Şimdi Ara

Bizim kedinin aşıları 320 lira tutuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen sene yıllık aşılarını yaptırmıştık 70 liradan 4 kere yıllık aşı yapılmıştı, baya bi para bayılmıştık, bu sene aşılar 80 lira olmuş, kaç kere yapılacak bilmiyorum ama yine 4 olursa 320 lira tutacak.

Var mı bir hayırsever, karnesine etiket falan yapıştırmak çok paraymış bunu biliyorum, etiket falan istemez, yok mu bunu normal fiyatlara yapacak insan evladı?

• Üstat 80 TL çok uçuk bir rakam aşılar için.Yaşadığınız bölge neresi bilemiyorum ama bence farklı veterinerlerden de fiyat araştırması yapın.Benim canavar 3 yaşında ben diğer aşılarını sadece ilk 1 yılında yaptırdım şu an sadece 2 ayda bir gibi bir sürede iç parazit tedavisini yaptırıyorum onun haricinde diğer aşılarını vurdurmuyorum.Çevremde bildiğim çoğu kişide bu şekilde yapıyor.Veterinerin her dediği aşıyı vurdurmakta sürekli olarak hayvana çok iyi bir şey olmadığını düşünüyorum.
  • Vallah her zamanki gittiğiniz tanıdık veteriner her zaman iyidir. Güvenlidir ucuz olsun bizim olsun hesabı olursa kedi riske girer. Güvenilir tanıdık doktorlar daha iyidir her zaman gittiğiniz yani.

senin gibi zengin bir adam 320 tl veremiyorsa diğer kedi bakanlar ne yapsın
  • 70 biraz fazla ama belli bir rakam da yok. 40 alan var, 60 alan var. Tanıyorsanız daha uygun oluyor bu işler. Aşılar her ay olmuyor zaten özellikle kışın. Öyle her ay gereksiz yere aşı vurdurmayın. İç paraziti 2-3 ayda bir öneren vet arkadaşım var. Dış zaten enseden damla ya da tablet oluyor. Oda her ay olmuyor. Öyle her ay en az 4 aşı vurmak ticari bir düşünce.
  • Son iki ay içerisinde karma, parazit, lösemi vs 60'ar lira ödedim İstanbul'da. Farklı yerlerden fiyat alın
  • Hocam uzayda mı yaşıyorsunuz? 60 TL ne demektir

Ben 35 TL'ye yaptırıyorum. Yaşadığım yerinde etkisi var ama bence 50 TL'yi aşmaması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

Son iki ay içerisinde karma, parazit, lösemi vs 60'ar lira ödedim İstanbul'da. Farklı yerlerden fiyat alın

60 tl'ye aşı yapan yer buldum Şirinevler'de, pazar günü yaptırdım 155 tl tuttu, 180 liralık daha aşısı var, 335 lira tutacak bu seneki aşılar.

Mantar 95 tl (yapıldı)
    Karma 60 tl (yapıldı)
    Lösemi 60 tl
    Kuduz 60 tl
    İç+dış parazit 60 tl

335 tl toplam
  • Bizim veteriner 50 TL alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

Son iki ay içerisinde karma, parazit, lösemi vs 60'ar lira ödedim İstanbul'da. Farklı yerlerden fiyat alın

60 tl'ye aşı yapan yer buldum Şirinevler'de, pazar günü yaptırdım 155 tl tuttu, 180 liralık daha aşısı var, 335 lira tutacak bu seneki aşılar.

Mantar 95 tl (yapıldı)
    Karma 60 tl (yapıldı)
    Lösemi 60 tl
    Kuduz 60 tl
    İç+dış parazit 60 tl

335 tl toplam

Mantar çokmuş, normalde 80 ama bize 70'e yapıyor bizim veteriner ve hayrına yapmıyor demek ki geliş fiyatı daha da düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bisesbimby

Hocam uzayda mı yaşıyorsunuz? 60 TL ne demektir

Ben 35 TL'ye yaptırıyorum. Yaşadığım yerinde etkisi var ama bence 50 TL'yi aşmaması lazım.

Yakınlarımda bulduğum en ucuz veteriner 60'a yapıyor. Daha düşük fiyata yapan mutlaka vardır ama git gel benzine verince yine aynı hesaba gelecek :)
  • Her ilde belirlenen bir taban fiyat var bu fiyatın üzerinde işlem yapılabilir ancak altına düşülemez.Kliniğin bulunduğu konum hasta sahiplerinin ekonomik durumuna göre fiyatta artış olabiliyor.Yani öyle damgasız pulsuz yapma falan hiçbir hekim bunu yapamaz.İstanbul da 2 yıl önce taban fiyat (aşı ayrımı olmaksızın) 40 liraydı şuan 50 diye biliyorum yanlış olabilir.

Biri her ay 4 aşı falan yazmış öyle bir şey yok.Hiçbir hekim kafasına göre gel aşı vurayım diye çağırmaz bakkal dükkanı işletmiyor.Gerekli neyse o önerilip uygulanır en basitinden yıllık 1 kere tekrarı yapılan karma aşısının maliyetinden kaçıp hasta olduğunda maddi ve manevi yıkılan yine hasta sahibi oluyor.Güvenebileceğiniz taban fiyata yakın bir veteriner hekim bulup sürekli onunla devam etmenizi öneririm.
  • Adanada veterinerimiz 30 tl ye yapiyor. Jurassic parkın girişinde yeri. Isteyene telefonunu gonderebilirim
  • Bir Kedi Gördüm Sanki kullanıcısına yanıt
    Ben de 60'ar TL ödedim.
    İstanbul Kartal
  • Sokak kedileri hic yaptirmiyor kuduz falan da degiller gayet normal hayvanlar. Ne geregi var bu asilarin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.