Şimdi Ara

Biz Şimdi Napcaz? Teknolojik Ürün Fiyatları Uçtu. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
4
Favori
25.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ay önce aldığıım monster laptop 3700 dü şimdi 4000 olmuş ama olsun ben hep 3700 lük laptop alıyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal mühendis

quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

Vatan hainleri sizi

Biz Şimdi Napcaz? Teknolojik Ürün Fiyatları Uçtu.

Benim alacağım bilgisayar zaten bundan markası bu. Ama 1070 li bir model var 6200 tl ye.
    Geçen ay 5400 tl idi.

1070 li model 6200 tl olsa şuan direk almıştım en düşük 7600 tl 1070 li modeller 1060 6200 tl onada kuşkuyla bakıyorum 1070 almak istiyorum ama uçuk fiyat 7.800 TL

• telefon fiyatlarından bahsetmemişsin kardeş 4500 TL telefon mu olur akp liler alsın diye tasarlamışlar resmen
  • uLtRaMaRiNe kullanıcısına yanıt
    Ama benim ciğerim yanar
  • Yazın i5 6600k işlemciyi 820 liradan almadım kart limitim yetmiyor diye.
    Geçenlerde i5 6600'ü 900'e zor aldım.
    i5 6600k ise 1050-1150 arası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

Orijinalden alıntı: W0IkaN

quote:

Bazıları halen 2023 te bor çıkarıp zenginleyeceğimizi, AB.nin batacağını, America'nın yok olacağını sanıyor.

2023 te olacak olan, bordan gelen parayla bunlar brabus araçlarını, uçaklarını, som altından alırken, sen halen yüksek vergilerle aklına gelmeyen yasaklarla yaşayıp gözlerini lüx bürümüş doymak bilmeyen gürühu doyurmak için ömrünü tüketeceksin.

2023? Bordan gelen para? Brabus?

Şuan zaten bor çıkarılıp satılıyor zannettiğiniz gibide bulunmaz hint kumaşı değil deterjan üretmeye yarıyo :)

Ham bor çok ucuz istediğin kadar çıkar bi m.ka yaramaz

Borla sadece deterjan üretiyor diyen adamla tartışılmaz bile.
    İlla kafanız alması için herşeyi tam yazmakmı lazım.
    Borla yapılanların sınırı yoktur. Kanserden tut enerji alanına kadar bir çok sektörde işlenmiş bor araştırmaları yapılıyor.

Adını hatırlamıyorum ama bu araştırlamalar için ülkede bir enstitü bile kuruldu ancak mevcut anlaşmalarla şu anda belirli bir miktar çıkarıp bunu satabiliyorsun sadece.

Dahası bu anlaşmalar ve zamanında bilime yeterli kaynak ayrılmaması yüzünden senin ham olarak sattığın boru işlenmiş olarak yüksek fiyatla geri alışında var tabi.

Kısaca bor sadece deterjan yapımı için değil, her alanda altın madeni ama bize değil onlara.

http://www.etimaden.gov.tr.

Al kardeşim şu site incelersin linkinide ben veriyim

Mevcut anlaşmayla çıkarılamıyormuş :D hahahahaha

• 5 yıldır aynı dizüstü bilgisayarı kullanıyorum 1400 liraya almıştım. Şimdi aynı derecede bilgisayarlar 2600. Nasıl bir ülke olduk böyle gerçekten çok acı verici. Maalesef insanları da hala oyalıyorlar yok 2023 yok bilmem ne diye daha da kötüsü buna gerçekten inanan kitleler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adRenaliN57 -- 8 Ocak 2017; 16:29:52 >
  • Dolar birkaç yıla 1.8 olacak diyenler var ne kadar doğru bilen var mı?
  • choyrn kullanıcısına yanıt
    4 tl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Dolar birkaç yıla 1.8 olacak diyenler var ne kadar doğru bilen var mı?

Şuan ki grafiklere göre 2018'de 5.20 falan bekleniyor ekonomi forumlarında. Belki Trump'ın gelişinden itibaren düşüş yaşanabilir belli olmaz.
  • Bizim milletin elinden herşeyi alınıp tam bir çöküş yaşanmadan akıllanmayacaklar.. dolar 10 TL bile olur bu kafayla
  • 2011 eylül ayında aldığım 1300 lira civarındaki laptop benzer özellikte 2500 liraya gelmiş yeni pc almayı düşünüyordum ama ssd ve ram takviyesi yapıp ömrünü uzatmaya çalışıcam mecbur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

cok mecbur degilsen almayacaksin cozum bu.

avrupada domatesi taneyle satiyorlar edebiyati yapmayacagim. ama bizdeki gibi israf olmadigina da emin ol.

aldigin arabayi 5-10 yil kullan, telefonu 3-5 yil kullan, bilgisayari 5-6 yil kullan bak bakalim fiyatlar dusecek mi dusmeyecek mi.

İsraf konusunda Hemfikiriz. Yalnız anlamadigim bekleyince fiyat nasıl düşüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

Dolar birkaç yıla 1.8 olacak diyenler var ne kadar doğru bilen var mı?

Dolar 20 yil sonra 18 TL olunca 1 tane 0 atarsak dediginiz mümkün olabilir.

