Şimdi Ara

Biyoloji de aklıma takılan

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar suyu ve toprağı kirlenmiş bir ortamda hava kirlenmesi olur mu olmaz mı ?
    Kesinlik aramıyorum. İstisna durumlarda olabilir sizce ?

• Tam zıttı oluyor ama bunu duymamıştım.
  • AI Engineer kullanıcısına yanıt
    Bir an bende şey düşündüm
    Mesela bir ortamda su ve toprak kirli ama hava temiz.
    Haddinden fazla buharlaşma sonucu su kuruyor fakat suda bulunan X kirliği toprağın doygulugundan sonra toprağa geçemiyor. Sonrada rüzgarlar yoluyla havaya sonrada farklı ekosistemlere yayılabilir ''gibi '' bir hayale daldım da ne derece dogru düşündüm bilmiyorum açıkcası :D
    Yani böylesine olasılıklı bir yorum sorusu gelebilir diye düşünmedimde değil yıllar önceki çıkmış sorularda çok tuhaf yorum sorularına rastladım. Bende acaba ekoloji ile ilgili böylesine soru gelir mi diye düşünmedim değil
  • Hangi konu bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yslf

Hangi konu bu

Ekoloji sorusuydu ama ben farklı şeyler düşündüm şuan hangi konuya girdi bilmiyorum coğrafya+ ekoloji karışık oldu sanırım
  • Mesela toprak kirlenirse bitkiler ölür. Bitkiler ölürse fotosentez yapamaz. Fotosentez yapılmazsa ortamda CO2 birikmesi olur.

Ben şahsen soruyu görünce böyle düşündüm.
  • Bence hava da kirli olur çünkü toprak kirlilikten dolayı suyu artık ememez ve su direk buharlaşarak havaya karışır bu şekilde havada kirlenir ancak bunda birsürü değişken etken olabilir ekosistemin nerde bulunduğu iklim tipi toprak tipi falan bu olasılıkları değiştirebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbrrg

Bence hava da kirli olur çünkü toprak kirlilikten dolayı suyu artık ememez ve su direk buharlaşarak havaya karışır bu şekilde havada kirlenir ancak bunda birsürü değişken etken olabilir ekosistemin nerde bulunduğu iklim tipi toprak tipi falan bu olasılıkları değiştirebilir

su buharlaşırsa H2O olarak havaya karışır içindeki kirleticileri götürmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.