Şimdi Ara

Black Desert Online (PS4 Ana Konu) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
2
Favori
27.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Betadan başladım hâla oynuyorum 57 yim surekli chatten turkce konusuyorum arkadaslar bulup sohbet ediyoruz 100 kisilik bir grubuz 50 kisilik guildde takılıyoruz ben turkce yazınca hakeret eden gormedim gerci belkide takmadığım içinde olabilir siz işinize bakın verdiği cevaba karsilik vermene gerek yok muhattap alınacak biri değilse 1 yazar 2 yazar susar gider karma olayına gelince karma dustugunde o kisiyi keserler ise önemli taşları hatta item+ ları bile dusebiliyor. Şuan bir p2w liği yook oyuna başladigimdan buyana 1 inci harcamadım petlerimi dizdim kıyafetlerimi dizdim kozmetiklerimi aldım ve ilk defa bdo oynuyorum wiz olmama rağmen daha 1 2 kere pvp de öldüm genelde benle uğraşmak zaman kaybı oluyor adam için 😆 zevkinize bakın bu bir oyun kendinizi kasmanıza gerek yok oyun yeterince şeyi size veriyor merak etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XANTOS-07 kullanıcısına yanıt
    Oyuna p2w veya item vermiyor demedim zaten. Chatte konuşan Türk ne ben ne arkadaşımlarim görmedik. Siz guild chatte konuşuyor olabilirsiniz. Veya party chat, general chat. Ben server chatten bahsediyorum. Eğer server chatte sürekli yazsaydınız görürdüm zaten sürekli oyundaydim nerdeyse max lv oldum yani saydiklarinizin hepsini zaten biliyorum. Bu arada ben de p2w olmadığını düşünüyordum başta ama yabancı forumlara girerseniz "oyunun p2w olduğu halde nefret çekmeme nedenleri" diye yüzlerce konu göreceksiniz. Nedeni için de karakterler çok güzel olduğu için ss çekip dururken şikayet etmedikleri olduğu söyleniyor. Biraz daha oynayın ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten. 57 olmak birşey değil önemli olan kaç AP ve DP olduğunuz zaten iki günde 50 lv olunan bir oyun bu. BDO'da level almak 60'da zorlaşır o da zaten gelmediği için henüz bu yorumu yapmanız için erken. Ayrıca siz gidip arenada pvp atmaktan bahsediyorsunuz ben slot keserken, arkadan gizlice gelip saldıran insanlardan bahsediyorum. Oyun olduğunun da bilincindeyim herhalde yani, evet oyun ve oyun eğlenmek için oynanır kanser olmak için değil. Karması - 900.000 diyorum???? Adam takmıyor demek ki cezasını işte. Böyle saçma bi sistem görmedim ve oyunu bıraktım. Oynayanlar için de düzelmesini diledim. Ben de oyunu başta gayet sevdim hatta p2w bişeyini görmedim diye savundum yani bana anlatmaniza gerek yok listemde ekli olup oynayan herkesten daha çok kupam var oyunu yeterince anladım. 100 kişilik guildimize katılın diye reklam yapan bir yazı atıldığında hemen onun altında bile küfrettiler o gün yabancılar bu arada. Hatta bazen 100 kişilik guildimize gelin yazan insanlara da kufrediyorlar ve dalga geçiyorlar İngilizce. Çoğu Türk İngilizce o seviyede olmadığı için anlamıyor. Hatta iyi bişey dedi sanıp cevap veriyor adamlara. Türkçe yazı yazanın altına "here we go, those vomiting voices again" falan derken nasıl anlamıyorlar onu da bilmiyorum. "belki takmadığım için olabilir" demişsiniz de bu bir değil iki değil. Betada da oynadım diyorsunuz. Betada sürekli bu konu konuşuldu chatte İngilizce olarak. Neden "hergün" ırkçılık yapıyorsunuz diye soran yabancılar bile oldu ve "çünkü gerçekten Türkçe kulaga kusma sesi gibi geliyor" deyip güldüler ve kusma sesi konusu beta boyunca devam etti. Muhtemelen İngilizce olduğu için dikkatinizi çekmedi. Dediğim gibi ben de oyunu gerektiği yerde savundum ama bu sorunlar ortadayken sanki oyunun yapımcısı babamizmis gibi fanlık yapmaya gerek yok. Tüm forumlarda ve gruplarda konuşuluyor zaten olumsuz tarafları da olumlu tarafları da. Ben yeterince oynadım ve sildim. Tekrar oynamicam, ESO'ya geçtik arkadaşlarımla. yani bana anlatmaniza gerek yok.

