Şimdi Ara

Black Desert Online (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.382
Cevap
28
Favori
140.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olayı çok yanlış yorumluyorsun. Pet, Weight Limit olayı P2W yapıyor de anlarım ama paralı item satın alıp onu oyun parasına çevirerek zengin olabileceğin bir oyun değil bu.

30-35€-$ arası satın alınan giysilerin fiyatları 30m. Oyunda gerçekten fark yaratan itemlerin fiyatları milyar seviyesinde. Belki de daha fazla çünkü ancak bidleyerek alınabiliyor o itemler. Sadece gerçek para yatırarak 1 milyar yapabilmen için ki bu sadece 1 tane itemin fiyatı tam olarak. Buradan yola çıkarsak o 1 itemi alma şansı yakalayabilmek için tam olarak 33 tane kostüm satman lazım. Bunların tanesine 30$ desek eder sana 990$. Bu kadar paraya sadece 1 milyar yapabiliyorsun. Buda dediğim itemlerin market fiyatı. Bunlar markete aşırı nadir koyulur. Koyulduğunda da en yüksek bidi yapana gider. Yani 1 milyarın çok çok üzerinde bid yapman gerekir bunlar için.

Öte yandan Guild gelirleri oluyor. İyi guildlerin gelirlerine inanamazsın. Savaştan savaşa 100'lerce milyon kazanan guild üyeleri var. En iyi guildler ise milyar bile yapıyor olabilir. Life skiller de cabası. Hayır hiçbirşey yapmasan bile sadece hergün login olarak oyunun verdiği hediyeleri satabilirsin. Mesela bu ay 2 tane acc kutusu veriyor. İçinde 40 ile 100m arası item çıkma olasılığı var. Sadece bu ay verdiği login itemlerini satarak 100-200m arası bir gelir elde edebilirsin.

Bu oyun parayı en rahat yapabileceğin oyun. Para yapmak için gerçek para vermek gerçekten çok anlamsız o yüzden.

• önümüzdeki ay bi alacam 50 tlik paketi bakalım nasıl bişeymiş
  • Birde şöyle düşünmek lazım. Oyunda ciddi manada P2W mantığında item var. Buna bende katılıyorum. Özellikle Weight Limit acımasız seviyelerde. Bunlar sana direk güç vermiyor ama ciddi avantajlı konuma geçiriyor.
    Petler'de çok etkiliyor.
    Fakat şöyle de bir gerçek var. Oyun F2P değil ama fiyatı 10$.
    Petlerin fiyatları 10$. 4 tane pet eder 40$. 60$ normal oyun fiyatı yatırarak aslında çok da geride kalmazsınız. Ama sürekli para yatıran tabi ki geçecektir bir noktada. Bu konuda yapacak bir şey yok.
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    4 yıldır bu oyunu oynuyorum ben korede başladım. Daha sonra eu ya daha geçtim bi süre sonra bıraktım.

Oyuna birşey dediğim yok sadece 600 dolar yatıran ile 60 yatıran arasında bi fark yok d oyun p2w değil denmiş onu düzgün bi şekilde açıklamaya çalıştım lakin boş yani.

Adamlar peti marketten alabileciğini zannediyordu onu açıkladım.petlerin tier sistemlerinden haberleri dahi yok.

Söyle bi olayı atlıyorsunuz para yatıran adam o gelirlerini hepsini yapıyor zaten guild savasına katılıp, at pazarından geri kalmıyor onun üstüne parayı yatırıp ekstra slot, weight alıp farmda uzun süre kalıyor ayriyetten markette satılan eşyalardan alıp sizin önünüze geçiyor . Normal biri bunları yaptığı halde para yatıran adama bi zaman farkında ulaşıyor ozaman farkıda zengin olan yine kendini geliştiriyor fark 2-1 oluyor:))

p2w'i sadece gold satıp almak olarak anlıyorsunuz baştan kaybediyorsunuz zaten .
    P2w degil diyorsaniz daha da birşey demem . Ziraa petler sayesinde 1-0 yenik başlıyorsun oyuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay1074 -- 22 Eylül 2017; 18:17:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Bunlara bende katılıyorum zaten. Sen en başta kostüm alıp satmayla ilgili bir şey demişsin de onun mantıklı bir davranış olmadığını söyledim sadece. Dediğin gibi mümkün mü mümkün? Ama 30m'na 30$ verecek kadar zengin birisi olmalı onun için. Diğer şeyler avantajlı yapıyor seni. Ama zamana karşı bir avantaj bu. Birde oyun 10$. F2P oyunlardaki P2W'ler ile kıyaslanamaz bence durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 22 Eylül 2017; 18:49:36 >
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Mantıklı değil tabi sadece örnek verilen 600$ dolardan yola cıkarak söylenmiş birşeydi. burada örnek gösterdipim kostüm alıp satmasına takılmayalım. $600 yatıran ile $60 arasındaki farkı yazdım sadece.