2012 yılında Galaxy S3 1999 liraya çıktı, Galaxy S7 ise 2799 liraya satışa çıktı.
    Almanya kiskaniyor bizi çünkü onlarin ülkesinde telefon lüks değil :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 8 Ocak 2017; 17:8:40 >
  • Kim ne derse desin.Bu düzen çok absürt bir olay olmadığı sürece değişmeyecek.Ülkemizde protesto etme diye bir kavram yok ki.Buraya gelip vay efendim yeter yok şöyle olduk böyle olduk demekle oluyor mu? Her seçim yine oylar aynı yere gittiği sürece siz buradan yazsanız ne olur? X ülkesinde benzin 5-10 kuruş zamlandığı için ülkeyi yakıyorlar meclis geri çekiyor.Bizde olunca ben hep 50 lira alıyorum zaten deniliyor.Demek istediğim kimse bir şeyleri artık somut olarak dile getirmediği karşı çıkmadığı sürece siz daha çoook konu açarsınız buralara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomi daha da daralabilir ve fiyatlar yükselebilir çünkü artık kimse elindeki parasını harcamak istemiyor, elinde tutup gelecekte olası sorunlara karşı önlem almak istiyor.

Örneğin kendimden örnek vereyim 2015'de elektronik bir ürün ihtiyacı olduğunda en ekonomiğini alacağım diye çok fazla bir araştırma yapmıyordum ama 2016'da her şeyin en ekonomik olanını almaya çalışmaya başladım.

2017'de ise bozulan bir şeyi tamir edilebiliyorsa tamir ettirip kullanmaya devam edeceğim, her şeyin en ekonomiğini almaya devam edeceğim ve gereksiz bütün harcamaları kısmaya çalışacağım. Ayda 6 kez dışarıda ailece yemek yiyorsak bunu 3'e düşüreceğim, şehir dışındaki akrabalara araçla gitmeyi benzin fiyatlarının yükselmesi sebebiyle azaltacağım, mevcut takım elbiselerimle idare edip yüksek fiyatlı markalı giyimden uzak duracağım. Daha birçok önlem düşündüm telefondan tutunda elektriğe kadar. Benzer şekilde düşünen çok olduğu için bunun ekonomiye bir miktar olumsuz etkisi de olacaktır ve fiyatlarda bu sebeple daha da yükselebilir.

Bu saatten sonra olası bir kötü senaryoda ailenizi koruyabilmek için bırakın 1900 dolarlık ekran kartını 190 dolarlık ekran kartı alırken bile 10 kez düşünmemiz gerekiyor.

• http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V8-1-1.html#.WHJGTRuLSUk

Benim istediğim model bu. Önceden lenovo nun intel celeron işlemcili bir bilgisayarı vardı bende 7 yıl kullandım. Sattım onu para da etmedi zaten. Şimdi bunu almak için takipteyim. 1070 dizüstü için çok fazla, bence 1060 yeterli. Hele 1080 sli modeli var onun yerine araba alırım daha iyi (24 bin küsürdü sanırım)

Ya da 3450 civarı 2. el çıkar mı biryerden acaba. Zenginin biri satmak ister falan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: W0IkaN

quote:

Bazıları halen 2023 te bor çıkarıp zenginleyeceğimizi, AB.nin batacağını, America'nın yok olacağını sanıyor.

2023 te olacak olan, bordan gelen parayla bunlar brabus araçlarını, uçaklarını, som altından alırken, sen halen yüksek vergilerle aklına gelmeyen yasaklarla yaşayıp gözlerini lüx bürümüş doymak bilmeyen gürühu doyurmak için ömrünü tüketeceksin.

2023? Bordan gelen para? Brabus?

Şuan zaten bor çıkarılıp satılıyor zannettiğiniz gibide bulunmaz hint kumaşı değil deterjan üretmeye yarıyo :)

Ham bor çok ucuz istediğin kadar çıkar bi m.ka yaramaz

Borla sadece deterjan üretiyor diyen adamla tartışılmaz bile.
    İlla kafanız alması için herşeyi tam yazmakmı lazım.
    Borla yapılanların sınırı yoktur. Kanserden tut enerji alanına kadar bir çok sektörde işlenmiş bor araştırmaları yapılıyor.

Adını hatırlamıyorum ama bu araştırlamalar için ülkede bir enstitü bile kuruldu ancak mevcut anlaşmalarla şu anda belirli bir miktar çıkarıp bunu satabiliyorsun sadece.

Dahası bu anlaşmalar ve zamanında bilime yeterli kaynak ayrılmaması yüzünden senin ham olarak sattığın boru işlenmiş olarak yüksek fiyatla geri alışında var tabi.

Kısaca bor sadece deterjan yapımı için değil, her alanda altın madeni ama bize değil onlara.

Bor uzay sanayi, tıp, yakıt gibi alanlarda kullanılabilir. Kullanılıyor zaten. Ancak dikkate almadiginiz nokta şu bu sektorlerin talebi çok az. O miktarı da kendi ülkelerinden çıkartabilirler.

Artık kurtulun şu havadan gelecek para beklentisinden. Biraz calisalim geliselim kimsenin zikrettigi yok. Yok hazine çıkacak yok dogalgaz bulunacak yok petrol kuyuları açılacak yok bor satacagiz.

Çalışmazsak üretim yapmazsak daha çok artar bu fiyatlar. Uyanın artık

• infra_dark kullanıcısına yanıt
    Ben hiç uyumadım ama sen çevrende çok uyuyan olduğundan uyumaya başlamışsın.
    Uyanda balığa çıkalım.
  • ya ben de en azında i5 işlemcili bir notbook almayı istiyordum ama herhalde alamayacağım. elimde acer 5742 var kırıcam bir gün bu bilgisayaru beni deli ediyor
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.