Dip not: Trophy demişken, ilgilenen varsa bilgisi olsun oyunda Türk hesapların hiçbirinde kupalar ve etkinlikler (oyun içi bir resme yapılan etiketler bile) yayınlanmıyor. Yabancılarda böyle bir sorun yok onların oyun etkinlikleri yayınlanıyor. Kupa senkronizasyonu haftalar önce açıldığı halde Türkiye için henüz aktif değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mila The Cat -- 9 Eylül 2019; 3:29:21 >

• Black Desert | Live Action Trailer 'Become Your True Self' | PS4

• Mila The Cat kullanıcısına yanıt
    İngilizce biliyorum ama bu oyun Türkiye'ye de açık ve ingilizce konuşmak zorunda değilim ben Türkçe yaziyorsam turklerden cevap beklerim afedersin aşşa yol kasım paşa gelen diğer cevapları okuyup zaman harcamıyorum umrumda değiller 58 oldum 59 oluyorum ama son konuştuğumuzdan buyana pk açan bile olmadı alan bol slot çok bu yaşadıklarını bizim gruba anlattım yaşayan yok sana denk geliyor sanırım anlamadım sağlık olsun bizde esodan buraya geçtik zaten 😅 ( bizde tek sorun düşman guild ler bazen birliğin eziklerini bezdiriyorlar skor arttirmak icin okadar) ve tropy çalışıyor şuan ilk hafta duzeldi o sildigin için gormemissindir.

Discord kalanımız :https://discordapp.com/invite/hdmGpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XANTOS-07 -- 14 Eylül 2019; 15:22:0 >

• Merhaba arkadaşlar oyunu pcde oynayan biri olarak birkaç sorum olacak

oyunda hangi sınıflar açık şuanda ?

oyuncu sayısı nasıl dünyadaki tüm oyuncularla mı oynuyoruz yoksa ps4de de mena eu diye ayrım varmı ?

ve benim için en önemli şey balıkçılık yaparken ps4 ün tamamen açık mı olması lazım yoksa stand by moduna alınca balıkçılığa devam ediyormu karakter ?

şimdiden teşekkürler

iyi forumlar
  • kanoxoz K kullanıcısına yanıt
    warrior-berserker-ranger-sorc-witch/wizard - musa - dark knight açık şuan için. awakening kapalı, 25 inde açılıyor.
    na ve eu diye ayrı sanırım. ancak ps lokasyon eu bağlanıyor türkiyeden direk.
    balıkçılık konusunu bilmiyorum, ben açık tutuyorum direk çok ısınmıyor ps4 slim.
    oyuncu sayısı gayet iyi benim gördüğüm. world boss da diğer oyuncuları gizlemez isen baya kasıyor oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XANTOS-07

İngilizce biliyorum ama bu oyun Türkiye'ye de açık ve ingilizce konuşmak zorunda değilim ben Türkçe yaziyorsam turklerden cevap beklerim afedersin aşşa yol kasım paşa gelen diğer cevapları okuyup zaman harcamıyorum umrumda değiller 58 oldum 59 oluyorum ama son konuştuğumuzdan buyana pk açan bile olmadı alan bol slot çok bu yaşadıklarını bizim gruba anlattım yaşayan yok sana denk geliyor sanırım anlamadım sağlık olsun bizde esodan buraya geçtik zaten 😅 ( bizde tek sorun düşman guild ler bazen birliğin eziklerini bezdiriyorlar skor arttirmak icin okadar) ve tropy çalışıyor şuan ilk hafta duzeldi o sildigin için gormemissindir.

Discord kalanımız :https://discordapp.com/invite/hdmGpu
    selam discord geçersiz. yeni başladım bir guild bakıyorum.

• XANTOS-07 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi gözümüzün önünde iki kere Türklere "*** Türk'ü" diyenler bile oldu hatta birinin nickini hatırlıyorum "Kurdo" . Bu anlattığım bana olmadığına göre sadece bana denk gelmiş denemez. Ve tam anlatamadım sanırım arkadaşımla oynuyordum ve ona da oldu hatta 3-5 kişi birden saldırdı çocuğa hiç nedensiz yere. Sadece Türkçe yazdığı için. kalabalık gruplar halinde oynayanlar sorun yaşamıyor anladığım kadarıyla. Neyse dediğim gibi ben uğraşmak istemiyorum şu an. ESO ve FFXIV yeterli olacaktır benim için. Bu oldukça yeni bi oyun ps platformu için ve biraz da ondan oluyor galiba. Şöyle birkaç ay geçip oyun kitlesi oturunca belli olur. Sizin sorun yaşamamanıza sevindim ama, iyi oyunlar.