Bakalım tr'de durum ne olucak?

Paket fiyatlarından sonra pearl fiyatlarından korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: qomutan

Yahu arkadaş şu oyunu neden bu kadar kötülüyorsunuz :) Pet para ile satılıyor diye nasıl p2w oluyor anlamıyorum. Diyelim ki adam her hafta 150 dolar yatırdı oyuna ve senin önüne geçti. Eee senin bu adamı yakalaman imkansız bir şey mi ?
    Herkes bir şeyler yazıp çiziyor, Metin2, Knight Online gibi oyunlarda adamlar para yatırarak, 1 saatte senin yıllar boyu uğraşarak yaptığın itemlerden daha fazlasını yapıyorlar. P2w budur işte. Oyunda sanki petler pk yapıyor mk...
    Kimisi diyor GW2 p2w değil, geçen bir bakayım dedim. Bu forumda bile gold satan adamlar var oyun içerisinde.

Şunu eklemek istiyorum, Path of Exile diye bir oyun var mesela, RPG. Markette satılan hiçbir eşya diğer oyuncuların önüne geçirmiyor seni. Görüntüden ibaret yani çoğu şey. Petler bile item toplamıyor mesela :) Ama bu oyunda da oyun içerisinde düşen eşyaları reel para ile satın alabiliyorsun.

Neyse, şu p2w ibaresine takılan arkadaşlar, herkesin eşit olduğu, dropların bile maille her oyuncuya adil şekilde paylaştırıldığı bir oyunu oynuyorlar sanırım :) Oynadıkları oyunun ismini bizimle de paylaşırlarsa mutlu oluruz ^^

İyi forumlar.

Path of Exile'da da banka slotu parayla alindigi icin p2w diyen var hocam, sen ne diyorsun?

Bu arkadaslara gore adamlar f2p oyun yapiyorsa eger oyunun marketi olmayacak, oyunu yapan adamlarda oyunu gelistirmeye annelerinin evinde dolma yerken devam edecekler.

Aylik ucret+expansionlari satilan oyunlara yilda kafadan 200 dolara yakin aylik ucret+50-60 dolar expansion parasi oduyorsun, bu oyuna sadece 60-70 dolar yatirman yetiyor oyunu oynadigin sure boyunca.
    60-70 dolara da p2w diyorsaniz bu oyunun yapimcilari bok mu yiyecek aksam yemeginde?

• Benim hatunlar

https://imgur.com/a/LVsj2

Bu classlardan yola çıkarak konuşmak gerekirse oyunda Pre-Awekening döneminde en rahat kasan class Maehwa. En zor kasan Sorc. Awekening'de ise Witch ile çok rahat kasılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 23 Eylül 2017; 10:18:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Benim hatunlar

Bu classlardan yola çıkarak konuşmak gerekirse oyunda Pre-Awekening döneminde en rahat kasan class Maehwa. En zor kasan Sorc. Awekening'de ise Witch ile çok rahat kasılıyor.

Biraz cizgifilmsi olmus karakterler sanki. Zevk meselesi tabi ama gercekci olmasi daha cok hosuma gidiyor benim.

Bu arada tamer konusunda onerilerin varsa alirim. Ayakkabiya hiz, eldib\vene saldiri hizi basicam ama pantolon, silah ve zirha crystal olarak ne vassam emin degilim. Zirhlarim suanlik ultimate grunil set, yeni oldugum icin boss itemlarim yok. Silahta ultimate yuria.

Bir de bu konu hic guncel degil, yeni bir ana konu acip oradan mi devam etsek acaba? Ilk 2-3 mesaji oyunu surekli takip eden 2-3 kisi rezervler, surekli yenilikleri falan ekleriz, yeni baslayanlara da daha iyi olur.

Konuyu ben acardim aslinda ama hala yeniyim oyunda, daha iyi bilen biri biri acsa daha iyi olur konuyu. Ugrasir misin bilmem ama su oyuna duzgun bir ana konu sart bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calal Arabi Bin Abdullah -- 23 Eylül 2017; 14:48:40 >

• quote:

Benim hatunlar

Biraz cizgifilmsi olmus karakterler sanki. Zevk meselesi tabi ama gercekci olmasi daha cok hosuma gidiyor benim.

