Şimdi Ara

biyoloji solunum sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

C şıkkının neden yanlış olduğunu bir türlü çözemedim alveol kılcalından dokuya o2 dokudan da alveole CO2 geçmiyor mu nesi yanlış ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxpayne -- 22 Haziran 2021; 12:1:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• D şıkkı yanlış degil ki hocam.Os.Basinc kb den düşük olursa ödem olur.Burada cevap C.Alveol kilcalinda alveolden kana oksijen geçer kandan alveole degil

• Hocam burada "doku" dediği, akciğer/alveol dokusu. Diğer dokularda düşündüğünüzün tam tersini düşünmeniz gerek, bariz C yani.

• unnecessary tension kullanıcısına yanıt

hocam D değil C olacaktı yanlış yazmışım düzeltiyorum C şıkkını anlamadım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: mxpayne

hocam D değil C olacaktı yanlış yazmışım düzeltiyorum C şıkkını anlamadım ben

Tamam işte hocam.Alveollere dışarıdan oksijen geliyor.O da oksijeni kana verip co2 aliyor.Sen böbrek kilcali falan gibi düşünüyorsan olmaz.Kan niye alveole oksijen versin.Zaten oksijene ihtiyacı olan kan.

ama hocam burda o2 alveolden dokuya geçiyor diyor yani kandan alveole değil ki

• quote:

Orijinalden alıntı: mxpayne

ama hocam burda o2 alveolden dokuya geçiyor diyor yani kandan alveole değil ki

Hocam doku=alveol.Siz onu karistirmissiniz burada 3. Bir doku yok sadece alveol ve kılcallar var.

yani burda alveol ile alveol kılcalları arasındaki madde alışverişini mi söylemiş ben alveol kılcalı ile doku sıvısı sanmıştım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.