Şimdi Ara

Biyoloji ne kadar sürede biter?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
6
Favori
17.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günde 3 saat çalışma ile sıfırdan ne kadar sürer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır biyolojim vardı benim de senin gibi. Yıllardır suratına bakmazdım.
    Şuan üni okuyorum tekrar sınava giricem. 1 Haftalık bir boşum vardı. Abartısız söylüyorum 1 haftada öyle bir program hazırladım ki 1 haftanın sonunda cidden çok yoruldum ama ygs ve sistemlerin yarısını hallettim.
    Her gun 6 saat uyuyordum. 18 saatimin belkide rahat 13 saatini ders çalışarak geçirdim. Ve hiç bir konuyu boş geçmedim. Resmen zincir halkaları gibi kodladım. Ama inan hiç kolay omadı. Bir daha böylesine sıkı bir program yapmaya yemez gibi. En fazla 10 saat çalışırım. Üstü cidden yoruyor. Kahve içmekten midem bulanır oldu sen düşün. Ama Palme bu konuda vazgeçilmezdir. Birde Salih hoca
  • quote:

Orijinalden alıntı: parda0707

Sıfır biyolojim vardı benim de senin gibi. Yıllardır suratına bakmazdım.
    Şuan üni okuyorum tekrar sınava giricem. 1 Haftalık bir boşum vardı. Abartısız söylüyorum 1 haftada öyle bir program hazırladım ki 1 haftanın sonunda cidden çok yoruldum ama ygs ve sistemlerin yarısını hallettim.
    Her gun 6 saat uyuyordum. 18 saatimin belkide rahat 13 saatini ders çalışarak geçirdim. Ve hiç bir konuyu boş geçmedim. Resmen zincir halkaları gibi kodladım. Ama inan hiç kolay omadı. Bir daha böylesine sıkı bir program yapmaya yemez gibi. En fazla 10 saat çalışırım. Üstü cidden yoruyor. Kahve içmekten midem bulanır oldu sen düşün. Ama Palme bu konuda vazgeçilmezdir. Birde Salih hoca

Kaç net yaptın peki

• Biyokamp ile çalış derim sekin hoca tyt kısmını bitirdi sayılır.ayt icinde yapacak

• sıkı çalışırsan 1 ayda biter

• YeniTexas Y kullanıcısına yanıt
    ayt icin yapicagini nerden biliyosun ? kendi mi soyledi kesin mi ?
  • cafcafzee kullanıcısına yanıt
    Begenilirse aynisini ayt yani 11 ve 12.sinif konulari icin yapicam dedi sitesinde de yaziyor hatta

• Bir an önce başla zaman daraldikcakca konular gözüne çok gözükecek ve moralin bozulacak. Ayrıca son iki uc ayda falan biyoloji bitmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hiç not çıkardınız mı?
  • Bir 4 5 sayfa not çıkartım tyt nın en önemli ve bazı terimlerin anlamlarını. Bunları ise telefonumun ses kaydını açıp okudum ortalama 25 dakika. Tekrarı gözümü kapatıp hayal ederek yaparım ben genelde. Arada kulaklığı takıyorum şöyle bir tekrar yapıyorum
  • Onedays O kullanıcısına yanıt
    Denemelerde şuanlık biyo full geliyor. Nadir yanlışım çıkıyor
    Ama bak tekrar diyorum. Kuru kuru çalışmayın bu dersi. Kodlayın nasıl anlayacaksınız. Yoksa çöp olur o çalışmalar. Palme 300 sayfada anlatıyor tyt biyoyu. Bir yeri kaçırdın mı çok huzursuz olursun. O yüzden her konuyu sapasağlam çalış ki test çözeceğin zaman bu neydi şu neydi diyip tekrar konuya bakma. Arada tekrar niyetine bak tabi. Ama moral çok önemli. Biyoloji bana göre kolay bir ders ama çalışma mantığını oyun gibi orutrman lazım. Yoksa 300 sayfa ve palme soru bankası kol gibi etki edebilir
  • hangi sınavdan full geliyor? ilk sınavdan full geliyorsa abartılacak bir şey değil. ikincisi kaç geliyor

• Son zamanlarda çıkmış soruları çözüyorum. Fark ettim ki neredeyse bütün sorular bir birbirine çok fazla benziyor.
    Apotemi sistemler ve palme bitince hiç soru kaçırdığım olmuyor. Olsa bile 1 tane anca onuda arkadaşıma soruyorum sağolsun o hallediyor. Ama beyler dersi sevmek çok önemli. Bu yüzden Salih hocadan çalışın. Adam resmen dersi yaşayarak anlatıyor. Oturun izleyin. Sanırsın belgesel izliyorsun. Birde lütfen hayal ederek çalışın bu dersi. Yazarak veya sadece okuyup tekrar bence çok yeterli değil. Pişmanım biyolojiyi bugune kadar hiç çalışmadığım için. Aklım olsaydı yıllar önce başlardım. Meğerse ben bu dersi çok seviyormuşum ama lanet hocamız yüzünden dersten tiksindim.
  • Sadece dinleyeceksen ve konu öğreneceksen 1 ayı bulur. Ama pekiştireyim test çözeyim dersen minimum 3 ay derim
  • Tyt kısmı kac ay sürer

• Apotemi sistemler nasıl hocam?

• Bir arkadaşım önermişti. Oda konuları anlatırken çok fazla görsel kullanıyor diye almış. Bende inceledim. Kitap çok güzel geldi bana. Bende aldım son derece başarılı ve sıkmadan konu anlatıyor. Bide görseller bana göre çok önemli. İster istemez hayal kurup konuyu kendim kavrıyorum. Testlere gelince bazı sorular kasıntı ama çözülmeyecek kadar değil. Alırsan 1.5 haftada bitirirsin ben öyle bitirdim.
    Ama bundan önce mutlaka Palme b yi hallet kardeşim. Yada paralel götür
  • Anladım dostum. Sistemler sıkıntısını kökten giderir mi? Yani soru kaçırmamak adına nasıldır? Çözümlü mü?

• Yani ben sistemleri bitirdim sayılar bugunden itibaren. Ben çok memmunum
    Ya bide lütfen kafanda büyütme bu konuları. Bende senin gibi büyütüyordum nasıl olcak nasıl edicem falan. Otur başla çalışmaya. Gerçekten zevkli konular ya. Oyun, film, dizi yerine böylesine konuları çalışmayı aktivite haline getirmek inan ders çalışmak değil oyun oynamak gibi bir hale geliyor. Ama üzerine basa basa diyorum. Sakın atlama. Ufacık bir yeri atlarsan cidden zincir halkasında sıkıntı olur ve o zaman bu iş zorlaşır kardeşim.
    Kendine inan yeter ki
  • Çok saol dostum. Sistemleri ilk kez çalışmıcam zaten. Biliyorum eğlenceli konular olduğunu. Gözümde hiçbişeyi büyütmem :) sadece tek kaynakla halletmek istiyorum. Çok vaktim yok. Ama alıcam sanırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.