Bu arada tamer konusunda onerilerin varsa alirim. Ayakkabi'ya hiz, eldibene saldiri hizi basicam ama pantolon, silah ve zirha crystal olarak ne vassam emin degilim. Zirhlarim suanlik ultimate grunil set, yeni oldugum icin boss itemlarim yok. Silahta ultimate yuria.

Bir de bu konu hic guncel degil, yeni bir ana konu acip oradan mi devam etsek acaba? Ilk 2-3 mesaji oyunu surekli takip eden 2-3 kisi rezervler, surekli yenilikleri falan ekleriz, yeni baslayanlara da daha iyi olur.

Konuyu ben acardim aslinda ama hala yeniyim oyunda, daha iyi bilen biri biri acsa daha iyi olur konuyu. Ugrasir misin bilmem ama su oyuna duzgun bir ana konu sart bence.

• +5 Attack, +5 Crit yap gerisini de paran yetiyorsa milyonluk taşlarla doldur. Set olarak Grunil devam et. Boss itemler çok sonrası için. Ben bile düşünmüyorum hala çünkü aşırı pahalı/zorlar.

İlk mesaja kimse bakmasın zaten. Ne var ne yok son mesajlarda tartışılır.
  • Tamer'imin son hali.
    SS nedense pixel pixel gozukuyor. Normalde boyle bir sorun yoktu diger SS'lerimde.

• quote:

Steam konusuna açıklık getireyim.

Emin olmamak ile birlikte oyunun Steam sürümü Kakao tarafından yapıldı diye biliyorum. Çünkü şuanda global'de Steam serverleri var.
    Tıpkı normal versiyonlar arasında nasıl fark varsa Steam versiyonu ile de TR serveri arasında aynı farklar var. Yani oyunu TR'ye getirenlerin Steam'e Black Desert Online TR diye bir versiyon çıkarması lazım. Aksi halde oynayamazsınız. Açıklamalara göre böyle bir planları yok. En azından şimdilik.

Öte yandan şu bilgiyi de vereyim. Oyunu daha önce website üzerinden aldıysanız, Steam versiyonunu oynayamıyorsunuz. Oyunu Steam'den tekrar satın almanız gerekmekte. Bu da tamamen farklı bir account demek.

Öte yandan sanırım Steam versiyonu sadece Steam serverlerine erişebiliyor. Bu çok kötü bir kısıtlama eğer düşündüğüm gibiyse. Sırf bu yüzden bile Steam'i önermem.

Simdi gordum bu yaziyi da, Steam'den oynuyorum ben ve Steam ile normal serverlar ayni.

Steam'den almak hatta daha avantajli.
    Steam'den girenler oyunun hem normal serverlarina giriyor, hem de 4 tane Steam ozel sunucusu var ve buralar bombos oluyor, kafana gore takiliyorsun millete bulasmadan.

• Guest Pass (7 days)

PO001HL-1JOOBNO-B36JEGI-NVV6
    LKEAJUF-ORQJQ5U-QS9BG00-3K1FL
    GNAUTC0-4BHIRD1-7HSU0U6-L6QB
    62UA65L-PIMH148-1NLBPD3-JR2OL
    V5IEAQE-J68JKKO-8K6E7D2-IR0HC
    VBMK1PV-8DDMKPT-J1FABGB-32N0J
    O8NEEUQ-KPKD4S7-G7GV3F9-VV6P3
    71SKJS4-T20AG00-VGBD2OH-11UA5
    PG38VU2-6KBVGPU-NFEJ87O-J9LIQ
    TAEJNIV-52LO2RA-8GO13FE-KJJ39
  • Oyun içinde sağda questler gözüküyordu onlar kayboldu ama "O" tuşuna veya mape girip questleri görebiliyorum bunu tekrar nasıl getirebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TroubleTrouble

Oyun içinde sağda questler gözüküyordu onlar kayboldu ama "O" tuşuna veya mape girip questleri görebiliyorum bunu tekrar nasıl getirebilirim ?

ESC'ye basinca UI ayarlari var, ona tiklayip quest tabinin oldugu yerdeki goz isaretine bas.

Bu sekilde alt taraftaki skill barlarinida cogaltip azaltabilirsin keyfine gore. Ayarlardan da atadigin yeni skill barlara tus ayarlayabilirsin.
  • Teşekkürler hocam :)
  • Paket satın aldım . Oyunu yukleyemiyorum. Nasıl yüklerim. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: SıfırSıkıntı

Paket satın aldım . Oyunu yukleyemiyorum. Nasıl yüklerim. Şimdiden teşekkürler

Oyunu Steam'den mi aldin siteden mi?
  • Siteden hocam

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.