmiyim

windows live messenger, twitter, facebook gibi uygulamaların resmi sürümlerini kullanamazsın. Msn için beejive veya im+lite kullanabilirsin. Twitter için alternatif yok. Varsada push aktif değil anca sen güncellersen güncellenir. Bis paketi almanızı öneririm.

• bis paketide çok pahalı oluyor bu yüzden bu tel bizi aşıyor sanırım.
  • quote:

bis paketide çok pahalı oluyor bu yüzden bu tel bizi aşıyor sanırım.

Blackberry amaclarınız için lazımsa almanızı öneririm.
  • peki bis paketimiz edge hızındayken messenger ya da facebook gibi programlari düzgün ve verimli kullanabilir miyim? Onları çalıştıracak kadar hıza sahip mi edge hızı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

bis paketide çok pahalı oluyor bu yüzden bu tel bizi aşıyor sanırım.

Blackberry amaclarınız için lazımsa almanızı öneririm.

turkcell 39 tl diyor buda çok para
  • @LaRocquee

Bazen 3g den edgeye düşüyorum bir problem olmuyor

@çapari

Turkcell 12 ay kontratlı alırsanız 30 tl + 4 gb bütün apnler. Modem olarakta kullanabilirsiniz yani.
  • apn dediğiniz applicatiıons mı?yani blackbery programlarını mı kastediyor sunuz?
  • quote:

apn dediğiniz applicatiıons mı?yani blackbery programlarını mı kastediyor sunuz?

Hayır. Data çıkışlar. Blackberry apn yi genellikle programlar kullanırlar. İnternet apn yi ise bazı programlar. 12 ay kontratlı almazsanız Blackberry apn'yi ücretsiz kullanabilirsiniz sadece. Bütün çıkışlar için blackberry,internet ve wap apn için kontratlı almanız gerekmektedir. İnternet apn sayesinde modem olarakta 4 gb kullanabilirsiniz.
  • anlamadım...internet apn?
    blackberry apn?
    wap apn?
    hepsini biraz daha açar mısın?

ben şimdi 30 ytl ye 12 ay taahhüt vermeden ayda 45 ytl ödeyerek Turkcellden 4 gb kotalı bis hizmeti alsam herhangi bir kısıtlamama mı oluacak?
  • quote:

anlamadım...internet apn?
    blackberry apn?
    wap apn?

ben şimdi 30 ytl ye 12 ay taahhüt vermeden ayda 45 ytl ödeyerek Turkcellden 4 gb kotalı bis hizmeti alsam herhangi bir kısıtlamama mı oluacak?

mobile internet sayfalarını da kapsayan internettir ve blackberry ve akıllı telefonlar internet apn ile internet hizmetini kullanırlar. Blackberry apn ise blackberry cihazınız üzerinden internet sayfalarına yaptığın girişlerde kullanılan servisin adıdır yani BİS bis olmazsa blackberry apn de olmaz sadece internet olur. wap tv, radyo gibi hizmetlerin kullanılması için gerekli doğrudan veri hizmetidir.

Turkcell için ister 45lt ister 30tl verin 4GB dahilinde bu servislerin hepsini kullanırsınız. ama AVEA ve VODAFONE'de sadece blackjberry apn kullanırsınız. yani sadece blackberry tarayıcınızdan kullandığınız internet ücretsizdir. ama blackberry den tv,radyo gibi hizmetlere ayrıca para ödersiniz.

yine bir başka servis olan ip modem kullanımı turkcell'de kota dahilinde ücretsizdir ama AVEA ve VODAFONE'de ayrıca ücret yazar.

bu bis ve apn mevzuları her konu başlığı altında ayrı ayrı yazılıyor kimse diğer konuları okumuyor galiba?

• Selam...
    Benim aklıma takılan mevzu, blackberry tarayıcısı dışında (varsa eğer bilmiyorum) opera vb. programlarla internete girdiğimizde (3g ile), vodafone extra ücret mi alıyor?

Peki, bis ile (kontratlı) aldığımız blackberry'e, aynı hat üzerinden, bir de vodafone aylık internet paketi alsak, bu problemden kurtulurmuyuz?
  • Farkli tarayicilardan girdiginiz zaman extra ucret olmuyor. Normal ucretlendirmeden ucretlendiriliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Farkli tarayicilardan girdiginiz zaman extra ucret olmuyor. Normal ucretlendirmeden ucretlendiriliyorsunuz.

Aslında anlatmak istediğim, turkcell'in verip, vodafone'un veremediği o extra ücrete tabi olayları, bir internet paketi alarak yokedebilirmiyiz?