• Merhaba arkadaşlar oyunu almak istiyorum. Fakat bu tarz oyunlarda iletişim muhabbet ile güzel oluyor. Dahil olabileceğim ya da oynayabileceğim arkadaşlar var mı ?
  • metall82 kullanıcısına yanıt
    cyborg88 kullanıcısına yanıt
    Buyrun aynı guild.

https://discordapp.com/invite/wc2X8fh

• Alfa Guildi yöneticisi Guild kasasından habersiz 70M para çekmesinden ötürü oyunu çok iyi bilen ve sürekli aktif olan üyelerini kaybetmiştir. Bu nedenle büyük bir dağılma çöküş söz konusu olmuş ve kapanmıştır.

Ve biz Oyunu çok iyi bilenler ve En çok aktif olanlar olarak BosphoruS adında Guild açmaya karar verdik.35 kişiyiz ve gittikçe büyüyoruz. Yeni başlayan,Aklına takılanları sormak isteyen,Sohbet ederek oynamak isteyen tüm arkadaşlarımızı " BosphoruS " adlı guildimize bekleriz.

Unutmayın oyunu en çok oynayan,en çok aktif olan ve en tecrübeli bilgili olan Türk oyuncular bizdedir.

Discord adresimiz :https://discordapp.com/invite/Tv5MCG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snitra -- 28 Eylül 2019; 10:29:41 >

• Constantine Türk guildine tüm arkadaşları bekleriz. Sadece oyununa bakan kavga gürültü hır gür olmayan girip stres atıp çıkabileceginiz sohbet muhabbeti hoş olan guildimizin kapısı herkese acıktır. Oyunun oyun oldugunun farkında olup oyun icin kalp kırmayanlardanız. Agresifleşip kabalaşmayız. Oyun gücüne göre muamele degiştiren insanlar degiliz. İnsanların karakterine göre davranırız. Yaş ortalamamız 30. Discord da yeni olan arkadaşlar icin en kapsamlı rehberleri hazırladık. Özellikle çalışan ve fazla vakti olmayan arkadaşlara ekstra yardımcı olmaktayız.https://discordapp.com/invite/5g2HTxM
  • Black Desert | The Big Update (All Classes Awakened) | PS4

-----

Black Desert | The Big Update (New Classes: Lahn & Ninja) | PS4

-----

Black Desert | The Big Update : New Region Valencia | PS4

• bende aldim bu oyunu bi ümitle oyun bildiğin kasıyor fps çok düşük kaplamalar geç yükleniyor update şart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 61lvl 513gs witch satıyorum ilgilenenler ulaşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windmark -- 25 Ekim 2019; 15:55:43 >
  • Constantine Türk guildine alımlarımız vardır 45 kişiyiz. Discord kanalımızda oyunun en ayrıntılı rehberi vardır. Tüm arkadaşlara yardımcı olmaktayız yeni eski yada güclü gücsüz farketmez herkese kapımız açıktır. discord.gg/T5waCY8 Guildimizde kavga gürültü yoktur para eşya mevzusu yoktur yaş ortalamamız 30.
  • Ben de dün, indirimden standart sürümünü aldım, oynamam 3 gün sonra olur herhalde. Son zamanlarda eso dan pişman olmuştum, umarım bu üzmez.

• beyler türkçe değil dimi oyun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Birseysoylicem

beyler türkçe değil dimi oyun ?
    Değil.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Oyuna girmem bugün nasip oldu ama 4 yıllık eso serüvenine rağmen black desert bana biraz karışık geldi. Açılış olarak büyücüyü seçtim, pek fazla pvp oynamayan daha ziyade pve ve dünya işleri ile uğraşan birisi olarak uygun bir karakter mi, yoksa fazla ilerlemeden değiştireyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 6 Kasım 2019; 9:18:24 >
  • Selam arkadaşlar. Black desert daha ilk korede çıktığı dönem kore serverından girip bakmıştım. Daha sonra eu açılınca ip değiştirip biraz eu da oynadım. Sonra onu da bıraktım. Şimdi ps4 için aldım ve başladım. Wizard ile oynuyorum 40lv oldum. Genel olarak sürekli ticaret ve balık ile uğraşıyorum. İsmim onat yaşım 27 karakter adım Melogh VonKodiak. Benim tarzımda oynayan yani daha çok ticaret piyasası balıkçılık vs ile uğraşan arkadaşlar varsa yada bi clan guild vs dahil olmak isterim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.