- Biraz araştırdım, ben de 9700 ile ilgileniyordum ancak biraz pahalıya geliyor sanırım. Aylık 89x18 yada 75x24 tl ye alıp, extradan konuşma+msj almak biraz fazla :S. Bir de vodafone'daki bu bis saçmalığı
    yüzünden, bir de internet paketi gelirse, blackberry almak, benim için çok çok uzak şu aralar. Cep avantaj mini+aylık 500 sms + aylık internet alıp, 30 tl civarı fatura ödeyen biri için :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Granis -- 24 Temmuz 2010; 23:26:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Granis

quote:

Farkli tarayicilardan girdiginiz zaman extra ucret olmuyor. Normal ucretlendirmeden ucretlendiriliyorsunuz.

Aslında anlatmak istediğim, turkcell'in verip, vodafone'un veremediği o extra ücrete tabi olayları, bir internet paketi alarak yokedebilirmiyiz?

- Biraz araştırdım, ben de 9700 ile ilgileniyordum ancak biraz pahalıya geliyor sanırım. Aylık 89x18 yada 75x24 tl ye alıp, extradan konuşma+msj almak biraz fazla :S. Bir de vodafone'daki bu bis saçmalığı
    yüzünden, bir de internet paketi gelirse, blackberry almak, benim için çok çok uzak şu aralar. Cep avantaj mini+aylık 500 sms + aylık internet alıp, 30 tl civarı fatura ödeyen biri için :D

4 gb lik internet paketi alırsanız eşitlemiz olursunuz turkcell vodafone. Ama kesinlikle turkcell;)

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: Granis

quote:

4 gb lik internet paketi alırsanız eşitlemiz olursunuz turkcell vodafone. Ama kesinlikle turkcell;)

turkcell'in bariz avantajı var burda... çok teşekkürler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 9700

quote:

anlamadım...internet apn?
    blackberry apn?
    wap apn?

mobile internet sayfalarını da kapsayan internettir ve blackberry ve akıllı telefonlar internet apn ile internet hizmetini kullanırlar. Blackberry apn ise blackberry cihazınız üzerinden internet sayfalarına yaptığın girişlerde kullanılan servisin adıdır yani BİS bis olmazsa blackberry apn de olmaz sadece internet olur. wap tv, radyo gibi hizmetlerin kullanılması için gerekli doğrudan veri hizmetidir.

Turkcell için ister 45lt ister 30tl verin 4GB dahilinde bu servislerin hepsini kullanırsınız. ama AVEA ve VODAFONE'de sadece blackjberry apn kullanırsınız. yani sadece blackberry tarayıcınızdan kullandığınız internet ücretsizdir. ama blackberry den tv,radyo gibi hizmetlere ayrıca para ödersiniz.

yine bir başka servis olan ip modem kullanımı turkcell'de kota dahilinde ücretsizdir ama AVEA ve VODAFONE'de ayrıca ücret yazar.

bu bis ve apn mevzuları her konu başlığı altında ayrı ayrı yazılıyor kimse diğer konuları okumuyor galiba?

Herseyi ile pahalı olan Turkcell akıllı telefonlara hizmet vermeyi seviyor, iPhone için de özel internet paketi var

• turkcell 1 numara (özellikl bb ve ip konusunda) +1
  • slmmm merhaba arkadslarr ben dun blackberry cruve aldim hattimm turkcell ama almak icin vodofone tasiyorum 2 gun icinde tasincak aylik 9 tlye sinirisiz internet paketi veriyor ve bu bana cazip geldi ama sun internete giriyorumm kntrlerimi bitirmeye calisiyorum hattim degistiginde kntrler yanicagi icin facebook a giriyorumm durum guncelledigimde ileti paylastigimda bende herks gibi durumun altinda blackberry araciligiyla yazmasini istiyorumm bunun icin turkcell de kalip bis paketine mi uye olmaliyim ayrica bu bis paketi haftalilik 30 tl mi aylik mi ben simdi ne yapmaliyimmm vodofone gecersemm istedigim gibi olmassa durumun altinda blackberry araciligiyla yazmassa bosunaaa vodofone gecmis olucammm ben sadecee tukcell de bis paketinde oluyor die duymustum lutfen banaa yardim edinn cok magdurummmmmmmmmmmmm ayirca biss ---- bes 2 ye ayrlmiss onuda bi anlatirsaniz sevinirimmm

• Bilmediğimden dolayı birşey sormak istiyorum. BIS abonesi olduğumuzda BBM özelliğide kendiliğinden açılıyor mu yoksa ayrı bir ücret mi ödemek gerekiyor ?
  • hayır ayrı bir ücret ödemiyorsun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.